Te liczby robią wrażenie – podsumowanie x-kom CLASH

W weekend 11-12 czerwca odbył się wielki finał I. edycji turnieju gamingowego x-kom CLASH. Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło do Częstochowy ponad 10 tysięcy fanów e-sportu z całej Polski. Wielu widzów śledziło zmagania graczy przed ekranami swoich komputerów. Jak finalnie prezentuje się x-kom CLASH w liczbach? Sprawdźcie naszą infografikę :)

x-kom CLASH – podsumowanie I. edycji turnieju

Nie da się ukryć - finały x-kom CLASH cieszyły się ogromną popularnością. Sportowe emocje skutecznie podkręcała pula nagród, która wyniosła blisko 100 tysięcy złotych. Relację z rozgrywek e-sportowych w „Counter-Strike: Global Offensive” i „League of Legends” mogliście na bieżąco śledzić w naszych social mediach, jak również poprzez transmisję online w serwisie x-kom-clash.pl

finały x-kom clash infografika

Zwycięzcy turniejów x-kom CLASH

W rozgrywkach eliminacyjnych mistrzostw wzięło udział ponad pół tysiąca osób skupionych w 128 drużynach. Do finału „League of Legends” zakwalifikowali się: Bobaski, SZEF+6, Illuminar Honor Gaming oraz z zagranicznym składem – Overused. Z kolei do „CS:GO”: ex-noMERCY, PRIDE Gaming, Team AGG oraz Dobry&Gaming. Overused będący faworytem turnieju „League of Legends” bez większego problemu pokonało rywali i to właśnie do nich powędrował puchar x-kom CLASH oraz 25 tysięcy złotych. Szczęście nie opuściło także walczącego pod skrzydłami amerykańskiej organizacji Teamu AGG, który stanął na szczycie podium „CS:GO”.

Znakomici goście - popularni youtuberzy i cosplayerki

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się spotkania z popularnymi youtuberami i cosplayerkami. O swojej pasji i sukcesach w mediach społecznościowych opowiedzieli Wam m.in.: Izak, Rojo, Mamiko, Kubson, Vertez, Merghani, Matuss, Masterczułek, Gimper, Kolega Ignacy, Pago i Rembol. Spotkania z gwiazdami przyciągnęły tak wielu fanów, że na zdjęcie z ulubieńcami trzeba było czekać w kolejce po kilkadziesiąt minut. Bardzo chętnie pozowaliście do zdjęć z atrakcyjnymi cosplayerkami m.in. Madlencia, Issabel, Violet i Syndgraphy.

x-kom CLASH – partnerzy i miniturnieje

Oprócz zmagań e-sportowych nasi goście mogli przetestować najnowsze produkty, zakupić sprzęt, podzespoły i akcesoria, otrzymać gamingowe gadżety, a także wziąć udział w wielu konkursach, które organizowane były w strefach naszych partnerów - ASUS, DELL, Intel i Lenovo. W rozegranych miniturniejach – „FIFA 2016” i „Heroes od the Storm” w strefie DELL, „Hearthstone” w strefie Lenovo, czy „Street Fighter V” zawodnicy mogli zdobyć za pierwsze miejsce – 2000 zł, a za drugie 1000 zł.

Jedno jest pewne – dzięki x-kom CLASH Częstochowa stała się jednym z najważniejszych miejsc na polskiej mapie e-sportu.

Z chęcią poznamy Wasze opinie na temat wydarzenia. Koniecznie podzielcie się wrażeniami w komentarzach :)

Zobaczcie też fotorelację z x-kom CLASH