Procesory AMD Ryzen 5 już dostępne w naszym sklepie

Znamy już osiągi czterech premierowych jednostek AMD Ryzen 5, które dziś dołączyły do naszej oferty. Jeśli ciekawi Cię ich specyfikacja i osiągi Ryzen 5, to niezbędne informacje znajdziesz poniżej. Dowiedz się, czym wyróżniają się są nowe procesory AMD Ryzen 5, ile rdzeni posiadają i jakie taktowanie oferują.

AMD Ryzen 5 – procesory do wymagających zadań

Do produkcji procesorów AMD Ryzen 5 wykorzystano 14nm proces technologiczny, znany już z serii Ryzen 7. Uzyskano w ten sposób nie tylko wyższą wydajność, ale i niższe zużycie energii. Co ważne, usprawniony proces technologiczny pozwala zachować kulturę pracy nawet wtedy, gdy aktywuje się tryb turbo boost. A przecież zależy Ci na jak najlepszych osiągach, prawda?

Na pokładzie Ryzen 5 nie mogło też zabraknąć architektury AMD Zen. To ona stoi za przetwarzaniem czterech instrukcji na cykl zegara, a jednocześnie wprowadza cztery jednostki zmienno-, cztery stałoprzecinkowe i dwie jednostki adresujące.

Nowości od AMD otrzymały również podrasowaną pamięć podręczną L2 i L3 oraz zwiększone parametry IPC. Mało tego, producent zaimplementował szereg zaawansowanych technologii, wśród których warto wymienić choćby algorytmy predykcji. Dzięki niemu procesory AMD Ryzen 5 są w stanie przewidzieć, jakie operacje będą niezbędne do obsługi danego programu i zarezerwować niezbędne zasoby systemowe. Praca z wymagającymi aplikacjami właśnie stała się prostsza.

Podkręcanie wydajności to kolejny atut jednostek Ryzen 5, bo każdy z premierowych modeli posiada tryb turbo boost. Dzięki temu w ekstremalnych sytuacjach taktowanie zegara zwiększa się automatycznie. Nie lada gratkę stanowi również możliwość ręcznego podkręcania, poza skalę trybu turbo. I najważniejsze, potrafi to każdy przedstawiciel serii Ryzen 5.

Procesory AMD Ryzen 5

Seria Ryzen 5 w szczegółach

W naszej ofercie znajdziesz cztery premierowe procesory AMD. Ryzen 5 1600X oraz Ryzen 5 1600 mają po sześć, dwuwątkowych rdzeni. Pierwszy może się pochwalić taktowaniem 3.6 GHz, zegary drugiego pracują z częstotliwością 3.2 GHz. Ryzen 5 1500X posiada cztery rdzenie obsługujące po dwa wątki oraz zegar 3.5 GHz. Tyle samo rdzeni znajdziesz w Ryzen 5 1400, taktowanych zegarem 3.2 GHz.

Portfolio procesorów AMD Ryzen powiększa się, zapewniając doskonałe osiągi w grach i podczas obsługi profesjonalnych programów. Ciekawi nas Twoja opinia, na temat nowych jednostek AMD. Koniecznie napisz nam o tym w komentarzu.

Chcemy jednocześnie podkreślić, że wszystkie premierowe modele są już dostępne w naszym magazynie. Złożone zamówienia będziemy dzięki temu realizować na bieżąco.

Poznaj procesory AMD Ryzen 5 1600X, Ryzen 5 1600, Ryzen 5 1500X oraz Ryzen 5 1400