Zadbaj o swój wzrok z monitorami BenQ Eye-care

Czy wiesz, ile czasu spędzasz dziennie przed monitorem? Najpierw 8 godzin w pracy. Potem przychodzi czas na rozrywkę. Oglądasz ulubiony serial, grasz lub sprawdzasz, co nowego w internecie. Jak zadbać o wzrok, by dobrze Ci służył przez wiele lat? Dowiedz się więcej i poznaj monitory BenQ wyposażone w pakiet funkcji Eye-care.

O Twój wzrok dba technologia

Czy wiesz, czym jest niebieskie światło? To część światła widzialnego o największej energii. Jest emitowane zarówno przez naturalne źródła, jak i oświetlenie LED i ekrany urządzeń elektronicznych. Nadmiar sztucznego niebieskiego światła może powodować zmęczenie, a nawet uszkodzenie wzroku przy dłuższym użytkowaniu. Oprócz tego, działa także pobudzająco (hamuje wydzielanie hormonu snu) i utrudnia zaśnięcie. W monitorach BenQ rozwiązano ten problem.

Technologia ocieplania obrazu Low Blue Light ogranicza ilość wiązek szkodliwego, niebieskiego światła w podświetleniu. Dzięki temu zmniejsza zmęczenie oczu podczas długotrwałego korzystania z komputera, a także chroni przed zaburzeniem rytmu dobowego. Nie wpływa to na odwzorowanie kolorów – wciąż są naturalne, żywe i wierne.

Zapomnij o migotaniu

Zdarzyło Ci się kiedyś korzystać z monitora z migoczącym podświetleniem? Pamiętasz, jak bardzo to męczy oczy? W monitorach BenQ możesz cieszyć się doskonałą jakością obrazu w połączeniu z technologią Flicker-free, dzięki której podświetlenie jest stałe i nie migocze.

Wysoka jasność o wartości 250 nitów pozwala Ci wygodnie pracować - i to nawet w bardzo jasnym pomieszczeniu. Technologia Brightness Intelligence Plus dba o Twój komfort w różnych warunkach. Możesz wygodnie oglądać filmy lub pracować zarówno w środku dnia, jak i wieczorem, gdy się ściemni. Czujnik światła mierzy jego natężenie w otoczeniu i na tej podstawie dostosowuje jasność ekranu oraz temperaturę barw. To sprawia, że zawartość ekranu jest czytelna, a kolory dobrze odwzorowane - niezależnie od tego, czy korzystasz z monitora w dzień, czy w nocy.

Doskonałe parametry

Duża matryca (od 21,5" do 31,5") w jakości Full HD mieści więcej zawartości. Zobacz, jak większa przestrzeń robocza ułatwia i przyspiesza pracę. Zapomnij o nużącym przewijaniu treści. Kontrast na poziomie 1000:1 zapewnia czytelność szczegółów, a także doskonałe odwzorowanie czerni. Szybki czas reakcji – nawet 4 ms – to wyjątkowa płynność obrazu w filmach i grach. Wąskie ramki ułatwiają stworzenie potrzebnej Ci konfiguracji złożonej z kilku monitorów.

monitory BenQ Eye-care
 

Monitory BenQ z pakietem funkcji Eye-care są teraz także dostępne w x-kom. Wybierz taki, który zapewnia Ci odpowiednią ilość przestrzeni roboczej i ciesz się komfortowym użytkowaniem.

Poznaj monitory BenQ z funkcją Eye-care