Przedsprzedaż Xiaomi Redmi 5 Plus – flagowca z ekranem 18:9

Portfolio smartfonów Xiaomi wzbogaciło się o Redmi 5 Plus, dostępny w dwóch wariantach pamięci oraz trzech kolorach do wyboru. Co na pokładzie? Szerokokątny wyświetlacz 5,99” Full HD+ o proporcjach 18:9, 8-rdzeniowy procesor, aparat 12 Mpix i 5-Megapikselowa kamera selfie, bateria 4000 mAh oraz czytnik linii papilarnych. A wszystko to w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Bateria, która wystarcza na dłuuuugo

Gdy patrzy się na nowy Xiaomi Redmi 5 Plus głowa sama kiwa z uznaniem. Przestronny wyświetlacz IPS o przekątnej 5,99” i proporcjach 18:9. Do tego rozdzielczość Full HD+, kontrast 1000:1, ciepłe kolory oraz jasność 450 nitów. Przy tak dobrych parametrach bateria ucieka pewnie w oczach, co? Otóż nie. Smartfon otrzymał baterię 4000 mAh, która imponuje już samą pojemnością, lecz jej żywotność to przede wszystkim zasługa doskonałej optymalizacji. Tak sprzętowej, jak i systemowej.

Co ważne, pomimo zastosowania pojemnej baterii, Redmi 5 Plus wciąż jest smukły i poręczny, a na tylnym panelu, z matowego aluminium, znajdziesz czytnik linii papilarnych. Konstrukcję wieńczą zaokrąglone rogi, a równocześnie za nimi zaokrąglono również rogi wyświetlacza. Wygląda to naprawdę ciekawie. Ukoronowaniem designu smartfona jest szkło o profilu 2,5D, które pokrywa wyświetlacz.

Xiaomi Redmi 5 Plus ma aparat 12 Mpix

Na pokładzie nowego smartfona Xiaomi nie mogło oczywiście zabraknąć aparatu. Redmi 5 Plus otrzymał moduł fotograficzny z matrycą 12 Mpix, przysłoną f/2.2 oraz pikselami wielkości 1,25µm. Całość ubogaca zestaw predefiniowanych filtrów, pozwalających dopasować ustawienia ekspozycji do panujących warunków. Pożegnaj więc prześwietlone i niewyraźne zdjęcia.

Xiaomi Redmi 5 Plus sklep
 

Android 7.1 z nakładką MIUI 9.0

Xiaomi Redmi 5 Plus pracuje pod kontrolą zgranego duetu. Mowa o systemie Android 7.1 Nougat i autorskiej nakładce MIUI 9.0. Jej zaletą jest przejrzystość, a także intuicyjna obsługa, które ułatwiają korzystanie z możliwości smartfona. Przydanym rozwiązaniem są skróty do najczęściej używanych aplikacji, notatek i innych procesów, choć równie ciekawie przedstawia się przełączanie między aplikacjami z wykorzystaniem klawisza wielozadaniowości.

Żeby ta wielozadaniowość mogła być płynna, smartfon otrzymał 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 625. Zależnie od modelu wspomagają go 3 lub 4 GB pamięci RAM. Pamięć flash również zależy od modelu i liczy 32 albo 64 GB. Oprócz tego, niezależnie od pojemności, smartfony posiadają modemu LTE B20/800 MHz.

Przedsprzedaż trwa do 14 lutego 2018. Tego dnia rozpocznie się realizacja zamówień. Kolejne wersje kolorystyczne Xiaomi Redmi 5 Plus 64 GB dołączą do naszej oferty już wkrótce.

Zobacz Xiaomi Redmi 5 Plus 32 GB Złoty, Redmi 5 Plus 32 GB Czarny i Redmi 5 Plus 32 GB Niebieski
Poznaj też Xiaomi Redmi 5 Plus 64 GB Złoty