Styl, niezawodność, bezpieczeństwo danych. Poznaj dyski Transcend

Czy design dysków przenośnych może intrygować i zaskakiwać? Transcend udowadnia, że tak, oferując nośniki zewnętrzne o unikalnej prezencji. Jednak wygląd to nie wszystko i poza unikalną prezencją dyski SSD marki Transcend zapewniają dobre parametry do transferu danych.

Transcend 240 GB Portable ESD230C

Żeby zobrazować kompaktowe rozmiary dysku SSD Transcend Portable ESD230C, porównamy go do karty kredytowej. Takiej samej, jaką nosisz w portfelu i płacisz za zakupy. Karta jest niewielka, prawda? Wiedz zatem, że prezentowany nośnik ma długość i szerokość zbliżone do plastikowego środka płatniczego. Grubość siłą rzeczy jest większa, ale gdzieś musi znaleźć się miejsce na 240 GB pojemności.

Przejdźmy teraz do clue, czyli oferowanych prędkości. Otóż maksymalne prędkości zapisu/odczytu danych osiągają odpowiednio 460/520 MB/s. Transfer między nośnikiem a komputerem lub laptopem odbywa się przez symetryczne złącze USB C. Kabel z podwójną wtyczką USB C znajdziesz w pudełku. Obecność USB C czyni dysk SSD Transcend Portable ESD230C kompatybilny z Ultrabookami, MacBookami i smartfonami z obsługą OTG. Alternatywnie możesz użyć drugiego kabla USB C -> USB A, którym podłączysz dysk do każdego innego notebooka albo desktopa.

Poznaj dysk SSD 240 GB Transcend Portable ESD230C

Dyski SSD Transcend sklep

Transcend 240GB Portable ESD240C

A teraz propozycja dla każdego fana nietuzinkowego wzornictwa. Prawdziwy rarytas designu wśród zewnętrznych dysków SSD, jego wysokość Transcend 240 GB Portable ESD240C. Gracji ani dbałości o jakość wykonania naprawdę nie można mu odmówić. Obudowa jest w 100% aluminiowa, a do tego dopieszczone co do detalu. Przyjemnie zaokrąglone boki łączą się z frezowanymi rantami, które połyskują w świetle, podkreślając przynależność do szegmentu premium.

Prędkości zapisu/odczytu wynoszą 460/520 MB/s. Dysk posiada także port USB C, służący do przesyłania danych do MacBooka, laptopa i smartfona z OTG. Ponieważ jest to nośnik SDD, a co za tym idzie półprzewodnikowy, nie grozi mu mechaniczne uszkodzenie talerza. Aluminiowa konstrukcja chroni z resztą nośnik w razie upadku, a finalnym zabezpieczeniem przechowywanych informacji jest oprogramowanie Transcend Elite. Z jego pomocą stworzysz mechanizm kopii zapasowych, jak również zaszyfrujesz wrażliwe informacje.

Odkryj dysk SSD Transcend 240 GB Portable ESD240C