Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 – kosmiczna technologia pod Twoimi palcami

Z laptopów Lenovo Thinkpad korzystają ludzie od zadań specjalnych – kosmonauci i wojskowi. W x-kom witamy kolejny jego model: X1 Carbon 7. Przyszłym nabywcom oferuje on moc wydajnego procesora Intel Core, matowy ekran IPS oraz układ graficzny Intel UHD Graphics 620. Co jeszcze skrywają poszczególne warianty? Dowiedz się i wybierz najlepszy dla siebie.

Lenovo ThinkPad – przygotowany na ekstrema

Elegancki garnitur Jamesa Bonda nie zdradza, że ma on za sobą szkolenie i doświadczenia w służbie Jej Królewskiej Mości. Tak samo jest z notebookami Lenovo Thinkpad. Być może w Twoim przypadku nie zajdzie potrzeba korzystania z tego sprzętu w aż tak skrajnie ciężkich warunkach. Dobrze jednak wiedzieć, że Thinkpady są przygotowane pod kątem trudnych sytuacji.

W swojej ciągnącej się od początku lat 90. karierze Thinkpad towarzyszył żołnierzom, astronautom czy archeologom. Wystawiany był na działanie rozmaitych zagrożeń, które niosą ze sobą wysokie i niskie temperatury, burze pustynne czy duża wilgotność i ryzyko zalania. Odwiedził ruiny starożytnego miasta Leontopolis, a także trafił na Międzynarodową Stację Kosmiczną i był wykorzystywany podczas naprawy teleskopu Hubble’a. Przy kosmicznych wojażach potrzebne były stosowne modyfikacje, niemniej już przed nimi ThinkPad był mocnym zawodnikiem.

X1 Carbon 7 – wydajny ThinkPad nowej generacji

Nawet jeśli nie planujesz ruszać ku gwiazdom, nowy ThinkPad będzie doskonałym towarzyszem Twojej podróży. 14,9 mm grubości i niewiele ponad kilogram wagi czynią z niego bardzo mobilny sprzęt. Bateria X1 Carbon 7 przygotowana jest do pracy nawet do 18 godzin, a gdy energia się całkowicie wyczerpie – szybko ją uzupełnisz.

Moc odpowiednią do trudnych zadań – czy to badania danych cywilizacji, czy walki z arkuszami i programami – zapewnia CPU Intel Core: i5 lub i7. Bezpieczeństwo przechowywanych danych (i nie tylko) zapewni zarówno wytrzymała konstrukcja samego ThinkPada, z zaślepką i wbudowanym czytnikiem biometrycznym, ale i zabezpieczenia systemowe: ThinkShield oraz dedykowany moduł zaufanej platformy (dTPM), który współpracuje z odpowiednimi funkcjami systemu Windows 10.

Co jeszcze ma dla Ciebie Lenovo Thinkpad X1 Carbon 7?

Matowy wyświetlacz IPS pozwala na dogodną pracę, niezależnie od oświetlenia. Odbłyski i refleksy światła nie przeszkodzą Ci w lekturze lub przeglądaniu materiałów foto / video. Ekran Full HD wykorzystuje także Dolby Vision i technologię HDR, przez co możesz cieszyć się wysoką jakością obrazów i ich dużą szczegółowością. A moduł LTE daje większe i pewniejsze możliwości połączeń, bez polegania na hotspotach.

Sprawdź Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 i5-8265U/16GB/512/Win10P LTE, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 i5-8265U/8GB/256/Win10Pro LTE, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 i7-8565U/16GB/512/Win10P LTE i Lenovo ThinkPad X1 Carbon 7 i7-8565U/16GB/512/Win10P LTE w x-kom i wybierz idealny dla siebie wariant