Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Skorzystaj z naszego konfiguratora MSI i wybierz monitor najlepiej pasujący do Twojego stylu gry

Skorzystaj z naszego konfiguratora MSI i wybierz monitor najlepiej pasujący do Twojego stylu gry

Przymierzasz się do kupna monitora najlepiej pasującego do ogrywanych przez Ciebie gatunków? To znaczy, że przed Tobą ciężki quest. Skąd masz bowiem wiedzieć, które parametry monitora okażą się najlepsze do RPG-ów, a jakie do FPS-ów? Aby ułatwić Ci to zadanie, wraz z MSI przygotowaliśmy specjalny generator. Sprawdź konfigurator monitorów i wybierz akcesorium skrojone idealnie pod Ciebie.

Na jakie parametry monitora do gier zwrócić uwagę?

Zanim przejdziesz do naszego konfiguratora monitorów MSI, zastanów się dobrze, jakie tytuły gier są Twoimi ulubionymi i do jakiego gatunku się zaliczają. W zależności od tego, czy to dynamiczne gry akcji, czy wciągające poprzez niebanalną historię i rozgrywkę gry fabularne, inna specyfikacja będzie brana pod uwagę.

Jednym z podstawowych kryteriów doboru odpowiedniego monitora jest m.in. częstotliwość odświeżania ekranu i czas odpowiedzi matrycy. Tutaj najwyższy FPS w połączeniu z najkrótszym czasem reakcji będzie wprost niezbędnym rozwiązaniem w grach, w których dominuje szybkość i ruch. Z kolei kiedy bardziej zależy Ci na jakości wyświetlanych obrazów, a nie ich prędkości, postaw na wyższą rozdzielczość, dzięki której świat przedstawiony wzbudzi jeszcze większy zachwyt.

Oprócz powyższych dobrze przemyśleć wcześniej, na jakiej wielkości panelu oraz rodzaju ekranu Ci zależy. Ważne będą tutaj takie informacje, jak zakrzywienie matrycy i proporcje wyświetlacza. Jeżeli głównie ogrywasz strzelanki, lepiej sprawdzi się monitor, który w całości obejmiesz wzrokiem. Natomiast do strategii, gier sportowych czy przygodówek możesz pozwolić sobie na większy, zakrzywiony panel, który sprawi, że jeszcze bardziej wsiąkniesz do gamingowego świata.

Dopasuj parametry monitora do wymagań gry

W przygotowanym przez nas przy współpracy z MSI konfiguratorem monitorów nie musisz łamać sobie głowy nad tym, jaki sprzęt będzie najlepiej pasował do Twojego stylu gry. Wystarczy tylko, że zaznaczysz ulubiony gatunek gier. Konfigurator na tej podstawie wskaże Ci proponowane modele monitorów MSI.

Kiedy jednak wolisz kierować się własnymi wytycznymi, to nasz konfigurator MSI również świetnie się sprawdzi. Daje on mianowicie możliwość samodzielnego ustalenia parametrów, którymi ma się kierować. Na podstawie Twoich wskazań zostanie przedstawiona Ci oferta monitorów MSI dostępnych też od razu w naszym sklepie.