Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

GeForce RTX 3080 – karta z architekturą Ampere wkracza na rynek

Jeszcze lepsza wydajność – w badaniach, grach, projektach graficznych i nie tylko. Przynosi ją NVIDIA GeForce RTX 3080, oparta na nowoczesnej architekturze Ampere. Poznaj bliżej tę kartę i zamów swój egzemplarz.

Możesz więcej dzięki architekturze Ampere

Najnowsza architektura od Zielonych to sposób na uzyskanie jeszcze większej mocy obliczeniowej. A ta z kolei przekłada się na większą wydajność – tak pożądaną, czy to w pracy naukowej, projektowaniu i tworzeniu, czy wreszcie w rozrywce i dzieleniu się swoimi osiągnięciami z innymi.

Wykorzystująca 7-nanometrowy proces litograficzny, posiada ulepszone rdzenie RT (drugiej generacji) oraz rdzenie Tensor (trzeciej). Oferują one nawet dwukrotnie większą przepustowość. Podobnie rzecz ma się z multiprocesorami strumieniowymi (SM), które również mogą oferować podwojoną przepustowość dla obliczeń FP32. Karty oparte na architekturze Ampere mają być nawet o 50% bardziej efektywne od tych, które korzystały z i tak już bardzo zaawansowanej i innowacyjnej architektury Turing.

Co zyskujesz z kartą GeForce RTX 3080?

Oczywiście dostęp do ray tracingu i technologii DLSS, które to rozwiązania zapewnią niezwykły, niemalże filmowy poziom realizmu grafiki, jak również utrzymanie wysokiego klatkażu. W przypadku GeForce RTX 3080 wchodzą one na jeszcze wyższy poziom. GPU oferuje także superszybką pamięć G6X oraz świetny design i chłodzenie dwoma osiowymi wentylatorami. Niezależnie od tego, czy grasz, czy projektujesz, możesz cieszyć się odpowiednią temperaturą i wysoką kulturą pracy.

geforce rtx 3080 sklep

Korzystając z GPU od NVIDIA, masz też również cały wachlarz kreatywnych rozwiązań. Na przykład aplikację NVIDIA Broadcast. Dzięki niej Twój streaming zyskuje na jakości, a Ty możesz urozmaicić go choćby wirtualnym tłem. Jest też platforma NVIDIA Studio, której narzędzia przydadzą się przy strumieniowaniu, montażu materiałów w 3D czy nagrywanych w 8K.

Jak GeForce RTX 3080 radzi sobie w akcji?

Sprawdzali to już współpracujący z nami influencerzy – Piotr „Lipton” Szymański i Jarek „Black” Arczyński. Zobacz ich testy z referencyjnymi wersjami GeForce RTX 3080.

Poznaj NVIDIA GeForce RTX 3080 w x-kom

Sprawdź też desktopy x-kom G4M3R G600, które korzystają z tej karty