Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Wkrocz do gry z monitorem Acer Nitro XV282KKV ze złączami HDMI 2.1

Wkrocz do gry z monitorem Acer Nitro XV282KKV ze złączami HDMI 2.1

Na gamingową arenę wchodzą monitory wyposażone w złącza HDMI 2.1, które pozwalają na pełniejsze wykorzystywanie konsol nowej generacji. Jednym z takich okien do świata topowej rozgrywki jest Acer Nitro XV282KKV. Co jeszcze, poza nowoczesnymi portami, ma do zaoferowania?

Co daje standard HDMI 2.1?

HDMI 2.1 przytaczany jest często w kontekście konsol nowej generacji – PS5, Xbox Series X – które cechują się między innymi dużo większą mocą oraz szybkością. Nowoczesny standard HDMI sprawia, że podłączone do gamingowych skrzynek monitory mogą prezentować pełnię ich możliwości. Mowa tu o obsłudze wysokich rozdzielczości (w tym 8K czy nawet 10K) i klatkaży (nawet 120 FPS), co przekłada się na większą płynność obrazu. Wyższa jest też jakość dźwięku, przesyłanego zgodnie z protokołem HDMI eARC. Większe możliwość to efekt zwiększonej przepustowości, która w standardzie HDMI 2.1 sięga 48 gigabitów na sekundę.

Prócz tego HDMI 2.1 oferuje rozwiązania, które szczególnie docenią gracze. Mowa tu o VRR (Variable Refresh Rate) dla zmniejszenia lub zlikwidowania lagów, a także bardziej szczegółowego i płynnego gameplay’u. ALLM (Auto Low Latency Mode), pozwalającym na automatyczne ustawienie idealnego opóźnienia sygnału dla gry. A także QFT (Quick Frame Transport), by to, co dzieje się na ekranie, było zgodne z tym, co wcisnęliśmy na kontrolerze. Nie ma też czarnych plansz przy przełączaniu się pomiędzy aplikacjami czy multimediami (dzięki QMS – Quick Media Switching), jest za to dynamiczny HDR.

To właśnie przynosi z sobą standard HDMI 2.1, którego dwa złącza można znaleźć w monitorze Acer Nitro XV282KKV.

Acer Nitro HDMI 2.1

Optymalizacja kolorów, rozdzielczość UHD 4K i odświeżanie 144 Hz, czyli co jeszcze oferuje Acer Nitro XV282KKV?

28-calowa matowa matryca IPS o rozdzielczości UHD 4K i częstotliwości odświeżania sięgającej 144 Hz (60 Hz dla PS5, 120 Hz dla Xbox Series S). Możesz na niej obserwować postępy swoich armii, ruchy zawodników przeciwnej drużyny czy teren, gdzie spadochronowała się Twoja postać. Zobaczysz to w świetnie oddanych, realistycznych barwach i przy lepszym kontraście oraz ładniejszych odcieniach. Zapewnia to certyfikat VESA DisplayHDR 400, którym Acer Nitro XV282KKV może się pochwalić, oraz odwzorowanie przestrzeni barw 90% DCI-P3 i dokładności na poziomie Delta E mniej niż jeden. Rozrywaniu klatek zapobiega natomiast AMD FreeSync Premium.

Oprócz dwóch złącz HDMI 2.1, Acer Nitro XV282KKV posiada także DisplayPort 1.4, wyjście audio, cztery złącza USB 3.0 oraz po jednym USB-B i USB-C Pozwala to na podpięcie jeszcze większej liczby akcesoriów i peryferiów. Wbudowany przełącznik KVM umożliwi natomiast podłączenie więcej niż jednego peceta.

Zajrzyj do gier, ale nie tylko

Choć Acer Nitro XV282KKV to monitor przywodzący na myśl przede wszystkim gaming, to został on przygotowany także z myślą o użytku biurowym i domowym. Można na nim równie dobrze prowadzić rozgrywkę, jak i oglądać nowe odcinki ulubionego serialu czy przeglądać prezentacje, raporty, projekty graficzne czy materiały video do pracy.

O szerokim zastosowaniu monitora świadczą tryby dostępne w oprogramowaniu Acer Display Widget. Nie ograniczają się tylko do gier (akcji, wyścigówek czy sportowych), a każdy z nich posiada swój unikatowy profil kolorów. O to, by Twoje oczy się nie męczyły, czy to podczas gry, czy podczas pracy lub odpoczynku, zadba między innymi technologia Acer Vision Care 3.0.

Poznaj Acer Nitro XV282KKV w x-kom i wejdź z nim do świata gier (i nie tylko)