Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Czytniki kodów kreskowych

(1 wynik)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Status
Typ skanera
Interfejs
Obsługiwane kody
Sygnalizacja odczytu
Zasięg odczytu
-
Szybkość skanowania
Gwarancja
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 1
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Czytnik kodów kreskowych Zebra DS2208 CzarnyCzytnik kodów kreskowych Zebra DS2208 Czarny
 • Interfejs: USB
 • Typ skanera: Imager 2D, 1D
 • Obsługiwane kody: Code 39, Code 128, Code 93, Codabar/NW7, Code 11, MSI Plessey, UPC/EAN, I 2 of 5, Korean 3 of 5, GS1 DataBar, Base 32, PDF417, Composite Codes, TLC-39, Aztec, DataMatrix, MaxiCode, QR Code, Micro QR, Postal Codes, Chinese Sensible
 • Sygnalizacja odczytu: Sygnał dźwiękowy, Sygnał świetlny
Darmowa dostawa
599,00 zł
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-1 z 1
1
Następna
z 1

Czytnik kodów kreskowych – wygoda i funkcjonalność

Czym jest czytnik kodów kreskowych?

Czytnik kodu kreskowego, zwany popularnie skanerem kodów to proste urządzenie, które odczytuje dane znajdujące się na kodzie kreskowym produktu czy towaru. Jednak oprócz tego czytnik kodów kreskowych również dekoduje i przesyła informacje zawarte w skanowanym kodzie kreskowym. Dzięki tego typu urządzeniom możliwa jest szybka identyfikacja danego produktu.

Czytnik kodów kreskowych to urządzenie, bez którego trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie wielu branż i to nie tylko tych związanych z produkcją, handlem i magazynowaniem. Skanery kodów kreskowych stosowane są też w bibliotekach (skanowanie wypożyczonych/zwracanych książek), kinach czy teatrach (bilety), placówkach medycznych i aptekach (np. kody na e-receptach), sklepach detalicznych, a także w hotelach oraz aquaparkach, a nawet w wielu urzędach.

Czym jest kod kreskowy?

Kod kreskowy służy do zakodowania informacji we wzorze wizualnym odczytywanym przez maszynę. Kody kreskowe są używane z różnych powodów, w tym do śledzenia produktów, cen i poziomów zapasów w celu scentralizowanego rejestrowania w systemie oprogramowania komputerowego. W czerwcu 1974 roku na opakowaniu gumy do żucia firmy Wrigley pojawił się pierwszy kod kreskowy. Obecnie kody kreskowe można znaleźć na prawie każdym przedmiocie do kupienia w sklepie, a także na zapasach oczekujących na wysyłkę.

Istnieją dwa rodzaje kodów kreskowych – liniowy i 2D. Najbardziej rozpoznawalny wizualnie jest liniowy kod kreskowy składający się z dwóch części: kodu kreskowego i 12-cyfrowego numeru UPC. Pierwsze sześć cyfr kodu kreskowego to numer identyfikacyjny producenta. Kolejne pięć cyfr to numer pozycji. Ostatnia liczba nazywana jest cyfrą kontrolną, która pozwala skanerowi określić, czy kod kreskowy został zeskanowany prawidłowo, czy nie. Liniowy kod kreskowy zazwyczaj zawiera dowolny typ informacji tekstowych. Natomiast kod kreskowy 2D jest bardziej złożony i może zawierać więcej informacji w kodzie: cenę, ilość, adres internetowy lub obraz.

Jak działa czytnik (skaner) kodów kreskowych?

Skaner kodów kreskowych zwykle składa się z trzech różnych części, w tym systemu oświetlenia, czujnika i dekodera. Ogólnie rzecz biorąc, skaner kodów kreskowych „skanuje” czarno-białe elementy kodu kreskowego, oświetlając kod czerwonym światłem, które jest następnie konwertowane na pasujący tekst. Mówiąc dokładniej, czujnik w skanerze kodów kreskowych wykrywa światło odbite od systemu oświetlenia (światło czerwone) i generuje sygnał analogowy, który jest wysyłany do dekodera. Dekoder interpretuje ten sygnał, sprawdza poprawność kodu kreskowego za pomocą cyfry kontrolnej i konwertuje go na tekst. Przekonwertowany tekst jest dostarczany przez skaner do systemu oprogramowania komputerowego zawierającego bazę danych producenta, kosztu i ilości wszystkich sprzedanych produktów.

Rodzaje czytników kodów kreskowych

Mając na uwadze zastosowanie, czytniki kodów kreskowych można podzielić na:

 • stacjonarne (łączone z komputerem przy pomocy kabla)
 • bezprzewodowe (wykorzystujące technologię bluetooth lub fale radiowe)
 • przemysłowe (idealnie sprawdzające się w zastosowaniu w trudnych warunkach np. w magazynach, hurtowniach, chłodniach, halach przemysłowych).

Dodatkowa klasyfikacja czytników kreskowych uwzględnia technikę czytania kodów. W tym przypadku podział wygląda następująco:

 • czytniki diodowe
 • czytniki laserowe
 • czytniki linear imager
 • czytniki area imager

Jakie są zalety czytników kodów kreskowych?

Stosowanie czytnika kodów kreskowych niesie za sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest funkcjonalność, przejawiająca się w prędkości użycia. Kolejną dużą zaletą jest możliwość odczytywania kodów kreskowych z większych odległości, co sprawdza się w przypadku towarów ustawionych na sobie, jeden na drugim. Duża wytrzymałość urządzenia sprawia, że nawet przypadkowy upadek na podłogę nie jest mu straszny i prawdopodobnie nie spowoduje jego uszkodzenia. Kolejną ważną cechą i zaletą jest duża precyzja i dokładność odczytu, co przekłada się na zmniejszone ryzyko powstania błędów cenowych.

Sprawdź wszystkie czytniki kodów kreskowych w sklepie x-kom