Google DayDream View  (0811571019038)
Google DayDream View  (0811571019038)
Google DayDream View
  • Kompatybilność: ASUS Zenfone AR, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, Huawei Mate 9 Pro, LG V30, Google Pixel / Pixel XL, Google Pixel 2 / Pixel 2 XL, Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2, ZTE Axon 7
  • Czujiniki: Akcelerometr, Czujnik zbliżeniowy, Żyroskop
  • Łączność: Bluetooth
  • Waga: Gogle 261 g, Kontroler 40 g
249,00 zł


Okulary VR do smartfonów

Ze smartfonem do świata Virtual Reality

Jeśli Twój komputer lub laptop nie ma wystarczająco mocnej karty graficznej, żeby obsługiwać gogle VR (Virtual Reality), możesz skorzystać z okularów VR do smartfonów. Działają na podobnej zasadzie, co headsety komputerowe, z tą różnicą, że obraz sferyczny przejmowany jest z wyświetlacza smartfona, a nie z procesora GPU. Finalnie zasada działania jest taka sama, a wrażenia wizualne bardzo zbliżone. Szczególnie, gdy zainstalujesz w goglach flagowy smartfon z panoramicznym ekranem o wysokiej rozdzielczości.

Dopasuj okulary VR do modelu smartfona

W instrukcji okularów VR do smartfonów znajdziesz informacje o minimalnej oraz maksymalnej wielkości telefonu. Trzymaj się tych zaleceń, w przeciwnym razie projekcja nie będzie komfortowa. Niekompatybilność może też dotyczyć czujników, w jakie wyposażone są nagłowne zestawy dla smartfonów. W konsekwencji gogle nie będą współpracować z telefonem, a Ty nie skorzystasz ze wszystkich możliwości świata VR.

Dodatkowe kontrolery

Projekcję sferyczną, która z chwilą założenia okularów VR będzie Cię otaczać w zakresie 360 stopni, podziwiasz poprzez obrót głową. Ale to tylko część możliwości świata VR. Najciekawsza jest interakcja ze środowiskiem. Do tego celu niezbędne są dodatkowe kontrolery, które łącząc się z czujnikami odczytują Twoje ruchy. Dzięki temu możesz używać przedmiotów w grach albo uruchamiać mechanizmy.