(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Projektory

(2 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Przeznaczenie produktu
Technologia wyświetlania
Rozdzielczość natywna
Jasność
lm
-
lm
Łączność bezprzewodowa
Kontrast
Format obrazu
Producent:
Technologia wyświetlania:
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 1
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Projektor Epson EF-12 3LCDProjektor Epson EF-12 3LCD
 • Technologia: Laser
 • Rozdzielczość: 1920 x 1080
 • Kontrast: 2 500 000:1
 • 3D Ready: Nie
4 699,00 zł
Darmowa dostawa
Projektor Epson EF-11 3LCDProjektor Epson EF-11 3LCD
 • Technologia: Laser
 • Rozdzielczość: 1920 x 1080
 • Kontrast: 2 500 000:1
 • 3D Ready: Nie
3 689,00 zł
Darmowa dostawa
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-2 z 2
1
Następna
z 1

Projektory multimedialne do domu i biura

Jaki projektor wybrać?

Seans filmowych nowości wyświetlonych na ścianie salonu w rozmiarze nawet 300” albo czytelna projekcja prezentacji dla całej firmy. To właśnie podstawowe zastosowania rzutników multimedialnych. Projektory służą do wyświetlenia obrazu, filmu na ekranie projekcyjnym lub przystosowanej powierzchni. Źródła sygnału, czyli urządzenia, które prześlą obraz do projektora, mogą być różnorodne. Od komputera i laptopa, przez dyski zewnętrzne i pendrive’y, po smartfony i tablety. Biorąc pod uwagę przeznaczenie produktu, projektory dzieli się na cztery kategorie:

 • do domu,
 • do biura,
 • mobilne,
 • dla graczy.

Każda z tych podkategorii oferuje inne modele, przystosowane do konkretnych zastosowań – seansu filmowego w ogrodzie, pokazu fotografii na uroczystości rodzinnej, grania na konsoli czy wyświetlania prezentacji lub analizowania danych z arkusza kalkulacyjnego. Aby wybrać odpowiednie urządzenie projekcyjne do biura i do kina domowego należy zwrócić uwagę na jego podstawowe parametry. Wiążą się one nie tylko z jakością obrazu, ale także montażem projektora czy łącznością z innymi urządzeniami.

Technologia wyświetlania w projektorach

Podstawowy podział projektorów wynika z zastosowanej technologii przetwarzania obrazu. Różnią się one źródłem światła i budową układu optycznego. To przekłada się także na jakość obrazu. Wyróżniamy:

 • projektory DLP – składają się z bardzo silnej lampy i miliona mikroluster, które odpowiadają pojedynczym pikselom. Za odwzorowanie barw odpowiada koło kolorów, przez które przechodzi światło. Obraz generowany przez projektor DLP jest łagodny i płynny, ma wysoki kontrast oraz świetnie odwzorowaną czerń;
 • projektory 3LCD – składają się z trzech paneli LCD, z których każdy odpowiada za wyświetlenie konkretnego koloru: czerwonego, niebieskiego i zielonego. Wyświetlany obraz cechuje dokładne odwzorowanie barw i wysoka jasność;
 • projektory laserowe – źródłem światła jest wiązka lasera. Urządzenia te wyróżniają się bardzo długą żywotnością. Prezentowany obraz ma świetną jakość i duży kontrast;
 • projektory LCD – obraz jest generowany za pomocą matrycy ciekłokrystalicznej, przez którą przechodzi strumień mocnego światła. Zaletami są nasycone kolory i równomierna, wysoka jasność obrazu;
 • projektory LED – jest to określenie urządzeń, w których źródłem światła są diody LED. Takie projektory mają długą żywotność i są bardzo energooszczędne;
 • projektory laser&LED – łączą dwie technologie. Za wytworzenie światła czerwonego odpowiadają diody LED, a zielonego i niebieskiego – laser. W związku z tym urządzenia te mają bardzo wysoką żywotność. Generowany obraz ma niezwykle żywe barwy.

Rozdzielczość i format obrazu

Rozdzielczość odpowiada za czytelność i szczegółowość obrazu. W projektorach do domu minimalna zalecana rozdzielczość to HD Ready, która daje już możliwość komfortowej projekcji. O stopień wyżej są Full HD i WUXGA gwarantujące już bardzo wysoką jakość, odpowiednią do filmów Blu-ray czy gier konsolowych. Natomiast jeśli zależy Ci na ponadprzeciętnie wyrazistym, ostrym i szczegółowym obrazie wybierz projektor 4K. Niższe rozdzielczości, takie jak SVGA czy XGA sprawdzą się w biurze, będą odpowiednie do projekcji prezentacji, dokumentów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych.

Standardowy format obrazu dla kina domowego to panoramiczny 16:9. Format 4:3 w zupełności wystarczy do zastosowań biurowych. Natomiast szerszy 16:10 pozwoli na wygodną analizę tabeli arkusza kalkulacyjnego oraz wyświetlenie dwóch plików jednocześnie, w celu przeanalizowania danych.

Jasność i kontrast w rzutnikach multimedialnych

Wyrażana w lumenach jasność określa, jak dużo światła generuje projektor. Wartość ta ma znaczenie pod kątem zastosowania projektora i warunków, w jakich będziesz mógł cieszyć się wysokiej jakości projekcją. Niższa jasność, do 2500/3000 lm, jest odpowiednia do seansów w ciemnym lub częściowo zaciemnionym pomieszczeniu. Sprawdzi się przy wieczornym kinie i prezentacjach w salach z roletami. Projektory o jasności od 3000 do 5000 pozwolą na seans przy pełnym świetle słonecznym i sztucznym. Natomiast urządzenia powyżej 5000 lm świetnie radzą sobie z seansem w plenerze.

Kontrast to parametr ściśle powiązany z jakością kolorów. Wyrażą różnicę w jasności najjaśniejszego i najciemniejszego piksela. Im jest ona wyższy, tym obraz ma lepsze barwy i głębszą czerń, a detale na ciemnym tle są bardziej wyraźne. W projektorze do biura wystarczą niższe wartości, ponieważ odwzorowanie barw ma drugorzędne znaczenie. Jak wybrać odpowiedni projektor do firmy dowiesz się z naszego poradnika – Projektory multimedialne. Wybór projektora do domu i do firmy.

Odległość projekcji

Odległość, jaka dzieli projektor od ekranu projekcyjnego lub dostosowanej powierzchni (np. białej ściany), wpływa na miejsce i sposób montażu. Ma duże znaczenie zwłaszcza podczas wyboru urządzenia do małego pomieszczenia. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się projektory krótkoogniskowe. Urządzenia z technologią short throw potrzebują od 0,5 do 1 metra odległości, aby wyświetlić dobry obraz. Z ultra short throw wystarczy zaledwie kilka centymetrów. Taki projektor możesz postawić na szafce RTV lub stoliku kawowym. Rzutniki multimedialne możesz też zawiesić na ścianie czy suficie za pomocą uchwytu do projektora albo ustawić w odpowiednim miejscu wykorzystując regulowany stolik pod projektor na kółkach.

Łączność bezprzewodowa i złącza w projektorach

Od dostępnych opcji łączności zależy jakość obrazu oraz możliwość podłączenia urządzeń będących źródłem sygnału. Dzięki łączności bezprzewodowej – Wi-Fi Ready lub Bluetooth, możesz łatwo podłączyć urządzenia mobilne i przesyłać obrazy, filmy ze smartfona, tabletu czy laptopa. Najbardziej popularnym złączem, umożliwiającym podłączenie wielu różnych sprzętów, takich jak komputer, konsola, dekoder czy odtwarzacz, jest HDMI. W wielu projektorach dostępne są także starsze typy złączy, takie jak VGA, Composite Video czy S-Video. Aby podłączyć urządzenie do projektora, niezbędny jest odpowiedni kabel. Przejściówki natomiast umożliwią podłączenie urządzeń o różnych złączach. Wejścia USB umożliwiają natomiast odtwarzanie plików z pendrive’a lub dysku zewnętrznego czy też użycie prezentera.

Jaki projektor wybrać do kina domowego?

W ofercie x-komu znajdziesz urządzenia wielu sprawdzonych producentów, między innymi projektory: Optoma, BenQ, Acer czy Epson. Jeśli nadal zastanawiasz się jaki projektor do domu wybrać, aby odpowiadał Twoim potrzebom, wskazówki znajdziesz w naszym poradniku – Projektor multimedialny do kina domowego. Jak wybrać właściwy?. Oprócz objaśnienia podstawowych parametrów znajdziesz tam także informacje dotyczące żywotności lampy, wagi, głośności pracy i dodatkowych funkcji. Na przykład możliwości oglądania filmów trójwymiarowych w okularach 3D. Poznaj również 10 kreatywnych zastosowań projektorów mobilnych i do domu. W tym poradniku znajdziesz też przydatne akcesoria do rzutników multimedialnych.

Sprawdź projektory w sklepie x-kom