Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
18 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł

Odtwarzacze CD i sieciowe

(1 wynik)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Rodzaj urządzenia
Odtwarzanie płyt
Obsługiwane formaty audio
Radio
Wbudowany wzmacniacz
Gwarancja
Producent:
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najtańszychCena: od najdroższychOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Odtwarzacz CD / sieciowy Denon DCD-600NE Premium Silver
  • Rodzaj urządzenia: Odtwarzacz CD
  • Odtwarzanie płyt: CD-R/RW
  • Formaty audio: MP3, WMA
  • Radio: Brak
Darmowa dostawa
1 299,00 zł
30
wyników na stronie
  • 1
Następna
z 1

Odtwarzacze CD i sieciowe – wybierz odpowiadające Ci rozwiązanie

Z krążka czy strumieniowo?

Ilu melomanów, tyle preferencji co do sposobu odsłuchiwania muzyki. Są osoby, które pozostają wierne płytom CD, posiadają ich pokaźne zbiory i nadal na bieżąco uzupełniają swoje kolekcje. Inne wolą słuchać ulubionych utworów streamowanych z serwisów internetowych. A jeszcze inna grupa korzysta zarówno z nagrań z krążków, jak i ze streamingu. Niezależnie od tego, z którego ze sposobów korzystasz, znajdziesz odpowiadające urządzenie. Poznaj odtwarzacze CD i sieciowe z oferty x-kom.

WAV, FLAC, MP3, czyli odtwarzane formaty

Im większy wachlarz formatów, które odczytuje odtwarzacz CD lub sieciowy, tym lepiej. Poszczególne formaty zapisu dźwięku różnią się nie tylko wielkością plików, ale również jakością nagrań. Kluczowym pojęciem jest tu kompresja. Przy stratnej usuwane są zbędne, praktycznie niesłyszalne tony, a jej niższy stopień przekłada się na wyższą jakość. Przykłady uzyskanych formatów to MP3, AAC i WMA. W kompresji bezstratnej pliki mają tak samą wielkość jak te bez niej (zapisane w formacie WAV) i nie tracą na jakości. Najbardziej znany format tego rodzaju to FLAC.

Jeszcze lepsze wrażenia z technologią Hi-Res

Zarówno FLAC i WAV, jak i AIFF, to przykłady formatów dźwiękowych o wysokiej rozdzielczości (HRA albo Hi-Res Audio). Cechuje się ona większą głębią bitową i wyższą częstotliwością próbkowania dźwięku niż w przypadku standardu CD (24 bity i częstotliwość aż do 192 Hz). Zapis większej ilości informacji pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych wrażeń słuchowych. Do wspomnianych formatów można dodać również te uzyskane w systemie Direct Stream Digital (DSD), czyli DSF i DFF. Korzystają on wprawdzie z kodowania jednobitowego, ale osiągają o wiele wyższą, liczoną w tysiącach częstotliwość próbkowania, co przekłada się na doskonałą jakość.

Nośniki i łączność bezprzewodowa

Zapisane w różnych formatach pliki mogą być przechowywane na rozmaitych nośnikach. Podstawą dla odtwarzaczy CD są płyty kompaktowe: CD-Audio oraz CD-R/RW. Na rynku znajdują się jednak modele, które umożliwiają podpięcie zewnętrznego dysku USB, jak również urządzenia mobilnego (np. smartfona). Również odtwarzacze sieciowe posiadają złącza USB. Najważniejsze jest jednak dla nich połączenie wi-fi, umożliwiające strumieniowe przesyłanie muzyki z serwisów pokroju Spotify czy Deezer. Dedykowane aplikacje pozwalają natomiast na streaming z dysków twardych czy urządzeń mobilnych.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup odtwarzacza CD lub sieciowego, sprawdź także dodatkowe rozwiązania oferowane przez poszczególne modele. Jeśli np. cenisz szczególną wygodę korzystania z odtwarzacza, poszukaj wariantu ze sterowaniem zdalnym przy użyciu pilota. Inną wartą uwagi opcją, jest dostęp do radia, zarówno analogowego FM, jak i cyfrowego DAB lub DAB+. Sprawdź, co oferują Ci odtwarzacze CD i sieciowe w x-kom.