Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
19 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcieMSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 1
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 2MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 2
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 3MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 3
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 4MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 4
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 5MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 5
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 1MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 1
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 2MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 2
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 3MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 3
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 4MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 4
MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 5MSI X370 GAMING PLUS - 365745 - zdjęcie 5

MSI X370 GAMING PLUS

od: MSI|kod x-kom: 365745
 • Obsługiwane procesory:AMD Ryzen™
 • Format:ATX
 • Gniazdo procesora:Socket AM4
 • Chipset:AMD X370
specyfikacja MSI X370 GAMING PLUS
Przewiń do pełnej specyfikacji
509,00 zł

Promocja

kup ten produkt

i dobierz dysk zewnętrzny Crucial X6 500GB - 60 zł taniej

kup ten produkt
kup ten produkt
podświetlana klawiatura

Spersonalizuj swój gamingowy sprzęt
Technologia Mystic Light

Ta gamingowa płyta główna wyposażona została w umieszczone pod nią podświetlenie LED, które zapewniają niezwykły gamingowy blask wewnątrz obudowy. Podobnie jak barwy wojenne, oświetlenie to sprawia, że twoja rozgrywka stanie się bardziej wciągająca.

Opracowane przez firmę MSI złącze Mystic Light Extension zapewnia intuicyjny sposób sterowania dodatkowymi taśmami świetlnymi RGB podłączanymi do systemu komputerowego, bez potrzeby korzystania z oddzielnych kontrolerów RGB. Wystarczy podłączyć dowolny, zasilany napięciem 12 V pasek świetlny LED RGB do 4-pinowego złącza Mystic Light Extension RGB-Strip i gracze mogą zsynchronizować kolory z każdym stylem oświetlenia, jaki wybrali.
Aby zwiększyć wygodę sterowania podświetleniem, Mystic Light Sync może sterować diodami RGB LED zamontowanymi w rozwiązaniach innych marek, takich jak systemy chłodzenia procesora, klawiatury, myszy czy wentylatory zamontowane w obudowie.

Możesz z łatwością stworzyć swoje własne barwne arcydzieło. Prosta w obsłudze aplikacja Gaming App dostępna jest na komputery PC, telefony i tablety. Oferuje ona możliwość zdalnego sterowania podświetleniem komputera za pomocą zwykłego smartfona lub tabletu. Zaprojektuj wygląd swojego komputera PC i ciesz się nowym designem w dowolnym kolorze jakim tylko chcesz, i który możesz w każdej chwili zmienić zaledwie kilkoma kliknięciami!

MSI X370 GAMING PLUS Mystic Light
chłodzenie

Zachowaj chłodny spokój podczas gry
Kontrola nad chłodzeniem komputera

Wysokiej jakości materiały i inteligentna optymalizacja pracy wentylatorów przyczyniają się do prawidłowego chłodzenia wszystkich istotnych komponentów komputera. Prawidłowe chłodzenie jest kluczowym elementem, które sprawia, iż możemy mieć pewność co do tego, że cały system będzie pracował stabilnie z najwyższą wydajnością, nawet podczas najdłuższych rozgrywek.

System odpowiedzialny za sterowanie pracą wentylatorów pozwala użytkownikom przejąć nad nimi pełną kontrolę. Bez problemu można również sprawdzać główne parametry pracy wentylatorów korzystając z uproszczonego graficznego interfejsu. Użytkownik ma także możliwość ustawienia do czterech wartości temperatury dla procesora i płyty głównej. Dzięki automatycznej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów, system chłodzenia będzie pozwalał na przekroczenie ustawionych przez użytkownika temperatur pracy.

MSI X370 GAMING PLUS chłodzenie
temperatura

Optymalizacja do chłodzenia wodnego
Złącze dla pompy wodnej

Zaprojektowane do współpracy z najpopularniejszymi rozwiązaniami chłodzącymi typu All-in-One oraz niestandardowymi systemami chłodzenia wodnego dostępnymi na rynku. Dedykowane do współpracy z pompami wodnymi złącze PIN obsługuje urządzenia pobierające prąd o wartości do dwóch amperów, co daje pełną kontrolę nad prędkością pracy pompy wodnej. Wyraźnie zaznaczona strefa „keep-out-zone” pozwala na łatwą i bezpieczną instalację i idealne dopasowanie urządzeń.

 • Obsługa urządzeń pobierających prąd o wartości maksymalnej do 2 A
 • Regulacja prędkości pracy podłączonych urządzeń z poziomu BIOS-u i systemu operacyjnego
MSI X370 GAMING PLUS Optymalizacja do chłodzenia wodnego
konsola

Gamingowe narzędzia dla graczy
Bądź o krok przed przeciwnikami

Złącze MSI Gaming Device Port zostało zoptymalizowane w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą transmisję danych pomiędzy komputerem, a wysokiej klasy gamingowymi urządzeniami peryferyjnymi. W ten sposób można w pełni wykorzystać ich szybkość oraz czułość. Dostosuj rozdzielczość myszki (DPI) i zmień precyzję jej działania oraz zaprogramuj kombinację makr za pomocą prostego w obsłudze oprogramowania Mouse Master. Dzięki temu, za pomocą tylko jednego kliknięcia, możesz uruchomić wykonywanie szeregu różnorodnych poleceń.

Potrzebujesz uzyskać większą moc obliczeniową z procesora i pamięci po to, aby mieć w grze więcej FPS-ów? Funkcja MSI Game Boost umożliwi Ci podkręcenie komputera dosłownie w sekundę, dzięki czemu uzyskasz wzrost wydajności, którego tak bardzo potrzebujesz. Wystarczy, że obrócić pokrętło lub skorzystać z aplikacji Gaming App, a komputer natychmiast „ruszy z kopyta”.

Gamingowe płyty główne firmy MSI zapewniają pełne wsparcie dla technologii Multi GPU i oferują optymalne rozmieszczenie załączy PCI tak, aby zainstalowane w komputerze karty graficzne miały pod względem termicznym jak najlepsze warunki pracy.

MSI X370 GAMING PLUS Gamingowe narzędzia
złącze M.2

Chroń i optymalizuj pracę urządzeń
Systemem Steel Armor

System MSI Steel Armor chroni interfejs i napędy SSD M.2 przed ich fizycznym uszkodzeniem. Ale to nie wszystko. Osłania on również magistralę danych przed mogącymi pojawić się zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) i sprawia, że sygnały wykorzystywane do przesyłu danych pomiędzy płytą główną i podłączonym do niej urządzeniem SSD M.2 są zawsze czyste i pozbawione nieprawidłowości. System Steel Armor sprawia, że gracze mogą cieszyć gładką rozgrywką bez pojawiających się w jej trakcie zacięć.

Złącze Turbo M.2 - Ciesz się możliwością błyskawicznego uruchamiania systemu oraz szalenie szybkim ładowaniem aplikacji i danych. Dzięki interfejsowi M.2 PCI Express Gen3 x4 mogącemu przesyłać dane z szybkością do 32 GB/s, system Turbo M.2 jest ponad 5 razy szyby od typowego połączenia realizowanego za pośrednictwem magistrali SATA III.

MSI X370 GAMING PLUS Systemem Steel Armor
odczyt zapis

Wyjątkowa wydajność, wspaniałe gamingowe wrażenia
Technologia NVMe

Wszystkie znajdujące się na płycie najnowszej generacji złącza, które przeznaczone są do podłączania nowoczesnych systemów pamięci masowych, obsługują interfejs zgodny z technologią NVMe –najszybszy standard pamięci masowej na świecie. Mówiąc prościej, płyty główne MSI są zgodne z najlepszy obecnie dostępnym na rynku standardem obsługi pamięci masowej, który charakteryzuje się najwyższą wydajnością. Dzięki temu możesz natychmiast załadować swoje ulubione gry i w ten sposób, dzięki firmie MSI, zawsze stawisz się jako pierwszy na polu bitwy.

MSI X370 GAMING PLUS NVMe
3D

Zanurz się w wirtualnych światach
Wejdź prosto do akcji z opcją „One Click to VR”

W produktach MSI zaszyte zostały najlepsze z najnowszych technologii, które związane są z generowaniem wirtualnej rzeczywistości i pozwalają one użytkownikowi w sposób płynny doświadczyć wyjątkowych wrażeń w świecie VR. Dzięki współpracy z głównymi producentami sprzętu i oprogramowania VR, a także za sprawą unikatowych cech, którymi dysponują produkty MSI, a które to cechy opracowane zostały specjalnie z myślą o wirtualnej rzeczywistości, firma MSI może zaoferować zarówno graczom, jak i profesjonalistom żywy, płynny oraz realistyczny świat wrażeń VR, którego zawartość naprawdę ożywa.

Tylko produkty firmy MSI wyposażone zostały w system VR Boost. Podczas korzystania z gogli VR, użytkownicy oczekują, że wyświetlany przez nie obraz będzie gładki i będzie generowany bez zacięć. Może się jednak zdarzyć, że wypadku tradycyjnych portów USB obserwowane będą zaniki i spadki jakości przesyłanego sygnału, co w znaczący sposób może wpłynąć na wydajność podłączonych do niego urządzeń. System VR Boost wykorzystuje specjalny, inteligentny układ, którego zadaniem jest zapewnienie czystego i wyraźnego sygnału zoptymalizowanego pod kątem urządzeń VR, które podłączane są do portu USB. Dzięki temu zagwarantowano użytkownikom przyjemne doświadczenie świecie VR.

Zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie muszą być odpowiednio dostrojone, aby doświadczenia w świecie VR były płynne. Funkcja „One Click to VR” sprawia, że bardzo szybko i łatwo można przygotować system do obsługi aplikacji i gier VR. Jedno kliknięcie przestawia wszystkie kluczowe komponenty na ich najwyższą wydajność i zapewnia, że inne aplikacje nie będą wpływać na wirtualną przygodę.

MSI X370 GAMING PLUS One Click to VR
głośniki stereo

Dźwięk, który wciągnie Cię do gry
Technologia Audio Boost

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie w budowie sprzętu do gier, firma MSI może zaoferować graczom urządzenia generujące prawdziwy dźwięk Hi-Fi. System Audio Boost został opracowany z myślą o stworzeniu wysokiej jakości urządzeń audio z wbudowanym wzmacniaczem, które oferują graczom wyraźną przewagę nad przeciwnikami podczas rozgrywki. Zlokalizuj swoich wrogów z zamkniętymi oczami używając do tego celu systemu Audio Boost.

 • Kondensatory audio firmy Chemi-Con, które pozwalają uzyskać cieplejszy dźwięk
 • Odizolowane od reszty podzespołów obwody audio ze świecącą obwódką LED
 • Pozłacane złącza audio pozwalające uzyskać optymalną jakość dźwięku 7.1
 • Rozdzielone warstwy audio dla lewego i prawego kanału
 • Dedykowany procesor dźwięku High Definition Audio
 • Redukcja trzasków
MSI X370 GAMING PLUS Technologia Audio Boost
internet

Zdominuj gry online dzięki niskim opóźnieniom
Technologia MSI® GAMING LAN z funkcją LAN Protect

MSI GAMING LAN Manager automatycznie klasyfikuje i ustala priorytety dla wrażliwych na opóźnienia gier online. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niskimi czasami opóźnień i najlepszymi wrażeniami podczas sieciowych rozgrywek.

 • Automatycznie nadaje najwyższy priorytet grom w stosunku do innych aplikacji
 • Pozwala na zmianę przypisanego aplikacjom priorytetu ruchu sieciowego
 • Umożliwia indywidualne dostosowanie przepustowości dla każdej aplikacji


Karty sieciowe firmy Intel® zoptymalizowane zostały pod kątem spełniania wymogów stawianych urządzeniom, które używane są na poziomie rozgrywek mistrzostw online oraz sprzętowi stosowanemu w sieciach LAN w trakcie turniejów e-Sportowych. Parametry te osiągnięto redukując obciążenie procesora, a karty te oferują przy tym również wyjątkowo wysoką przepustowość podczas transmisji pakietów TCP i UDP. Dzięki temu, procesor może być w trakcie pracy znacznie bardziej efektywnie wykorzystywany, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwanie znacznie większej liczby FPS-ów podczas gry.

MSI X370 GAMING PLUS LAN Protect
pamięć RAM

Niezrównana wydajność pamięci
Technologia DDR4 Boost

Zoptymalizowane ścieżki i w pełni odizolowane obwody podsystemu pamięci zapewniają doskonałą stabilność oraz wydajność płyty głównej. Nie musisz więc się już martwić o to, że twój system będzie się zawieszał podczas grania.

Udoskonalenia techniczne związane z technologią DDR4 Boost pozwalają zwiększyć stabilność pracy systemu przy wyższych prędkościach taktowania pamięci. Ciesz się dodatkowym wzrostem wydajności w grach lub podczas pracy z dużymi plikami wideo i przy przetwarzaniu sporych pod względem rozmiarów cyfrowych fotografii.


Funkcja EASY A-XMP
Przy użyciu pojedynczej opcji w BIOS-ie, z łatwością możesz włączyć profil Extreme Memory Profile. W ten sposób nie tylko zwiększysz wydajność pamięci, ale również uzyskasz doskonałą stabilność systemu.

MSI X370 GAMING PLUS
ustawienia

Nieograniczone możliwości dostrajania
Rozwiązania dla zaawansowanych użytkowników

Stabilizacja linii napięć
Otrzymasz dokładnie to, co ustawiłeś – system wykorzystujący kalibrację LLC pilnuje, czy napięcie na procesorze, niezależnie od obciążenia, pozostaje w 100% stabilne. Dzięki temu, poprawiono znacznie stabilność pracy komputera podczas wykonywania zadań wymagających większej wydajności procesora.

Funkcja EZ Debug LED
Popadłeś w kłopoty? Diody LED wskażą Ci źródło problemów tak, abyś dokładnie wiedział, gdzie szukać przyczyn nieprawidłowej pracy komputera. W ten sposób będziesz szybko mógł uruchomić go ponownie.

Ochrona przeciwprzepięciowa
Zapobiega ewentualnym uszkodzeniom procesora i innych krytycznych komponentów, do których mogłoby dojść na skutek zwarcia.

MSI X370 GAMING PLUS Stabilizacja linii napięć
usb

Zmaksymalizuj wydajność urządzeń USB
Szybko i bezpiecznie ładuj podłączone urządzenia

Jednoczesne korzystanie z wielu urządzeń USB 3.1 nigdy nie było szybsze! Płyty główne MSI wyposażono w kontroler Lighting ASmedia 2142 USB 3.1 Gen2, dzięki czemu mogą one zaoferować niespotykaną dotąd prędkość pracy magistrali USB podczas podłączania do niej na raz, w tym samym czasie, wielu urządzeń USB. Złącza Lighting USB pokryto złotem i w ten sposób zapewniono lepszą propagację sygnału i wysoką wydajność.

USB Type-C
Ta dwustronna, symetryczna konstrukcja złącza – niezależnie od tego, jak będzie zorientowana przy wpinaniu wtyczka – pozwala na łatwe, szybkie i bezproblemowe podłączenie najnowszych urządzeń USB.

Po włączeniu, funkcja X-Boost automatycznie optymalizuje podłączone do komputera urządzenia pod kątem uzyskania jeszcze wyższych prędkości transferu danych i może zwiększyć wydajność pracy urządzeń USB nawet do 20%, co pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu podczas przesyłania danych.

MSI X370 GAMING PLUS USB Type-C
bezpieczeństwo ochrona

Najwyższa jakość i wytrzymałość dla graczy
Komponenty 4. klasy militarnej

Złącza MSI PCI Express Steel Armor uzbrojone zostały w większą liczbę punktów lutowniczych łączących je z płytą główną. Dzięki temu fizyczne połączenie gniazd PCI-E z płytą główną jest znacznie bardziej wytrzymałe pod względem mechanicznym, co zapobiega możliwości uszkodzenia i wyłamania slotów po montażu w nich ciężkich kart graficznych. Steel Armor chroni również sygnały przesyłane magistralą PCI Express przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się lepszymi wrażeniami w grach, a częstotliwość pracy poszczególnych podzespołów systemu podczas ich podkręcania może być podniesiona do znacznie wyższych wartości.

Firma MSI do produkcji swoich urządzeń wykorzystuje komponenty 4. klasy militarnej (Military Class 4). Norma ta definiuje zestaw wymagań, jakie muszą być spełnione przez wysokiej jakości podzespoły używane w przemyśle elektronicznym. W celu zapewnienia najlepszej ochrony przed różnego rodzaju zakłóceniami, te wysokiej jakości komponenty zostały dodatkowo osłonięte i zabezpieczone. Dzięki temu mamy pewność, że system będzie działa sprawnie, nawet w trakcie najdłuższej pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach.

 • Kondensatory DARK CAP
 • Dławiki DARK CHOKE
MSI X370 GAMING PLUS Komponenty 4. klasy
łatwa obsługa

BIOS dla graczy
Łatwa kontrola nad podzespołami komputera

MSI zadbało o to, aby w BIOS-ie znalazły się wszystkie najnowsze opcje i jednocześnie był on dla każdego użytkownika łatwy w obsłudze. Obszerny zestaw funkcji pozwala precyzyjnie dostroić system w taki sposób, żeby działał on niezawodnie z maksymalną wydajnością podczas grania.

 • Czytelne, wysokiej rozdzielczości czcionki w BIOS-ie
 • Tryb Easy Mode, który pozwala na szybkie dostrojenie gamingowego systemu
 • Funkcje Easy Search oraz Favorites
 • Funkcja Hardware Monitor z kontrolą parametrów pracy wentylatorów
 • Natychmiastowa optymalizacja i zwiększenie wydajności
MSI X370 GAMING PLUS BIOS dla graczy

 

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
AMD Ryzen™
Gniazdo procesora
Socket AM4
Chipset
AMD X370
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-3200 MHz
DDR4-2933 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.
M.2 - 1 szt.
PCIe 3.0 x16 - 2 szt.
PCIe 2.0 x16 - 1 szt.
PCIe 2.0 x1 - 3 szt.
USB 3.2 Gen. 1 - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB Type-C - 1 szt.
USB 3.2 Gen. 1 - 4 szt.
USB 3.2 Gen. 2 - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 6 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
NVIDIA SLI
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC892
Format
ATX
Szerokość
243 mm
Wysokość
304 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod x-kom
365745

Opinie