Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
17 lat na rynku
15 dni na zwrot towaru
odbiór osobisty za 0 zł
Drukuj
Do porównania
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 1
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 2
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 3
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 4
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 5
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 1
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 2
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 3
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 4
ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI) - 423525 - zdjęcie 5
Drukuj
Do porównania

ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI)

od: ASUS|kod x-kom: 423525
 • Obsługiwane procesory:Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3
 • Format:ATX
 • Gniazdo procesora:Socket 1151
 • Chipset:Intel B360
specyfikacja ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI)
Przewiń do pełnej specyfikacji
649,00 zł
1
Drukuj
płyta główna

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi)
Gamingowa płyta główna

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) to gamingowa płyta główna obsługująca procesory Intel Core 8. i 9. generacji, z oświetleniem LED RGB Aura Sync, obsługą DDR4 2666 MHz, 32 Gb/s M.2, gotowa na pamięć Intel Optane, a także z natywną obsługą USB 3.1 Gen 2.2. Płyty główne z serii TUF Gaming zostały zaprojektowane w taki sposób, że nie tylko przetrwają one warunki, w których inne płyty główne miałyby spore problemy, ale także będą w nich doskonale funkcjonowały. Te płyty główne są produkowane z wykorzystaniem wyjątkowo trwałych komponentów i zapewniają Ci nieprzerwaną stabilność w czasie sesji gamingowych.

Składając system w oparciu o płytę główną TUF Gaming korzystasz również z zalet, jakie wiążą się z TUF Gaming Alliance. Pod tym pojęciem kryje się współpraca firmy ASUS z zaufanymi partnerami w celu umożliwienia łatwiejszego budowania systemów i zapewnienia najlepszej możliwej kompatybilności oraz pasującego do siebie wzornictwa estetycznego – począwszy od komponentów, aż po obudowę komputera.

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) Gamingowa płyta główna
odczyt zapis

Najwyższe prędkości transferu danych
Kompatybilność z pamięcią Intel Optane

Intel Optane™ to rewolucyjna technologia pamięci nieulotnej, obsługiwana przez płytę TUF. Moduły pamięci Intel Optane przyspieszają pracę podłączonych dysków, aby skrócić czas uruchamiania systemu i przyspieszyć uruchamianie aplikacji, dzięki czemu wszystko działa szybciej i sprawniej.

Dysponując przepustowością x4 PCI Express 3.0, dysk M.2 zapewnia prędkości transferu danych rzędu nawet 32 GB/s. Jest to więc doskonały wybór na dysk systemowy lub dysk z aplikacjami, dzięki któremu Twój komputer i aplikacje będą działały tak szybko, jak tylko to możliwe.

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) Najwyższe prędkości transferu danych Kompatybilność z Intel Optane
wytrzymałość

Wytrzymałe komponenty
Ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi

ESD Guards wydłużają żywotność komponentów, jednocześnie chroniąc przed uszkodzeniami powstałymi na skutek wyładowań elektrostatycznych: do +/-10 kV dla wyładowania powietrznego i +/-6 kV dla wyładowania bezpośredniego. Taki poziom ochrony w znacznym stopniu wychodzi poza standardy branżowe wynoszące odpowiednio: +/-6kV i +/-4kV.

 • Dławiki TUF
  Certyfikowane dławiki TUF klasy wojskowej dostarczają do procesora superstabilne zasilanie, zapewniając lepszą stabilność systemu.
 • Kondensatory TUF
  +20% temperatury, tolerancja i 5 razy dłuższa żywotność.
 • TUF MOSFETs
  Tranzytory MOSFET klasy wojskowej o niższej RDS(on)

DIGI+ VRM - Precyzyjne sterowanie dla stabilnego zasilania
Moduł regulacji napięcia Digi+ VRM to jeden z najlepszych tego typu układów w branży, stale zapewniający bardzo płynne dostarczanie do procesora zasilania o niesamowitej czystości.
Zabezpieczenie przeciwprzetężeniowe DRAM - Ochrona przed uszkodzeniami na skutek zwarcia
Zintegrowane na płycie głównej, resetowane bezpieczniki chronią przed uszkodzeniami na skutek przetężenia i zwarcia. To zabezpieczenie obejmuje nie tylko gniazda panelu I/O, ale również DRAM, wydłużając żywotność zarówno samego systemu, jak i podłączonych do niego urządzeń.
Tylny panel I/O ze stali nierdzewnej - 3 razy lepsza ochrona przed korozją
Zastosowane w płytach głównych TUF tylne panele I/O są produkowane z odpornej na korozję stali nierdzewnej z zastosowaniem tlenku chromu, dzięki czemu są w stanie przetrwać 72-godzinny test spryskiwania roztworem soli. Dla porównania: standardem branżowym jest tutaj jedynie test w czasie 24 godzin.

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) Wytrzymałe komponenty
nutka muzyka dźwięk

Doskonały dźwięk
Inteligentna konstrukcja i sprzęt najwyższej jakości

Udoskonal swoje zdolności bitewne dzięki zintegrowanemu, ekskluzywnemu systemowi audio DTS Custom. DTS Custom wysoko podnosi poprzeczkę dla zintegrowanych rozwiązań audio. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technik emulacji użytkownik otrzymuje na swoim zestawie słuchawkowym wskazówki na temat pozycji wrogów. Dostępne są trzy presety:

 • Tryb Soundscape - Doskonały schemat dźwiękowy do gier typu MOBA, RPG, gier akcji oraz horrorów – uzyskasz wrażenie bycia w samym środku akcji.
 • Tryb Aerial - Masz wrażenie, że dźwięk unosi się ponad światem gry i słyszysz go z przodu – doskonały tryb do gier MOBA, RTA, strategicznych oraz sportowych.
 • Tryb Tactical - Pssst — czy wróg nie czai się tuż za rogiem? DTS Custom uwydatnia detale przy niewidzialnym stylu gry, dzięki czemu wykryjesz i zlokalizujesz każdy krok wroga.

Inteligentna konstrukcja i sprzęt najwyższej jakości zagwarantują dźwięk, jakiego nigdy wcześniej nie dane było Ci doświadczyć.
Specjalne rozplanowanie - Oddzielne warstwy dla kanału lewego i prawego dla zachowania najlepszej jakości dźwięku.
Osłona TUF dla dźwięku gamingowego - Skuteczne ekranowanie pomaga zachować integralność sygnałów audio, dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku.
Przyjemność z dźwięku - Wysokiej klasy kondensatory do audio wykonane w Japonii zapewniają ciepły, naturalny i głęboki dźwięk o wyjątkowej czystości i jakości.
Ekranowanie audio - Specjalnie zaprojektowane ekranowanie audio zapewnia dokładną separację sygnału analogowego od cyfrowego i znacznie zmniejsza wielostronne zakłócenia.

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) Doskonały dźwięk, DTS Custom
chłodzenie

Elastczne sterowanie chłodzeniem
Fan Xpert 4 Core

Odpowiednie temperatury komponentów systemowych są głównym warunkiem dla uzyskania stabilnego systemu gamingowego – przy czym najważniejsze są temperatury GPU. Płyty główne z serii TUF Gaming wykorzystują oprogramowanie Fan Xpert 4 Core, które inteligentnie steruje wentylatorami systemowymi w oparciu o dane z kilku czujników temperatury. Zapewnia to, że Twój system gamingowy oparty na płycie głównej TUF Gaming zawsze będzie doskonale chłodzony, niezależnie od tego, jak długo będziesz grać.

Korzystając z oprogramowania Fan Xpert 4 Core możesz ustawić prędkości wentylatorów obudowy w zależności od temperatury GPU. Wystarczy, że wybierzesz źródła pomiaru oraz ustalisz limity temperaturowe, począwszy od płyty głównej i CPU, aż po GPU, a Fan Xpert 4 Core załatwi za Ciebie całą resztę.

Zestaw chłodzenia wodnego umożliwia pełną kontrolę nad pompami wodnymi PWM lub DC. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno do całkowicie spersonalizowanych układów chłodzenia cieczą, jak również do gotowych zestawów dwuelementowych.

 • 4 styki PWM/DC wentylatora - Każdy styk potrafi automatycznie wykryć wentylator w trybie PWM lub DC.
 • Inteligentna Ochrona - Specjalny układ scalony chroniący każdy styk wentylatora przed przegrzaniem i przepięciem.
ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) Elastczne sterowanie chłodzeniem Fan Xpert 4 Core
podświetlanie

Podświetlenie ASUS Aura
Oświetl płytę główną

Perfekcyjnie dostrojony system entuzjasty zasługuje także na odpowiednią i pasującą do niego estetykę. ASUS Aura oferuje pełną kontrolę nad oświetleniem RGB za pomocą całej gamy praktycznych presetów do sterowania zintegrowanymi na płycie światłami LED RGB, a także taśmami podłączonymi do gniazd RGB. Można także łatwo zsynchronizować to ze sprzętem firmy ASUS obsługującym technologię Aura, którego ilość cały czas rośnie.

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) podświetlenie ASUS Aura
internet

Większa przepustowość, mniejsze obciążenie CPU
Najlepsza ochrona przed przepięciami

Płyta główna TUF B360-PRO Gaming (WI-FI) jest wyposażona w najnowszą kartę Intel 802.11ac Wi-Fi z technologią 2x2 MU-MIMO oraz szerokimi kanałami 160 MHz do bezprzewodowego przesyłania danych z prędkością sięgającą 1,73 Gb/s. W praktyce, zintegrowana karta Wi-Fi Wireless-AC 9560 przesyła dane drogą bezprzewodową nawet 2 razy szybciej niż inne rozwiązania do łączności Wi-Fi – dzięki czemu zyskujesz szybkie i płynne transfery, nawet jeśli Twój system jest umieszczony dość daleko od routera. Intel Wireless-AC 9650 zapewnia Ci także technologię Bluetooth 5 do połączeń nawet 2 razy szybszych niż w poprzednich standardach i przy nawet 4 razy większym zasięgu.

Ponadto TUF B360-PRO Gaming (WI-FI) jest wyposażona w najnowszą kartę Intel Ethernet. Ogromną zaletą karty LAN firmy Intel jest zmniejszone obciążenie procesora oraz wyjątkowo wysoka przepustowość TCP i UDP, co zapewnia płynny transfer danych.

TUF LANGuard to innowacyjne rozwiązanie o klasie wojskowej, które łączy w sobie zaawansowaną technologię sprzęgania sygnału z najwyższej jakości kondensatorami montowanymi powierzchniowo, w celu zwiększenia przepustowości przy jednoczesnej ochronie płyty głównej przed piorunami i wyładowaniami elektrostatycznymi.

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) Większa przepustowość, mniejsze obciążenie CPU
DDR4

Udoskonalona stabilność pamięci DDR4
ASUS OptiMem

ASUS OptiMem gwarantuje zachowanie integralności sygnału za pomocą rozmieszczenia ścieżek pamięci oraz trasy sygnału w optymalnej strefie PCB, a technologia T-Topology umożliwia wyrównany w czasie transfer sygnału poprzez zrównoważenie długości ścieżek pomiędzy gniazdami pamięci. Wymienione udoskonalenia umożliwiają płytom głównym z serii Prime 300 obsługiwać szeroką gamę modułów pamięci DIMM typu dual- oraz quad-channel. Jednocześnie zapewniają one Twojemu systemowi stabilność, jakiej potrzebuje, aby poradzić sobie z każdym poziomem obciążeń – niezależnie od tego, czy grasz, czy też pracujesz z aplikacjami intensywnie wykorzystującymi zasoby.

ASUS TUF B360-Pro Gaming (Wi-Fi) ASUS OptiMem Udoskonalona stabilność pamięci DDR4

Przedłuż gwarancję i nie martw się o koszty napraw

Skorzystaj z opcji ochrony po gwarancji, co pozwoli Ci spać spokojnie nawet 5 lat od zakupu. W razie awarii - już po ustaniu gwarancji producenta - Ty wciąż naprawisz sprzęt za darmo. Nie musisz nawet wychodzić z domu, bo szkodę zgłosisz telefonicznie lub mailowo. Uszkodzone urządzenie odbierze od Ciebie kurier i prześle je do autoryzowanego serwisu, a potem naprawione dostarczy pod Twoje drzwi. Sprawdź szczegóły tutaj lub skontaktuj się z naszymi doradcami pod numerem telefonu 34 377 00 40.

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
Intel Core i7
Intel Core i5
Intel Core i3
Gniazdo procesora
Socket 1151 (Intel Core 8 i 9 gen.)
Chipset
Intel B360
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-2666 MHz (Intel Core i5/i7/i9)
DDR4-2400 MHz (Intel Pentium/Celeron/Core i3)
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Maksymalna wielkość pamięci RAM
64 GB
Architektura pamięci
Dual-channel
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.
M.2 - 2 szt.
PCIe 3.0/2.0 x16 - 2 szt.
PCIe 3.0/2.0 x1 - 4 szt.
USB 3.1 Gen. 1 (USB 3.0) - 1 szt.
USB 2.0 - 1 szt.
Złącze COM - 1 szt.
Złącze wyjścia S/PDIF - 1 szt.
Front Panel Audio
Złącze wentylatora 4 pin - 2 szt.
Zewnętrzne złącza
VGA (D-Sub) - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB 3.1 Gen.2 - 2 szt.
USB 2.0 - 4 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 3 szt.
Złącze anteny Wi-Fi - 2 szt.
Obsługa RAID
Nie obsługuje
Obsługa wielu kart graficznych
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC887
Łączność bezprzewodowa
Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)
Bluetooth
Dodatkowe informacje
Wbudowany moduł Wi-Fi
Wbudowany moduł Bluetooth
Antena WiFi 2.4/5 GHz w zestawie
Format
ATX
Szerokość
244 mm
Wysokość
305 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod x-kom
423525

Opinie

Masz ten produkt?Dodaj pierwszą opinię dla Płyta główna Socket 1151 ASUS TUF B360-PRO GAMING (WI-FI)
☆☆☆☆☆☆