Oszczędzaj słuch i pieniądze – skorzystaj z synergii be quiet! oraz x-kom
Hałas hałasowi nierówny, ale jednak groźny, czyli kiedy dźwięki są źródłem udręki?
O tym, jak niebezpieczny jest hałas, mówił już wybitny lekarz i mikrobiolog Robert Koch. Żyjąc na przełomie XIX i XX wieku, przewidywał, że jako ludzkość będziemy się kiedyś zmagać z hałasem, jak niegdyś z dżumą czy cholerą. A jeszcze wcześniej pojawiały się przepisy, które regulowały miejski harmider. W porządku, ale co konkretnie jest nie tak z tym hałasem? Przecież komuś nie przeszkadza całodzienny zgiełk metropolii, a dla innej osoby nie ma większej frajdy niż koncert heavy metalu.
No właśnie – „komuś”, „dla innej”. Każda osoba inaczej odbiera fale dźwiękowe i to, co dla kogoś jest źródłem irytacji i zmęczenia, może być przyjemne lub obojętne dla kogoś innego. Innym czynnikiem jest także długość czy natężenie hałasu. Chociaż do uszkodzenia słuchu wystarczy jednorazowy dźwięk na poziomie 150 dBA (decybeli ocenianych przy pomocy filtrów częstotliwościowych), to równie groźne są dźwięki cichsze, ale jednak bardziej regularne.
Skutki wystawiania się na hałas nie należą do najprzyjemniejszych: zmęczenie, kłopoty ze snem, problemy z układem pokarmowym i krążenia, bóle głowy, także problemy psychiczne, przyspieszone starzenie się czy pogarszanie zmysłu słuchu. W przypadku dzieci może nawet dojść do zaburzenia rozwoju umysłowego.
Dlatego – choć przed hałasem nie zawsze uciekniemy – warto go w miarę możliwości ograniczać.
No Noise Challenge, czyli wyzwanie be quiet!: bo życie jest już wystarczająco głośne
Rozmowy, pojazdy lądowe i powietrzne, narzędzia pracy… Gdzie nie ruszyć uchem, spotkamy się z hałasem. Jego źródłem może być też coraz bardziej nieodzowny w życiu człowieka komputer. Choć nie pracuje z nim każdy, nie robi tego codziennie i w tym samym wymiarze godzin, to i tak laptop lub pecet potrafią wygenerować swoją porcję szkodliwych fal akustycznych.
Dlatego be quiet!, marka, której mottem jest „Life is noisy enough - Życie jest wystarczająco głośne”, stara się coś z tym zrobić. Na co dzień oferuje komponenty, których zadaniem jest ograniczanie hałasu, jaki wydobywa się z komputera. Teraz jednak idzie krok dalej i rzuca pecetowym geekom wyzwanie. Hasło? No Noise Challenge. Zadanie? Zbudowanie cichego zestawu PC, który jednocześnie będzie nadal wymiatał w topowych grach. Zobacz, jak poradzili sobie z tym nasi influencerzy – Piotr „Lipton” Szymański i Jarek „Black” Arczyński:
Skorzystaj z promocji na komponenty be quiet! i rabatami do 20 procent

A może też chcesz spróbować złożyć cichy sprzęt przy pomocy podzespołów od be quiet!, a jednocześnie nieco przy tym zaoszczędzić? W zorganizowanej przy okazji No Noise Challenge promocji mamy dla Ciebie zestawy z rabatami sięgającymi 20 procent. Jak to działa?
- Przejdź na stronę promocji.
- Dobierz obudowę, zasilacz i chłodzenie be quiet!
- Poznaj koszt zestawu z naliczonym rabatem.
- Dokończ składanie zamówienia.
Promocja jest ważna od 6 do 12 września 2021 roku, a liczba poszczególnych produktów jest ograniczona.
Ogranicz komputerowy hałas dzięki be quiet! - skorzystaj z naszej wspólnej promocji oraz rabatów