Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Smarthome i lifestyle

Samyang
Samyang
Insta360
Sigma
DJI
HTC
Canon
Tapo
Nikon
GoPro
Netatmo
Smart home

Kategorie

w Smarthome i lifestyle

Smart home i lifestyle – technologia, która Cię otacza

Stwórz swój smart home

Inteligentne rozwiązania dominują już w każdej dziedzinie życia. Z jednej strony zapewniają nam szeroko pojętą rozrywkę, z drugiej pomagają zadbać o bezpieczeństwo domów, posesji czy miejsc pracy. Nowoczesne technologie skupiają się także na dostarczeniu użytkownikom rozwiązań, które ułatwiają codzienne czynności, choćby tak prozaiczne, jak otwieranie i zamykanie drzwi czy podróżowanie samochodem. Projektując inteligentny dom, możesz stworzyć efektowne aranżacje świetlne, sterować urządzeniami elektronicznymi czy też kontrolować bezpieczeństwo domowników, montując monitoring. Tworząc swoje inteligentne wnętrza, sprawdź również akcesoria do urządzeń smart.

Technologia, która dba o zdrowie i komfort

Nowy styl życia z technologią, która obecną jest na każdym kroku, musiał zyskać bardziej ergonomiczny i komfortowy wymiar. Ponadto najnowsze rozwiązania zaczęto stosować także do profilaktycznego monitorowania stanu zdrowia oraz kontrolowania organizmu podczas treningu. Stąd w kategorii lifestyle znajdziesz gadżety i akcesoria, które powstały z myślą o takich kluczowych aspektach jak zdrowie i ergonomia. W pierwszej kwestii istotne jest monitorowanie organizmu. Regularne zbieranie danych na temat stanu zdrowia oraz zarządzanie zebranymi informacjami ułatwiają inteligentne akcesoria – zegarki sportowe, inteligentne wagi czy takie profesjonalne gadżety jak maty do monitorowania snu. Natomiast do stworzenia odpowiednich warunków w miejscu pracy i przygotowania komfortowego stanowiska komputerowego przydadzą się fotele do biura, klawiatury i myszki ergonomiczne. Mają one konstrukcje dostosowane do naturalnych ruchów i pozycji ciała człowieka.

Inteligentne podróżowanie, czyli pojazdy elektryczne i akcesoria moto

Chcesz pokonywać drogę do pracy i powrotną w bardziej ekologiczny, ekonomiczny, a zarazem nowoczesny sposób? Przesiądź się na pojazdy elektryczne. Do wyboru masz rowery bądź hulajnogi, czyli najmodniejsze obecnie środki transportu. To rozwiązanie nie tylko przyjazne środowisku, ale także dostarczające ogromnej frajdy. Co więcej, pozwoli Ci ominąć irytujące korki. Pojazdy elektryczne w zależności od modelu rozwijają prędkości od 25 do nawet 80 km/h. Z punktu A do B dotrzesz szybko, zwinnie, ale i bezpiecznie, dzięki dostosowanym pod tym kątem elementom – hamulcom tarczowym, oświetleniu z przodu i z tyłu czy oponom pneumatycznym. Pamiętaj też, by wyposażyć się w niezbędne ochraniacze i kaski. Czy korzystasz z rowerów elektrycznych, czy tradycyjnych, zobacz również akcesoria rowerowe dostępne w x-komie.

Jeśli natomiast wolisz podróżować samochodem, to z pewnością na dłuższych i krótszych dystansach przydadzą Ci się nowoczesne akcesoria samochodowe. Odpowiednie gadżety zwiększą komfort kierowcy i pasażerów, a także pomogą zadbać o bezpieczeństwo jazdy. Preferujesz jednoślady? Sprawdź akcesoria motocyklowe w sklepie x-kom.

Fotografia i wideo – sprzęt dla początkujących i profesjonalistów

Interesujesz się fotografią lub filmowaniem? Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy kompletujesz już profesjonalne wyposażenie studia, w x-komie znajdziesz niezbędny sprzęt, aparaty fotograficzne i akcesoria foto-video. W zależności od tego, co dokładnie fotografujesz, do aparatu dobierzesz również odpowiednie obiektywy, na przykład do ujęć panoramicznych lub makro. Znajdziesz też lampy błyskowe i studyjne, które pomogą doświetlić fotografowane obiekty oraz stworzyć efektowne kolorowe oświetlenie kadru.

Aby wygodnie się fotografowało i filmowało, niezwykle ważna jest również stabilizacja. W kręceniu wideo i robieniu zdjęć nie tylko aparatem fotograficznym, ale także smartfonem pomogą stabilizatory obrazu oraz statywy i głowice dopasowane do sprzętu.

Jeśli często nagrywasz w ruchu, na przykład podczas uprawiania ekstremalnych sportów, najlepszym rozwiązaniem będą kamery sportowe i akcesoria, które ułatwią montaż i zabezpieczą kamerę w trudnych warunkach. Nowoczesnym i bardzo modnym rozwiązaniem, które urozmaici galerię hobbystów oraz wzbogaci ofertę profesjonalnych fotografów, jest robienie zdjęć i filmowanie z powietrza. W ofercie x-komu znajdziesz półprofesjonalne oraz profesjonalne drony i akcesoria do dronów. Kończąc kompletowanie fotograficznej wyprawki, nie zapomnij, że do bezpiecznego transportowania sprzętu fotograficznego niezbędne będą torby i pokrowce na aparat.

Domowe centrum multimedialnej rozrywki

Nowoczesne technologie nie tylko ułatwiają codzienne czynności, ale także zapewniają multimedialną rozrywkę. Popularnym rozwiązaniem, które dostarczy frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym poszukiwaczom wirtualnych przygód, są konsole do gier. Natomiast jeśli chcesz wkroczyć na wyższy poziom multimedialnej rozrywki koniecznie sięgnij po gogle VR, które przeniosą Cię do wirtualnej rzeczywistości.

Obszerna oferta gier na każdą platformę, PS, Xbox, Nintendo czy PC, to gwarancja udanej zabawy dla każdego domownika, bez względu na to, jaki rodzaj rozgrywki preferuje. Od sportowych, przez strategie, po gry akcji. A gdy któryś tytuł pochłonie was bez reszty, to ulubione postacie i motywy będziecie mogli przenieść do swojego codziennego otoczenia, kupując gadżety z gier i ubrania dla graczy. Chcesz zaszczepić miłość do technologii u najmłodszych? Wypróbuj też roboty interaktywne, które należy samodzielnie zaprogramować.

Odkryj wszystkie gadżety smart home i lifestyle dostępne w x-komie