Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
 • Deskorolka elektryczna, hulajnoga czy hoverboard? Jaki pojazd elektryczny wybrać?

Deskorolka elektryczna, hulajnoga czy hoverboard? Jaki pojazd elektryczny wybrać?

·
Zaktualizowano: 8 miesięcy temu

Dojazdy do pracy są dla Ciebie koszmarem? Korki, wysokie koszty paliwa, rzadko kursujące, wiecznie opóźnione autobusy czy zbyt dużą odległość od przystanku do biura? Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów. W poradniku przeczytasz o pojazdach elektrycznych, które sprawią, że codzienne przemierzanie miasta będzie szybsze, tańsze, znacznie przyjemniejsze i ekologiczne.

Rodzaje pojazdów elektrycznych

Na początku zdefiniujmy sobie, czym jest pojazd elektryczny. Potocznie nazywamy w ten sposób zarówno mniejsze środki lokomocji, wspomagane silnikiem napędzanym przy pomocy prądu – od deskorolek, hoverboardów, hulajnóg przez rowery i segwaye, po większe – motocykle, skutery czy samochody.

W polskim prawie mamy kilka definicji pojazdów, jednak żadna z nich nie odpowiada w wystarczającym stopniu urządzeniom takim jak hulajnogi elektryczne, deskorolki czy hoverboardy, dlatego nazywanie ich „pojazdami elektrycznymi” nie jest do końca poprawne z prawnego punktu widzenia. Przyjęło się jednak w potocznym języku i z tego względu będziemy je umownie określać w naszym poradniku właśnie mianem pojazdów elektrycznych.

O przepisach przeczytasz więcej w dalszej części artykułu.

Zanim zdecydujesz się na konkretny pojazd elektryczny, dowiedz się, co masz do wyboru. Kiedyś w tej kategorii była mowa wyłącznie o rowerach ze wspomaganiem. Teraz decyzja jest znacznie trudniejsza, bo urządzeń jest więcej i są bardzo różnorodne. Dlatego wybierz urządzenie, które będzie odpowiednie do Twoich oczekiwań, niektóre lepiej nadają się na szuter, inne zaś jedynie na proste chodniki bez dziur. 

rodzaje pojazdów elektrycznych
 

Wśród pojazdów elektrycznych wyróżniamy:

 • deski balansujące – tzw. hoverboardy, czasem nazywane deskorolkami elektrycznymi,
 • deskorolki elektryczne – „rybki”, „longboardy” i modele wyczynowe,
 • monocykle elektryczne i unicykle
 • jeździki elektryczne,
 • rolki elektryczne i balansujące (hovershoes),
 • hulajnogi elektryczne: dwu- lub trójkołowe, dla dzieci i dla dorosłych,
 • większe pojazdy: hulajnogi z siodełkiem, rowery elektryczne oraz mniejsze miejskie rowery elektryczne.

Niektóre z nich są wręcz intuicyjnie proste w obsłudze nawet dla początkujących (np. hulajnogi), pozostałe natomiast wymagają pewnej wprawy, zanim zaczniesz się nimi sprawnie poruszać po mieście. Dlatego na sam początek przygody pamiętaj o ochraniaczach i kasku. Jeśli nie otrzymasz ich w zestawie z produktem, to warto czym prędzej je zakupić, mogą one uratować przed licznymi otarciami, złamaniami lub utratą zdrowia.

Hoverboard

Z racji swojego podobieństwa do deskorolki czasem jest nazywany deskorolką elektryczną, choć nie jest to poprawne. Jego konstrukcja i sposób działania są znacznie bliższe konstrukcjom określanym powszechnie jako „Segway”, przy czym hoverboard nie posiada kierownicy. Deską balansującą sterujesz, jak sama nazwa wskazuje, balansując ciałem. Ustawiasz stopy na podestach i w zależności od kierunku, w którym chcesz się poruszać, nachylasz je do przodu, bądź do tyłu.

Jeśli większy nacisk wywierasz tylko na jeden z podestów, urządzenie skręca. W zależności od kąta nachylenia operujesz także prędkością rozwijaną przez urządzenie. Opanowanie techniki jazdy w pierwszych chwilach może się wydawać trudne, jest jednak bardzo intuicyjne. Dużym plusem urządzenia jest jego trwałość i niewielki rozmiar, dlatego przenoszenie i przechowywanie jest znacznie ułatwione.

Deskorolka elektryczna

Na pierwszy rzut oka wygląda jak klasyczna deskorolka. Jej blat może mieć różne kształty, wykonane z tworzywa, metalu lub drewna. To pozwala ją zaklasyfikować na przykład jako deskę klasyczną lub fiszkę (niewielką miejską deskę z blatem przypominającym kształtem rybę). Kolejny model to longboard, z długim deckiem, dzięki któremu znacznie łatwiej jest utrzymać równowagę. Wśród deskorolek elektrycznych znajdziesz także modele do jazdy wyczynowej, którymi może ze względu na wagę nie będziesz skakać po rampach jak zawodowcy, ale wjedziesz w bardziej ekstremalny teren.

Po stanięciu na deskorolce elektrycznej nie jest konieczne odpychanie się, chociaż jest to jeden z plusów, bo jeśli zabraknie baterii, to można wrócić do domu bez konieczności niesienia jej w ręce. Prędkość i tryby jazdy są zwykle kontrolowane przez niewielki, bezprzewodowy pilot, który trzyma się w ręce. Z pewnością jest to ciekawe urządzenie, jeśli chcemy korzystać z mieszanych źródeł transportu i po dotarciu na przystanek wejść do autobusu, a potem dalej jechać do pracy lub szkoły.

Monocykl i unicykl

Monocykl (ang. monowheel) to, jak sama nazwa wskazuje, jedno koło – z rozmieszczonymi po jego boku podestami, na których stawiasz stopy. To za ich pomocą sterujesz urządzeniem, podobnie jak w przypadku deski balansującej. Unicykl jest odmianą monocykla, wyposażoną w siodełko – wygląda podobnie do roweru z jednym kołem. Są to jednak urządzenia, którymi sterujesz dzięki zastosowaniu żyroskopu i akcelerometru. W czasie jazdy kontrolują one pozycję i równoważą ryzykowne wychylenia. Dzięki temu łatwiej Ci utrzymać równowagę.

Jeździk elektryczny

Do tej kategorii zaliczamy wszystkie pozostałe urządzenia, które trudno określić jako monocykl, unicykl czy też deskorolka elektryczna. Wśród nich znajdziesz urządzenia dwukołowe, wyposażone w kierownicę, kojarzące się jednoznacznie z pierwszymi pojazdami Segway, a także jeździki wyposażone w dwa koła i niewysoki drążek, który ułatwia sterowanie i utrzymanie równowagi.

Rolki elektryczne i hovershoes

Nic nie stoi na przeszkodzie również, aby „zelektryfikować” łyżworolki. Jest to znacznie wygodniejsza odmiana rolek, ponieważ nie musisz wybierać takich idealnie dopasowanych co do rozmiaru stopy. Wystarczy, że założysz je na swoje buty – i możesz swobodnie się przemieszczać ze wspomaganiem elektrycznym. Choć brzmi to trochę abstrakcyjnie, taka forma transportu również jest w modzie.

Odmianą elektrycznych łyżworolek są także tzw. hovershoes, co można dosłownie tłumaczyć jako „rolki balansujące”. To nowy trend. Składają się z dwóch osobnych platform. Każda z nich ma swoje własne koło. Kierujesz nimi dokładnie tak samo, jak hoverboardem czy jeździkiem – balansując w przód bądź w tył. Sposób jazdy na nich przypomina jednak bardziej jazdę na wrotkach i wymaga większego doświadczenia, ponieważ trzeba kontrolować obie nogi, które mogą się rozjeżdzać w innych kierunkach.

Hulajnoga elektryczna

Kolejna, a zarazem najpopularniejsza możliwość to hulajnoga elektryczna – pojazd o nieskomplikowanej budowie z dwoma kołami, podestem i kierownicą. Do tej pory poruszanie się nią wymagało siły mięśni i regularnego odpychania się nogą. Na hulajnodze elektrycznej wciąż z powodzeniem możesz jeździć w taki sposób, ale korzystanie z elektrycznego silnika jest o wiele bardziej przyjemne, dzięki niemu pokonasz dłuższe trasy lub łatwiej Ci będzie wjechać na wzniesienie.

Wśród hulajnóg można wyróżnić zarówno modele przeznaczone dla dzieci (np. trójkołowe), jak i te dla dorosłych, przystosowane do nieco wyższych ciężarów. Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań, dzięki czemu hulajnogi są w stanie pokonywać więcej kilometrów, a niektóre modele mają nawet wbudowane amortyzatory, przy pomocy których niwelowane są wszystkie nierówności na drodze.

Zobacz wszystkie hulajnogi elektryczne w x-kom

Większe pojazdy elektryczne

Do nich zaliczamy większe hulajnogi z siodełkiem, które świetnie się nadają do wygodnego pokonywania dłuższych dystansów. Oprócz tego do większych pojazdów zaliczamy także rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Z jednej strony – możesz podróżować niemal tak wygodnie, jak rowerem. Na dodatek Twój pojazd jest niewielki, składany, zmieści się zatem z powodzeniem w bagażniku czy też zabierzesz go ze sobą do autobusu.

Na samym końcu zostają typowe rowery elektryczne, wyposażone w koła o standardowych rozmiarach – 26 lub 28”, którymi podróżujesz tak samo jak zwykłym rowerem. Wspomaganie elektryczne jest po to, by zwiększyć Twój komfort jazdy i ułatwić pokonywanie wzniesień. Takiego roweru jednak nie złożysz, a jego większy ciężar i rozmiary raczej uniemożliwiają przenoszenie go czy też przewożenie np. komunikacją miejską. Wiele osób decyduje się na zakup takich rowerów, by uprawiać niecodzienną turystykę górską, więc możesz spotkać je coraz częściej na szlakach w drodzę na szczyt.

Zobacz wszystkie rowery elektryczne w x-kom

dojeżdżanie za pomocą hulajnogi elektrycznej
 

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Kiedy wybierasz dla siebie rower lub hulajnogę, zwykle zwracasz uwagę na różne kwestie: jego udźwig, wielkość kół, jakość wykonania czy też dodatkowe wyposażenie. Podobnie jest w przypadku pojazdów elektrycznych. Stają się one coraz popularniejsze, a oferta z miesiąca na miesiąc się powiększa. Producenci rywalizują ze sobą, w celu stworzenia coraz to nowszych rozwiązań i usprawnień, przez co klient ma naprawdę wiele ciekawych propozycji do wyboru. Pojazdy elektryczne, różnią się między sobą zastosowaniem – niektóre lepiej sprawdzają się na dłuższych dystansach, inne powinny służyć jedynie jako dojazdowe. Czasami podaje się optymalne wartości zamiast maksymalnych – np. hulajnoga elektryczna zachowa prędkość 15 km/h i zasięg 20 km, jeśli jej użytkownik waży do 100 kg. Przy wyższym ciężarze urządzenie dalej działa, ale jego prędkość oraz zasięg mogą się nieco zmniejszyć. Podobnie wygląda to z warunkami atmosferycznymi, nie zawsze jest śnieg na drogach, więc czasem chcielibyśmy wybrać się w trasę naszym „elektrykiem”. Musimy mieć jednak na uwadze, że im zimniej na dworze, tym bateria w pojeździe jest mniej wydajna i zapewnia krótszy zasięg. Należy zwrócić uwagę, jaką skalę bezpiecznych temperatury podaje producent, żeby nie narazić urządzenia na uszkodzenie.

Zobacz więc, które parametry są istotne przy wyborze pojazdu elektrycznego.

Obciążenie

Zacznijmy od jednej z najważniejszych kwestii – tego, jak duże obciążenie jest w stanie unieść, by działać poprawnie i nie eksploatować nadwyraz silników elektrycznych. Jest to także wyznacznik, czy za pomocą danego urządzenia może przemieszczać się dziecko, nastolatek czy osoba dorosła. Są więc dostępne urządzenia, których maksymalna dopuszczalna waga użytkownika wynosi 54 kg, są też takie, które udźwigną i 130 kg. Oczywiście, jeśli planujesz jeździć z plecakiem lub torbą, pamiętaj o uwzględnieniu jej ciężaru.

Poza tym, oprócz maksymalnego dopuszczalnego obciążenia, niektórzy producenci opisują kwestię „obciążenia optymalnego”, które zapewnia pełne wykorzystanie możliwości urządzenia. Zachowanie optymalnego nacisku jest wymagane do tego, aby wszystkie parametry deklarowane przez producenta były zachowane, wśród nich jest zasięg, prędkość maksymalna czy też żywotność akumulatora i silników.

W pojazdach, którymi kierujesz, balansując ciałem, liczy się również obciążenie minimalne, czyli to, które umożliwia sterowanie. Może się okazać, że małe dzieci nie będą w stanie stworzyć tak dużej siły nacisku, aby ruszyć danym urządzeniem.

Zasięg

Ten parametr mówi Ci o tym, ile kilometrów przejedziesz na jednym naładowaniu urządzenia. W efekcie określa on, czy dany pojazd lepiej się sprawdza na dłuższych dystansach, czy jednak bardziej na krótkie dojazdy po mieście, na przykład od przystanku autobusowego do biura. Ma też powiązanie z typem urządzenia. Przykładowo, typowym jeździkiem czy monocyklem nie można się poruszać po rozładowaniu. Hulajnoga elektryczna natomiast wciąż działa, tyle że teraz wprawiasz ją w ruch za pomocą siły mięśni.

Zasięg podawany przez producenta zwykle jest mierzony na prostym odcinku drogi w korzystnych warunkach atmosferycznych. Weź zatem pod uwagę wszystkie wzniesienia, które chcesz pokonać, bo to właśnie na nich bateria traci najwięcej energii. Temperatura także ma znaczenie, im zimniej, tym wydajność znacznie jest ograniczona.

Prędkość

Mówimy tutaj zarówno o prędkości minimalnej, czyli tzw. prędkości rozruchu, jak i o prędkości maksymalnej. Prędkość rozruchu oznacza minimalną możliwą prędkość, która jest wymagana, aby urządzenie zaczęło działać. Niektóre pojazdy mogą ruszyć z miejsca, innymi zaś trzeba najpierw się odepchnąć, aby nadać im pęd i dopiero wtedy przepustnica zaczyna działać. Prędkość maksymalna natomiast określa to, jak najszybciej pojedziesz. Ten parametr jest bezpośrednio powiązany z maksymalnym obciążeniem pojazdu, o czym wspominaliśmy powyżej.

Większość urządzeń ma nałożone blokadę na oprogramowanie, która określa maksymalną prędkość, więc zwykle nie przekroczymy jej jadąc nawet z górki. Oczywiście niektóre pojazdy mają zdjętą blokadę prędkości, dzięki czemu mogą rozwijać większe wartości, jednak na drogach publicznych jest to niezgodne z prawem.

Rozmiary i waga

Pojazdy elektryczne zostały stworzone po to, aby umożliwić Ci wygodne dojazdy na krótszych dystansach, po mieście. Niektórzy część trasy przemierzają więc za pomocą swojej elektrycznej deskorolki czy też hulajnogi, a resztę – tramwajem. W tym kontekście bardzo ważne stają się rozmiary i waga urządzenia, a także możliwość składania i ogólna poręczność.

Wyobrażasz sobie zabieranie roweru do autobusu? Niby można, ale najwygodniejsze to nie jest. Dlatego właśnie miejskie pojazdy elektryczne są kompaktowe i stosunkowo lekkie. Zdarzają się też pojazdy, które ciężko podnieść jednej osobie, ale wtedy raczej nie są one przeznaczone stricte do miasta. Wiele modeli posiada także system ułatwionego składania, nie trzeba ich rozkręcić, aby zmniejszyć ich rozmiary, wystarczy np. pociągnąć za dźwignię lub wcisnąć odpowiedni przycisk.

Czas ładowania

Teoretycznie będziesz ładować swoje urządzenie w domu, wieczorem, po całym dniu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zostawić je podpięte do ładowarki na całą noc. W praktyce może się okazać, że potrzeba ładowania pojawi się również w ciągu dnia, dlatego ważne jest, jak szybko naładujesz akumulator, by móc znowu wyruszyć w trasę. Oprócz tego nie zaszkodzi także to, aby zasilacz był możliwie niewielki i lekki, dzięki czemu w razie potrzeby możesz go ze sobą zabrać w podróż.

Informacje podczas jazdy (wyświetlacz, aplikacja, komputer pokładowy i obsługa)

Wiesz już, że pojazdy elektryczne mają określony zasięg i prędkości. Ale jak to sprawdzić w czasie jazdy? Tutaj zwykle są dwie możliwości, które mogą występować nawet jednocześnie. Niektóre urządzenia (zwłaszcza te wyposażone w kierownicę, jak na przykład hulajnogi elektryczne) posiadają wbudowany wyświetlacz, nazywany czasem komputerem pokładowym.

Jeśli wybierasz elektryczną deskorolkę czy też hoverboard, najprawdopodobniej obsługiwać ją będziesz z poziomu aplikacji mobilnej, z którą łączy się za pomocą Bluetooth.

Niektóre hulajnogi obok wbudowanego wyświetlacza także pozwalają na korzystanie z aplikacji. To dzięki niej zmienimy tryby, zablokujemy hulajnogę lub zaktualizujemy oprogramowanie do najnowszej wersji.

Sterowanie

Tutaj wyróżniamy kilka opcji. Niektórymi pojazdami sterujesz, balansując ciałem – mówimy tu między innymi o hoverboardach i hovershoes. Inne do obsługi wymagają smartfona i zainstalowanej na nim aplikacji mobilnej, za pomocą której określasz na przykład prędkość poruszania się. Jeszcze inne urządzenia mają w zestawie bezprzewodowego pilota. Oba te standardy często się ze sobą łączą: na przykład balansowanie ciałem plus smartfon bądź pilot. Kolejna opcja to po prostu uchwyt lub kierownica – tę najczęściej spotkasz w hulajnogach elektrycznych. O prędkości poruszania się natomiast decydujesz za pomocą wbudowanej w rączce przepustnicy.

Odporność na wodę

To bardzo ważna kwestia, zważywszy na to, w jakim klimacie leży Polska. Woda i prąd nie stanowią szczególnie zgranego duetu, dlatego też ważne jest, aby Twój pojazd był wodoszczelny i odporny na zamoknięcie. Mówimy tutaj zarówno o wyświetlaczu, jak i całej reszcie urządzenia, a przede wszystkim o odpowiednim zabezpieczeniu przewodów czy też akumulatora. Dlatego zwróć uwagę na takie elementy jak chociażby wejście ładowania – powinno być ono zabezpieczone odpowiednią zaślepką nieprzepuszczającą wody.

https://cdn.x-kom.pl/img/media/poradnik/2018/sierpien/pojazdy-elektryczne/pojazdy-elektryczne-a-prawo.png
 

Pojazdy elektryczne a prawo

Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, która wprowadza pojęcie „urządzeń transportu osobistego,” została opracowana już w 2016 roku. Jej nowelizacja nastąpiła natomiast w 2021 roku, gdy pojazdy elektryczne znacznie się rozpowszechniły. Projekt podzielił je na 3 kategorie, są to kolejno: hulajnogi elektryczne, urządzenia transportu osobistego (UTO) oraz urządzenia wspomagające ruch.

Regulacje zawarte w ustawie zabraniają m.in.:

 • kierowania hulajnogą lub urządzeniem transportu osobistego osobie znajdującej się w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu,
 • przewożenia hulajnogą elektryczną i urządzeniem transportu osobistego innych osób, zwierząt i przedmiotów,
 • ciągnięcia lub holowania hulajnogą elektryczną i urządzeniem transportu osobistego innych pojazdów,
 • pozostawiania hulajnóg elektrycznych i urządzeń transportu osobistego na chodniku w inny sposób niż równolegle do jego zewnętrznej krawędzi.

Poniżej dowiesz się więcej o aktualnie obowiązujących przepisach.

Hulajnoga elektryczna

Kierujący hulajnogą elektryczną zobowiązany jest korzystać z drogi lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one przeznaczone dla kierunku, w którym się porusza, a dopuszczalna prędkość wynosi 20 km/h. Ponadto jest zobowiązany do korzystania z jezdni, jeśli prędkość maksymalna nie wynosi na niej więcej niż 30 km/h. Użytkownik może w drodzę wyjątku skorzystać także z chodnika, jeśli żadna z powyższych opcji jest niedostępna. Jednak musi on zachować szczególną ostrożność, ustąpować pierwszeństwa pieszym oraz poruszać się z prędkością zbliżoną do pieszych.

Poruszanie się hulajnogą po drodze publicznej przez dziecko, które nie ukończyło 10 roku życia jest zabronione, nawet pod opieką osoby dorosłej. Mogą się one poruszać jedynie w strefie zamieszkania. Osoby od 10 do 18 roku życia muszą mieć takie same uprawnienia jak do kierowania rowerem. Po ukończeniu pełnoletności żaden dokument nie jest wymagany.

Urządzenia transportu osobistego (UTO)

Do urządzeń transportu osobistego zaliczamy wszystkie pozostałe pojazdy elektryczne z pominięciem hulajnóg, samochodów i skuterów. Czyli w ich skład wchodzą hoverboardy, deskorolki, unicykle i rolki. Prawo jest bardzo zbliżone do tego jak wyżej, jednak nie mogą one poruszać się po jazdni. Gdy nie mamy do dyspozycji drogi dla rowerów, należy skorzystać z chodnika i przy zachowaniu szczególnej ostrożności zrównać swoją prędkość z pieszymi.

Poruszanie się UTO przez dzieci, które nie ukończyły 10 roku życia, jest zabronione. Mogą one robić to jedynie w strefie zamieszkania pod nadzorem osoby dorosłej. Osoby od 10 do 18 roku życie muszą posiadać takie same uprawnienia jak do kierowania rowerem. Po ukończeniu pełnoletności żaden dokument nie jest wymagany.

Urządzenia wspomagające ruch

Urządzenia wspomagające ruch, to wszystkie pojazdy, które do poruszania się wymagają użycia siły mięśni, czyli nie posiadają silnika elektrycznego. Przepisy są takie same jak dla UTO, z tym że do jazdy na takim urządzeniu nie są wymagane żadne uprawnienia.

Polecane modele

Zobacz najczęściej wybierane przez naszych Klientów pojazdy elektryczne, a wśród nich hoverboardy, rolki, deskorolki i hulajnogi elektryczne.

Motus Scooty 10 Plus 2022

Motus Scooty 10 Plus 2022

Długa kierownica, pneumatyczne opony i antypoślizgowy podest zapewniają wygodną jazdę tym modelem nawet po nierównościach. Hulajnoga elektryczna Motus Scooty 10 Plus 2022 została wyposażona w silnik o mocy 500 W, który świetnie sprawdzi się w każdym terenie, oraz solidną baterię, która pozwoli cieszyć się jej atutami przez długi czas - bez konieczności doładowywania.

NIU KQi2 Pro Gray

NIU KQi2 Pro Gray

Chcesz cieszyć się szybkim i solidnym transportem? Postaw na hulajnogę NIU, który sprosta wszystkim wymaganiom, dzięki wydajnej baterii, zapewniającej zasięg do 40 kilometrów. Prędkość maksymalna, jaką rozwija ten wariant pojazdu elektrycznego wynosi 20 km/h, a duże opony zapewniają amortyzację i dobrą przyczepność do podłoża. 

Kaabo Mantis 8 52V 24,5Ah LG Silver

Kaabo Mantis 8 52V 24,5Ah LG Silver

Ten model cechuje się lekką, ale jednocześnie wytrzymałą konstrukcją oraz bardzo dobrymi osiągami. Wszystko dzięki podwójnemu silnikowi 800 W, który skutecznie pozwala rozwinąć prędkość i przyspieszenie. Hulajnoga zapewnia także duży poziom bezpieczeństwa, o które dba jej wyposażenie, w tym najwyższej jakości hamulce tarczowe, amortyzatory i oświetlenie LED.

Techlife X5S - 18Ah 36V

Techlife X5S - 18Ah 36V

Techlife X5S to hulajnoga przeznaczona do jazdy wyczynowej. Posiada ona wzmocnioną konstrukcję, która w połączeniu z podwójnym amortyzatorem zapewnia możliwość poruszania się w najbardziej wymagającym terenie. O Twoje bezpieczeństwo zadbają mocne diody LED zamieszczone z przodu i z tyłu, dzięki czemu w nocy będziesz doskonale widoczny. Na jednym ładowaniu pokonasz natomiast do 50 kilometrów.

HIMO C30R MAX Gray

HIMO C30R MAX Gray

HIMO C30R MAX to propozycja dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas poza miastem. Silnik rowera może pracować w jednym z pięciu trybów, dzięki 250W silnikowi, który świetnie współgra z osprzętem Shimano. Wbudowany w kierownicę wyświetlacz LCD prezentuje wszystkie najważniejsze informacje, takie jak prędkość, długość przebytej trasy oraz aktualny zasięg, który od razu po naładowaniu wynosi bagatela 75 kilometrów.

Motus Pro 10 Sport 2021

Motus Pro 10 Sport 2021

Motus Pro 10 Sport to hulajnoga wyposażona w 2 silniki elektryczne o mocy 1000 W każdy. Pozwalają one na osiągi rzędu 55 km/h, do których rozpędzisz się w zaledwie 9 sekund, natomiast połowa tej prędkości to 3 sekundy. Przeprojektowane wahacze i amortyzatory skutecznie niwelują nierówności, przez co podróż jest jedynie przyjemnością.

Segway-Ninebot KickScooter P65I

Segway-Ninebot KickScooter P65I

Masz przed sobą jeden z nielicznych pojazdów wyposażonych w opony SegPower Cross Season, które pozwalają bezpiecznie jeździć w każdych warunkach pogodowych. Dodatkowo został on wypełniony inteligentnymi funkcjami, w tym technologią bliskiego zasięgu NFC, umieszczoną na kolorowej desce rozdzielczej LED, dzięki której możesz zablokować/odblokować hulajnogę za pomocą smartfona. Z kolei akumulator 561 W sprawia, że model Ninebot Segway P65I jest w pełni naładowany w zaledwie cztery godziny, a jego zasięg to nawet 65 km.

Zobacz wszystkie pojazdy elektryczne w x-kom