Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • List do Mikołaja od smart seniorów. Jaki prezent dla babci i dziadka (nie)oderwanych od rzeczywistości

List do Mikołaja od smart seniorów. Jaki prezent dla babci i dziadka (nie)oderwanych od rzeczywistości

·
Zaktualizowano: 8 miesięcy temu

Kiedy starszy sprzęt zaczyna niedomagać, robisz mu upgrade. Naszym bohaterom, choć lata studenckie mają już dawno za sobą, ani aktualizacja, ani tuning potrzebne jednak nie są. Ogarniają lepiej, niż zakłada ich rodzina, w przypadku której zastanawiają się, czy nie skorzystać z promocji wymień starą na nową. Póki co biorą na tapet inną sprawę i piszą list do Mix-komaja. Sprawdź, o jakie prezenty proszą seniorzy rodu.

Jaki prezent na święta w x-kom

Drogi Mix-komaju,

próbowaliśmy zatelefonować do Ciebie przez Messengera, ale był feler z połączeniem. Chyba w tej Twojej całej Laponii spadł już solidnie śnieg i zasypał łącza telekomunikacyjne. A może to słabe LTE naszego zeszłosezonowego smartfona? Niestety, nie przekonamy się o tym osobiście, ponieważ właśnie pakujemy tobołki i wybywamy w cieplejsze strony, na Hawaje. Aloha!

Tak, dobrze miarkujesz. Razem z mężem w tym roku spędzamy święta z dala od naszej rodziny. Mamy już dość ich frymuśnych pomysłów. Przeszliśmy nawet odprawę on-line, żeby jak najszybciej dostać się do samolotu i nie dać się przypadkiem zaciągnąć nazad do domu. Cały wic polega na tym, że od kiedy jesteśmy na emeryturze traktują nas jak jakichś ufoków.

Rok temu w podarku od mojej córki i zięcia mąciwody dostaliśmy na przykład komplet szydełek i włóczkę. Obejrzeliśmy w dobrej wierze wiele tutoriali na YouTube, żeby w ogóle dowiedzieć się, jak się do tego zabrać. Udało nam się wyszperać także dedykowane aplikacje do szydełkowania, ale i to nam nie pomogło. Ot, nie nasza bajka.

Nie wiem, co im też strzeliło do głowy. Przecież dopiero co wtedy zapisałam się na kurs tańca hula, o czym mogli dowiedzieć się z polajkowanego wydarzenia na Facebooku. Może skonfundowało ich to, że mąż lubi posiedzenia przed telewizorem i konsolą lub przy Netfliksie. Ale, do jasnej Anielki, to nie znaczy od razu, że chce dziergać swetry czy szaliki!

Żebyś jednak Mikołaju nie stwierdził TL:DR, to już przechodzę do meritum. Chcielibyśmy uniknąć kolejnej hecy, toteż w tym roku sami prosimy Cię o prezenty. Jeszcze zaś daliby nam jakieś wcale nie smart szpargały. Jako że oboje jesteśmy ciekawi świata, raz tego rzeczywistego, raz wirtualnego, to przydałoby się nam coś, co pomogłoby nam przypilnować domu w czasie naszych rozlicznych nieobecności.

Promocja świąteczna w sklepie x-kom
 

Pomysły na prezent dla technologicznej babci i nowoczesnego dziadka

Huawei Smart Scale 3

Huawei Smart Scale 3

Zarządzenie swoim zdrowiem w stylu smart. Waga Smart Scale 3, która generuje raport na podstawie regularnych pomiarów. Jej liczne funkcje obejmują pomiar: BMI, tętna, tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, masy kostnej, zawartości wody w organizmie, a także ocenę metabolizmu i warunków fizycznych. Wszystkie dane, synchronizowane z aplikacją, można zweryfikować samemu albo udostępnić lekarzowi.

Silver Monkey Business Office Wireless Set

Silver Monkey Business Office Wireless Set

Czy to do komputera, czy do laptopa – przyda się wygodny bezprzewodowy zestaw składający się z myszy i klawiatury. Opisywanie wspomnień z dalekich podróży i czatowanie stanie się o wiele przyjemniejsze. Cicho i miękko pracujące klawisze nie będą rozpraszać domowników oddających się swoim obowiązkom albo pasjom. A myszka z czułym sensorem i rolką ułatwi wertowanie portali newsowych i blogów podróżniczych.

Fitbit Aria Air Czarna

Fitbit Aria Air Czarna

Inteligentna waga w eleganckim czarnym kolorze, pozwoli lepiej poznać parametry swojego organizmu. Wszystkie dane można odczytać i regularnie weryfikować z pomocą mobilnej aplikacji, która oferuje kilka dodatkowych funkcji, np. rejestrowanie posiłków i wykonanych ćwiczeń.

Imou LOOC

bezprzewodowa kamera Imou LOOC

Bezprzewodowa kamerka IP, która pozwoli spać spokojnie, kiedy spędza się noc poza domem, w dowolnym miejscu na świecie. Wyposażona w opcję dwukierunkowej komunikacji pozwala też na skontaktowanie się ze swoją rodziną. Oczywiście wyłącznie, kiedy to będzie niezbędnie konieczne.

Philips Hue White Zestaw z mostkiem (2szt. E27 9W)

Philips Hue White Zestaw z mostkiem (2szt. E27 9W)

Mała rzecz, a jaka smart. Inteligentne żarówki Philips sterowane przez aplikację mobilną albo głosowo. Potrafią pod nieobecność domowników bardzo dobrze udawać, że właśnie grzecznie spędza się czas w domu. To pomoże odstraszyć potencjalnego włamywacza. A na co dzień, dzięki licznym funkcjom, zapewniają komfort i wygodę przy tak prozaicznych czynnościach jak włączanie i wyłączanie światła. Można też dostosować jasność żarówek.

Zobacz również garść inspiracji na prezenty dla całej rodziny oraz najlepsze prezenty dla dorosłych na mikołajki 2021