• List do Mikołaja od smart seniorów. Jaki prezent dla babci i dziadka (nie)oderwanych od rzeczywistości

List do Mikołaja od smart seniorów. Jaki prezent dla babci i dziadka (nie)oderwanych od rzeczywistości

Kiedy starszy sprzęt zaczyna nie domagać, robisz mu upgrade. Naszym bohaterom, choć lata studenckie mają już dawno za sobą, ani aktualizacja ani tuning potrzebne jednak nie są. Ogarniają lepiej niż zakłada ich rodzina, w przypadku której zastanawiają się czy nie skorzystać z promocji wymień starą na nową. Póki co biorą na tapet inną sprawę i piszą list do Mix-komaja. Sprawdź, o jakie prezenty proszą seniorzy rodu.

Jaki prezent na święta w x-kom

Drogi Mix-komaju,

Próbowaliśmy zatelefonować do Ciebie przez Messengera, ale był feler z połączeniem. Chyba w tej Twojej całej Laponii spadł już solidnie śnieg i zasypał łącza telekomunikacyjne. A może to słabe LTE naszego zeszłosezonowego smartfona? Niestety, nie przekonamy się o tym osobiście, ponieważ właśnie pakujemy tobołki i wybywamy w cieplejsze strony, na Hawaje. Aloha!

Tak, dobrze miarkujesz. Razem z mężem w tym roku spędzamy święta z dala od naszej rodziny. Mamy już dość ich frymuśnych pomysłów. Przeszliśmy nawet odprawę on-line, żeby jak najszybciej dostać się do samolotu i nie dać się przypadkiem zaciągnąć nazad do domu. Cały wic polega na tym, że od kiedy jesteśmy na emeryturze traktują nas jak jakichś ufoków.

Rok temu w podarku od mojej córki i zięcia mąciwody dostaliśmy na przykład komplet szydełek i włóczkę. Obejrzeliśmy w dobrej wierze wiele tutoriali na YouTube, żeby w ogóle dowiedzieć się, jak się do tego zabrać. Udało nam się wyszperać także dedykowane aplikacje do szydełkowania, ale i to nam nie pomogło. Ot, nie nasza bajka.

Nie wiem, co im też strzeliło do głowy. Przecież dopiero co wtedy zapisałam się na kurs tańca hula, o czym mogli dowiedzieć się z polajkowanego wydarzenia na Facebooku. Może skonfundowało ich to, że mąż lubi posiedzenia przed telewizorem i konsolą lub przy Netfliksie. Ale, do jasnej Anielki, to nie znaczy od razu, że chce dziergać swetry czy szaliki!

Żebyś jednak Mikołaju nie stwierdził TL:DR, to już przechodzę do meritum. Chcielibyśmy uniknąć kolejnej hecy, toteż w tym roku sami prosimy Cię o prezenty. Jeszcze zaś daliby nam jakieś wcale nie smart szpargały. Jako że oboje jesteśmy ciekawi świata, raz tego rzeczywistego, raz wirtualnego, to przydałoby się nam coś, co pomogłoby nam przypilnować domu w czasie naszych rozlicznych nieobecności.

Promocja świąteczna w sklepie x-kom
 

Pomysły na prezent dla technologicznej babci i nowoczesnego dziadka

Netatmo Smart Smoke Alarm

inteligentny czujnik Netatmo Smart Smoke Alarm

Kiedy temperamenta gorące, to i temperatura w domu wyższa. A jeśli w czasie zagranicznych wojaży, przydarzy się jakiś ognisty wypadek, to czujnik Netamo zaalarmuje wszystkich wokół. Dzięki kompatybilnej aplikacji również Ciebie, nawet jak będziesz po drugiej stronie globu.

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

zestaw smarthome Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Inteligentnym ludziom potrzeba mądrego wsparcia. Zapewnić je może zestaw systemu smarthome od Xiaomi. W skład którego wchodzą dwa czujniki drzwi i okien, dwa czujniki ruchu, centralka z alarmem dźwiękowo-świetlnym oraz przełącznik. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa w domu i poza nim.

Imou LOOC

bezprzewodowa kamera Imou LOOC

Bezprzewodowa kamerka IP, która pozwoli Ci spać spokojnie, kiedy na przykład akurat spędzasz noc na jakiejś dzikiej plaży. Wyposażona w opcję dwukierunkowej komunikacji pozwala też na skontaktowanie się ze swoją rodziną. Oczywiście wyłącznie, kiedy to będzie niezbędnie konieczne.

Yeelight LED Smart Bulb

inteligentna żarówka Yeelight LED Smart Bulb

Mała rzecz, a jaka smart. Inteligentna żarówka Yeelight sterowana aplikacją potrafi pod Twoją nieobecność bardzo dobrze udawać, że właśnie grzecznie spędzasz czas w domu. To pomoże odstraszyć potencjalnego włamywacza. A jeśli faktycznie nigdzie się nie wybierasz, dzięki opcji zmiany koloru i natężenia światła, zadba o adekwatny do czynności nastrój.

EZVIZ DP1

wizjer drzwiowy EZVIZ DP1

Gdy już wrócisz z wczasów, a jakiś niespodziewany, albo co gorsza niechciany, gość postanowi złożyć Ci wizytę, to urządzenie to odpowiedź na takie zmartwienie. Dzięki temu wizjerowi zobaczysz kto dokładnie stoi za drzwiami, jeszcze zanim je otworzysz. Tylko od Ciebie zależy, co zrobisz dalej.

Po inne pomysły na prezent dla seniorów odsyłamy na portal Geex do tekstów  Top prezentów dla seniorów oraz Top prezentów dla domatora – kiedy dziadkowie zmęczeni po podróży, z chęcią przełączą się na domowe przyjemności.

Sprawdź pełną listę zakupową dla smart seniorów

Odkryj więcej pomysłów na prezent w sklepie x-kom