• List do Mikołaja od sportsmenki. Jaki prezent dla mamy i żony – sportowej wojowniczki?

List do Mikołaja od sportsmenki. Jaki prezent dla mamy i żony – sportowej wojowniczki?

Jeszcze tylko jakieś 400 przysiadów, 150 km na bieżni, mniej więcej wanna wylanego potu i Mikołajki czas zacząć. Tym razem nasza bohaterka postanowiła spiąć pośladki i spłatać figla mikołajkowym chochlikom. Prezent, jaki znalazła w zeszłym roku na pewno nie przyniosły żadne dobre skrzaty. Raczej nasłał je jakiś kaloryczny Grinch czy glutenowy Scrooge, który w głębokim tłuszczu miał jej postanowienia noworoczne. Teraz była sprytniejsza i sama napisała list do Mix-komaja. Sprawdź, o co w nim prosi.

Jaki prezent na święta w x-kom

Drogi Mix-komaju,

Na dziś zostało mi jeszcze 10 powtórzeń. Dam radę. Nie poddaję się. Jestem fajterką. Wiesz Mikołaju kim jest prawdziwa wojowniczka? To kobieta, która przebiega dystans 100 metrów z prędkością 20 km/h i nie spada z taśmy bieżni. Ewentualnie taka, której podstawiają czekoladę pod nos, a ona na to z nonszalanckim uśmiechem nie przestaje żuć marchewki. Albo się łamie i oddaje słodkiemu obżarstwu, ale to nic. W końcu każde małe potknięcie jest bardziej satysfakcjonujące, niż stanie w miejscu. No chyba, że akurat w tym czasie robisz przysiady!

Ja dosłownie pękłam w szwach 6 grudnia zeszłego roku. Wtedy koło mojej poduszki znalazłam paczkę mikołajową wypełnioną po brzegi wysokokaloryczną pokusą. Kiedy jednak urodzi się i odchowa dwójkę wcale nie czekoladowych bąbelków, takie zachwianie woli, to tylko kolejny motywacyjny wykop do przodu. Gdy do tego jeszcze codziennie w pocie czoła tworzysz ognisko domowe i przy stanach podgorączkowych dajesz oparcie mężczyźnie swojego życia, to po prostu musisz mieć dobrze wyrobione nie tylko nerwy, ale i bicki.

Cukierkowa rozpusta zostawiła jednak gorzką pamiątkę w moich biodrach. Trzymając się dumnie pod boki, albo raczej za boczki, od nowego roku postanowiłam więc znowu przełączyć się z programów kulinarnych na YouTube’owy kanał fitness. Kiedy odkryłam, że od samego oglądania maleje co najwyżej mój zapał, to z bólem mięśni podniosłam swoje cztery duże (chyba pisane CapsLockiem) litery z kanapy. Ponoć największy sukces zaczyna się od małego impulsu. Mój impuls ledwie się zatlił, a ja już po 10 minutach spaliłam chyba z 1000 kalorii. Przynajmniej ilość wylanego potu na to wskazywała.

W chwilach bezcukrowego kryzysu do ćwiczeń motywowały mnie dziewczyny z treningowej grupy na Facebooku. Ich wsparcie dawało większego kopa i więcej mocy niż energetyczne pseudo batoniki. Moje endorfinowe bohaterki ciągle dopingowały: pompa, no pain, no gain, jedziesz mamuśka! I już od samych ich okrzyków moje ciało zaczęło przybierać kształty majestatycznej świątyni. W końcu w zdrowym ciele, zdrowy duch 😉.

Kochane laski z grupy pomogły mi podnieść się z kolan do siadu podpartego i otrzepać okruszki czekolady z brody. Cała poobijana, w siniakach i usmarowana lukrem wróciłam na ring niczym Rocky Balboa. Czymże jest jedna przegrana bitwa w walce o siebie? Przestałam zatem wytykać sobie błędy i wypracowałam wewnętrzy spokój oraz smuklejszą o 10 kg sylwetkę. Dałam radę! Ty też możesz! Tak czy inaczej, nie ma co kusić losu, dlatego w tym roku, to do Ciebie kierują prośbę na prezent.  

Promocja świąteczna w sklepie x-kom
 

Jaki prezent na święta dla mamy, żony, a przede wszystkim sportsmenki?

Samsung Galaxy Watch Active 2

inteligentny zegarek Samsung Galaxy Watch Active 2

Oto Twój trener personalny, coach, motywator oraz doradca zdrowotny w jednym. Nie pozwoli Ci odpuścić, ale też i się przemęczać. Smartwatch od Samsunga wyliczy za Ciebie wszystko: spalone kalorie, przemierzony dystans, czas bezczynności, długość snu, liczbę kroków, wysokość tętna i wiele, wiele innych. A Ty? Wystarczy tylko, że wstaniesz i zaczniesz ćwiczyć.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

inteligentna waga Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Uwaga. Stajesz na własne ryzyko. Przed inteligentna wagą Xiaomi nie ukryjesz bowiem żadnych nadmiarowych centymetrów czy naddatku tłuszczyku. Odkryje ona przed Tobą najmniejsze (i największe również) sekrety Twojego ciała. Odważysz się?

SanDisk Clip Jam

odtwarzacz MP3 SanDisk Clip Jam

Dobrą pompę nakręca jeszcze lepsza muzyka. O zawsze dobry doping zatroszczy się zatem odtwarzacz MP3. Mały, niepozorny gadżet możesz przypiąć do pasa sportowych legginsów, a energetyczne rytmy, któe będą się z niego wydobywać, rozgrzeją Cię do treningu lepiej niż 10 minut skippingu.

JBL Endurance DIVE

słuchawki do biegania JBL Endurance DIVE

Do muzycznej rozgrzewki przydadzą się słuchawki. Najlepiej takie specjalnie do biegania, które dzięki przewodowi łączącemu będą wygodnie i stabilnie spoczywać na Twojej szyi, nawet w czasie intensywnego cardio. A że są wodoszczelne, to sprawdzą się także do pływania lub joggingu w deszczu.

Garmin eTrex 10 WW

nawigacja turystyczna Garmin eTrex 10 WW

Jeśli w ramach aktywnego spędzania czasu preferujesz hardkorowy outdoor w jaskiniach, lasach czy górach, to przyda Ci się również nawigacja tursystyczna. Nie pozwoli Ci zboczyć z raz obranego kursu, zejść na złą drogę i zabłądzić gdzieś między sklepowymi półkami wypełnionymi słodyczami.

Więcej inspiracji prezentowych znajdziej na portalu Geex w tekście Top prezentów dla sportowca i podróżnika

Zobacz pełną listę zakupową dla sportsmenki

Odkryj więcej pomysłów na prezent w sklepie x-kom