Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • List do Mikołaja od biznesmena. Jaki prezent na święta dla zapracowanego męża lub ojca

List do Mikołaja od biznesmena. Jaki prezent na święta dla zapracowanego męża lub ojca

·
Zaktualizowano: 6 miesięcy temu

Najdroższy nie zawsze równa się najlepszy. Tak przynajmniej wynika z równania naszego bohatera. Ubiegłoroczne zestawienie dochodu wykazało, że gwiazdkowy prezent nie był najlepszą inwestycją jego rodziny. Dlatego w tym roku sam napisał list do Mix-komaja i opracował sprytną strategię na podwójny zarobek. Czytaj jego list i przekonaj się, co najlepiej opłaca się kupić biznesmanowi na prezent.

Jaki prezent na święta w x-kom

Drogi Mix-komaju,

Znasz takie powiedzenie: umiesz liczyć, licz na siebie? Co prawda z matematyką to u mnie raczej na bakier. Chyba, że na koniec miesiąca pieniądze trzeba podsumować i wypłaty oszacować. O, wtedy to takiego rachunku dokonuje, że nieważne jakby się biznes kręcił, to dochody zawsze na plus wykazuję. Ale już te excele, tabele, formuły, pity, vaty i inne potwory, to ani moja bajka ani telenowele. No ale od tego mam księgową, co umie ruszyć głową. Nie o tym jednak ja tutaj chciałem.

Chodzi o to, że od kiedy biznes swój prowadzę, bo do kierownictwa i zarabiania to akurat łeb mam nie od parady, na własnej skórze się przekonałem o przysłowia tego powadze. Jak ludzie sukces innego wyczują, od razu coś nieopłacalnego skombinują. Wyobraź sobie, że nawet najbliższym ufać wtedy nie można. Bo kalkulacja i zdrowy rozsądek się im wyłącza. Pracownicy, że kręcą i główkują, to rozumiem i nawet premie im winduję. Za to im też przecież płacę, by nie dawali się złapać na nieuczciwych haracze. Ale gdybym postawił wypłatę, że rodzina mi takiego figla nigdy nie spłata, to bym teraz spłacał równowartość fiata.

Rok temu na Gwiazdkę fundnęli mi bowiem wyjazd na egzotyczne wakacje. Jeszcze, żeby to jakaś okazja lub last minute, ale nie, oni bez żadnej promocji kupili. Bo niby haruję jak wół i już przez sen gadam o złotych górach, rozchodach i przychodach. A na co mi jakieś Egipty czy inne Tunezje, jak ja w miejscu wyleżeć nie mogę. Zaraz mnie ominięta opcja na dorobek w tyle kłuje, stracone szanse na interesy w boku uwierają i wydane grosze spokoju nie dają. Darmowe minuty dłużą się niemiłosiernie, a to w czasie przede wszystkim pieniądz jest niezmiennie. Poza tym, jakbym już chciał inwestować w jedno bądź drugie, to bym drogą mi żonę wysłał na wczasy długie.

Wymyśliłem sobie zatem, że w tym roku prezent sam sobie sprawię. Ty już na pewno wiesz, gdzie co najlepiej się opłaca. I z podwójnym zyskiem zwraca. Na przykład takiego ajfona kilka razy użyję, a później komuś innemu opylę. Odeślij mi jeszcze tylko opłaconą fakturę, a księgowa wpisze mi te datki w poniesione w kosztach wydatki. Dzięki temu nie tylko dorobię, ale kochanym dzieciom też coś odstąpię.

PS. I niech no tylko jeszcze raz ktoś odważny powie, że polski przedsiębiorca ma złe językowe wzorca!

Promocja świąteczna w sklepie x-kom
 

Co na święta kupić ojcu lub mężowi biznesowemu rekinowi?

Philips 55OLED854

telewizor Philips 55OLED854

Oczywiście niby nie samą pracą człowiek żyje, ale telewizor biznesmenowi nie musi służyć wyłącznie do rozrywki. Jeżeli chce on wygodnie i z efektem wow podzielić się swoją prezentacją, przedstawić strategię zespołowi lub pochwalić się zdjęciami z przymusowych wakacji, nie musi ograniczać się tylko do monitora. Philips OLED854 jakością swych obrazów zmobilizuje do działania wszystkich już od pierwszego spojrzenia.

Garmin Instinct

smartwatch Garmin Instinct

Czas to pieniądz. Do mierzenia tego pierwszego przysłuży się smartwatch od Garmin. To jednak nie wszystko. Oprócz tego rozwinie on Twój instynkt węszący dobre okazje. Kiedy wyczaisz szansę na biznes, zegarek zaalarmuje Cię o tym informacją o przyspieszonym pulsie i tętnie. Zmierzy też Twoją wydajność w ciągu dnia oraz przekaże wszelkie powiadomienia z telefonu. Przy jego pomocy wypracujesz sobie najbardziej optymalną wydajność.

Acer Aspire 3

laptop Acer Aspire 3

Podstawowe narzędzie pracy każdego biznesmena. Laptop Acer Aspire 3 z procesorem Intel Core i5 to superwydajny, dobrze zoptymalizowany i wielozadaniowy sprzęt, który niejednego potrafi zawstydzić swym zapałem do wykonywywania kolejnych tasków. Świetny szczególnie do zadań biurowych i długiego wpatrywania się w najbardziej skomplikowane tabelki.

Microsoft Surface Laptop 3

laptop Microsoft Surface Laptop 3

Nie tylko narzędzie pracy, ale też niezwykle elegancki i stylowy towarzysz wielu cyfrowych aktywności. Zawstydzająco wrędz nadziany, bogaty i luksusowy laptop Surface z procesorem Ryzen 5 nie znosi żadnych kompromisów i wymówek. Jest zawsze superwydajny, superszybki i supermocny oraz chętny i gotowy do działania na najwyższych obrotach.

Samsung Galaxy Note 10+

smartfon Samsung Galaxy Note 10+

Smartfon stworzony dla biznesmena. Nie dość że luksusowy, to jeszcze naszpikowany technologiami, nowoczesnymi udogodnieniami i topowymi podzespołami, które czynią go dosłownie kieszonkowym komputerem. Do tego rysik S-Pen, dzięki któremu wygodnie sporządzisz szybkie notatki, np. listę wydatków, oraz profesjonalnie zaprezentujesz swojemu klientowi biznesowe treści. Sukces murowany.

Apple iPad 10,2

tablet Apple iPad

Tablet do zadań specjalnych. Wprost skrojony pod marynarkę i wielki świat biznesu. Wykonasz na nim m.in, w sposób wysoce komfortowy, najbardziej zaawansowaną i kreatywną prezentację, którą każdy partner będzie oglądał z zazdrością i z ogromnym podziwem na takim sprzęcie. Dzięki niemu również, zupełnie dodatkowo, zbudujesz markę osobistą w branży.

Więcej inspiracji prezentowych znajdziej na portalu Geex w tekście Top prezentów dla biznesmena

Zobacz pełną listę zakupową z prezentami dla biznesmena

Odkryj więcej pomysłów na prezent w sklepie x-kom