G4M3R 700 łamie kolejną granicę. Poznaj nowego lidera gamingu

Desktopy tak potężne, jak nowy G4M3R 700, powstawały jak dotąd na biurkach entuzjastów. Ludzi, dla których żywiołem są komponenty komputerowe, ich dobieranie i podkręcanie. W x-kom tworzymy takie machiny seryjnie, gwarantując osiągi, stabilność i niskie temperatury. Teraz prezentujemy nowy G4M3R 700, wyposażony w topowe podzespoły. Desktop, który nie ma sobie równych.

Najmocniejszy procesor Intel Core

Żeby chronologii stało się zadość, zaczniemy od informacji dotyczącej chronologii. Otóż prezentowany G4M3R 700 otwiera drugą generację naszych najpotężniejszych desktopów dla graczy, oferując to, co obecnie topowe w komponentach gamingowych.

Ponieważ G4M3R 700 jest sprzętem topowym, wybraliśmy dla niego 18-rdzeniowy procesor Intel Core i9-9980XE, osadzony na płycie głównej z chipsetem Intel X299. Bazowe taktowanie CPU wynosi 3.0 GHz, osiągając 4.40 GHz w trybie Boost.

Trzy definiowane profile CPU

Wiemy, jak ogromny potencjał drzemie w tej jednostce, dlatego Marcin ‘ryba’ Rywak zadbał o jej overclocking. W efekcie już podstawowy profil w BIOS-ie zapewnia taktowanie 4.40 GHz na wszystkich rdzeniach. Jest to wartość niezmienna. W odróżnieniu od technologii Boost częstotliwość taktowania nie wraca do bazowego, ale utrzymuje się na zadanym poziomie.

BIOS desktopa G4M3R 700 oferuje jeszcze 2 inne profile, stworzone rzecz jasna przez Marcina Rywaka. Na jego wiedzy i doświadczeniu możesz polegać. Marcin jest uznanym overclockerem, mistrzem Europy i wicemistrzem świata Master Overclocking Championship.

W kolejnym profilu taktowanie zegarów CPU ustawione jest na sztywno na poziomie 4,60 GHz na wszystkich rdzeniach. Trzeci profil również zapewnia OC rzędu 4,60 GHz, ale z wyłączonym trybem Hyper Threading. Procesor utrzymuje ten wynik stabilnie, co ma kluczowe znaczenie w grach i w programach. Niektóre aplikacje nie zostały zoptymalizowane do współpracy z trybem Hyper Threading. Nasza ingerencja w ustawienia procesora prostuje im ścieżki do współpracy i wyciąga maksimum potencjału CPU.

Nie jeden, ale dwa RTX 2080 Ti. A może być jeszcze mocniej

Dla komputera G4M3R 700 limity nie istnieją. W ilości klatek obrazu na sekundę też nie dlatego wyciąga on maksimum fps-ów w najnowszych i najbardziej wymagających grach. Realne średnie wartości każdej konfiguracji pokazujemy w sekcji Osiągi w grach.

Te wyniki są zasługą kompilacji dwóch kart graficznych GeForce RTX 2080 Ti, każda z pamięcią VRAM 11 GB. Lecz jeśli marzy Ci się absolutnie wyjątkowa jednostka, w miejsce RTX 2080 Ti wstawimy 2 karty graficzne RTX Titan. Która gra oprze się tej potędze?

Deksopt G4M3R 700 Intel Core i9

Customowe chłodzenie cieczą

Do ujarzmienia tak olbrzymiej mocy i zachowania niezachwianej stabilności, zastosowaliśmy chłodzenie wodne. Nie byle jakie, bo w pełni customowe, zaprojektowane z uwzględnieniem wymagań każdej konfiguracji. Cieczą chłodzimy zarówno procesor, jak i karty graficzne, gwarantując optymalne temperatury, stały poziom fps-ów, ciszę i kulturę pracy jednostki. Energię dostarcza zasilacz o mocy 1,6 kW. Pamięć operacyjna RAM dostępna jest w dwóch wariantach – 64 GB lub 128 GB.

Niepowtarzalny design. Niepowtarzalne opakowanie

Obudowa desktopa G4M3R 700 doskonale eksponuje zamkniętą w niej konfigurację. Przestronny panel z hartowanego szkła pozwala zajrzeć do wnętrza, zobaczyć pracę wszystkich podzespołów, podziwiać ekskluzywne oświetlenie RGB LED, które podkreśla drapieżną, perfekcyjnie zaaranżowaną przestrzeń.

Każdy G4M3R 700 objęty jest 3-letnią gwarancją door-to-door, a ewentualna naprawa trwa maksymalnie 5 dni roboczych. Mało tego, każdy G4M3R 700 zamykamy w specjalnej, drewnianej skrzyni, zabezpieczonej dodatkowo na czas transportu. W Twoje ręce trafia więc w intrygującej oprawie, niemal pancernej. I czeka, aż go otworzysz i zaczniesz korzystać.

Zobacz nowe desktopy G4M3R 700