Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Marka Vidos dostępna w x-komie. Poznaj bogatą ofertę

·
Zaktualizowano: 3 dni temu

A któż to chciałby wejść na posesję? Kto pragnie dostać się do klatki schodowej? Kto zatrzymał się właśnie przy branie i ewidentnie chciałby gdzieś tu zaparkować? Czasami dobrze to wiedzieć, a żeby tę wiedzę posiąść, sięgnij po sprzęt marki Vidos. Są to wideomofony oraz moduły, które rozbudowują możliwości nowoczesnych stróżów bram oraz drzwi wejściowych.

Wideomofon i ekran. Z Vidos widzisz, kto idzie

Dobrze jest zobaczyć, kto zawitał do drzwi. Kto ma do Ciebie interes. Czy jest to dobrze znany listonosz lub kurier, a może ktoś z administracji, kto w skrzynce na listy chciałby zostawić dokument albo uchwałę zarządu. Być może to ktoś, kto dorabia sobie roznoszeniem ulotek.

Ale masz pewność, że to ta osoba, bo widzisz jej twarz po drugiej stronie. Widzisz ją na wyświetlaczu przez oko kamery umieszczonej w wideomofonie. Jak wygląda wspomniany wideomofon, to już zależy od konkretnego modelu. Bo mamy w x-komie stacje z jednym przyciskiem, dla mieszkańców domów jednorodzinnych, właścicieli gabinetów, biur, warsztatów oraz zakładów pracy. Te posiadają jeden przycisk dla jednego odbiorcy.

Mamy też bardziej uniwersalne rozwiązania, dla budynków wielorodzinnych, z klawiaturą do wprowadzania kodu wejściowego. Z niego skorzystają domownicy, otwierając drzwi sobie znaną kombinacją cyfr. Osoby z zewnątrz mogą z kolei wywołać konkretne mieszkanie. W x-komie czekają także urządzenia doskonale znane z bloków, z przyciskami jak w domofonie – z tą różnicą, że w metalowym korpusie zatopiony został obiektyw kamery wpatrujący się w interesanta.

Z myślą o tych, którzy dostarczają przesyłki, Vidos skonstruowało wideomofony połączone ze skrzynkami na listy. Listy zwykłe, awizo oraz reklamy wrzucane są przez szczelinę. Te wymagające osobistego odbioru, potwierdzonego podpisem, listonosz poprzedzi dzwonkiem.

Zobacz wideomofony Vidos w x-komie

Produkty Vidos w x-komie

Monitor nie tylko do wideomofonu

Kluczową cechą monitorów Vidos jest kompatybilność z systemami kamer IP. Poza okazjonalnym zerkaniem w ekran, bo ktoś zadzwonił do wideomofonu, możesz kontrolować bezpieczeństwo domu, mieszkania, okolic garażu, jak i całej posesji, rejestrowane czujnym okiem kamer rozmieszczonych na kluczowych pozycjach.

Ten sam monitor pozwala zarządzać systemami alarmowymi, aktywując i dezaktywując poszczególne sektory na panelu dotykowym. Mało tego, urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Vidos One na urządzenia mobilne, co oznacza możliwość skonfigurowania panelu do zarządzania kamerami i alarmem z poziomu smartfona. Wygodne, prawda?

Monitory Vidos nie wymagają przy tym tradycyjnej infrastruktury sieciowej, bo korzystają z Wi-Fi. To znacznie ułatwia wdrożenie rozwiązań Vidos do firm, domów i mieszkań, gdyż można się łączyć bezprzewodowo, bez inwestycji w instalację, o kosztach robocizny nie wspominając. Wystarczy kilka drobnych otworów, kołki montażowe i gotowe.

Zobacz sprzęt marki Vidos w sklepie x-kom