Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Dom pełen Wi-Fi? Tylko Mesh Wi-Fi Netgear Orbi 5G NBK752

·
Zaktualizowano: Przedwczoraj

Czy masz tak, że sieć 5G pięknie łapie w salonie, ale w pokoju na poddaszu krążysz z telefonem w poszukiwaniu zasięgu? Ten problem ma jedno niezawodne rozwiązanie – system Mesh Wi-Fi Netgear Orbi 5G NBK752. Prosty w obsłudze, designerski, oferujący stabilne Wi-Fi w całym domu. A to oczywiście nie wszystko – dowiedz się więcej.

Netgear Orbi 5G NBK752 korzysta z Wi-Fi 6

Na wstępie bardzo ważna wiadomość: otóż Mesh Netgear Orbi 5G NBK752 obsługuje Wi-Fi kategorii 6 w standardzie ax. Co ważne, sygnał rozgłaszany jest przez router i satelitę dołączonego do zestawu. Dzięki nim nie ma martwych stref, bo satelita może stać w drugim zakątku domu, a przekraczanie granic pomiędzy dwoma źródłami sygnału nie przerywa łączności z siecią.

Przeciwnie, przejścia są dynamiczne, co ma szczególne znaczenie, gdy jesteś w trakcie rozmowy wideo, a hałas zmusza Cię do zmiany pomieszczenia. Więc idziesz z laptopem do innego pokoju – nie wyjdziesz w tym czasie z zasięgu Wi-Fi. Możesz być o to spokojny.

Wi-Fi 6 to także najlepszy sposób na streamowanie treści w jakości 4K, tym bardziej że sygnał może pochodzić z masztu 5G i być rozprowadzany po domu. A skoro mowa o rozprowadzaniu, już sam router pokrywa zasięgiem obszar 465 metrów kwadratowych. Dodanie satelity zwiększa go o kolejne 180 metrów, osiągając łącznie aż do 925 metrów kwadratowych (jeśli rozbudujesz zestaw satelitów do maksimum).

System Mesh Netgear Orbi 5G NBK752 łączy się z siecią na dwa sposoby:

  • Bezprzewodowo, dzięki karcie nano SIM i planowi taryfowemu 5G.
  • Przewodowo, przy użyciu porty Gigabit Ethernet.

To Ty wybierasz, z którego z nich skorzystasz. Wiedz tylko, że maksymalna prędkość Wi-Fi sięga 4,2 Gbps.

Netgear Orbi 5G NBK752 korzysta

Współpraca ze smart home

Czy wiesz, że do Netgear Orbi 5G NBK752 podłączysz nawet 40 urządzeń jednocześnie? Na pewno nie masz aż tylu smartfonów i laptopów, ale gdy przyjrzysz się sprzętom spod znaku smart home, bardzo szybko dobijesz do górnej granicy. Tylko pomyśl: czujniki otwarcia okien i drzwi, sensory gazu i dymu, inteligentne gniazdka oraz inteligentne lampy, automatyczne rolety, markizy, klamki – no i wiele innych sprzętów dbających o bezpieczeństwo domu, jak i wygodę domowników.

Tak licznej gromadki urządzeń nie ogarnąłby zwykły router, bo zabrakłoby mu przepustowości. Tymczasem Netgear Orbi 5G NBK752 bezbłędnie obsłuży Twą instalację smart home.

Intuicyjne zarządzanie siecią

Nie ma nic lepszego, niż prosta, szybka i intuicyjna konfiguracja systemu Mesh. Systemu, który z nazwy wydaje się tworem skomplikowanym, a w rzeczywistości jest instalacją przyjazną użytkownikowi. Do skonfigurowania sieci 5G wystarczy pobranie aplikacji mobilnej i przejście przez instrukcje wyświetlane na ekranie.

Siecią zarządzasz z dowolnego miejsca, wydzielając na przykład sieć gościnną, choć nie ma Cię w tej chwili w domu.

Kup Mesh Wi-Fi Netgear Orbi 5G NBK752