Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • NVIDIA® GeForce RTX® 4090 wchodzi z przytupem na rynek. Poszybuj w nieznane rejony wydajności

NVIDIA® GeForce RTX® 4090 wchodzi z przytupem na rynek. Poszybuj w nieznane rejony wydajności

·
Zaktualizowano: Miesiąc temu

Gotowy, by wskoczyć na nieznany do tej pory poziom wydajności w grach i aplikacjach? NVIDIA nie próżnowała i dokonała największego od lat postępu. Już od dziś możesz się przekonać o tym, sprawdzając możliwości karty graficznej NVIDIA® GeForce RTX® 4090, która wykorzystuje nowoczesną architekturę NVIDIA Ada Lovelace. Sprawdź, na co stać topowy układ graficzny nowej generacji.

NVIDIA® GeForce RTX® 4090. Karta graficzna o niezrównanych możliwościach

NVIDIA® GeForce RTX® 4090 to pierwsza konsumencka karta graficzna w 5-nanometrowym procesie technologicznym, który dodatkowo został zoptymalizowany specjalnie dla firmy NVIDIA. To właśnie w litografii 4N TSMC wytwarzana jest nowa architektura NVIDIA Ada Lovelace, w której zmiany pozwoliły znacząco zwiększyć liczbę tranzystorów (z 28 do 76 miliardów) i rdzeni CUDA (z 10752 do 16384 w przypadku rdzenia AD102, który wykorzystuje NVIDIA® GeForce RTX® 4090).

Nowa seria wprowadziła również ulepszone rdzenie RT (do obliczeń opartych na śledzeniu promieni) oraz Tensor (do obliczeń opartych na sztucznej inteligencji), dzięki czemu wydajność w grach z ray tracingiem i dostępną tylko na kartach NVIDIA® GeForce RTX® 4000 techniką DLSS 3 wzrasta kilkukrotnie.

Jest to możliwe także dzięki udoskonalonemu akceleratorowi przepływu optycznego. Pozwala on w nowej wersji DLSS generować dodatkowe klatki, a co za tym idzie – poprawić wydajność z aktywną techniką skalowania obrazu nawet 4-5-krotnie, także w miejscach, w których wąskie gardło stanowi procesor. To innowacja, której nie uświadczysz w żadnej innej wersji DLSS.

NVIDIA® GeForce RTX® 4090 to imponujące 24 GB pamięci VRAM GDDR6X przy 384-bitowej szynie danych oraz bardzo wysokie taktowania rdzenia (2520 MHz w trybie boost) i pamięci (21000 MHz). Ta specyfikacja przekłada się na niewyobrażalnie wysoką wydajność w grach i profesjonalnych aplikacjach. W niektórych przypadkach wzrost względem NVIDIA® GeForce RTX® 3090 Ti potrafi sięgnąć nawet ponad 70%. Szczegółowe wyniki wydajności w takich tytułach, jak Cyberpunk 2077, Horizon Zero Dawn czy Metro Exodus, znajdziesz w naszym teście:

sprzedaż nvidia geforce rtx 4090

Kup NVIDIA® GeForce RTX® 4090 i osiągnij nieosiągalne

Uruchomienie sprzedaży NVIDIA® GeForce RTX® 4090 to wiekopomne wydarzenie – to w końcu nadejście nowej, długo oczekiwanej generacji, która przesuwa granicę wydajności nawet (ponad) dwukrotnie względem serii NVIDIA Ampere (NVIDIA® GeForce RTX® 3000). Jeszcze wyższy wzrost odnotujesz w nowym trybie RT Overdrive i DLSS 3, które pojawią się np. w Cyberpunku 2077. Dzięki temu miasto przyszłości zaprezentuje się jeszcze okazalej, a jego zakamarki będziesz eksplorować z płynnością, jakiej wcześniej nie doświadczyłeś.

NVIDIA® GeForce RTX® 4090 to (kosztowna) inwestycja nie tylko w kosmiczną wydajność, ale także w przyszłość. To karta, która jest idealnie skrojona pod rozdzielczość 4K oraz kombinacje nowoczesnych technik: ray tracingu i DLSS (3). Połączenie imponującej specyfikacji i innowacji sprawia, że żadna gra nie jest straszna flagowemu modelowi z serii NVIDIA® GeForce RTX® 4000. Zapewnij sobie z NVIDIA® GeForce RTX® 4090 najwyższą jakość doznań w gamingu i perfekcyjny komfort pracy w wymagających aplikacjach.

Odkryj moc kart graficznych NVIDIA® GeForce RTX® 4090