Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Zbuduj swój komputer z produktami Cougar. Wydajne podzespoły w dobrej cenie

Zbuduj swój komputer z produktami Cougar. Wydajne podzespoły w dobrej cenie

·
Zaktualizowano: 2 miesiące temu

Przymieszasz się do budowy nowego komputera? A może Twojemu aktualnemu przydałby się mały tuning? Lagi, spadki fps-ów czy przegrzewanie się komputera podczas rozgrywki nigdy nie należą do przyjemnych sytuacji. Rozwiąż je z wysokiej jakości podzespołami marki Cougar. W ofercie znajdziesz wentylatory, chłodzenia procesorów, obudowy, a nawet zasilacze. Sprawdź szczegóły.

Podzespoły Cougar dla Twojego komputera

Twój stary komputer przestaje sobie radzić w najnowszych grach, co coraz częściej doprowadza Cię do irytacji i planujesz złożyć nowy? A może wystarczy go jedynie podkręcić? Bez względu na to, jak wygląda sytuacja, warto rozpocząć kompletowanie wydajnych podzespołów, które usprawnią działanie każdego komputera. W ofercie marki Cougar znajdziesz renomowane, wykonane w najnowszej technologii podzespoły, wśród których znajdują się między innymi chłodzenia, obudowy i zasilacze. Zadbaj o stabilną i niezawodną pracę swojego komputera już dziś.

Podzespoły Cougar w dobrej cenie

Zasilacze komputerowe

Zasilacz, choć niepozorny, to jeden z najważniejszych komponentów komputera, który doprowadza prąd do wszystkich podzespołów. Dba on o stabilność działania całego zestawu, a także zabezpiecza go przed ewentualnymi przepięciami. W ofercie Cougar znajdziesz zarówno zasilacze modularne, jak GEX 850W 80 Plus Gold, jak i te niemodularne – VTE 600W 80 Plus Bronze. Pierwsze charakteryzują się odłączanymi kablami, co ułatwia uporządkowanie przewodów wewnątrz obudowy, drugie natomiast mają je przyspolone na stałe. Dobierz moc zasilacza, która zaspokoi potrzeby Twojej jednostki i wybierz interesujący Cię certyfikat sprawności, który określa, ile pobranej energii rzeczywiście trafia do komponentów. Najwyższy jest 80 Plus Titanum, natomiast optymalnym wyborem w stosunku ceny do jakości będzie 80 Plus Gold.

Sprawdź zasilacze marki Cougar

Obudowy

Zwykle wybierając obudowę, kierujemy się jej wyglądem, ponieważ jest ona głównym elementem eksponowanym w pokoju. Niektóre posiadają nawet przeszklone panele boczne, tak aby można było zajrzeć do wnętrza. Coraz częściej producenci decydują się na umieszczanie podświetlenia RGB, jak w modelu Cougar MX410 Mesh-G, które dodatkowo wzbogaca wygląd, można je oczywiście wyłączyć przy pomocy dedykowanego przycisku. Szukając obudowy, warto skupić się także na funkcjonalności. Powinna mieć ona sporo otworów wentylacyjnych, które usprawnią cyrkulacje powietrza w jej wnętrzu. Jeśli natomiast myślisz o założeniu chłodzenia wodnego, to warto sprawdzić, czy w obudowie są odpowiednie mocowania. Przed złożeniem zamówienia rozważ także rodzaj obudowy, który niejako mówi o samej jej wielkości, kompatybilnych rozmiarach płyt głównych i kart graficznych.

Sprawdź obudowy marki Cougar

Chłodzenia procesorów

Chłodzenia procesorów możemy podzielić na dwa typy, wodne i powietrzne – oba znajdują się w ofercie marki Cougar. Chłodzenie wodne, jak np. Cougar Aqua ARGB 280 2x140 mm, świetnie sprawdza się w komputerach z podzespołami o dużej wydajności, które długotrwale pracują pod dużym obciążeniem. Zapewnia ono także komfort akustyczny, ponieważ jest niezwykle ciche. Chłodzenia powietrzne, np. Cougar Forza 50 120 mm, natomiast są znacznie tańsze, co jednak nie oznacza, że gorsze. Wszystko zależy od konstrukcji collera i posiadanej przez niego liczby ciepłowodów i rozmiaru radiatora. Czasem może się okazać tak, że chłodzenie powietrzne jest wydajniejsze od wodnego, choć z pewnością będzie głośniejsze. Warto dodać, że chłodzenie procesora musi być kompatybilne z gniazdem płyty głównej i dopasowane do obudowy, nie wszystkie produkty mają uniwersalne mocowania do różnych typów motherboardów, a przez swój rozmiar mogą nie zmieścić się w mniejszych jednostkach.

Sprawdź chłodzenia procesorów marki Cougar

Wentylatory

Opisu pracy wentylatora chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Faktem jest, że ma on kluczowe znaczenie podczas chłodzenia komputera, ponieważ niektóre wysysają ciepło z wnętrza obudowy, a inne natomiast wtłaczają zimne powietrze, chłodząc tym samym podzespoły. Inżynierowie marki Cougar tworząc model Vortex poszli o krok dalej. Opracowali specjalne łopatki umiejscowione w ramce obudowy, które koncentrują przepływ powietrza, zwiększając efektywność. Łopatki są osadzone na łożysku HDB, które znacznie wydłuża żywotność i sprawia, że działanie wentylatora jest cichsze. O kulturę pracy dbają także solidne, gumowe narożniki, które redukują powstałe wibracje. Cugar Vortex może pracować w zakresie obrotów od 600 do 1500 na minutę w zależności od zapotrzebowania. Warto dodać, że całość zwieńcza podświetlenie RGB, które może być synchronizowane z oprogramowaniem wielu renomowanych producentów.

Sprawdź wentylatory Cugar Vortex