Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Poznaj ekologicznego laptopa Acer Aspire Vero i sprawdź, jak pomaga środowisku

Poznaj ekologicznego laptopa Acer Aspire Vero i sprawdź, jak pomaga środowisku

·
Zaktualizowano: Miesiąc temu

Każdego roku do mórz i oceanów trafia kilka milionów ton plastikowych odpadów. To coraz większy problem, któremu niełatwo jest sprostać. Dlatego Acer wraz z x-komem i Fundacją MARE postanowili zadbać o kondycję Morza Bałtyckiego. Sprawdź, jakie działania podjęli w tegoroczne wakacje, aby oczyszczać Bałtyk i poznaj laptopa Acer Aspire Vero, który ekologię ma w swoim DNA.

Niewielki kosz na wielkie sprzątanie morza. Acer, x-kom i Fundacja MARE we wspólnej akcji na rzecz Bałtyku

W ramach letniej akcji „Join the green race” Acer oraz x-kom we współpracy z Fundacją MARE zamontowali w nadbałtyckich miejscowościach 3 portbiny. To specjalne kosze morskie, które oczyszczają wodę ze śmieci w portach i marinach. Jeden taki kosz potrafi zebrać nawet 1400 kg odpadów w ciągu roku. Kosze zamontowane przez Acer oraz x-kom dołączyły do pozostałych siedmiu, które fundacja Mare sukcesywnie instaluje od 2021 roku.

Za koniecznością oczyszczania Morza Bałtyckiego przemawiają liczby. Jak podaje Komisja Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM), 70% wszystkich odpadów trafiających do Bałtyku stanowią tworzywa sztuczne, a w całej Unii Europejskiej jedynie 32% odpadów z tworzyw sztucznych poddawanych jest recyclingowi. Dlatego każda inicjatywa, która ma na celu w jakimkolwiek stopniu poprawić te wartości, jest na wagę złota. Zwłaszcza że tworzywa otrzymane z recyklingu mogą mieć bardzo praktycznie (i estetyczne) zastosowanie.

Acer Aspire Vero ekologiczny laptop

Ekologiczny laptop Acer Aspire Vero – obudowa z recyklingu, wydajność bez kompromisów

W drodze recyklingu plastikowych opakowań można otrzymać tworzywa PCR, dzięki czemu zmniejsza się ilość odpadów na wysypiskach. Tworzywa PCR są wytrzymałe i lekkie, więc świetnie nadają się do wykorzystania w urządzeniach elektronicznych. Najlepszym tego przykładem jest ekologiczny laptop Acer Aspire Vero, którego obudowę wykonano w 30% z tego typu materiałów, a klawisze – aż w 50%. Ponadto komputer zaprojektowano z myślą o samodzielnej modernizacji przez użytkownika. Dzięki temu posłuży on przez wiele lat, a na wysypisko trafi mniej elektrośmieci.

Ekologia nie oznacza kompromisów na gruncie wydajności. Notebooki Acer Aspire Vero napędza platforma Intel Evo z wydajnymi procesorami Intel Core. Dzięki nim błyskawicznie obsłużysz aplikacje biurowe, ale też sprawnie obrobisz zdjęcie czy zmontujesz film. Mocy nie zabraknie nawet na ogranie biblioteki Twoich ulubionych, klasycznych gier. Laptopy Acer Aspire Vero pracują ponadto pod kontrolą Windowsa 11. Za nową, atrakcyjną szatą graficzną kryje się dobrze znany system operacyjny, który jest teraz jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny w obsłudze.

Poznaj Acer Aspire Vero w x-komie