(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Podzespoły komputerowe
Gaming i streaming
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Karty graficzne ASUS

(62 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Najszybsza dostawa
Dostępność w salonach
Dostępność
Status
Układ graficzny
Pamięć
Rodzaj pamięci
Szyna pamięci
Rodzaj złącza
Rodzaje wyjść
Obsługa Ray tracingu
GeForce Week
GeForce Week
NVIDIA
Producent:
Sortowanie
z 3
Sortowanie
1-30 z 62
z 3

Karty graficzne ASUS – GeForce i Radeon

Firma ASUS jest producentem, który od lat współpracuje zarówno z NVIDIA (GeForce GTX i RTX), jak i AMD (Radeon RX). Przygotowuje on niereferencyjne modele kart graficznych z autorskim systemem chłodzenia.

Serie kart graficznych ASUS

ASUS skrywa w swojej ofercie różne serie kart graficznych. Każda z nich reprezentuje inny segment jakościowo-cenowy. Poszczególne serie różnią się więc wykonaniem, sekcją zasilania, komponentami czy systemem chłodzenia oraz jego kulturą pracy. W sklepach kupisz następujące modele ASUS (od najtańszego do najdroższego):

  • Turbo – modele z najniższej półki jakościowej. Są to układy z turbiną – pojedynczym wentylatorem promieniowym.
  • Dual – dwuwentylatorowa konstrukcja z niższej półki jakościowej, która cechuje się przeciętną kulturą pracy i niższej jakości komponentami.
  • TUF Gaming – modele z wyższej półki jakościowej, które cechują się konstrukcją trójwentylatorową, wysokiej jakości komponentami i porządnym, cichym układem chłodzenia.
  • ROG STRIX – reprezentant najwyższej półki jakościowej, który cechuje się bezkompromisowymi komponentami, najlepszą sekcją zasilania i najwydajniejszym systemem chłodzenia z trzema wentylatorami. Dopisek LC oznacza wodne chłodzenie.

Rzadziej spotykane modele to: Cerberus (niewielkie chłodzenie do mniej wymagających kart graficznych), EK (wydanie z wodnym chłodzeniem powstałe we współpracy z firmą EK), KO (specjalna seria Korean Origin, przeznaczona głównie na rynek południowokoreański), Noctua (unikatowa, topowa wersja przygotowana z producentem chłodzeń – Noctuą). Phoenix (kompaktowe modele dla małych obudów) czy Silent (układ z pasywnym chłodzeniem do mało wydajnych komputerów).

Niektóre z nich, takie jak ROG Matrix czy Poseidon dla topowych układów graficznych (np. GeForce RTX 2080 Ti), zostały już wycofane. W większości przypadków omówione serie obejmują zarówno karty graficzne NVIDIA GeForce, jak i AMD Radeon i mogą one występować w różnych wariantach kolorystycznych (np. Dual i Dual White).

Technologie w kartach graficznych ASUS

Karty graficzne ASUS wyróżniają się cechami charakterystycznymi nie tylko dla kart graficznych tego producenta, ale też unikatowymi dla danej serii typu TUF czy Dual. W zależności od generacji i modelu mogą być zastosowane inne technologie (im lepsze i droższe GPU, tym wymagane jest użycie lepszych komponentów). Oto przykładowe technologie, których używa ASUS:

  • 0dB Technology – określenie trybu półpasywnego, który eliminuje niepotrzebny hałas podczas skromniejszego obciążenia. Oznacza on, że wentylatory nie załączają się do 50 stopni Celsjusza i podczas niskiego poboru energii.
  • Auto-Extreme Technology – zautomatyzowany proces technologiczny, który pozwala zmniejszyć obciążenie termiczne komponentów. Przekłada się on na niższe zużycie energii podczas produkcji czy bardziej niezawodny i lepiej zbudowany produkt.
  • Axial-tech – wentylatory z połączonymi zewnętrznym pierścieniem dłuższymi łopatkami i osadzone na podwójnym łożysku. W przypadku konstrukcji trójwentylatorowej środkowy obraca się w przeciwnym kierunku niż pozostałe w celu zminimalizowania turbulencji i uzyskania cichszej pracy.
  • Dual BIOS – podwójny BIOS, który przełączasz za pomocą fizycznego przycisku na karcie graficznej. Oferuje dwa tryby: Performance (nacisk na niskie temperatury kosztem głośności) i Quiet (priorytetem jest niższy hałas przy nieco wyższych temperaturach) .
  • GPU Tweak – autorskie oprogramowanie, dzięki któremu podkręcisz taktowanie GPU, a także ustawisz odpowiednie napięcie i obroty wentylatorów. Program służy więc nie tylko do zwiększenia wydajności karty graficznej, ale także do monitorowania jej pracy.
  • Zobacz karty graficzne ASUS w x-komie