(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Podzespoły komputerowe
Gaming i streaming
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Obiektywy

(333 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Status
Typ mocowania
Typ obiektywu
Ogniskowa
Auto Focus
Przysłona
Stabilizacja optyczna
Średnica filtra
Sigma

Polecane w kategorii

<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najtrafniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 12
Od najtrafniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Sortowanie
Od najtrafniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-30 z 333
z 12

Jaki obiektyw do aparatu wybrać?

Czy lustrzanka to dobry wybór?

Soczewki działają podobnie do ludzkiego oka i pozwalają kontrolować ilość światła wpadającego do aparatu. Jeśli usuniesz obiektyw z aparatu, jedynym rodzajem obrazu, jaki możesz uzyskać, jest białe światło. Obiektyw jest więc nierozłączną częścią sprzętu fotograficznego. Jego wybór wcale nie jest prostym zadaniem, ponieważ występuje w różnych kształtach, rozmiarach i z wieloma różnymi funkcjami. Dowiedz się zatem, co warto wiedzieć przed jego zakupem i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jaka ogniskowa w obiektywie będzie najlepsza?

Niezależnie od tego, czy fotografujesz budynki, czy modę, potrzebujesz odpowiedniego obiektywu, który spełni Twoje oczekiwania. Ważne jest, aby zrozumieć różnice między obiektywami stałoogniskowymi i zmiennoogniskowymi.

  • Obiektywy stałoogniskowe – znane są z zapewniania wysokiej jakości zdjęć. Oferują ogólnie szersze przysłony w porównaniu do obiektywów zmiennoogniskowych. Jeśli chodzi o rozmiar, obiektywy stałoogniskowe są zwykle mniejsze niż obiektywy zmiennoogniskowe, co może być zdecydowaną zaletą, jeśli chcesz podróżować z lekkim bagażem. Dzięki mniejszej liczbie ruchomych części obiektywy stałoogniskowe są często tańsze niż obiektywy zmiennoogniskowe. Zachęcają do głębszego odkrywania sceny. Ograniczenie do tylko jednej ogniskowej oznacza, że musisz poruszać się, aby znaleźć najlepszą kompozycję, a nie tylko eksperymentować z różnymi ogniskowymi.
  • Obiektywy zmiennoogniskowe – to narzędzie, które zaspokaja różnorodne potrzeby. Niezależnie od tego, czy fotografujesz krajobrazy, czy fotografujesz sport, obiektywy zmiennoogniskowe stanowią wygodne rozwiązanie, oferując różne ogniskowe. W zależności od zasięgu możesz użyć jednego obiektywu do wszystkiego, od krajobrazu po portret. Elastyczność to największa zaleta obiektywów zmiennoogniskowych. Ich zdolność do powiększania zmniejsza potrzebę stosowania wielu obiektywów. Zamiast tego jeden obiektyw może służyć różnym celom.

Jaki typ obiektywu wybrać?

  • Ultraszerokokątny – obiektywy o zakresie od 8 mm do 24 mm oferują bardzo szeroki kąt widzenia i wyróżniają się ekstremalną ilością zniekształceń (szczególnie zauważalnych w obiektywach typu rybie oko). Z tego powodu nie nadają się zbyt dobrze do pracy portretowej. Idealnie nadają się jednak do wnętrz, szerokich panoramicznych pejzaży i pejzaży miejskich lub jeszcze bardziej artystycznych i kreatywnych prac.
  • Szerokokątne – jak sama nazwa wskazuje, obiektywy szerokokątne nadal oferują bardzo szeroki kąt widzenia, ale z mniejszymi zniekształceniami niż obiektywy ultraszerokokątne. Od 24 mm do 35 mm nadają się do wielu różnych rodzajów fotografii, od krajobrazów po portrety grupowe.
  • Standardowy obiektyw – standardowe obiektywy oferują dokładniejsze odwzorowanie tego, co widzi ludzkie oko. Różnią się pod względem perspektywy i kąta widzenia w porównaniu z obiektywami ultraszerokokątnymi i szerokokątnymi.
  • Teleobiektyw – większe teleobiektywy mogą oferować ogniskowe od 100 mm w górę do około 800 mm. Są dobrym wyborem podczas robienia dynamicznych zdjęć z daleka np. dzikich zwierząt lub wyścigów samochodowych.
  • Macro – aparat przeznaczony do fotografowania małych obiektów z bardzo bliskich odległości. Możesz ustawiać ostrość znacznie bliżej, co pozwala wypełnić kadr fotografowanym obiektem i uchwycić więcej szczegółów np. owadów, roślin w ogródku lub lesie.
  • Rybie oko – używany do robienia zdjęć pod bardzo szerokim kątem, zwykle 180 stopni. Tworzy obraz, który wydaje się zniekształcony, nadając mu bardziej abstrakcyjną, ale dynamiczną estetykę. Sprawdzi się do robienia nietuzinkowych zdjęć i tworzenia z nich artystycznych plaktów.

Jakie parametry w wyborze obiektywu są równie ważne?

  • Przysłona – jest (częściowo) tym, co określa, ile światła przepuszcza obiektyw do czujnika. Jeśli często pracujesz w słabym świetle, najlepszym wyborem będzie obiektyw z szerszą przysłoną. Szersza przysłona pozwoli również na stosowanie krótszych czasów otwarcia migawki podczas fotografowania z ręki szybko poruszających się obiektów. Obiektywy z szerszymi przysłonami pozwalają również zwiększyć efekt bokeh, czyli estetyczną jakość nieostrego rozmycia tła.
  • Autofocus – kolejna powszechna funkcja obiektywów. Polega na przełączaniu między automatycznym i ręcznym ustawianiem ostrości.

Jakie akcesoria dobrać do obiektywu?

Zabezpiecz kruche szkło obiektywu lub ekranu LCD przed stłuczeniem lub oddziaływaniem złych warunków pogodowych takich jak deszcz, śnieg czy intensywne słońce. Wybierz w tym celu torbę lub walizkę ochronną. Oprócz tego warto zabezpieczyć obiektyw specjalnym filtrem fotograficznym, który uchroni go przed pyłkami, drobnymi kamykami i promieniowaniem UV.

Znajdź odpowiedni obiektyw w x-kom