Od czasów upowszechnienia się w latach 70. ubiegłego wieku gry komputerowe zdobywają coraz większą popularność. Powoli stawały się jedną z najczęściej wybieranych form rozrywki, wyrastając na silną konkurencją dla swoich poprzedników, takich jak gry planszowe i karciane. Dzięki nim przeżywasz przygody w fikcyjnych światach, także tych znanych z innych mediów (filmów lub komiksów), wcielasz się w wymarzone role (od zbawiających wszechświat bohaterów po wykonawców nieco zwyklejszych, a jednak fascynujących zawodów), poznajesz i dzielisz swoje pasje z nowymi przyjaciółmi. Zyskujesz także wiedzę i umiejętności przydatne w prawdziwym życiu. Niekoniecznie musi chodzić tutaj o zabijanie smoków czy zestrzeliwanie wahadłowców, ale na przykład szybkie i sprawne dokonywanie decyzji. Podejmij teraz jedną i sprawdź, jakiego rodzaju gry możemy Ci zaoferować.
Wbrew obiegowemu, powoli umierającemu stereotypowi po gry sięgają nie tylko dzieci i młodzież, ale także dojrzalsi użytkownicy, którzy pragną spędzić trochę wolnego czasu w wirtualnej rzeczywistości. Dokonując zakupu z myślą o młodszych graczach, warto zwrócić uwagę na określoną przez producenta kategorię wiekową. Nie wszystkie tytuły są bowiem odpowiednie dla osób poniżej 16 lub 18 roku życia. Na szczęście na rynku możesz znaleźć wiele gier, które pozwalają dobrze bawić się niezależnie od wieku.
Zależnie od potrzeb, humoru i wielu innych czynników możesz wybierać pomiędzy tytułami oferującymi pojedynczy (singleplayer) lub wieloosobowy (multiplayer) tryb rozgrywki. W ten sposób masz możliwość zgłębiania światów poszczególnych gier samotnie albo współpracując lub rywalizując z innymi osobami. Niekoniecznie muszą się one znajdować blisko Ciebie, gdyż wiele tytułów umożliwia wspólną rozrywkę za pośrednictwem sieci internetowej.
Na pececie albo po prostu komputerze stacjonarnym można nie tylko grać, ale i pracować lub się uczyć. Rynek gier na PC jest bogaty i często oferuje konkurencyjne względem konsol warunki cenowe. Dostępne tytuły wygrywają pod względem grafiki, ilości klatek na sekundę czy możliwości wprowadzenia modyfikacji. Z kolei konsola to urządzenie zapewniające przede wszystkim elektroniczną rozrywkę. Nie wymaga modernizacji sprzętu czy instalowania dodatkowych sterowników. Biblioteka gier również jest pokaźna – można w niej znaleźć serie lub tytuły przeznaczone tylko na konsole. Lepsza jest grywalność niektórych gatunków (choćby bijatyk), a akcesoria takie jak czujniki ruchu czynią rozgrywkę jeszcze bardziej interaktywną.
Mówiąc o grach na konsole, trzeba wspomnieć także o urządzeniach przenośnych. Stanowią one alternatywę dla aplikacji gamingowych, z których możesz korzystać na swoim telefonie. Jakkolwiek bardziej kojarzy się je z rozrywką przeznaczoną dla dzieci, nie ma powodu, by nie mógł się nimi cieszyć także dorosły gracz. Łatwe w transporcie i proste w obsłudze skutecznie umilą Twój czas.
Konieczność sprzętowego unowocześniania peceta i wprowadzanie na rynek nowych modeli konsol (jak
Przez dłuższy czas technologia taka była znana tylko z treści książek, filmów czy właśnie gier z gatunku science-fiction. Dzisiaj jednak jest ona w zasięgu Twojej ręki. Dzięki grom z trybem wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality, VR) staje przed Tobą otworem zupełnie nowa rzeczywistość. Nowością w stosunku do tradycyjnych gier jest wrażenie przebywania w przedstawionym świecie tak, jakby był on całkowicie realny. Jako pilot myśliwca naprawdę czujesz się jak w kokpicie maszyny. Twoi sojusznicy lub wrogowie przebiegają tuż o Twoim nosem. Taka prawdziwie fantastyczna gra jest możliwa dzięki goglom VR, które generują oglądane i odczuwane przez Ciebie obrazy trójwymiarowe. Mogą one współpracować z innymi akcesoriami, takimi jak np. kontroler celowniczy czy słuchawki.
Pociągają Cię zarówno nowe technologie, jak i stare, dobre rzucanie kostką czy wyciąganie kart z poleceniami? Odpowiedzią są