(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Podzespoły komputerowe
Gaming i streaming
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Podzespoły do gier

(1765 wyników)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Status
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 59
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-30 z 1765
z 59

Podzespoły do gier, czyli wnętrze komputera gamingowego

Jaki procesor do gier?

W procesorze do gier na pierwszy plan wysuwa się wydajność, którą definiują: liczba rdzeni i wątków, częstotliwość taktowania zegarów oraz ilość pamięci podręcznej. Gamingowy CPU powinien więc mieć przynajmniej 4 rdzenie, choć ich liczba zależy już nie tyle od serii, ile od generacji procesora. Na przykład jednostka Intel Core i5 Coffee Lake ma już 6, a nie 4 rdzenie. Intel Core i5 jest z resztą minimalnym wyborem, jeśli chcesz grać w tytuły z segmentu AAA. Intel Core i7 to z kolei wybór dla gracza celującego w najwyższe ustawienia detali, wraz ze wszystkimi efektami. Wśród jednostek AMD płynną rozgrywkę zapewnia AMD Ryzen 5. Dla najwyższej wydajności w grach warto jednak sięgnąć po AMD Ryzen 7. Więcej informacji procesorach do gier znajdziesz w naszym poradniku – Jak wybrać procesor?

Która karta graficzna?

Karty graficzne dla graczy mają nazewnictwo, pozwalające odróżniać je od układów multimedialnych i profesjonalnych. NVDIA używa w odniesieniu do układów gamingowych skrótów GTX i RTX. O wydajności danego modelu informuje przynależność do serii, gdzie 1080/2080 są produktami topowymi. AMD sygnuje produkty dla graczy skrótem RX, również używając rosnącej numeracji dla zaznaczenia wyższej wydajności GPU. Poza tym w ramach danej serii poszczególne modele różnią się ilością pamięci wideo. Niektóre oferują ponadto możliwość bezpiecznego podkręcania wydajności z poziomu dedykowanych aplikacji. Chcesz wiedzieć więcej o kartach graficznych? Przeczytaj nasz poradnik – Jaką kartę graficzną wybrać?

Ile i jakiej pamięci RAM?

Na pamięci operacyjnej komputera nie warto oszczędzać, bo będzie to oszczędność pozorna. Mniejsza ilość RAM lub wolniejszy moduł stanie się po prostu elementem hamującym pracę procesora, co w konsekwencji nie pozwoli na wykorzystanie pełnego potencjału CPU. Pamięć RAM do gier powinna zatem liczyć przynajmniej 16 GB. Optymalna częstotliwość taktowania, zwłaszcza gdy stawiasz na produkcje AAA, to z kolei minimum 2133 MHz. Wcześniej upewnij się jednak, że Twoja płyta główna obsługuje wybrany przez Ciebie moduł RAM i jeśli to możliwe, zainwestuj w modele z taktowaniem 2400/2600/3000/3200 MHz. Więcej o pamięciach operacyjnych pisaliśmy w poradniku – Jaki RAM do laptopa, a jaki do desktopa?

Na której płycie głównej instalować podzespoły do gier?

Gamingowa płyta główna musi być przede wszystkim kompatybilna z procesorem, jaki zamierzasz zainstalować w gnieździe. Kolejny krok to odpowiedni chipset – kwestia szczególnie ważna, gdy chcesz podkręcać CPU. A skoro overclocking, to koniecznie wzmocniona sekcja zasilania. Sprawdź ponadto układ dźwiękowy, który powinien obsługiwać przestrzenne brzmienie, bez trzasków i szumów. Poza tym format płyty dopasuj do wielkości obudowy, choć najczęstszym wyborem do gier są modele w standardzie ATX. Sprawdź także liczbę slotów na banki pamięci, bo to one określają, ile modułów RAM umieścisz maksymalnie na płycie głównej. Równie istotne są gniazda, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Do nich podłączasz kolejne komponenty, akcesoria oraz urządzenia peryferyjne. Podświetlenie RGB LED jest kwestią gustu, niemniej w obudowie z przeszklonym panelem bocznym z pewnością będzie się świetnie prezentować. Zwłaszcza w połączeniu z podświetleniem innych podzespołów. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Sprawdź poradnik – Jak wybrać płytę główną do komputera?

Jakie dyski do komputera gamingowego?

W desktopie do gier szybki dysk SSD jest po prostu niezbędny. Nośnik półprzewodnikowy znacznie przyspiesza ładowanie gier, w tym obszernych map i zapisanych stanów. Gra musi być jednak zainstalowana na dysku SSD. Nośnik HDD, który jest wolniejszy od SSD, świetnie sprawdzi się za to w roli magazynu tytułów, po które sięgasz okazjonalnie albo gier mniej wymagających. Chcesz wiedzieć więcej o dyskach komputerowych? Przeczytaj nasz poradnik – Dysk SSD i dysk HDD.

Jaki zasilacz komputerowy kupić?

Komponenty gamingowe pracują często na wysokich obrotach, czego efektem jest zwiększone zapotrzebowanie na energię. Zasilacz komputerowy musi więc utrzymywać stabilne zasilanie w ogniu walki. Zestaw klasy high-end, z procesorem Intel Core i7, kartą graficzną GeForce GTX 1080 Ti, pamięcią RAM 2 x 8 GB i chłodzeniem wodnym, powinien być wyposażony w zasilacz o mocy 600 – 650 W. Zwróć ponadto uwagę na certyfikat sprawności oraz oferowane zabezpieczenia elektryczne, a także na dostępne okablowanie, przede wszystkim ilość i rodzaj oferowanych złączy. Wszelkie kwestie związane z tematem zasilaczy komputerowych znajdziesz w naszym poradniku – Jaki zasilacz komputerowy wybrać?

Czym chłodzić komputer dla gracza?

Dedykowane chłodzenie CPU to jeden z priorytetów komputera do gier. Do wyboru masz układy chłodzenia cieczą (liquid cooling) oraz chłodzenie powietrzne procesora. Chłodzenie wodne transferuje ciepło z procesora do chłodnicy, z wykorzystaniem specjalnej cieczy w zamkniętym układzie. Więcej piszemy na ten temat w poradniku – Jak wybrać chłodzenie wodne PC? Z kolei chłodzenie wodne odbiera ciepło z CPU i przenosi je niemal wprost do radiatora. Po drodze są jedynie krótkie ciepłowody. Wyjaśniamy to szczegółowo w poradniku – Doradzamy, jak wybrać chłodzenie powietrzne CPU. Wybór chłodzenia zależy od Ciebie. W przypadku liquid cooling ważne jest, by obudowa zapewniała miejsce na chłodnicę, jak i swobodne ułożenie przewodów. W chłodzeniu powietrzem musi być z kolei dostatecznie dużo miejsca na wybraną przez Ciebie wieżę chłodzącą CPU.

Jak dobrać obudowę?

Finalnie wszystkie podzespoły do gier montowane są w obudowie komputerowej. Musi być więc dostatecznie przestronna, żeby bez trudu zmieścić zakupione komponenty, zachowując optymalną cyrkulację powietrza, co ma kluczowe znaczenie dla utrzymania temperatur na bezpiecznych poziomach. Liczy się więc typ obudowy (czyli jej gabaryty), liczba wbudowanych wentylatorów i miejsca przewidzianego na dodanie kolejnych, system gospodarki okablowaniem (czyli możliwość chowania przewodów – ważne w modelach z przeszklonym panelem bocznym), a także design (jeśli zależy Ci na nieprzeciętnym wyglądzie obudowy). W naszej ofercie znajdziesz też konstrukcje z wbudowanym chłodzeniem wodnym (często bardzo efektownym). Polecamy też nasz poradnik – Doradzamy, jak wybrać obudowę komputerową.?

Gotowe komputery x-kom G4M3R

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby samodzielnie skompletować komponenty do komputera gamingowego, poznaj desktopy x-kom G4M3R. Sprzęt zaprojektowany i zmontowany przez profesjonalistów. Doskonale stabilny, niezawodny, poddany wyczerpującym testom w grach. Co ważne, ilości fps-ów, osiągane w topowych tytułach, są wartościami gwarantowanymi. Zobacz wszystkie desktopy G4M3R.

Sprawdź podzespoły do gier w x-komie