Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
19 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcieMSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 1
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 2MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 2
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 3MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 3
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 4MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 4
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 5MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 5
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 1MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 1
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 2MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 2
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 3MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 3
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 4MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 4
MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 5MSI X370 GAMING PRO CARBON - 353453 - zdjęcie 5

MSI X370 GAMING PRO CARBON

od: MSI|kod x-kom: 353453
  • Obsługiwane procesory:AMD Ryzen™
  • Format:ATX
  • Gniazdo procesora:Socket AM4
  • Chipset:AMD X370
specyfikacja MSI X370 GAMING PRO CARBON
Przewiń do pełnej specyfikacji
709,00 zł

Promocje

dysk zewnętrzny taniej
promocja Microsoft 365

kup ten produkt

i dobierz dysk zewnętrzny GOODRAM HX100 512GB 50 zł taniej

kup ten produkt
kup ten produkt

kup ten produkt z pakietem Microsoft 365

i odbierz wybrane prezenty

kup ten produkt z pakietem Microsoft 365
kup ten produkt z pakietem Microsoft 365
płyta główna

Wejdź do nowej ery gamingu
Płyta głowna X370 GAMING PRO CARBON

Płyta główna X370 GAMING PRO CARBON z serii MSI Performance Gaming należy do rodziny urządzeń, która zapoczątkuje nową erę gamingu i personalizacji sprzętu do gier. Dzięki niezwykłemu wyglądowi, nieograniczonym możliwościom dostosowywania i implementacji oraz większej niż kiedykolwiek wcześniej liczbie niezwykłych funkcji i technologii gamingowych, te płyty główne firmy MSI dla graczy mogą zaoferować użytkownikom podczas rozgrywki wrażenia na najwyższym poziomie.

X370 GAMING PRO CARBON Performance Gaming
podświetlenie

Spersonalizuj swój gamingowy sprzęt
Technologia Mystic Light

Ta płyta główna wyposażona została w umieszczone pod nią podświetlenie LED, które zapewniają niezwykły gamingowy blask wewnątrz obudowy. Stwórz swoją własną kolorystykę i dostosuj efekty świetlne z technologią RGB Mystic Light.

Opracowane przez firmę MSI złącze Mystic Light Extension zapewnia intuicyjny sposób sterowania dodatkowymi taśmami świetlnymi RGB, bez potrzeby korzystania z oddzielnych kontrolerów RGB.

Ponadto Mystic Light Sync może sterować diodami RGB LED zamontowanymi w rozwiązaniach innych marek, takich jak systemy chłodzenia procesora czy wentylatory.

X370 GAMING PRO CARBON Mystic Light
chłodzenie

Zachowaj chłodny spokój podczas gry
Kontrola nad chłodzeniem komputera

Prawidłowe chłodzenie jest kluczowym elementem, które sprawia, iż możemy mieć pewność co do tego, że cały system będzie pracował stabilnie z najwyższą wydajnością, nawet podczas najdłuższych rozgrywek.

Płyty główne MSI pozwalają zarządzać prędkością obrotową, a co za tym idzie temperaturą wszystkich podłączonych do systemu wentylatorów. Zamontowane na płytach MSI złącza wentylatorowe automatycznie wykrywają podłączone do nich wentylatory działające w trybie DC lub PWM.

Zaprojektowane do współpracy z najpopularniejszymi rozwiązaniami chłodzącymi złącze PIN obsługuje urządzenia pobierające prąd o wartości do dwóch amperów, co daje pełną kontrolę nad prędkością pracy pompy wodnej.

Chłodzenie
pas

Gamingowe narzędzia dla graczy
Bądź o krok przed przeciwnikami

Klawisze skrótu dla gier
Zwiększają funkcjonalność klawiatury - wystarczy przypisać funkcje lub makra do dowolnego klawisza i uruchomić swoje ulubione gry czy załadować profile naciskając jeden klawisz.

MSI Gaming Device Port
Złącze to zostało zoptymalizowane w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą transmisję danych pomiędzy komputerem, a wysokiej klasy gamingowymi urządzeniami peryferyjnymi. W ten sposób można w pełni wykorzystać ich szybkość oraz czułość.

AMD Crossfire i Nvidia SLI
Gamingowe płyty główne firmy MSI zapewniają pełne wsparcie dla technologii wykorzystania wielu kart graficznych (Multi GPU) i oferują optymalne rozmieszczenie załączy PCI-E.

MSI Gaming Device Port Multi GPU
złącze M.2

Błyskawiczny rozruch i wczytywanie gier
Złącza Turbo M.2 oraz SATA

Turbo M.2
Dzięki interfejsowi M.2 PCI Express Gen3 x4 mogącemu przesyłać dane z szybkością do 32 GB/s, możesz cieszyć się błyskawicznym uruchamianiem systemu oraz szalenie szybkim ładowaniem aplikacji i danych - system Turbo M.2 jest ponad 5 razy szyby od typowego połączenia SATA III!

System M.2 Shield
Specjalna nakładka na dysk M.2 oferuje podkładkę termiczną, pozwalającą obniżyć temperaturę urządzenia i w ten sposób uniknąć ewentualnego spadku wydajności, spowodowanego przegrzaniem.

X-Boost
Po włączeniu, funkcja X-Boost automatycznie wykrywa napędy SSD i optymalizuje ich pracę. Dzięki temu komputer będzie pracował nie tylko bardzo szybko, ale również zmaksymalizowana zostanie wydajność zainstalowanej w nim pamięci masowej.

SATA
MSI zadbało o to, aby każda płyta główna wyposażona była w wystarczająca liczbę portów SATA służących do podłączania dysków twardych, na których można przez dłuższy czas składować duże pliki czy kopie zapasowe systemu.

X370 GAMING PRO CARBON Turbo M.2 SATA
głośniki stereo

Dźwięk, który wciągnie Cię do gry
Technologia Audio Boost 4

System Audio Boost 4 został opracowany z myślą o stworzeniu wysokiej jakości urządzeń audio z wbudowanym wzmacniaczem, które oferują graczom wyraźną przewagę nad przeciwnikami podczas rozgrywki.

Oddzielne warstwy audio
Wykorzystując oddzielne warstwy na płytce drukowanej dla lewego i prawego toru sygnału audio zapewniono wyjątkowo czystą i nieskazitelną jakość dźwięku dla obu kanałów.

Redukcja trzasków
Chroni uszy przed denerwującymi, głośnymi trzaskami pojawiającymi się po podłączeniu lub odłączeniu urządzeń do komputera bądź podczas jego wyłączania i włączania.

Nowej generacji procesor dźwiękowy High Definition Audio
System Audio Boost 4 bazuje na ekranowanym, zabezpieczonym przed zakłóceniami elektromagnetycznymi procesorze dźwiękowym High Definition Audio z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym.

Dedykowany wzmacniacz słuchawkowy
Pozwala podłączyć do komputera słuchawki o impedancji do 600 Ω. Audio Boost 4 automatycznie wykrywa optymalną impedancję dla słuchawek i dostosowuje parametry sygnału wyjściowego.

Kondensatory audio Chemi-Con
Dzięki nim zapewniono studyjną jakość, wyjątkowy realizm i niezwykłą akustykę odtwarzanego na słuchawkach dźwięku.

Pozłacane złącza audio
Dzięki nim można uzyskać najlepszy, możliwy do osiągnięcia sygnał wyjściowy, który charakteryzuje się mniejszym prawdopodobieństwem powstania zniekształceń.

MSI X370 GAMING PRO CARBON Audio Boost 4
internet

Zdominuj gry online dzięki niskim opóźnieniom
Technologia MSI® GAMING LAN

Przygotuj się do tego, aby zniszczyć swoich wrogów na wirtualnym polu bitwy z technologią MSI® GAMING LAN. Technologia ta eliminuje opóźnienia i zapewnia najlepsze możliwe doznania w grach online, a oprogramowanie MSI GAMING LAN Manager automatycznie klasyfikuje i ustala priorytety dla gier online.

Dzięki wykorzystaniu karty sieciowej Intel® LAN, procesor może być w trakcie pracy znacznie efektywniej wykorzystywany, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwanie znacznie większej liczby FPS-ów podczas gry.

MSI® GAMING LAN
pamięć RAM

Niezrównana wydajność pamięci
Technologia DDR4 Boost

Zoptymalizowane ścieżki i w pełni odizolowane obwody podsystemu pamięci RAM zapewniają doskonałą stabilność oraz wydajność płyty głównej. Nie musisz więc się już martwić o to, że twój system będzie się zawieszał podczas grania.

Udoskonalenia techniczne związane z technologią DDR4 Boost pozwalają zwiększyć stabilność pracy systemu przy wyższych prędkościach taktowania pamięci - ciesz się więc dodatkowym wzrostem wydajności.

System MSI Steel Armor chroni pamięć i gniazda pamięci nie tylko przed ich fizycznym uszkodzeniem i zakłóceniami elektromegnatycznymi, ale również, z uwagi na dodatkowe punkty uziemienia, stanowi on zabezpieczenie nadprądowe.

MSI X370 GAMING PRO CARBON DDR4 Boost
usb

Zmaksymalizuj wydajność urządzeń USB
Szybko i bezpiecznie ładuj podłączone urządzenia

Płytę główną MSI X370 GAMING PRO CARBON wyposażono w kontroler Lighting ASmedia 2142 USB 3.1 Gen2, dzięki czemu złącza USB (w tym USB Type-C) mogą zaoferować niespotykaną dotąd prędkość pracy magistrali podczas podłączania do niej na raz, w tym samym czasie, wielu urządzeń USB. Złącza Lighting USB pokryto złotem i w ten sposób zapewniono lepszą propagację sygnału i wysoką wydajność.

X-Boost
Funkcja ta automatycznie optymalizuje podłączone do komputera urządzenia pod kątem uzyskania jeszcze wyższych prędkości transferu danych i może zwiększyć wydajność pracy urządzeń USB nawet do 20%.

MSI Super Charger
Porty USB obsługujące ten tryb pozwalają na znacznie szybsze naładowanie każdego podłączonego do nich urządzenia. Znajdujące się na płytach głównych MSI porty USB zostały zabezpieczone specjalnym zestawem układów scalonych, które zapobiegają powstawaniu uszkodzeń spowodowanych wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).

MSI X370 GAMING PRO CARBON USB 3.0
bezpieczeństwo ochrona

Najwyższa jakość i wytrzymałość dla graczy
Komponenty 4. klasy militarnej

MSI Steel Armor
Wzmocnienia na złączach PCI-Express oraz DDR4 chronią przesyłane sygnały przed zakłóceniami elektromagnetycznym, a dzięki uzbrojeniu ich w większą liczbę punktów lutowniczych łączących je z płytą główną, zapobiegają możliwości uszkodzenia i wyłamania slotów

Firma MSI do produkcji swoich urządzeń wykorzystuje wysokiej jakości komponenty 4. klasy militarnej (Military Class 4):

Kondensatory DARK CAP
To kluczowy element niezbędny do produkcji wysokiej klasy płyt głównych. Kondensatory DARK CAP charakteryzują się niską zastępczą rezystancją szeregową (Equivalent Series Resistance – ESR) i zwiększoną do ponad 10 lat żywotnością.

Dławiki DARK CHOKE
W dławikach Dark Choke specjalna konstrukcja rdzenia pozwala obniżyć temperaturę pracy przy zachowaniu wysokiej wydajności prądowej, lepszej efektywności energetycznej i stabilności.

Military Class 4
ustawienia

BIOS zoptymalizowany dla gamingu
Łatwa kontrola nad podzespołami komputera

CLICK BIOS 5 zapewnia łatwy dostęp do profili pamięci, które pozwalają zoptymalizować wewnętrzne timingi modułów i prędkość ich działania, a co za tym idzie, uzyskać maksymalną stabilność i wydajność w grze.

Bezpiecznie podkręcenie procesora za pomocą jednego przycisku dostępnego w aplikacji MSI Game Boost, umożliwia bardzo szybko uzyskać tak potrzebną w wymagających grach i aplikacjach, dodatkową wydajność.

Click BIOS 5

 

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
AMD Ryzen™
Gniazdo procesora
Socket AM4
Chipset
AMD X370
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-3200 MHz
DDR4-2933 MHz
DDR4-2666 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.
M.2 - 2 szt.
PCIe 3.0 x16 - 2 szt.
PCIe 2.0 x16 - 1 szt.
PCIe 2.0 x1 - 3 szt.
USB 3.2 Gen. 1 - 2 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
Front Panel Audio
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB Type-C - 1 szt.
USB 3.2 Gen. 1 - 4 szt.
USB 3.2 Gen. 2 - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 5 szt.
S/PDIF - 1 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
NVIDIA SLI
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC 1220
Format
ATX
Szerokość
244 mm
Wysokość
305 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod x-kom
353453

Opinie

5,8/6
★★★★★✭
★★★★★✭
(5 opinii)
6
4
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Otrzymaliśmy Twoją opinięDziękujemy za pomoc innym w wyborze

Opinie użytkowników (5)

Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortowanie:
Od najbardziej pomocnych

Wyniki: 5 z 5 opinii
MiłoszMiłosz
★★★★★★
5 lat temu

Ciekawa płyta , duża ilość złączy. Wydajność bardzo dobra. Polecam produkt... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?40
SYSOPSYSOP
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
4 lata temu

coś wspaniałego :) 2 złacza M.2 :) i te podświetlenie LED ...... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?10
NytNyt
★★★★★★
4 lata temu

Płyta po tygodniu używania spisuje się doskonale.Polecam... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?10
SylwekSylwek
★★★★★★
3 lata temu

Super wykonanie , świetny dzwięk z karty muzycznej.Polecam... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?00
KonstruktorElektornikKonstruktorElektornik
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★☆
4 lata temu

Płyta główna ogólnie bardzo fajna. Duża ilość złącz, widać solidne wykonanie. Bardzo ciekawa wizualnie. Ledy RGB robią bardzo fajne wrażenie.
Jednak po 2tyg użytkowania, kilka godzin po podłączeniu dodatkowej listwy LED do złącza 4 pinowego JLED zaczęły się problemy z podświetleniem na płycie. Tak fajnie wyeksponowane logo MSI z ładnym podświetleniem niestety przestało świecić. Poza tym jednym problemem nie widzę minusów tej płyty.
... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?22
Koniec opinii.