Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
Dlaczego x-kom?
99% pozytywnych opinii
19 lat na rynku
Darmowe zwroty do 15 dni
odbiór osobisty za 0 zł
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcieMSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 1
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 2MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 2
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 3MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 3
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 4MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 4
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 5MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 5
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 1MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 1
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 2MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 2
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 3MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 3
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 4MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 4
MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 5MSI X370 GAMING PRO - 363613 - zdjęcie 5

MSI X370 GAMING PRO

od: MSI|kod x-kom: 363613
 • Obsługiwane procesory:AMD Ryzen™
 • Format:ATX
 • Gniazdo procesora:Socket AM4
 • Chipset:AMD X370
specyfikacja MSI X370 GAMING PRO
Przewiń do pełnej specyfikacji
497,00 zł

Promocje

dysk zewnętrzny taniej
promocja Microsoft 365

kup ten produkt

i dobierz dysk zewnętrzny GOODRAM HX100 512GB 50 zł taniej

kup ten produkt
kup ten produkt

kup ten produkt z pakietem Microsoft 365

i odbierz wybrane prezenty

kup ten produkt z pakietem Microsoft 365
kup ten produkt z pakietem Microsoft 365
podświetlenie

Spersonalizuj swój gamingowy sprzęt
Technologia Mystic Light

Ta gamingowa płyta główna wyposażona została w umieszczone pod nią podświetlenie LED, które zapewniają niezwykły gamingowy blask wewnątrz obudowy. Podobnie jak barwy wojenne, oświetlenie to sprawia, że twoja rozgrywka stanie się bardziej wciągająca.

Opracowane przez firmę MSI złącze Mystic Light Extension zapewnia intuicyjny sposób sterowania dodatkowymi taśmami świetlnymi RGB podłączanymi do systemu komputerowego, bez potrzeby korzystania z oddzielnych kontrolerów RGB. Wystarczy podłączyć dowolny, zasilany napięciem 12 V pasek świetlny LED RGB do 4-pinowego złącza Mystic Light Extension RGB-Strip i gracze mogą zsynchronizować kolory z każdym stylem oświetlenia, jaki wybrali.

Aby zwiększyć wygodę sterowania podświetleniem, Mystic Light Sync może sterować diodami RGB LED zamontowanymi w rozwiązaniach innych marek, takich jak systemy chłodzenia procesora, klawiatury, myszy czy wentylatory zamontowane w obudowie.

MSI X370 GAMING PRO Mystic Light
chłodzenie

Zachowaj chłodny spokój podczas gry
Kontrola nad chłodzeniem komputera

Wysokiej jakości materiały i inteligentna optymalizacja pracy wentylatorów przyczyniają się do prawidłowego chłodzenia wszystkich istotnych komponentów komputera. Prawidłowe chłodzenie sprawia, że cały system będzie pracował stabilnie z najwyższą wydajnością, nawet podczas najdłuższych rozgrywek.

Płyty główne MSI pozwalają zarządzać prędkością obrotową, a co za tym idzie temperaturą, wszystkich podłączonych do systemu wentylatorów, w tym wentylatorów odpowiedzialnych bezpośrednio za chłodzenie procesora. Złącza wentylatorowe rozmieszczono na płycie w taki sposób, aby wygodnie się z nich korzystało i obsługują one wszystkie najpopularniejsze modele dostępnych na rynku coolerów przeznaczonych do chłodzenia procesora.

System odpowiedzialny za sterowanie pracą wentylatorów pozwala użytkownikom przejąć nad nimi pełną kontrolę. Użytkownik ma także możliwość ustawienia do czterech wartości temperatury dla procesora i płyty głównej.

MSI X370 GAMING PRO Kontrola nad chłodzeniem
temperatura

Optymalizacja do chłodzenia wodnego
Złącze dla pompy wodnej

Zaprojektowane do współpracy z najpopularniejszymi rozwiązaniami chłodzącymi typu All-in-One oraz niestandardowymi systemami chłodzenia wodnego dostępnymi na rynku. Dedykowane do współpracy z pompami wodnymi złącze PIN obsługuje urządzenia pobierające prąd o wartości do dwóch amperów, co daje pełną kontrolę nad prędkością pracy pompy wodnej. Wyraźnie zaznaczona strefa „keep-out-zone” pozwala na łatwą i bezpieczną instalację i idealne dopasowanie urządzeń.

 • Obsługa urządzeń pobierających prąd o wartości maksymalnej do 2 A
 • Regulacja prędkości pracy podłączonych urządzeń z poziomu BIOS-u i systemu operacyjnego
MSI X370 GAMING PRO chłodzenie
pas

Gamingowe narzędzia dla graczy
Bądź o krok przed przeciwnikami

Łącze MSI Gaming Device Port zostało zoptymalizowane w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszą transmisję danych pomiędzy komputerem, a wysokiej klasy gamingowymi urządzeniami peryferyjnymi. W ten sposób można w pełni wykorzystać ich szybkość oraz czułość. Dostosuj rozdzielczość myszki (DPI) i zmień precyzję jej działania oraz zaprogramuj kombinację makr za pomocą prostego w obsłudze oprogramowania Mouse Master. Dzięki temu, za pomocą tylko jednego kliknięcia, możesz uruchomić wykonywanie szeregu różnorodnych poleceń.

Gamingowe płyty główne firmy MSI zapewniają pełne wsparcie dla technologii Multi GPU i oferują optymalne rozmieszczenie załączy PCI tak, aby zainstalowane w komputerze karty graficzne miały pod względem termicznym jak najlepsze warunki pracy.

MSI X370 GAMING PRO Gamingowe narzędzia dla graczy
złącze M.2

Ochrona i niska temperatura pracy urządzeń M.2
Złącze Turbo M.2

Za sprawą unikatowego systemu M.2 Shield możesz podłączyć napęd M.2 w bezpieczniejszy i prostszy sposób, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej temperatury jego pracy, której to zmniejszenie pozwala osiągnąć dużo większą wydajność półprzewodnikowych napędów. System MSI M.2 Shield oferuje specjalne podkładki termiczne, pozwalające obniżyć temperaturę urządzeń M.2 i w ten sposób uniknąć ewentualnego „dławienia się” wydajności, spowodowanego wolniejszą pracą przegrzanych urządzeń.

Ciesz się możliwością błyskawicznego uruchamiania systemu oraz szalenie szybkim ładowaniem aplikacji i danych. Dzięki interfejsowi M.2 PCI Express Gen3 x4 mogącemu przesyłać dane z szybkością do 32 GB/s, system Turbo M.2 jest ponad 5 razy szyby od typowego połączenia realizowanego za pośrednictwem magistrali SATA III!

MSI X370 GAMING PRO turbo M.2
odczyt zapis

Wyjątkowa wydajność, wspaniałe gamingowe wrażenia
Technologia NVMe

Wszystkie znajdujące się na płycie najnowszej generacji złącza, które przeznaczone są do podłączania nowoczesnych systemów pamięci masowych, obsługują interfejs zgodny z technologią NVMe –najszybszy standard pamięci masowej na świecie. Mówiąc prościej, płyty główne MSI są zgodne z najlepszy obecnie dostępnym na rynku standardem obsługi pamięci masowej, który charakteryzuje się najwyższą wydajnością. Dzięki temu możesz natychmiast załadować swoje ulubione gry i w ten sposób, dzięki firmie MSI, zawsze stawisz się jako pierwszy na polu bitwy.

MSI X370 GAMING PRO Technologia NVMe
3D

Włącz się do gry z systemem VR Boost
Wejdź prosto do akcji z opcją „One Click to VR”

System VR Boost wykorzystuje specjalny, inteligentny układ, którego zadaniem jest zapewnienie czystego i wyraźnego sygnału zoptymalizowanego pod kątem urządzeń VR, które podłączane są do portu USB. Dzięki temu zagwarantowano użytkownikom przyjemne doświadczenie świecie VR.

Funkcja „One Click to VR” sprawia, że bardzo szybko i łatwo można przygotować system do obsługi aplikacji i gier VR. Jedno kliknięcie przestawia wszystkie kluczowe komponenty na ich najwyższą wydajność i zapewnia, że inne aplikacje nie będą wpływać na wirtualną przygodę.

MSI X370 GAMING PRO VR Boost
głośniki stereo

Dźwięk, który wciągnie Cię do gry
Technologia Audio Boost

System MSI Audio Boost został opracowany z myślą o stworzeniu wysokiej jakości urządzeń audio z wbudowanym wzmacniaczem, które oferują graczom wyraźną przewagę nad przeciwnikami podczas rozgrywki. Zapewnia wyjątkową jakość dźwięku, dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości komponentów audio klasy premium. W ten sposób gracze mogą doświadczyć zapierających dech w piersiach efektów dźwiękowych, które pozwalają stworzyć najbardziej ekscytującą rozgrywkę.

 • Kondensatory audio firmy Chemi-Con, które pozwalają uzyskać cieplejszy dźwięk
 • Odizolowane od reszty podzespołów obwody audio ze świecącą obwódką LED
 • Pozłacane złącza audio pozwalające uzyskać optymalną jakość dźwięku 7.1
 • Rozdzielone warstwy audio dla lewego i prawego kanału
 • Dedykowany procesor dźwięku High Definition Audio
 • Redukcja trzasków
MSI X370 GAMING PRO Audio Boost
internet

Zdominuj gry online dzięki niskim opóźnieniom
Technologia MSI® GAMING LAN z funkcją LAN Protect

MSI GAMING LAN Manager automatycznie klasyfikuje i ustala priorytety dla wrażliwych na opóźnienia gier online. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niskimi czasami opóźnień i najlepszymi wrażeniami podczas sieciowych rozgrywek.

 • Automatycznie nadaje najwyższy priorytet grom w stosunku do innych aplikacji
 • Umożliwia indywidualne dostosowanie przepustowości dla każdej aplikacji
 • Pozwala na zmianę przypisanego aplikacjom priorytetu ruchu sieciowego

Karty sieciowe firmy Intel® redukują obciążenie procesora oraz oferują wyjątkowo wysoką przepustowość podczas transmisji pakietów TCP i UDP. Dzięki temu, procesor może być w trakcie pracy znacznie bardziej efektywnie wykorzystywany, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwanie znacznie większej liczby FPS-ów podczas gry.

MSI X370 GAMING PRO GAMING LAN
pamięć RAM

Niezrównana wydajność pamięci
Technologia DDR4 Boost

Zoptymalizowane ścieżki i w pełni odizolowane obwody podsystemu pamięci zapewniają doskonałą stabilność oraz wydajność płyty głównej. Nie musisz więc się już martwić o to, że twój system będzie się zawieszał podczas grania.
Udoskonalenia techniczne związane z technologią DDR4 Boost pozwalają zwiększyć stabilność pracy systemu przy wyższych prędkościach taktowania pamięci. Ciesz się dodatkowym wzrostem wydajności w grach lub podczas pracy z dużymi plikami wideo i przy przetwarzaniu sporych pod względem rozmiarów cyfrowych fotografii.

Funkcja EASY A-XMP
Przy użyciu pojedynczej opcji w BIOS-ie, z łatwością możesz włączyć profil Extreme Memory Profile. W ten sposób nie tylko zwiększysz wydajność pamięci, ale również uzyskasz doskonałą stabilność systemu.

MSI X370 GAMING PRO DDR4 Boost
ustawienia

Nieograniczone możliwości dostrajania
Rozwiązania dla zaawansowanych użytkowników

Stabilizacja linii napięć
Otrzymasz dokładnie to, co ustawiłeś – system wykorzystujący kalibrację LLC pilnuje, czy napięcie na procesorze, niezależnie od obciążenia, pozostaje w 100% stabilne. Dzięki temu, poprawiono znacznie stabilność pracy komputera podczas wykonywania zadań wymagających większej wydajności procesora.

Funkcja EZ Debug LED
Popadłeś w kłopoty? Diody LED wskażą Ci źródło problemów tak, abyś dokładnie wiedział, gdzie szukać przyczyn nieprawidłowej pracy komputera. W ten sposób będziesz szybko mógł uruchomić go ponownie.

Ochrona przeciwprzepięciowa
Zapobiega ewentualnym uszkodzeniom procesora i innych krytycznych komponentów, do których mogłoby dojść na skutek zwarcia.

MSI X370 GAMING PRO dostrajanie
usb

Zmaksymalizuj wydajność urządzeń USB
Szybko i bezpiecznie ładuj podłączone urządzenia

Jednoczesne korzystanie z wielu urządzeń USB 3.1 nigdy nie było szybsze! Płyty główne MSI wyposażono w kontroler Lighting ASmedia 2142 USB 3.1 Gen2, dzięki czemu mogą one zaoferować niespotykaną dotąd prędkość pracy magistrali USB podczas podłączania do niej na raz, w tym samym czasie, wielu urządzeń USB. Złącza Lighting USB pokryto złotem i w ten sposób zapewniono lepszą propagację sygnału i wysoką wydajność.

USB Type-C
Ta dwustronna, symetryczna konstrukcja złącza – niezależnie od tego, jak będzie zorientowana przy wpinaniu wtyczka – pozwala na łatwe, szybkie i bezproblemowe podłączenie najnowszych urządzeń USB.

Po włączeniu, funkcja X-Boost automatycznie optymalizuje podłączone do komputera urządzenia pod kątem uzyskania jeszcze wyższych prędkości transferu danych i może zwiększyć wydajność pracy urządzeń USB nawet do 20%, co pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu podczas przesyłania danych.

Znajdujące się na płytach głównych MSI porty USB zostały zabezpieczone specjalnym zestawem układów scalonych, które chronią i zapobiegają powstawaniu uszkodzeń spowodowanych wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD) mogącymi pojawić się podczas podłączania/odłączania urządzeń USB do komputera.

MSI X370 GAMING PRO wydajność urządzeń USB
technologia

Technologia X-Boost
Zwiększ wydajność pamięci masowej oraz portów USB

To niezwykłe, opracowane przez firmę MSI oprogramowanie pozwala na zwiększenie wydajności każdej pamięci masowej lub urządzenia USB, które podłączone są do systemu. Wystarczy użyć trybów X-boost Easy lub Advanced, aby dostroić system i uzyskać większą o 20% szybkość transmisji danych, większą szybkość reakcji systemu oraz szybsze ładowanie kolejnych poziomów w grach.

MSI X370 GAMING PRO X-Boost
bezpieczeństwo ochrona

Najwyższa jakość i wytrzymałość dla graczy
Komponenty 4. klasy militarnej

Złącza MSI PCI Express Steel Armor uzbrojone zostały w większą liczbę punktów lutowniczych łączących je z płytą główną. Dzięki temu fizyczne połączenie gniazd PCI-E z płytą główną jest znacznie bardziej wytrzymałe pod względem mechanicznym, co zapobiega możliwości uszkodzenia i wyłamania slotów po montażu w nich ciężkich kart graficznych. Steel Armor chroni również sygnały przesyłane magistralą PCI Express przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, dzięki czemu gracze mogą cieszyć się lepszymi wrażeniami w grach, a częstotliwość pracy poszczególnych podzespołów systemu podczas ich podkręcania może być podniesiona do znacznie wyższych wartości.

Podwójne zabezpieczenie ESD z podwójną warstwą uziemiającą znajdującą się dookoła otworów montażowych, zapobiega powstawaniu wyładowań elektrostatycznym (ESD), chroniąc tym samym płytę główną przed uszkodzeniami.

Komponenty 4. klasy militarnej
W celu zapewnienia najlepszej ochrony przed różnego rodzaju zakłóceniami, te wysokiej jakości komponenty zostały dodatkowo osłonięte i zabezpieczone. Dzięki temu mamy pewność, że system będzie działa sprawnie, nawet w trakcie najdłuższej pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach.

 • Kondensatory DARK CAP
 • Dławiki DARK CHOKE
MSI X370 GAMING PRO Komponenty 4. klasy militarnej
łatwa obsługa

BIOS zoptymalizowany dla gamingu
Łatwa kontrola nad podzespołami komputera

Jeśli chcesz po prostu szybko wrócić do gry, to w trybie EZ-mode zobaczysz jedynie podstawowe ustawienia BIOS-u i te funkcje, które pozwalają na szybkie dokonywanie korekt parametrów pracy systemu. Jeśli masz ochotę spędzić nieco więcej czasu nad starannym dostrojeniem poszczególnych parametrów pracy i w ten sposób zwiększyć wydajność swojego systemu, wówczas możesz skorzystać z trybu Advanced, który udostępnia wszystkie zaawansowane funkcje i ustawienia BIOS-u.

Opcja Hardware Monitor pozwala przejąć kontrolę nad komputerem i sprawdzić podstawowe parametry systemowe, które mogą być wyświetlane na uproszczonym interfejsie graficznym. Użytkownik ma również możliwość ustawienia do czterech wartości temperatury dla procesora i płyty głównej, które to wartości będą utrzymywane przez system chłodzenia, dzięki automatycznej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów.

Dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych algorytmów formatowania, funkcja Secure Erase+ pozwala cieszyć się maksymalną prędkością pracy napędu SSD, a co za tym idzie, system będzie wciąż działał jak nowy!

MSI X370 GAMING PRO BIOS

 

Specyfikacja

Obsługiwane rodziny procesorów
AMD Ryzen™
Gniazdo procesora
Socket AM4
Chipset
AMD X370
Typ obsługiwanej pamięci
DDR4-3200 MHz
DDR4-2933 MHz
DDR4-2666 MHz
DDR4-2400 MHz
DDR4-2133 MHz
Liczba banków pamięci
4 x DIMM
Wewnętrzne złącza
SATA III (6 Gb/s) - 6 szt.
M.2 - 1 szt.
PCIe 3.0 x16 - 2 szt.
PCIe 2.0 x16 - 1 szt.
PCIe 2.0 x1 - 3 szt.
USB 3.2 Gen. 1 - 2 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
Front Panel Audio
Zewnętrzne złącza
DVI-D - 1 szt.
HDMI - 1 szt.
RJ45 (LAN) - 1 szt.
USB Type-C - 1 szt.
USB 3.2 Gen. 1 - 4 szt.
USB 3.2 Gen. 2 - 1 szt.
USB 2.0 - 2 szt.
PS/2 klawiatura/mysz - 1 szt.
Audio jack - 6 szt.
Obsługa wielu kart graficznych
NVIDIA SLI
AMD CrossFireX
Obsługa układów graficznych w procesorach
Tak
Układ audio
Realtek ALC892
Format
ATX
Szerokość
243 mm
Wysokość
304 mm
Gwarancja
36 miesięcy (gwarancja producenta)
Kod x-kom
363613

Opinie

6,0/6
★★★★★★
★★★★★★
(1 opinia)
6
1
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Otrzymaliśmy Twoją opinięDziękujemy za pomoc innym w wyborze

Opinie użytkowników (1)

Filtruj:
Wszystkie oceny
Sortowanie:
Od najbardziej pomocnych

Wyniki: 1 z 1 opinii
AdamAdam
Potwierdzony zakupPotwierdzony zakup
★★★★★★
4 lata temu

Zależało mi na szybkiej płycie z możliwością podpięcia dysku M2 i dwóch kart grafiki oraz na 6 wyjściach SATA . Jak najbardziej płyta MSI X370 GAMING PRO (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2) spełniła moje oczekiwania . Nic nie piszczy , łatwy montaż - zero kompromisów . Cały zestaw mega przyspieszył montaż filmów o jakieś 400% a o grach już nie wspomnę . Gorąco polecam tą płytę .... Rozwiń dalej

Czy ta opinia była pomocna?141
Koniec opinii.