Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Podpowiadamy, jaki telewizor kupić. Przegląd popularnych modeli

Podpowiadamy, jaki telewizor kupić. Przegląd popularnych modeli

Planujesz zakup telewizora, ale nie wiesz, który wybrać? Zastanawiasz się, czym się różni 4K od Full HD, albo ile miejsca wymaga odbiornik 50”? Ten poradnik ułatwi Ci wybór. Dowiesz się, na które parametry zwracać uwagę, czy warto wybrać Smart TV oraz w jakie akcesoria zainwestować.

W artykule przeczytasz o:

1. Historii telewizora
2. Zaletach telewizorów z płaskim i zakrzywionym ekranem
3. Dobieraniu wielkości telewizora do pomieszczenia
4. Parametrach, które faktycznie decydują o jakości obrazu
5. Smart TV i Android TV
6. Sposobach, jak podłączać inne urządzenia do telewizora
7. Dodatkowych funkcjach telewizora, które warto znać
8. Przydatnych akcesoriach do telewizorów
9. Polecanych modelach TV

 

jaki tv wybrać?
 

Historia telewizora

Pierwszy działający system telewizyjny został wynaleziony przez Szkota Johna Logie Bairda w 1924 roku. W sprzedaży odbiorniki pojawiły się w latach 30. XX wieku. Były wyposażone w ekrany kineskopowe (CRT), na początku czarno-białe, a później kolorowe. CRT zapewniały wysoką jakość obrazu i dobre odwzorowanie barw. Ich jedyną wadą było to, że zajmowały dużo przestrzeni.

To właśnie z tego powodu wyparły je płaskie modele plazmowe, które miały mniejsze gabaryty. Przez kilka lat cieszyły się dużą popularnością. Obecnie nie są już produkowane. Zastąpiły je urządzenia z ekranami w technologii ciekłokrystalicznej, czyli LCD (ang. Liquid Crystal Display).

 

Czy wiesz, że...
Rubin 714 p pierwszy kolorowy telewizor w Polsce
Pierwszy działający system telewizji kolorowej zaprezentowano już w roku 1928? Jednak sprzedaż odbiorników wystartowała dopiero w roku 1953. Do sklepów trafiły wtedy RCA CT-100 oraz Admiral C1617A – oba z 15-calowymi ekranami. W Polsce natomiast bardzo popularny był Rubin 714p (na zdjęciu obok). Co ciekawe, pamięta się go jako telewizor słynący ze skłonności do efektownych awarii. Zdarzało się, że odbiornik dymił, wybuchał, a nawet ulegał samozapłonowi.

 

 

 

Telewizor z zakrzywionym ekranem czy płaskim?

Z czasem obok standardowych TV z płaskim ekranem LCD pojawiły się modele z matrycą zakrzywioną (Curved). Sprawdź, czym się charakteryzuje każde z tych rozwiązań.

zalety telewizorów z ekranem curved
 
  • Zakrzywiona matryca jest lepiej dopasowana do ludzkiego pola widzenia. Każdy punkt na ekranie znajduje się w proporcjonalnej odległości od Twoich oczu, dzięki czemu obraz jest bardziej szczegółowy i ma większą głębię. Pamiętaj tylko, aby go umieścić telewizor na wysokości wzroku. Wtedy zapewni Ci najbardziej realistyczne doznania w trakcie oglądania filmów i grania w gry.
  • Taki TV świetnie się nadaje do wieczornych seansów filmowych i grania we dwoje. Jego możliwości najlepiej wykorzystają maksymalnie dwie osoby, które znajdują się dokładnie na wprost ekranu.
  • Najbardziej zaawansowane modele TV często są dostępne w wersji zakrzywionej. To wśród nich najłatwiej znajdziesz telewizory o rozdzielczości 4K, z trybem HDR czy funkcjami poprawiającymi płynność obrazu.
  • Dodatkową zaletą telewizorów Curved jest ich atrakcyjny design. Pomyśl o takim odbiorniku, jeśli cenisz sobie nie tylko wysoką jakość, ale także nowoczesny wygląd.

Zobacz telewizory Curved w naszej ofercie

 

zalety telewizorów z płaskim ekranem
 
  • To wciąż najpopularniejsze rozwiązanie. Z ich szerokiej oferty (przekątne od 19 do nawet 75") łatwo dobierzesz model odpowiedni do Twojego domu.
  • Idealny, gdy masz dużą rodzinę lub grasz ze znajomymi w domu. Pamiętaj, aby wybrać TV o większej przekątnej ekranu i szerszych kątach widzenia.
  • Świetnie się nadaje dla osób ceniących klasyczny design.

Zobacz telewizory z płaskim ekranem w naszej ofercie

 
 

Jak dobrać wielkość telewizora?

Rozmiar telewizora to długość przekątnej ekranu podawana w calach. Na rynku dużą popularnością cieszą się modele od 40” do 65”.

odległość od ekranu telewizora
 

Jeśli nie wiesz, która przekątna będzie pasować do Twojego pokoju, możesz to w łatwy sposób obliczyć. W przypadku telewizorów o rozdzielczości 4K wartość przekątnej pomnóż razy 3. Dla Full HD - razy 5. Uzyskasz wynik podany w centymetrach, który oznacza sugerowaną odległość od ekranu. Przykładowo: dla telewizora 50” 4K będzie to 50"x3 czyli 150 cm (1,5 m). Dla Full HD 50” – 50"x5 czyli już 250 cm. Możesz też po prostu sprawdzić optymalne odległości dla telewizorów Full HD i 4K na poniższym wykresie:

wymiary tv
 

Kiedy już ustalisz przekątną, zastanów się, do czego najczęściej będziesz używać swojego TV. Chcesz oglądać programy telewizyjne i filmy, czy grać w zaawansowane gry Ultra HD? A może zamierzasz korzystać z odbiornika jako dodatkowego monitora do pracy przy laptopie?

Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości i najbardziej nowoczesnych funkcjach, zdecyduj się na model o przekątnej 49-50” lub większej. To właśnie w nich producenci stosują swoje najciekawsze rozwiązania, takie jak rozdzielczość 4K czy tryb HDR. Dzięki nim obejrzysz film lub zdjęcia, ciesząc się wyraźnym, jasnym obrazem bez zniekształceń i szumów.

 

 

Parametry, które decydują o jakości obrazu

Jest kilka istotnych kwestii, które wymagają uwagi, jeśli chcesz wybrać odpowiedni model telewizora. Oto najważniejsze z nich:

Jaka rozdzielczość: UHD czy Full HD?

Ultra HD to format 3840 × 2160 px, który potocznie często jest określany jako 4K. Wyświetlany obraz składa się z poziomych oraz pionowych linii pikseli. W UHD w poziomie na jedną linię przypada 3840 px, a w pionie – 2160. W każdej płaszczyźnie jest to 2x więcej niż w Full HD. Ten standard rozwija się i coraz częściej spotkasz go w filmach oraz grach. Większość kamer może nagrywać materiał w tej rozdzielczości, dzięki czemu wideo na YouTube również coraz częściej jest dostępne w UHD.

Z tego powodu warto wybrać telewizor 4K, jeśli chcesz, żeby posłużył Ci przez kilka najbliższych lat. Najwyższa jakość zapewni Ci najlepsze doznania w trakcie rozgrywek na konsoli czy też oglądania filmów i zdjęć. Wymaga również mniejszego oddalenia od ekranu, dzięki czemu sprawdzi się doskonale w nieco mniejszych pomieszczeniach.

Więcej o telewizorach z rozdzielczością 4K dowiesz się z artykułu: Czym jest 4K? Czy to już standard?

Full HD to format 1920 × 1080 px, typowy dla telewizorów ze średniej półki. Gwarantuje wysoką jakość i sprawdzi się, jeśli odbiornik ma Ci służyć przede wszystkim do podstawowych zastosowań: oglądania telewizji i filmów. Bardzo wiele kanałów cyfrowych oferuje standard Full HD. Dzięki temu w pełni wykorzystasz możliwości urządzenia. Jest to też minimalna rozdzielczość zalecana do grania na konsoli. W ciągu najbliższych lat zostanie jednak zastąpiona przez Ultra HD.

HD Ready - stosowane w najprostszych telewizorach o przekątnej do 32”. Format 1366 × 768 px w zupełności wystarcza do codziennego oglądania programów TV nadawanych w naziemnej technologii cyfrowej.

HD Ready, Full HD i 4K

Format obrazu

Dobrze ogląda Ci się filmy w kinie? To dlatego, że proporcje ekranu są dopasowane do Twojego pola widzenia. W przypadku telewizorów możesz korzystać z podobnego formatu - 16:9. Jest on w tej chwili używany w większości kanałów naziemnych i cyfrowych. Producenci chętnie go stosują w nowoczesnych modelach TV.

Wyświetlany format sygnału – 1080p czy 1080i?

Zastanawia Cię, czym są tajemnicze oznaczenia 1080p i 1080i? To format sygnału, w jakim wyświetla się obraz. 720 oraz 1080 to po prostu rozdzielczość pionowa telewizora. Litera na końcu określa, czy jest bez przeplotu (p – ang. progressive, przebieg kolejno-liniowy, skanowanie progresywne) czy z przeplotem (i – ang. interlacing, interpolowanie, skanowanie międzyliniowe). Standard „p” zapewnia wyższą jakość obrazów statycznych, natomiast „i” - dynamicznych. Oba mają na celu zmniejszenie migotania, jednak o wiele mniej męczący dla wzroku jest obraz bez przeplotu czyli z oznaczeniem „p”.

obraz z przeplotem i bez przeplotu

 

Rodzaj ekranu. Telewizor LED czy LCD?

W wyświetlaczu ciekłokrystalicznym stosuje się warstwę ciekłych kryształów. Odpowiadają one za przepływ światła oraz ewentualną zmianę jego polaryzacji, która decyduje o ostrości obrazu.

Kryształy nie świecą, dlatego matryca LCD wymaga zastosowania źródła światła. Kiedyś w tym celu stosowano świetlówki CCFL. Obecnie w telewizorach używa się diod LED, umieszczonych z tyłu ekranu na całej jego powierzchni (Full LED) lub jedynie na krawędziach (Edge LED). Dlatego nazwa „telewizor LED” jest umowna. To po prostu odbiornik z ekranem LCD i podświetleniem LED.

Białe światło przechodzi przez filtr barwny RGB (ang. Red, Green, Blue), dzięki czemu na ekranie pojawiają się czerwone, zielone i niebieskie kropki. Trzy różnobarwne punkty tworzą jeden piksel. W celu wyświetlenia konkretnej barwy mieszane są piksele o różnych kolorach w odpowiednich proporcjach. To działa na podobnej zasadzie, jak mieszanie farb – jeśli połączysz czerwoną i niebieską, otrzymasz fioletową.

przekrój matrycy TV LED
 

Telewizory LCD mają szereg zalet. Najważniejsze jest to, że są cienkie, a dzięki temu zabierają mało miejsca, w przeciwieństwie do CRT. Pobierają także mniej prądu. Są dostępne w różnych rozmiarach – od tych najmniejszych po odbiorniki powyżej 50”. Zaawansowane modele mają wiele funkcji polepszających jakość obrazu. Jedną z najciekawszych jest lokalne przyciemnianie podświetlenia, które zapewnia lepsze odwzorowanie kolorów (w tym większą intensywność czerni), wyższy kontrast oraz wyraźniejszy obraz. Warto wybrać LCD wyposażony w tę opcję.

A może OLED?

Wyświetlacze OLED różnią się od standardowych LED-ów tym, że użyto w nich diod LED wyprodukowanych ze związków organicznych. Dzięki temu zabiegowi OLED-y nie potrzebują dodatkowego podświetlenia. Każdy piksel emituje własne światło. Jak przekłada się to na prezentowany na ekranie obraz?

Telewizory OLED odznaczają się głęboką czernią (piksele jej nie wyświetlają, lecz po prostu się wygaszają), niemal nieskończonym kontrastem oraz niewielkim spadkiem jakości obrazu, gdy na ekran patrzy się pod kątem.

Czy OLED-y mają słabe punkty? Tak, na przykład niższą niż telewizory LCD jasność maksymalną w trybie HDR.

Współczynnik kontrastu

To ważny parametr, jeśli zależy Ci na najlepszej jakości wyświetlanego obrazu. Określa różnicę między najjaśniejszymi i najciemniejszymi punktami ekranu. Warto wybrać jak największą wartość. Zazwyczaj w specyfikacji danego modelu sprawdzisz poziom kontrastu dynamicznego. Pamiętaj jednak, że producenci w odmienny sposób dokonują pomiarów, dlatego porównywanie tego współczynnika ma sens jedynie w obrębie jednej marki.

Odświeżanie ekranu

Wyświetlany na ekranie telewizora obraz jest regularnie odświeżany. Dzięki temu materiały, które oglądasz, są płynne, wyraźne i dynamiczne. O tym, jak często przeprowadzany jest ten proces, informuje częstotliwość odświeżania. Wyraża się ją w hercach, a liczba jednostek oznacza liczbę aktualizacji na sekundę.

W telewizorach LCD wyróżnia się dwie częstotliwości odświeżania – 60 i 120 Hz. Standardem, który w zdecydowanej większości przypadków pozwala cieszyć się wyrazistym i płynnym obrazem, jest właśnie 60 Hz. Taką częstotliwość oferuje dziś większość dostępnych na rynku urządzeń. Tylko niektóre modele, na przykład z matrycami VA, osiągają wartość 120 Hz. 

Producenci nie podają jednak informacji o rodzaju zastosowanej matrycy ani o częstotliwości odświeżania. Zamiast tego posługują się parametrem o nazwie „współczynnik płynności”, na którego wartość wpływają zastosowane technologie upłynniania obrazu, takie jak na przykład generowanie dodatkowych klatek lub odpowiednie sterowanie podświetleniem ekranu. Im wyższa jest wartość współczynnika płynności, tym lepiej prezentują się oglądane materiały. Warto jednak mieć na uwadze to, że różni producenci stosują różne technologie i obliczenia. Dlatego nie powinno się porównywać telewizorów innych marek pod kątem wartości tego parametru.

Tryb HDR

Do tej pory był znany z aparatów fotograficznych. Ostatnio staje się jednak coraz popularniejszym rozwiązaniem w TV UHD. HDR sprawia, że obraz ma szeroki zakres tonalny (High Dynamic Range), porównywalny z możliwościami ludzkiego wzroku. Dzięki temu oglądane materiały wideo na ekranie telewizora są bardziej realistyczne i szczegółowe. Tryb HDR wymaga wysokiej rozdzielczości, kontrastu i jasności oraz wsparcia dla szerokiej palety barw (w tym także odpowiedniego odwzorowania czerni).

Więcej o tym, jak działa HDR w telewizorach, dowiesz się z artykułu: HDR – co to jest? Co to w zasadzie oznacza?

Zobacz telewizory z wbudowanym trybem HDR

Dodatkowe funkcje ekranu telewizora

Na pewno warto do nich zaliczyć tryby:

Dynamiczny/Żywy – zapewnia wyraziste, nasycone kolory. Pokazuje maksimum możliwości urządzenia w zakresie wyświetlanego zakresu barw.

Kino/Film – idealny do oglądania wideo, bardziej przyjazny dla oczu. Kolory są nieco bardziej stonowane, ale dobrze odwzorowane.

Standardowy – wyświetlany obraz ma naturalne, spokojne barwy. Jest dobrym rozwiązaniem dla seniorów, którzy chcą obejrzeć wiadomości w TV i nie zależy im na krzykliwych kolorach.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest także technologia Ambilight. Polega na tym, że ekran telewizora emituje za pomocą diod kolorową poświatę z kilku stron. Daje to efekt optycznego rozszerzenia obrazu poza matrycę i wypełnia pomieszczenie światłem. Istnieją cztery odmiany tego systemu: dwustronny (obraz rozszerza się na boki), trójstronny (oświetenie LED znajduje się na górze oraz z prawej i lewej stronie), czterostronny (światło z góry, dołu oraz z prawej i lewej strony) oraz Ambilight projekcyjny, w którym diody zastąpiono miniprojektorami. To sprawia, że widzisz nie tylko światło, ale i kontury obiektów. Funkcję tę znajdziesz w telewizorach marki Philips, np.: Philips 50PUS7303 i Philips 55PUS8303.

Jeśli potrzebujesz telewizora, który oferuje możliwie najszerszą paletę barw, wybierz model z oznaczeniami Color Prime, Nano Crystal Color czy też Wide Color Phosphor.

Gdy uwielbiasz kibicować i oglądasz transmisje na żywo, na pewno docenisz funkcje poprawiające płynność ruchomego obrazu – takie, jak np. Motion Plus, TruMotion czy też Motionflow.

Jeśli zamierzasz korzystać z gier wysokiej jakości, skorzystaj z opcji dla gracza, które zadbają o płynną rozgrywkę bez opóźnień obrazu. Chyba nie trzeba Cię przekonywać, jakie to ważne, szczególnie w strzelankach.

 

 

Smart TV i Android TV

Telewizor wyposażony w funkcje Smart to urządzenie, które może być Twoim multimedialnym centrum rozrywki. Większość TV Smart posiada autorskie systemy operacyjne, np. webOS (znajdziesz go w odbiornikach LG). Marka Samsung stworzyła najbardziej rozbudowaną platformę - Tizen OS, który umożliwia obecnie korzystanie z największej liczby aplikacji. Niektóre modele telewizorów działają w oparciu o Android TV (podobny do systemu Android używanego w smartfonach, tabletach i smartwatchach).

Funkcje Smart wymagają dostępu do internetu, dlatego telewizory są wyposażone w moduł Wi-Fi, a często także w gniazdo Ethernet umożliwiające podłączenie internetu za pomocą kabla. Połączenie z siecią pozwala Ci korzystać z serwisów VOD (ang. Video On Demand - dosł. wideo na życzenie), gdzie obejrzysz ulubione programy w dowolnej chwili. Możesz także oglądać najnowsze filmy i seriale za pomocą Netflix lub HBO GO, a także słuchać muzyki, korzystając ze Spotify. Często wymienione aplikacje są już zainstalowane przez producenta.

Smart TV to także szereg ułatwień, które zapewniają wygodną obsługę urządzenia (np. za pomocą gestów lub głosu), logowanie się (także z użyciem kamery) i personalizację wyświetlanych treści.

Pamiętaj, że połączenie z internetem pozwala również łatwo zaktualizować oprogramowanie. Dzięki temu poprawisz stabilność systemu i zyskasz nowe możliwości. Gdy wypróbujesz funkcje Smart, na pewno je docenisz. Możliwe, że nie będziesz już w stanie się bez nich obejść.

Jeśli zamierzasz łączyć telewizor ze smartfonem lub tabletem, wybierz odbiornik tej samej marki. To gwarantuje doskonałą współpracę pomiędzy urządzeniami oraz dodatkowe udogodnienia (oferowane między innymi przez markę Samsung). Jeśli zależy Ci na dużej ilości dostępnych aplikacji, dobrym wyborem będzie model z platformą Tizen lub Android TV.

Więcej informacji o Smart TV znajdziesz w artykule: Co to jest Smart TV? Czy warto mieć coś takiego?

Zobacz telewizory Smart TV oraz modele z Android TV w naszej ofercie

 

 

Jak podłączyć komputer, głośniki, dysk zewnętrzny lub internet do telewizora?

Nowoczesne telewizory są wyposażone w liczne złącza. Każde z nich pozwala korzystać z dodatkowych urządzeń. Dzięki temu na ekranie telewizora obejrzysz zdjęcia z pendrive’a lub zyskasz lepszą jakość dźwięku dzięki głośnikom zewnętrznym.

złącza w TV
 

Do połączenia laptopa z telewizorem najlepiej użyć kabla HDMI lub VGA (D-Sub). Dzięki temu wyświetlisz zawartość komputera na ekranie TV.

Głośniki podłącza się zwykle do gniazda audio jack.

Standardem w nowoczesnych telewizorach jest port USB. Możesz podpiąć do niego adapter i obsługiwać TV za pomocą klawiatury bezprzewodowej, siedząc wygodnie na kanapie. Użyjesz także dysku zewnętrznego lub pendrive'a. Nośnik pamięci pozwala Ci także korzystać z funkcji Time Shift, czyli zatrzymywania, wznawiania i cofania oglądanych programów TV oraz nagrywania audycji.

DVD/Blu-Ray najlepiej podłączyć za pomocą kabla HDMI. Starsze modele odtwarzaczy DVD oraz wideo są zazwyczaj wyposażone jedynie w złącze Scart (tzw. gniazdo EURO), którego nie posiadają najbardziej nowoczesne telewizory.

Jeśli chcesz połączyć telewizor z internetem, aby korzystać z funkcji Smart TV, masz zazwyczaj dwie możliwości: bezprzewodowo przez Wi-Fi (dzięki czemu ograniczasz ilość kabli) lub za pomocą kabla sieciowego RJ-45. W takim przypadku telewizor musi posiadać gniazdo RJ-45 (znane inaczej jako Ethernet).

 

 

Dodatkowe funkcje telewizora, które warto znać

Miracast, MHL czy też DLNA to już standard w nowoczesnych telewizorach. Wyjaśnimy Ci, co oznaczają te tajemnicze skróty.

Miracast – dzięki niemu bezprzewodowo połączysz swój telewizor ze smartfonem za pomocą Wi-Fi. Oba urządzenia muszą obsługiwać standard Wi-Fi Certified Miracast. To działa dokładnie tak samo, jak podłączenie monitora. Zobaczysz zawartość swojego smarfona 1:1 i odtworzysz wszystkie pliki, które obsługuje Twój telefon. Już nie musisz patrzeć w 5-calowy ekran, oglądając ulubionego youtubera – zobaczysz jego twarz na 50”. Zwróć uwagę, że producenci różnie tę funkcję nazywają (np. Screen Mirroring w TV Samsung, Kopia Lustrzana w TV Sony). Miracast jest obsługiwane przez urządzenia z systemem Android.

WiDi - odmiana funkcji Miracast, która współpracuje z urządzeniami Microsoft. Połącz bezprzewodowo telewizor z komputerem, smartfonem i internetem oraz przesyłaj obraz 1:1. Jest to standard wprowadzony przez firmę Intel, co oznacza, że wymaga wyposażenia w podzespoły (procesor, kartę graficzną i sieciową) Intel.

Wi-Fi Direct – kolejna funkcja, dzięki której połączysz telewizor i inne urządzenia za pomocą Wi-Fi. Nie wymaga pośrednictwa APN (punktu dostępowego), ani routera. Jest wykorzystywana w technologii Miracast.

DLNA – umożliwia Ci bezprzewodową łączność pomiędzy telewizorem i innymi urządzeniami (komputerem, konsolą), dzięki której wyświetlisz zdjęcia lub filmy np. ze smartfona. To opcja, która pozwala Ci stworzyć wspólną, zdalną bazę danych i obsługiwać pliki z kilku urządzeń w jednym miejscu.

MHL – możesz za pomocą specjalnego kabla podłączyć telewizor i użyć go jako dodatkowego wyświetlacza dla smarfona lub tabletu. Kabel z jednej strony posiada złącze micro USB, a z drugiej – USB. Pamiętaj, że złącze w TV musi być oznaczone skrótem „MHL”. Wtedy masz pewność, że jest kompatybilne z tym standardem.

PVR – nagrasz programy telewizyjne na pamięć wbudowaną, pendrive’a lub dysk zewnętrzny, a później je obejrzysz. Materiały są zakodowane. Odtworzysz je tylko na tym odbiorniku, na którym zostały zapisane.

 

 

Przydatne akcesoria do telewizorów

Na rynku znajdziesz wiele interesujących akcesoriów, które ułatwią Ci korzystanie z telewizora i zwiększą jego funkcjonalność. Sprawdź, co polecamy.

polecane akcesoria do tv
Uchwyt

Przyda się, jeśli chcesz, aby Twój telewizor znalazł się poza zasięgiem dziecka lub nie zajmował przestrzeni. Zwróć uwagę na standard VESA (rozstaw otworów w TV) oraz udźwig uchwytu, a także na materiał, z jakiego jest wykonana ściana, na której chcesz zawiesić odbiornik.

Mysz i klawiatura bezprzewodowa

Ułatwią obsługę telewizora. Łatwo wyszukasz programy po ich nazwie, siedząc wygodnie na kanapie.

Soundbar

Niezastąpiony gadżet, jeśli zależy Ci na wyraźnym, czystym brzmieniu. Idealny dźwięk bez plątaniny kabli.

Głośniki Klasyczne kolumny stereo z subwooferem zapewnią Ci jeszcze lepsze wrażenia w trakcie oglądania filmów. Doskonałe rozwiązanie do każdego TV.
Kino domowe

To zestaw dla Ciebie, jeśli uwielbiasz oglądać nowości kinowe w domowym zaciszu. Dzięki niemu możesz się cieszyć przestrzennym dźwiękiem.

Słuchawki bezprzewodowe

Niezbędne dla gracza i nocnego marka. Możesz oglądać ulubione programy lub grać na konsoli, nie budząc domowników.

Konsola do gier

Zapewni Ci rozrywkę w wolnej chwili. Podłącz konsolę i graj na kilkudziesięciocalowym ekranie swojego TV.

Przystawka do telewizora

Wzbogaca Twój telewizor o funkcje Smart. Od tej pory możesz oglądać seriale online i korzystać z przeglądarki bezpośrednio w TV.

Mini PC

Idealny sposób, by Twój TV stał się multimedialnym centrum rozrywki. Możesz korzystać z internetu i oglądać filmy online.

Pilot uniwersalny

Jeden pilot do obsługi kilku urządzeń jednocześnie. Zaoszczędzisz czas i miejsce.

Kabel HDMI

Za jego pomocą podłączysz do telewizora odtwarzacz DVD, BluRay, konsolę lub laptopa. Dzięki temu obejrzysz filmy i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Kabel Display Port

Możesz użyć TV jako dodatkowego monitora do laptopa. Dzięki temu na ekranie telewizora wyświetlisz zawartość komputera: filmy i zdjęcia.

Kabel RJ-45

Kabel sieciowy zapewnia Ci najlepszą jakość połączenia z internetem. Dzięki temu funkcje Smart działają sprawnie i płynnie.

Zestaw do czyszczenia ekranów

Przyda się, by wyczyścić ekran telewizora. Z łatwością usuniesz z niego kurz i zabrudzenia.

 

 

Porównanie telewizorów. Polecane modele

Znasz już podstawowe parametry i funkcje dostępne w nowoczesnych telewizorach. Czas na porównanie TV. Zobacz, które modele cieszą się popularnością i są warte polecenia w swojej kategorii.

polecane telewizory do 32 cali

Philips 22PFS5403

Philips 22PFS5403

Kompaktowy telewizor o przekątnej mierzącej 22 cale, idealny do sypialni, kuchni bądź domku letniskowego. Technologia odświeżania Picture Performance Index zapewnia satysfakcjonującą płynność wyświetlanego w rozdzielczości Full HD obrazu. Do tego telewizor posiada dwa złącza HDMI i jedno złącze USB, dzięki którym wzbogacisz repertuar o filmy odtwarzane z pendrive’a lub z innego nośnika.

Philips 32PFT4132

Philips 32PFT4132

Rozdzielczość Full HD, przekątna 32 cale i technologia Digital Crystal Clear zapewniają wysokiej jakości obraz, charakteryzujący się naturalnymi kolorami i miłym dla oka kontrastem. Dwa głośniki o mocy 8 W każdy gwarantują natomiast wyrazisty, dobrze słyszalny dźwięk. A jeszcze więcej możliwości wyboru filmów i seriali stwarzają dwa złącza HDMI i jedno USB. Dzięki nim wygodnie połączysz TV z laptopem lub skorzystasz z dysku zewnętrznego.

Toshiba 32W3863DG

Toshiba 32W3863DG

Telewizor o 32-calowym ekranie wyposażony w funkcję Smart TV. Z poziomu systemu Toshiba Smart Panel zyskujesz łatwy i szybki dostęp do ulubionych aplikacji. Najlepsze filmy i seriale zobaczysz w rozdzielczości HD (1366×768). O idealną płynność wszystkich, nawet tych najbardziej dynamicznych scen, dba z kolei zaawansowana funkcja Total Picture Quality. Do dyspozycji masz też 3 złącza USB i 2 HDMI.

Sony KDL-32WD750

Sony KDL-32WD750

Wąskie ramki i starannie wyprofilowana nóżka z organizerem na kable sprawiają, że Sony KDL-32WD750 świetnie wkomponuje się w wygląd każdego pomieszczenia. Niezapomniane wrażenia z każdego seansu zapewni z kolei technologia Motionflow XR, która optymalizuje wyświetlanie każdego piksel, dbając o realizm obrazu wyświetlanego w rozdzielczości Full HD. Wrota do świata rozrywki otwiera natomiast funkcja Smart TV, dająca dostęp do najpopularniejszych aplikacji.

Philips 32PFS6402

Philips 32PFS6402

Telewizor LED o przekątnej ekranu 32 cale i maksymalnej rozdzielczości 1920×1080. Dzięki funkcji Android TV i bezprzewodowej łączności wi-fi daje dostęp do wielu aplikacji, w tym serwisów streamingowych, a także do gier przechowywanych w chmurze. O jak najlepsze wrażenia z każdego seansu troszczą się technologia odświeżania Picture Performance Index oraz dwustronny Ambilight, rozświetlający najbliższe otoczenie telewizora barwami, które widzisz na ekranie.

Toshiba 32W1733DG

Toshiba 32W1733DG

Idealna propozycja, jeśli szukasz niedrogiego telewizora do odbioru telewizji naziemnej. Na 32-calowym ekranie o rozdzielczości maksymalnej 1366×768 komfortowo obejrzysz ulubione seriale i programy. Żeby nic Cię nie ominęło, możesz skorzystać z funkcji PVR, czyli nagrywania wideo w formacie cyfrowym. A jeśli chcesz samodzielnie zaplanować seans, nie oglądając się na ramówkę, skorzystaj z portów USB (2) lub HDMI (3) i podłącz zewnętrzny nośnik lub odtwarzacz DVD.

polecane telewizory do 43 cali

LG 43UM7100

LG 43UM7100

Czterordzeniowy procesor, w który wyposażono ten telewizor, zapewnia wysoką jakość wyświetlanego w 4K obrazu. Na bieżąco przeprowadza on redukcję szumów oraz poprawia parametry materiałów nagranych w niższej rozdzielczości. Świetną rozpiętość tonalną zapewnia Active HDR. Dostęp do najpopularniejszych aplikacji gwarantuje z kolei Smart TV, który obsłużysz też za pomocą poleceń głosowych w języku polskim.

Philips 43PFT5503

Philips 43PFT5503

Ekran o przekątnej 43 cale i maksymalnej rozdzielczości Full HD dostarczy Ci wielu niezapomnianych emocji. Zwłaszcza gdy skorzystasz ze złącza USB (1) lub HDMI (2) i podłączysz do telewizora przenośny magazyn danych oraz laptop, po czym wybierzesz ulubiony film. O jak najlepsze wrażenia z seansu zadbają również dwa głośniki o mocy 8 W każdy, które z wielką dokładnością oddadzą każdą ścieżkę audio.

Samsung UE43RU7172

Samsung UE43RU7172

Rozdzielczość 4K, HDR 10+ i zaawansowana technologia Picture Quality Index dbają o to, aby wyświetlany na 43-calowym ekranie obraz cieszył Twoje oczy. Dzięki procesorowi UHD nawet materiały zarejestrowane w niskiej jakości nabierają kolorów i stają się bardziej wyraźne. Jeszcze więcej możliwości rozrywki stwarzają z kolei funkcja Smart TV oraz opcje łączności bezprzewodowej, jak Bluetooth czy wi-fi.

Philips 43PUS7354

Philips 43PUS7354

Przemień swój salon w najprawdziwszą salę kinową. Skorzystaj z funkcji Android TV, wybierz aplikację streamingową i włącz ulubiony film. Ciesz się idealnym obrazem w rozdzielczości 4K na ekranie o przekątnej 43 cale i z obsługą trybu HDR. Zobacz, jaką płynność obrazu zapewnia innowacyjny procesor P5 Perfect Picture. Zadbaj też o niepowtarzalną atmosferę z technologią Ambilight oraz systemem dźwięku Dolby Vision.

Sony KD-43XG8096

Sony KD-43XG8096

Wyświetlacz TRILUMINOS Display, przy wsparciu technologii 4K X-Reality PRO i trybu HDR, zapewnia wyjątkowo czysty i naturalny obraz. Dzięki temu na 43-calowym ekranie zobaczysz każdą scenę niemal dokładnie taką, jak zaplanowali ją twórcy filmu bądź serialu. A dostęp do największych bibliotek materiałów zapewni Ci Android TV z obsługą łączności bezprzewodowej Bluetooth i wi-fi.

Toshiba 43V5863DG

Toshiba 43V5863DG

Telewizor 4K z ekranem 43 cale, funkcją Smart TV i obsługą trybu HDR w przystępnej cenie? Poznaj Toshiba 43V5863DG, który posiada wszystkie powyższe cechy i wciąż ma do zaoferowania znacznie więcej. Bo z poziomu Toshiba Smart Portal szybko i wygodnie uruchomisz ulubione aplikacje, aby cieszyć się najlepszymi serialami i filmami. A głośniki od firmy Onkyo zapewnią swietny dźwięk – idealne uzupełnienie płynnego, wyrazistego obrazu.

polecane telewizory do 50 cali

LG 49SM8200

LG 49SM8200

Telewizor, który stawia na idealne odwzorowanie kolorów. Naturalne, czyste barwy zobaczysz na ekranie o przekątnej 49” w jakości 4K. Dbają o to technologie Active HDR oraz NanoCell. Mocną stroną jest również przestrzenne dźwięk, który zapewnia system DTS Virtual: X. Dzięki funkcji Smart TV i łączności bezprzewodowej (wi-fi, Bluetooth) masz z kolei jeszcze łatwiejszy dostęp do najpopularniejszych aplikacji.

Samsung QE49Q60RA

Samsung QE49Q60RA

QLED o przekątnej 49 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K. Świetną jakość obrazu zapewniają Quantum Dot oraz Quantum HDR. Dzięki nim prezentowane treści cechują się doskonałym kontrastem i rewelacyjną rozpiętością tonalną. Rewelacyjnym udogodnieniem jest również funkcja smart TV z dostępem do aplikacji SmartThings, która pozwala połączyć inteligentne urządzenia w jeden ekosystem.

Philips 50PUS7504

Philips 50PUS7504

Więcej detali. Zarówno wizualnych, jak i dźwiękowych. Za sprawą zaawansowanej technologii Picture Performance Index oraz trybu HDR 10+ wyświetlany obraz jest superpłynny i wolny od jakichkolwiek zakłóceń. Nad prawdziwie kinowym brzmieniem czuwają natomiast głośniki o mocy 25 W. A to wciąż nie wszystko, bo stworzyć niepowtarzalny klimat każdego seansu pomaga technologia Ambilight.

Toshiba 50U5863DG

Toshiba 50U5863DG

Przystępny cenowo telewizor LED o przekątnej 50 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K? Sprawdź Toshiba 50U5863DG. Technologia Total Picture Quality oraz obsługa trybu HDR 10 zapewniają doskonałą jakość i płynność obrazu. Pieczę nad dźwiękiem sprawują z kolei Dolby Audio oraz DTS™ HD i DTS™ TruSurround. Dzięki temu brzmienie jest głębokie i pełne. Sprawdź to, korzystając z aplikacji streamingowych, łatwo dostępnych z poziomu Toshiba Smart Portal.

Sony KD-49XG8096

Sony KD-49XG8096

Telewizor LED o przekątnej 49 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K, który zapewnia szybki i łatwy dostęp do najpopularniejszych aplikacji i serwisów dzięki Android TV. Odznacza się również realistycznym, wyrazistym i płynnym obrazem, za co odpowiadają technologia Motionflow XR oraz 4K X-Reality PRO, która optymalizuje każdy piksel. Zbliżoną do naturalnej rozpiętość tonalną zapewnia z kolei tryb HDR.

Samsung UE49RU8002

Samsung UE49RU8002

Dzięki zastosowaniu Rozszerzonej Dynamicznej Palety Barw prezentowany na mierzącym 49 cali ekranie telewizora Samsung UE49RU8002 obraz zachwyca bogactwem kolorów. Dostrzec mnóstwo szczegółów pozwala natomiast rozdzielczość 4K. Dzięki funkcji Smart TV zyskujesz łatwy dostęp do treści udostępnianych przez serwisy streamingowe. Z kolei za sprawą obniżającej input lag technologii Real Game Enchancer z powodzeniem wykorzystasz ten telewizor do gamingu.

polecane telewizory do 55 cali

Sony KD-55XG8596

Sony KD-55XG8596

Realizm i dokładność odwzorowania obrazów. Właśnie na nie stawia Sony KD-55XG8596. Innowacyjne podświetlenie TRILUMINOS Display, optymalizująca każdy piksel technologia 4K X-Reality™ PRO oraz funkcja Object-based HDR Remaster czuwają nad tym, aby każda scena zachwycała czystością i szczegółowością. Wiesz już, co obejrzysz na mierzącym 55 cali ekranie o maksymalnej rozdzielczości 4K? Może na nowo odkryjesz ulubione seriale z platform streamingowych, do których łatwy dostęp da Ci funkcja Smart TV.

Sony OLED KD-55AG8

Sony OLED KD-55AG8

Procesor obrazu X1™ Extreme z niesamowitą precyzją steruje każdym z nieco ponad ośmiu milionów pikseli. Przy pomocy technologii Super Bit Mapping 4K HDR na mierzącym 55 cali ekranie wyświetlany jest szczegółowy i naturalny obraz. Nad jego zgraniem z dźwiękiem czuwa Acoustic Surface™ z trybem ClearAudio+, który zapewnia doskonałe odtworzenie dialogów. Jeszcze raz posłuchaj ulubionych kwestii z filmów i seriali dostępnych na platformach streamingowych, do który łatwy dostęp daje funkcja Smart TV.

Samsung UE50RU7172

Samsung UE50RU7172

Telewizor LED o przekątnej 50 cali i rozdzielczości 4K. Dzięki obsłudze trybu HDR i zastosowaniu rozwiązania UHD Dimming zapewnia on świetne wrażenia z każdego seansu, nawet w przypadku materiałów zarejestrowanych w niższej jakości. Łatwy dostęp do serwisów streamingowych i rozmaitych aplikacji gwarantuje tryb Smart TV. Dużym udogodnieniem jest również łączność bezprzewodowa Bluetooth i wi-fi.

Philips 55PUS7504

Philips 55PUS7504

Ekran o przekątnej 55 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K, trzystronny Ambilight, dostosowujący się do wyświetlanego obrazu i rytmu muzyki, oraz głośniki o mocy 25 W pozwolą Ci stworzyć niesamowity nastrój podczas każdego seansu. Wiesz już, co obejrzysz? Jeśli nie, zapytaj o poradę Asystenta Google. Za pomocą wypowiadanych komend możesz też sterować funkcjami telewizora. A tych, dzięki funkcji Android TV, jest mnóstwo.

Philips 55OLED854

Philips 55OLED854

Rewelacyjne odwzorowanie kolorów dzięki procesorowi Philips P5 Pro Perfect Picture nowej generacji, który dokładnie kontroluje pracę każdego piksela. W uzyskaniu najwyższej jakości obrazu pomagają również technologia upłynniania Picture Performance Index oraz zaawansowany tryb HDR. Stworzenie niepowtarzalnego klimatu umożliwia z kolei trzystronny Ambilight, dostosowujący się do wyświetlanych treści i rytmu muzyki. Sprawdzić możliwości telewizora Philips 55OLED854 pomoże dająca łatwy dostęp do aplikacji funkcja Smart TV.

LG OLED55C9

LG OLED55C9

Idealnie czysty, wyrazisty obraz w rozdzielczości 4K. Doskonałe, przestrzenne brzmienie. A do tego najwyższa wygoda codziennego użytkowania. Bogate zaplecze technologiczne, czyli na przykład obsługa zaawansowanych trybów HDR oraz wzbogacającego dźwięk Dolby Atmos, przekłada się na rewelacyjne wrażenia z każdego seansu. Na łatwe przełączanie się między funkcjami pozwala kontrola głosowa. Co ważne, LG OLED55C9 świetnie sprawdzi się także u graczy – ze względu na niski input lag.

polecane telewizory 65 cali i wieksze

LG 65SM9010

LG 65SM9010

Telewizor LED o przekątnej 65 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K. Obsługuje HDR 10+ oraz Advanced HDR Technicolor, dzięki czemu wyświetlany obraz cechuje się bardzo dużą, zbliżoną do naturalnej rozpiętością tonalną. Zaawansowany procesor α7 drugiej generacji czuwa również nad tym, aby wydobyć jak najwięcej detali z materiałów nagranych w niższej rozdzielczości. Dostęp do wielu propozycji, w tym bibliotek VoD, daje funkcja Smart TV.

Philips 65OLED754

Philips 65OLED754

65-calowy OLED z funkcją przyciemniania i wyłączania każdego piksela osobno. Wyświetlany w rozdzielczości 4K obraz dosłownie czaruje szczegółowością i naturalnością. Duży udział ma w tym tryb HDR 10+, który zwiększa rozpiętość tonalną. Stworzyć prawdziwie kinową atmosferę podczas seansów pozwalają również technologia Ambilight oraz wzmacniająca dźwięk Dolby Atmos. Telewizor posiada Smart TV z wygodną i intuicyjną w obsłudze platformą SAPHI.

Samsung QE65Q60RA

Samsung QE65Q60RA

QLED o przekątnej 65 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K. Bardzo dobrą jakość obrazu zapewniają technologia Quantum Dot oraz obsługa trybu HDR 10+. Dzięki nim w każdej scenie zobaczysz jeszcze więcej szczegółów. Z kolei za sprawą odświeżania Picture Quality Index nawet najbardziej dynamiczne akcje będą płynne i wolne od smug. Łatwy dostęp do najpopularniejszych aplikacji i serwisów VoD zapewnia funkcja Smart TV.

Sony KD-65XG8596

Sony KD-65XG8596

Telewizor LED z Android TV, ekranem o przekątnej 65 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K. Świetna propozycja dla miłośników długich seansów filmowo-serialowych. Doskonałą jakość i wysoką płynność obrazu gwarantują technologie Motionflow XR oraz HDR. Nad oprawą dźwiękową czuwa z kolei System Sound-from-Picture Reality™, który zapewnia przestrzenne brzmienie z mocnymi basami.

LG OLED65C9

LG OLED65C9

Idealny dla miłośników kina, doskonały dla graczy. Wysoką szczegółowość i idealną płynność każdej sceny, wyświetlanej na ekranie o przekątnej 65 cali i rozdzielczości 4K, gwarantują Advanced HDR Technicolor oraz technologia NanoCell™. Niski input lag sprawia z kolei, że to świetna propozycja dla miłośników gamingu. Kontrolowana postać reaguje bowiem na wydawane komendy bez opóźnień. Telewizor posiada również funkcję Smart TV.

Philips 75PUS7354

Philips 75PUS7354

Smukły telewizor LED o przekątnej 75 cali i maksymalnej rozdzielczości 4K i technologią Ambilight. Doskonała propozycja do dużego, przestronnego salonu. Szerokie kąty widzenia sprawiają, że przed ekranem może zasiąść większe grono. Doskonałą jakość obrazu zapewniają technologia Picture Performance Index oraz HDR 10+. Łatwy dostęp do aplikacji i serwisów streamingowych daje funkcja Smart TV z opcją kontroli głosowej.