Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Jak zarabiać na technologii? Podpowiadamy, od czego zacząć

Jak zarabiać na technologii? Podpowiadamy, od czego zacząć

W x-kom lubimy praktyczne rozwiązania. Tym razem podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz zwiększyć stan swojego konta. Wystarczy jedynie pasja i wiedza o technologii. Poznaj program Sales Masters i zarabiaj na tym, na czym się znasz.

W poradniku:

1. Na czym polega program Sales Masters?
2. Dlaczego warto zostać Sales Masterem?
3. Jak zostać Sales Masterem?
4. O czym należy pamiętać?
5. Gdzie polecać produkty?
6. Jak wygląda Sales Masters w liczbach?
7. O co najczęściej pytają Sales Masterzy?

 

 

Na czym polega program Sales Masters?

Sales Masters powstał już na przełomie 2012 i 2013. Chcieliśmy wynagrodzić swoich użytkowników, którzy polecali nasze urządzenia wśród znajomych oraz na forach internetowych. W tym celu stworzyliśmy program partnerski. Dzięki polecaniu produktów nasi użytkownicy zarabiają procent od zrealizowanych transakcji. Zależy nam na tym, aby doradztwo było na najwyższym poziomie. Dlatego stworzyliśmy dokładny regulamin oraz zapewniamy wysokie prowizje.

 

 

Dlaczego warto zostać Sales Masterem?

korzyści programu Sales Masters w x-kom
 

Najważniejsze korzyści wynikające z udziału w programie Sales Masters to:

- wysokie prowizje – wyliczamy je procentowo na podstawie tabeli dostępnej w panelu Sales Masters. W tej chwili wartość prowizji wynosi od 0,5% do 11%. Za jedno skuteczne polecenie produktu, które zakończy się zakupem, możesz zarobić nawet kilkaset złotych.

- proste zasady – zarabiasz na każdym poleceniu, które zakończy się zakupem produktu. Wystarczy, że wygenerujesz link afiliacyjny i prześlesz zainteresowanej zakupem osobie, a ona dokona zakupu.

- darmowa rejestracja – możesz brać udział w programie całkowicie za darmo. Wystarczy, że się zarejestrujesz.

- nieograniczone zarobki – dolny próg wypłaty to 100 zł. Górnego progu brak. Im więcej produktów polecasz, tym więcej zarabiasz. Po prostu.

 

 

Jak zostać Sales Masterem?

Sales Masters to program afiliacyjny, umożliwiający zarabianie w internecie. Potrzebujesz zatem jedynie dostępu do internetu oraz konta użytkownika.

Najpierw zarejestruj się pod adresem: https://salesmasters.x-kom.pl/rejestracja. Podaj swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz stwórz hasło (składające się z minimum 6 znaków). Przeczytaj regulamin programu, zaakceptuj go i kliknij „Załóż konto”.

Teraz zaloguj się na swoje konto e-mail i odbierz naszą wiadomość. Znajdziesz w niej link, w który należy kliknąć, aby aktywować konto. Kliknięcie przeniesie Cię na stronę programu Sales Masters. Po chwili pojawi się komunikat, że Twoje konto jest aktywne. W tym momencie możesz się już zalogować.

Po zalogowaniu zobaczysz panel użytkownika. Znajdziesz w nim podstawowe informacje: łączny koszt produktów zamówionych z Twojego polecenia, zgromadzoną przez Ciebie prowizję, prowizję dostępną do wypłaty oraz liczbę odwiedzin Twoich linków. W tym miejscu możesz także wypłacić swoją prowizję oraz wygenerować link polecający do produktu.

panel programu Sales Masters
 

Jak wygenerować link do produktu?

Na stronie głównej https://www.x-kom.pl/ znajdź produkt, który chcesz polecić. Skopiuj cały link do wybranego produktu. Następnie przejdź do panelu Sales Masters. Znajdziesz w nim formularz, za pomocą którego wygenerujesz swój własny link polecający.

jak wygenerować link afiliacyjny Sales Masters?
 

Teraz skopiuj swój link i zacznij go udostępniać. Możesz się nim podzielić ze znajomymi na Facebooku, na blogu, forum internetowym czy też na stronie internetowej. Możesz udostępnić go publicznie lub jedynie w wiadomości prywatnej. Sposób zależy wyłącznie od Ciebie.

Zarabiaj na każdej transakcji zakończonej zakupem. Osoba, która otworzy Twój link referencyjny, zostanie zidentyfikowana przez plik cookie jako zaproszona właśnie przez Ciebie. Jeśli dokona zakupu, otrzymasz za niego prowizję. Jeśli z Twojego linku przejdzie do innego produktu i go zamówi, również otrzymasz prowizję za zakończoną transakcję, zgodnie z aktualną linią promocyjną.

Jak sprawdzić swój stan konta i wypłacić prowizję?

Aktualne zarobki gotowe do wypłacenia znajdziesz w zakładce „Dostępna prowizja”. Jeśli jest to co najmniej 100 zł, możesz dokonać wypłaty.

W tym celu kliknij „Wypłać prowizję”. Wypełnij dokładnie formularz (imię, nazwisko, dokładny adres z kodem pocztowym, numer konta w banku, numer PESEL, nazwa urzędu skarbowego). Wpisz kwotę wypłaty zaokrągloną w dół do pełnych złotych (czyli np. zamiast 251,20 zł ~ 251 zł). Potwierdź operację. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, wystaw fakturę.

Przykładowe prowizje programu SalesMasters
 

Ważne zasady

Pamiętaj, że nie możesz dokonywać własnych zakupów ani realizować zamówień z własnych linków referencyjnych w imieniu innych osób. Wygenerowany link wysyłasz zainteresowanej zakupem osobie i to ta osoba wyłącznie może złożyć zamówienie.

Wypłata zgromadzonych środków jest możliwa od kwoty 100 zł i po 45 dniach od momentu realizacji zamówienia. Jeśli w tym czasie produkt zostaje zwrócony, prowizja jest anulowana.

Wygenerowany link do produktu jest ważny przez 30 dni. Kiedy udostępnisz taki link, zarabiasz przez 30 dni na każdym zakupie dokonanym za pomocą linku. Po 30 dniach wygeneruj nowy link i udostępnij, by dalej zarabiać.

Szczegółowe zasady oraz uwarunkowania techniczne znajdziesz w regulaminie programu Sales Masters.

 

 

Gdzie polecać produkty?

gdzie udostępniać linki afiliacyjne Sales Masters?
 

To tak naprawdę zależy od Ciebie. Polecaj je tam, gdzie się udzielasz. Może to być Facebook, Twitter, fora internetowe, komunikatory czy też nawet przez e-mail.

Uwaga: polecenia nie działają przez naszą aplikację mobilną. Jeśli zakup lub jego finalizacja zostanie dokonana przez aplikację x-kom, prowizja nie jest naliczana.

 

 

Ciekawostki

W 2019 roku wypłaciliśmy naszym Sales Masterom ponad 600 tysięcy złotych w wypłatach.

Najwyższa wartość prowizji w programie Sales Masters to było do niedawna 9%. Obecnie jest to 11% za wybrane notebooki HP.

Najchętniej polecanymi produktami są komputery.

W ofercie na specjalnych warunkach mamy laptopy, desktopy, komputery All in One, drukarki, smartfony, tablety, głośniki, monitory, telewizora. Wszystkie pozostałe produkty z oferty są objęte prowizją 0,5%, jeśli nie zostały uwzględnione na liście. Aktualne stawki możesz zobaczyć w swoim panelu Sales Masters.

 

Pytania i odpowiedzi

Kto może dołączyć do programu Sales Masters?

Tak naprawdę to każda pełnoletnia osoba. Jeśli masz powyżej 16 lat, możesz zostać Sales Masterem za pisemną zgodą rodzica/opiekuna. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w regulaminie programu Sales Masters.

Czy muszę mieć firmę? Jak to jest rozliczane?

Nie trzeba. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz wypłacać prowizję na podstawie wystawionej przez Ciebie faktury.

Czy muszę płacić podatek od zarobków z Sales Masters?

Podatek jest rozliczany. Otrzymasz od nas pocztą PIT do uwzględnienia go w rozliczeniu rocznym.

Co mogę polecać i gdzie? Czy muszę zakładać stronę internetową, by promować produkty w ramach programu?

Możesz promować wszystkie produkty z oferty x-kom. Nie musisz mieć w tym celu strony internetowej. Możesz dzielić się linkami referencyjnymi tam, gdzie chcesz: na forach internetowych, na Facebooku czy też mailem.

Jak długo działa link afiliacyjny Sales Masters?

Twoj link partnerski jest ważny przez 30 dni kalendarzowych. Jeśli umieścisz go np. na forum internetowym, kolejni użytkownicy mogą za jego pomocą złożyć zamówienia w ciągu 30 dni. Na konkretnym urządzeniu link (a dokładniej plik cookie identyfikujący źródło linku) jest ważny przez 5 dni. Znaczy to, że jeśli konkretny użytkownik dokona zakupu z Twojego linku w ciągu tych 5 dni, to dostaniesz za tę transakcję prowizję.

W jaki sposób pieniądze trafiają do mnie? Jak długo się czeka na wypłatę?

Pieniądze wypłacamy na podany przez Ciebie numer konta w banku. Maksymalny termin oczekiwania to 30 dni.

Czym się różni prowizja zgromadzona od prowizji dostępnej?

Jak sama nazwa wskazuje, prowizja zgromadzona to wszystkie prowizje, jakie zostały naliczone z wszystkich zamkniętych zamówień. Prowizja dostępna to kwota dostępna do wypłaty. Jest niższa od prowizji zgromadzonej, ponieważ wyklucza wszystkie zamówienia, którym nie minął jeszcze 45-dniowy okres przypadający na możliwość zwrotu produktu. Gdy minie 45 dni, kwota dostępnej prowizji wzrasta o wartość kolejnych zakończonych zamówień, które nie mogą już zostać zwrócone.

Jak często mogę wypłacać zarobione pieniądze?

Wypłaty prowizji możesz dokonywać co 45 dni.

Ile mogę zarobić?

Kwoty prowizji zależą od rodzaju promowanych przez Ciebie produktów i ustalonej na nie prowizji oraz od aktualnej ceny.

 

Jak Ci się podoba nasz sposób na zarabianie w internecie? Zamierzasz zostać Sales Masterem? A może już nim jesteś? Napisz komentarz i podziel się swoimi wrażeniami.

Dołącz do programu Sales Masters w x-kom