(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Jakie urządzenia i akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia? Kupujemy technologiczną wyprawkę

Jakie urządzenia i akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia? Kupujemy technologiczną wyprawkę

·
Zaktualizowano: 5 miesięcy temu

Foldery zdjęć z wakacyjnych wypadów uporządkowane. Nawigacja samochodowa zaprogramowana na standardową trasę. Zeszyty i przybory do pisania spakowane. Tak, zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Czas wspólnie stawić czoła szkolnym wyzwaniom. Czy technologia okaże się tutaj pomocna? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Jakie urządzenia przydadzą się Twojemu dziecku w szkole?

Bądź z dzieckiem w stałym kontakcie

Jako troskliwy rodzic na pewno chcesz pozostawać w stałym kontakcie z dzieckiem. A i Twoja pociecha poczuje się lepiej, wiedząc, że w każdej chwili może usłyszeć wspierający głos mamy lub taty. I wcale nie dotyczy to tylko najmłodszych uczniów. Nastolatki też mają swoje rozterki.

Podstawowym akcesorium, które pozwoli Ci nawiązać kontakt z dzieckiem, jest telefon. W szkole sprawdzi się zarówno standardowy model z klawiaturą i niewielkim wyświetlaczem, jak i smartfon. Wśród zalet pierwszego rozwiązania można wymienić niskie ceny, dużą odporność na uszkodzenia i długą pracę baterii. Dlatego to dobra propozycja dla młodszych dzieci.

Smartfony wzbudzają zainteresowanie uczniów w każdym wieku. Przecież komfortowe korzystanie z Internetu i aplikacji znacznie ułatwia i uprzyjemnia życie. Niemniej ma też wady. Dostępne programy mogą rozpraszać uwagę dziecka. Przypomnij więc o zawartych w statucie szkoły przepisach. W przypadku problemów skonfiguruj kontrolę rodzicielską w urządzeniu. Zrobisz to z poziomu systemu operacyjnego oraz przy wykorzystaniu software’u, np. Norton Family. Dzięki temu ograniczysz dziecku dostęp do nieodpowiednich aplikacji i stron internetowych, a także uniemożliwisz nawiązywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów pod niepożądane numery.

Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon lub smartfon dla ucznia?

Dobry telefon lub smartfon dla dziecka powinien być solidny, odporny na uszkodzenia i wyposażony w wytrzymałą baterię. Jeśli zdecydujesz się na model z ekranem dotykowym, zabezpiecz go, kupując szkło ochronne oraz wytrzymałe etui.

Więcej informacji znajdziesz w naszym poradniku: Folie i szkła ochronne. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Najlepsze smartfony i telefony znajdziesz w sklepie x-kom

Sprawdź drogę dziecka do i ze szkoły

Smartwatch może być uzupełnieniem lub alternatywą dla smartfona. Standardowe funkcje, jak np. otrzymywanie powiadomień i wiadomości tekstowych, przyśpieszą kontakt. Twoje dziecko dowie się o połączeniu także wtedy, gdy telefon będzie leżał schowany w wewnętrznej kieszeni plecaka. Modele z wbudowanym slotem na kartę SIM umożliwią wysyłanie wiadomości i prowadzenie rozmów w przypadku pozostawienia telefonu w domu (oczywiście pod warunkiem umieszczenia w smartwatchu karty SIM).

Ciekawą właściwością smartwatchów (oraz smartfonów) jest możliwość wykorzystania ich do sprawdzenia, w jakim miejscu znajduje się Twoja pociecha. Jeśli urządzenie wyposażono w moduł GPS, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację, która pozwoli zlokalizować dziecko. Dzięki temu, oczekując jego przyjścia do domu, możesz przygotować smakowity posiłek lub rozgrzewający napój.

technologiczna wyprawka
 

Pamiętaj tylko, że nadmierna kontrola może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. Dlatego porozmawiaj z dzieckiem o zastosowaniu takiego rozwiązania. Powiedz, w jakich sytuacjach powinno ono uruchamiać GPS w urządzeniu, i wykaż płynące z tego korzyści.

To może Cię zainteresować:

Sięgnij po smartwatche dla dzieci

Wprowadź dziecko w świat aplikacji edukacyjnych używanych (nie tylko) na lekcjach

Explain Everything, Kahoot!, DuoLingo. Te nazwy nie są u nas jeszcze powszechnie znane. Może z wyjątkiem ostatniej.

Duolingo

Aplikacja z sympatyczną sówką pomaga w skutecznej nauce języków obcych, utrwalając nie tylko słownictwo i gramatykę, ale także nawyk regularnego wykonywania ćwiczeń. Co ciekawe, udostępnia ona opcję tworzenia wirtualnych klas, dzięki czemu nauczyciel może obserwować postępy uczniów.

Explain Everything

Wspaniałe możliwości roztacza również Explain Everything. Aplikacja ta pozwala tworzyć wyjątkowe prezentacje z wykorzystaniem zdjęć, filmów, tekstu i głosu. Jej obsługa jest bajecznie prosta, a forma atrakcyjna dla uczniów w każdym wieku. To jasne, że Twoje dziecko zapamięta więcej, przygotowując własne wyjaśnienia zagadnień lub rozwiązania problemów. Warto odnotować, że w kwietniu 2017 r. Explain Everything została pilotażowo wprowadzona do programów pięciu wrocławskich szkół.

Kahoot!

Kahoot! to z kolei sposób na udaną lekcję powtórzeniową. Korzystając z aplikacji, nauczyciel przygotowuje quiz podsumowujący wiedzę. Otrzymawszy zaproszenie, uczniowie dołączają do rozgrywki i odpowiadają na pytania. Lekcje można przeprowadzać w pracowniach informatycznych lub — jeżeli każdy ma smartfon lub tablet — w standardowych salach lekcyjnych. Najlepsza zabawa zaczyna się jednak w momencie podzielenia uczniów na grupy, których zadaniem będzie przygotowanie własnych quizów.

Jak rozpocząć tę wspaniałą przygodę?

Explain Everything, Kahoot! i DuoLingo dostępne są na telefony i tablety z systemami Android, iOS i Windows. Pierwsza jest płatna, choć każdemu użytkownikowi przysługuje 30-dniowy okres próbny. Pozostałe pobierzesz za darmo.

By Twoje dziecko mogło korzystać z aplikacji, niezbędny jest smartfon lub tablet. Specyfikacje urządzeń kupowanych z myślą o tych programach wcale nie muszą być imponujące. W przypadku smartfonów z Androidem lub Windowsem do płynnej i komfortowej pracy wystarczą czterordzeniowy (ok. 1,4 GHz) procesor oraz 2 GB pamięci RAM. Tablet do szkoły z jednym z wymienionych systemów spełni oczekiwania, mając czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Z kolei do uruchomienia Explain Everything na iPadzie lub iPhonie, potrzebny będzie iOS 9.1. DuoLingo i Kahoot! zadziałają ze starszą wersją systemu, czyli iOS 9.0.

Zobacz też:

Poznaj polecane tablety

Zachęć do ćwiczeń z dyktafonem

W ćwiczeniach językowych można wykorzystać również dyktafon. To praktyczne urządzenie nagra wysokiej jakości materiały, których późniejszy odsłuch pozwoli doskonalić wymowę. Tak, w tej roli można wykorzystać także telefon lub wyposażony w mikrofon komputer. Dyktafon ma jednak tę zaletę, że pozwoli dziecku w pełni skoncentrować się na ćwiczeniach.

Studenci często używają dyktafonów do nagrywania wykładów. Czy warto stosować go w taki sposób w szkole? Wbrew pozorom rejestrowanie lekcji może okazać się bezcelowe. Dlaczego? W dobie aktywizujących metod nauczania wykłady zajmują niewiele czasu na zajęciach edukacyjnych. Jeśli jednak Twoje dziecko chciałoby nagrać fragment lekcji lub gościnnego wystąpienia, zapoznaj się ze statutem szkoły, w którym znajdziesz stosowne przepisy. Pamiętaj też, że mile widziane i grzeczne będzie zapytanie przemawiającej osoby o pozwolenie.

Poznaj polecane dyktafony

Rozwiąż problemy z dostępnością lektur

Ale tej książki nie ma już w bibliotece… Na pewno znasz to wytłumaczenie. Najciekawsze jest to, że często nie mija się ono z prawdą. Zbliżone programy nauczania klas równoległych i niewielka liczba dostępnych egzemplarzy rzeczywiście mogą utrudnić dostęp do lektur. Tutaj z pomocą przychodzi technologia.

technologiczna wyprawka
 

Czytnik ebooków to urządzenie, które pozwoli Twojemu dziecku mieć przy sobie nie tylko zadany przez nauczyciela tekst, ale także mnóstwo innych książek. Omówienia, recenzje, lektury uzupełniające i wykraczające poza program poszerzą wiedzę. Ulubione opowiadania sprawią wiele radości. W dodatku kompaktowy rozmiar urządzenia pomoże zmniejszyć wagę plecaka lub torby.

Całkiem pokaźną podręczną biblioteczkę przygotujesz także na smartfonach i tabletach. Te urządzenia sprawdzą się zarówno w przypadku ebooków, jak i audiobooków. No i okażą się bezcenne podczas szybkiej powtórki treści lektury, np. w czasie odsłuchiwania fragmentów na przerwie.

Darmowy dostęp do wielu znajdujących się w programach nauczania pozycji zapewnią polecane przez x-komowe mole książkowe Wikiźródła oraz strona wolnelektury.pl. Niektóre utwory opublikowane są tam także w formie audiobooków.

Sprawdź koniecznie:

Poznaj polecane czytniki ebooków dla uczniów

 

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w uczniowskim plecaku?

Zadbaj o więcej energii

Wyczerpana bateria w smartfonie lub smartwatchu Twojego dziecka może skutecznie utrudnić komunikację. Na szczęście w bardzo łatwy sposób zadbasz o to, aby takie zdarzenie nie miało miejsca. I wcale nie musisz kupować dodatkowej ładowarki. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie powerbank. Dlaczego? Przede wszystkim, korzystając z niego, Twoje dziecko może stale mieć ładowane urządzenie w zasięgu wzroku. Lepiej nie zostawiać telefonu ani smartwatcha bez nadzoru. No i powerbank sprawdzi się także na wycieczkach, kiedy trudno o dostęp do kontaktu. Jest kompaktowy, z łatwością zmieści się w wewnętrznej kieszonce plecaka i pozwoli uniknąć plątaniny kabli.

Przeczytaj też:

Poznaj polecane powerbanki

Usprawnij wymianę danych

Pendrive to rewelacyjny pomocnik w szkolnych zadaniach specjalnych. Referat do wydrukowania? Prezentacja na lekcji? Wymiana plików, np. audiobooka z lekturą? Nic prostszego. Nie ma już konieczności wysyłania e-maili z wieloma załącznikami, uploadowania lub zabierania na lekcje laptopa. Wystarczy przecież skorzystać z dostępnego w szkole sprzętu.

Pamiętaj tylko o odpowiedniej ochronie przed wirusami. Podstawą jest oczywiście program antywirusowy z aktualnymi bazami danych. W Windows 7 i późniejszych wersjach zablokowano automatyczne uruchamianie przechowywanych na pendrivie plików. Dzięki temu możesz spokojnie zeskanować nośnik i upewnić się, że jego zawartość nie stanowi zagrożenia.

Jaki pendrive dla dziecka wybrać?

Do komfortowego przenoszenia niewielkich plików, np. referatów i prezentacji, wystarczy akcesorium o pojemności co najmniej 8 GB. Obecnie standarem są porty USB 3.0, które umożliwiają transfer plików z prędkością kilkukrotnie wyższą niż USB 2.0. 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jaki pendrive wybrać? ABC pamięci masowych.

Poznaj polecane pendrive'y

Pokaż, że słuchawki znajdą zastosowanie także w nauce

Dzieciom i młodzieży słuchawki kojarzą się przede wszystkim z rozrywką. Nie może więc dziwić fakt, że często zajmują honorowe miejsce w plecakach. Tymczasem akcesoria te mogą uczynić codzienną naukę znacznie bardziej efektywną. Słuchanie audiobooków jest przecież wartościową metodą poznawania kolejnych tekstów. Co ciekawe, szczególnie dobrze sprawdza w przypadku poezji. Odpowiednio interpretowany głosowo utwór o wiele łatwiej zrozumieć.

Słuchawki warto wykorzystać także do nauki języków obcych. Regularne odsłuchiwanie i powtarzanie słówek oraz zdań pomoże wykształcić właściwy akcent, ułatwi wyłapywanie i zapamiętywanie słów oraz zwrotów.

technologiczna wyprawka
 
Czy wiesz, że...

Zaburzenia słuchu diagnozowane u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą znacznie utrudniać naukę i zubażać słownictwo. Dlatego regularne kontrole tego zmysłu są tak ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Stosowane dzisiaj metody stymulacji dźwiękiem, np. metoda Tomatisa i metoda Johansena, skutecznie przywracają prawidłowe działanie zmysłu słuchu.

 

Przeczytaj też:

Poznaj polecane słuchawki

 

W jaki sposób technologia pomoże zadbać o bezpieczną drogę do i ze szkoły?

Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły to temat wciąż aktualny, powracający na zajęciach edukacyjnych. W tym zakresie możesz też uczyć dziecko samodzielnie. Znajdź chwilę i wyruszcie na wspólny spacer najkrótszą, godną zaufania trasą do szkoły. Wyjaśnij, co oznaczają konkretne znaki, pokaż, jak należy zachowywać się na przejściach dla pieszych. Tego nie zastąpi nawet najskrupulatniej przygotowana lekcja.

Na co dzień bądź dobrym przykładem. Pamiętaj, że dzieci chętnie naśladują dorosłych. I jeśli zobaczą, że mamusia lub tatuś (a nawet osoba nieznajoma) przechodzą na czerwonym świetle albo nie rozglądają się przed wejściem na przejście dla pieszych, mogą postępować w taki sam sposób.

Świetnym uzupełnieniem wiedzy przekazywanej przez rodziców i nauczycieli będzie technologia. W utrwalaniu wiadomości pomogą aplikacje mobilne i webowe. Lepszą kontrolę drogi, którą dziecko powraca ze szkoły, umożliwią smartwatche dla dzieci z lokalizatorami. Nie zapominaj też o tym, że w jesienne i zimowe dni telefon lub smartfon z funkcją latarki mogą oświetlić trasę Twojego dziecka, a także okazać się bardzo ważnym dodatkiem do odblasków.

 

Jakie przepisy regulują korzystanie z nowoczesnych technologii w szkole?

Zasady korzystania z urządzeń technologicznych przez uczniów zawarte są w statutach szkół. Podczas lekcji ich używanie jest zakazane. Wyjątek stanowią sytuacje, w których są one pomocami dydaktycznymi, czyli np. zajęcia z zastosowaniem aplikacji mobilnych. A co z przerwami? Tutaj występują rozbieżności. Część szkół zakazuje uczniom sięgania po telefony i tablety także w czasie pauz lub po prostu znacznie ogranicza takie możliwości.

W niektórych placówkach przygotowano specjalne depozyty. Wchodzący na lekcje uczniowie pozostawiają swoje telefony np. w dostosowanych do tego skrzynkach. Warto wiedzieć, że odpowiedzialność za urządzenia ponosi właśnie szkoła.

Jeśli myślisz o wyposażeniu dziecka w telefon lub inne urządzenie, dokładnie zapoznaj się z figurującymi w statucie przepisami. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę swojej pociechy na odpowiedzialne korzystanie z dobrodziejstw technologii. Nie służą one do tego, by imponować rówieśnikom. Powinny być używane zgodnie z przeznaczeniem, w myśl obowiązujących w danym miejscu reguł. Przypominaj o tym dziecku, a sprawisz, że nowoczesne technologie ułatwią mu osiąganie kolejnych sukcesów i spełnianie marzeń. Dzięki nim zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności staje się przyjemne i jeszcze bardziej atrakcyjne. To będzie bezcenna lekcja.

Polecane produkty

Polecane telefony

 Xiaomi Redmi 12 4/128GB Midnight Black

Xiaomi Redmi 12 4/128GB Midnight Black

Kup swojemu dziecku smartfon, który będzie wszechstronny – ułatwi codzienne obowiązki, surfowanie w sieci, oglądanie filmów, granie, czy robienie dobrej jakości zdjęć. Telefon marki Xiaomi posiada ekran 6,79 cala, a to gwarantuje duży obszar roboczy i wygodną obsługę aplikacji. Może też pochwalić się baterią 5000 mAh z szybkim ładowaniem, która zapewni mu energię na długi czas.

Apple iPhone 11 64 GB Black

Apple iPhone 11 64 GB Black

Szybki i niezawodny sprzęt do codziennych zadań? Wybierz iPhone’a, który oferuje świetny system, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie oraz szybkość i niezawodność w każdej sytuacji. Pozwól, aby dziecko mogło wykorzystać jego wszechstronność i wszystkie atuty wygodniej - na multibarwnym ekranie Retina o przekątnej 6,1 cala.

 Samsung Galaxy M33 5G 6/128 Blue 120Hz

Samsung Galaxy M33 5G 6/128 Blue 120Hz

Okazuje się, że nowoczesny wygląd i zaawansowana technologia mogą iść w parze. Smartfon Samsung Galaxy M33 to kwintesencja tego, co potrzebne jest każdemu młodszemu i starszemu użytkownikowi. Zapewnia m.in. wydajny procesor, który przygotowany jest na wielopłaszczyznową pracę i intensywną rozrywkę. Oprócz tego, dziecko otrzyma tu wysokiej jakości wyświetlacz, system czterech obiektywów oraz pojemną baterię, przygotowaną na najcięższe wyzwania.

 Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB Black

Xiaomi POCO X5 Pro 5G 8/256GB Black

Smartfon marki Xiaomi POCO skrywa w sobie doskonałe komponenty, w tym 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 778G, które odczuwalnie wpływają na płynność jego działania. Można ją poczuć na mega atrakcyjnym, 6,67-calowym ekranie AMOLED 120 Hz. Do dyspozycji jest tu też system trzech aparatów oraz akumulator z technologią szybkiego ładowania TurboPower 67 W. Każde dziecko będzie nim zachwycone!

Polecane smartwatche

 Google Fitbit Ace 3 czarny

Google Fitbit Ace 3 czarny

Idealny smartwatch dla ucznia? Warto wybrać urządzenie, które śledzi aktywność dziecka nie tylko w czasie dnia, ale również w nocy podczas snu, sprawdzając tym samym jego jakość. Może być to np. opaska Ace 3, która jest kompatybilna z ponad 200 różnymi smartfonami z systemami Android i iOS, a ponadto gwarantuje niezwykłą trwałość i solidny zapas energii, wystarczający nawet na 8 dni.

 Garett Kids Sun Pro 4g czarny

Garett Kids Sun Pro 4g czarny

Wybierz bajerancki dziecięcy smartwatch marki Garett, który stanowi połączenie klasycznych rozwiązań oraz nowoczesnych, zaawansowanych udogodnień. Zegarek skutecznie pomaga w codziennych aktywnościach, np. podczas spacerów, czy rozmów telefonicznych. Ale to nie wszystko. Solidne komponenty i rodzaj wbudowanych funkcji są gwarantem bezpieczeństwa malucha oraz komfortu rodzica.

Polecane powerbanki

 Trust Primo 20000mAh

Trust Primo 20000mAh

Poznaj powerbank, który gwarantuje solidny zapas energii energii. Zamknięto w nim bardzo dobrej jakości ogniwa o zawrotnej pojemności 20000 mAh. Za jego pomocą można uzupełniać baterię nawet w trzech urządzeniach jednocześnie, a jeden smartfon naładujesz kilkukrotnie. A do tego urządzenie cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

 x-kom Power Bank 10000 mAh (Indukcja 10W, USB-C, PD 18W)

x-kom Power Bank 10000 mAh (Indukcja 10W, USB-C, PD 18W)

Postaw na bezprzewodowy powerbank x-kom, pozwalający na szybkie i wygodne naładowanie dowolnego smartfona lub tabletu – indukcyjnie lub przewodowo. Przekonaj się, że jest to lekki, poręczny i wytrzymały sprzęt, który idealnie sprawdzi się w podróży. Spraw, by dziecko nie musiało rozglądać się nerwowo w poszukiwaniu gniazdka elektrycznego, gdy bateria w smartfonie jest bliska wyczerpania. Z powerbankiem x-kom o pojemności 10000 mAh energię będzie mieć zawsze przy sobie.

Polecane tablety

Lenovo Tab M10 4GB/64GB/Android 11/LTE Gen. 3

Lenovo Tab M10 4GB/64GB/Android 11/LTE Gen. 3

Zabawa, nauka, komunikacja i mnóstwo innych rzeczy. Na nie wszystkie Twojemu dziecku pozwoli Lenovo Tab M10, który jest lekki, smukły, a przy tym niedrogi. Ma szybki interfejs Wi-Fi i komórkowy, a do tego baterię działającą przezwiele godzin. Z kolei dzięki wyświetlaczowi o przekątnej 10,1 cala w rozdzielczości Full HD+ obsługa aplikacji i programów do nauki jest prosta, intuicyjna i po prostu przyjemna.

 Xiaomi Pad 6 6/128GB Gravity Gray 144Hz

Xiaomi Pad 6 6/128GB Gravity Gray 144Hz

Możliwości Xiaomi Pad 6 można wykorzystać do nauki, pracy lub rozrywki. Dzięki 11-calowemu ekranowi o dużej rozdzielczości WQHD+ będzie to czysta przyjemność. Urządzenie dba też o wzrok, poprzez redukcję emisji światła niebieskiego. Tablet napędza flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 870, więc wszystkie wymagające aplikacje będą działać płynnie przez długi czas. A skoro o czasie mowa, Pad 6 ma akumulator 8840 mAh, który pozwoli na cały dzień zabawy i pracy.

Polecane czytniki e-booków

Amazon Kindle 11 16 GB 2022 bez reklam czarny

Amazon Kindle 11 16 GB 2022 bez reklam czarny

Chcesz, aby czytanie lektur było dla Twojego dziecka przyjemnością? Dzięki czytnikowi Amazon Kindle 11 w końcu jest to możliwe. Dzięki niemu będzie mogło rozkoszować się dobrą książką bez względu na to, gdzie się znajduje – w szkole, w parku, czy w autobusie. Co więcej, istnieje tu możliwość personalizacji sprzętu „pod siebie”. Mowa m.in. o możliwości regulacji podświetlenia oraz zmieniania wielkości czcionek, aby dopasować urządzenie do indywidualnych preferencji.

 Bemi Cognita Light 2

Bemi Cognita Light 2

Ten czytnik jest w stanie pomieścić naprawdę dużo książek i posiada ekran E-INK Carta, który imituje druk na papierze, dbając o oczy i pozwalając na długie godziny lektury bez uczucia zmęczenia wzroku. Jego zgrabna i lekka konstrukcja sprawia z kolei, że zmieści się w każdy plecak i torbę podróżną. Spora dawka energii gwarantuje też możliwość czytania książki za książką bez konieczności ładowania urządzenia.

Polecane pendrive’y

 SanDisk 128GB iXpand Go iPhone/iPad (USB 3.0+Lightning)

SanDisk 128GB iXpand Go iPhone/iPad (USB 3.0+Lightning)

Ten pendrive to coś więcej, niż tylko dodatkowa przestrzeń. Posiada dedykowaną aplikację, umożliwiającą robienie natychmiastowych kopii zapasowych z iPhone'a, przenoszenie wybranych plików, albumów oraz szyfrowanie danych. Z kolei obrotowa obudowa chroni złącza i ma otwór do mocowania, aby można było nosić iXpand Go zawsze przy sobie.

 Kingston 128GB DataTraveler Exodia (USB 3.2 Gen 1)

Kingston 128GB DataTraveler Exodia (USB 3.2 Gen 1)

Sprawny dostęp do danych na komputerach przenośnych i stacjonarnych, monitorach i wielu innych? Kup dziecku pendrive Kingston DataTraveler Exodia, który umożliwia szybki transfer i wygodne przechowywanie dokumentów, muzyki, filmów i innych danych. Praktyczna konstrukcja i modne kolory sprawiają, że jest to idealne urządzenie do codziennego użytku.

Polecane słuchawki

Razer Kraken Black

Razer Kraken Black

Postaw na solidne słuchawki nauszne z mikrofonem, które oferują komfort noszenia przez wiele godzin. Sprawdzą się zarówno w zastosowaniach edukacyjnych, jak i w czasie słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania w gry. Wbudowany mikrofon można schować w obudowie, więc Razer Kraken sprawdzą się także poza domem, np. na wycieczce szkolnej czy w podróży na wakacje.

 Creative Outlier PRO

Creative Outlier PRO

Słuchawki zaprojektowane z myślą o osobach ceniących wysoką jakość dźwięku i niezawodność w dobrej cenie. Ich lekka konstrukcja zapewnia niezwykle wygodne użytkowanie. Urządzenie Creative zostało też wyposażone w pojemny akumulator, który umożliwi naukę i rozrywkę nawet przez 60 godzin ciągiem (w połączeniu z etui ładującym). Creative Outlier Pro wykrywają dźwięki otoczenia i eliminując hałas, dzięki czemu dziecko może skupić się na nauce.

Apple Airpods Pro 2. generacji (USB-C)

Apple Airpods Pro 2. generacji (USB-C)

Dzięki Apple AirPods Pro dziecko skutecznie odizoluje się od przeszkadzającego hałasu oraz usłyszy wszystko to, co ważne. Może rozmawiać, uczyć i relaksować się przy najlepszej jakości dźwiękach, które wspierane są tu przez najnowcześniejsze technologie. Z kolei trzy tryby zastosowane w słuchawkach Apple AirPods Pro dają pełną kontrolę nad tym, co słyszy.

Polecane dyktafony

 Sony ICD-PX240

Sony ICD-PX240

Przed Tobą funkcjonalny dyktafon cyfrowy, który zapewnia wysoką jakość nagrań i komfort użytkowania, dzięki przejrzystemu wyświetlaczowi. Kolejnym atutem są jego niewielkie wymiary oraz waga, które sprawiają, że dziecko może mieć go zawsze przy sobie i korzystać, kiedy tylko tego potrzebuje. Z tym urządzeniem Sony nagrywanie przebiegu spotkań, wywiadów, czy notatek głosowych jest czystą przyjemnością.

 Philips DVT4110

Philips DVT4110

Urządzenie marki Philips świetnie sprawdzi się do nagrywania wykładów oraz odległych dźwięków. Wysoką jakość wszystkich zebranych przez nie materiałów gwarantują aż trzy specjalistyczne mikrofony o wysokiej czułości. Do dyspozycji jest tu m.in. opcja nagrywania z wyprzedzeniem oraz timer, który gwarantuje, że nie stracisz żadnego kawałka wypowiedzi.

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w szkolną rzeczywistość. Zapewniają uczniom kontakt z rodzicami, ułatwiają dostęp do informacji, uatrakcyjniają lekcje. I, co najważniejsze, pomagają w skutecznej nauce. 

Tymczasem podziel się w komentarzach swoimi pomysłami na technologiczną wyprawkę.

Zobacz wszystkie smartfony i telefony, smartwatche, tablety, czytniki ebooków, dyktafony, powerbanki, pendrive'y, słuchawki w x-komie