Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Jakie urządzenia i akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia? Kupujemy technologiczną wyprawkę

Jakie urządzenia i akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia? Kupujemy technologiczną wyprawkę

Foldery zdjęć z wakacyjnych wypadów uporządkowane. Nawigacja samochodowa zaprogramowana na standardową trasę. Zeszyty i przybory do pisania spakowane. Tak, zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Czas wspólnie stawić czoła szkolnym wyzwaniom. Czy technologia okaże się tutaj pomocna? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

W poradniku:

  1. Jakie urządzenia przydadzą się Twojemu dziecku w szkole?
  2. Jakie akcesoria powinny znaleźć się w uczniowskim plecaku?
  3. W jaki sposób technologia pomoże zadbać o bezpieczną drogę do i ze szkoły?
  4. Jakie przepisy regulują korzystanie z nowoczesnych technologii w szkole?
  5. Polecane produkty
 


Jakie urządzenia przydadzą się Twojemu dziecku w szkole?

Bądź z dzieckiem w stałym kontakcie

Jako troskliwy rodzic na pewno chcesz pozostawać w stałym kontakcie z dzieckiem. A i Twoja pociecha poczuje się lepiej, wiedząc, że w każdej chwili może usłyszeć wspierający głos mamy lub taty. I wcale nie dotyczy to tylko najmłodszych uczniów. Nastolatki też mają swoje rozterki.

Podstawowym akcesorium, które pozwoli Ci nawiązać kontakt z dzieckiem, jest telefon. W szkole sprawdzi się zarówno standardowy model z klawiaturą i niewielkim wyświetlaczem, jak i smartfon. Wśród zalet pierwszego rozwiązania można wymienić niskie ceny, dużą odporność na uszkodzenia i długą pracę baterii. Dlatego to dobra propozycja dla młodszych dzieci.

Smartfony wzbudzają zainteresowanie uczniów w każdym wieku. Przecież komfortowe korzystanie z Internetu i aplikacji znacznie ułatwia i uprzyjemnia życie. Niemniej ma też wady. Dostępne programy mogą rozpraszać uwagę dziecka. Przypomnij więc o zawartych w statucie szkoły przepisach. W przypadku problemów skonfiguruj kontrolę rodzicielską w urządzeniu. Zrobisz to z poziomu systemu operacyjnego oraz przy wykorzystaniu software’u, np. Norton Family. Dzięki temu ograniczysz dziecku dostęp do nieodpowiednich aplikacji i stron internetowych, a także uniemożliwisz nawiązywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów pod niepożądane numery.

Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon lub smartfon dla ucznia?

Dobry telefon lub smartfon dla dziecka powinien być solidny, odporny na uszkodzenia i wyposażony w wytrzymałą baterię. Jeśli zdecydujesz się na model z ekranem dotykowym, zabezpiecz go, kupując szkło ochronne oraz wytrzymałe etui.

Więcej informacji znajdziesz w naszym poradniku: Folie i szkła ochronne. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Poznaj polecane telefony dla uczniów.

 

Sprawdź drogę dziecka do i ze szkoły

Smartwatch może być uzupełnieniem lub alternatywą dla smartfona. Standardowe funkcje, jak np. otrzymywanie powiadomień i wiadomości tekstowych, przyśpieszą kontakt. Twoje dziecko dowie się o połączeniu także wtedy, gdy telefon będzie leżał schowany w wewnętrznej kieszeni plecaka. Modele z wbudowanym slotem na kartę SIM umożliwią wysyłanie wiadomości i prowadzenie rozmów w przypadku pozostawienia telefonu w domu (oczywiście pod warunkiem umieszczenia w smartwatchu karty SIM).

Ciekawą właściwością smartwatchów (oraz smartfonów) jest możliwość wykorzystania ich do sprawdzenia, w jakim miejscu znajduje się Twoja pociecha. Jeśli urządzenie wyposażono w moduł GPS, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację, która pozwoli zlokalizować dziecko. Dzięki temu, oczekując jego przyjścia do domu, możesz przygotować smakowity posiłek lub rozgrzewający napój.

technologiczna wyprawka
 

Pamiętaj tylko, że nadmierna kontrola może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. Dlatego porozmawiaj z dzieckiem o zastosowaniu takiego rozwiązania. Powiedz, w jakich sytuacjach powinno ono uruchamiać GPS w urządzeniu, i wykaż płynące z tego korzyści.

Sprawdź smartwatche w x-kom.

 

Wprowadź dziecko w świat aplikacji edukacyjnych używanych (nie tylko) na lekcjach.

Explain Everything, Kahoot!, DuoLingo. Te nazwy nie są u nas jeszcze powszechnie znane. Może z wyjątkiem ostatniej.

Duolingo

Aplikacja z sympatyczną sówką pomaga w skutecznej nauce języków obcych, utrwalając nie tylko słownictwo i gramatykę, ale także nawyk regularnego wykonywania ćwiczeń. Co ciekawe, udostępnia ona opcję tworzenia wirtualnych klas, dzięki czemu nauczyciel może obserwować postępy uczniów.

Explain Everything

Wspaniałe możliwości roztacza również Explain Everything. Aplikacja ta pozwala tworzyć wyjątkowe prezentacje z wykorzystaniem zdjęć, filmów, tekstu i głosu. Jej obsługa jest bajecznie prosta, a forma atrakcyjna dla uczniów w każdym wieku. To jasne, że Twoje dziecko zapamięta więcej, przygotowując własne wyjaśnienia zagadnień lub rozwiązania problemów. Warto odnotować, że w kwietniu 2017 r. Explain Everything została pilotażowo wprowadzona do programów pięciu wrocławskich szkół.

Kahoot!

Kahoot! to z kolei sposób na udaną lekcję powtórzeniową. Korzystając z aplikacji, nauczyciel przygotowuje quiz podsumowujący wiedzę. Otrzymawszy zaproszenie, uczniowie dołączają do rozgrywki i odpowiadają na pytania. Lekcje można przeprowadzać w pracowniach informatycznych lub — jeżeli każdy ma smartfon lub tablet — w standardowych salach lekcyjnych. Najlepsza zabawa zaczyna się jednak w momencie podzielenia uczniów na grupy, których zadaniem będzie przygotowanie własnych quizów.

Jak rozpocząć tę wspaniałą przygodę?

Explain Everything, Kahoot! i DuoLingo dostępne są na telefony i tablety z systemami Android, iOS i Windows. Pierwsza jest płatna, choć każdemu użytkownikowi przysługuje 30-dniowy okres próbny. Pozostałe pobierzesz za darmo.

By Twoje dziecko mogło korzystać z aplikacji, niezbędny jest smartfon lub tablet. Specyfikacje urządzeń kupowanych z myślą o tych programach wcale nie muszą być imponujące. W przypadku smartfonów z Androidem lub Windowsem do płynnej i komfortowej pracy wystarczą czterordzeniowy (ok. 1,4 GHz) procesor oraz 2 GB pamięci RAM. Tablet do szkoły z jednym z wymienionych systemów spełni oczekiwania, mając czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Z kolei do uruchomienia Explain Everything na iPadzie lub iPhonie, potrzebny będzie iOS 9.1. DuoLingo i Kahoot! zadziałają ze starszą wersją systemu, czyli iOS 9.0.

Poznaj polecane tablety dla uczniów.

 

Zachęć do ćwiczeń z dyktafonem

W ćwiczeniach językowych można wykorzystać również dyktafon. To praktyczne urządzenie nagra wysokiej jakości materiały, których późniejszy odsłuch pozwoli doskonalić wymowę. Tak, w tej roli można wykorzystać także telefon lub wyposażony w mikrofon komputer. Dyktafon ma jednak tę zaletę, że pozwoli dziecku w pełni skoncentrować się na ćwiczeniach.

Studenci często używają dyktafonów do nagrywania wykładów. Czy warto stosować go w taki sposób w szkole? Wbrew pozorom rejestrowanie lekcji może okazać się bezcelowe. Dlaczego? W dobie aktywizujących metod nauczania wykłady zajmują niewiele czasu na zajęciach edukacyjnych. Jeśli jednak Twoje dziecko chciałoby nagrać fragment lekcji lub gościnnego wystąpienia, zapoznaj się ze statutem szkoły, w którym znajdziesz stosowne przepisy. Pamiętaj też, że mile widziane i grzeczne będzie zapytanie przemawiającej osoby o pozwolenie.

Poznaj polecane dyktafony dla uczniów.

 

Rozwiąż problemy z dostępnością lektur

Ale tej książki nie ma już w bibliotece… Na pewno znasz to wytłumaczenie. Najciekawsze jest to, że często nie mija się ono z prawdą. Zbliżone programy nauczania klas równoległych i niewielka liczba dostępnych egzemplarzy rzeczywiście mogą utrudnić dostęp do lektur. Tutaj z pomocą przychodzi technologia.

technologiczna wyprawka
 

Czytnik ebooków to urządzenie, które pozwoli Twojemu dziecku mieć przy sobie nie tylko zadany przez nauczyciela tekst, ale także mnóstwo innych książek. Omówienia, recenzje, lektury uzupełniające i wykraczające poza program poszerzą wiedzę. Ulubione opowiadania sprawią wiele radości. W dodatku kompaktowy rozmiar urządzenia pomoże zmniejszyć wagę plecaka lub torby.

Całkiem pokaźną podręczną biblioteczkę przygotujesz także na smartfonach i tabletach. Te urządzenia sprawdzą się zarówno w przypadku ebooków, jak i audiobooków. No i okażą się bezcenne podczas szybkiej powtórki treści lektury, np. w czasie odsłuchiwania fragmentów na przerwie.

Darmowy dostęp do wielu znajdujących się w programach nauczania pozycji zapewnią polecane przez x-komowe mole książkowe Wikiźródła oraz strona wolnelektury.pl. Niektóre utwory opublikowane są tam także w formie audiobooków.

Poznaj polecane czytniki ebooków dla uczniów.

 

 

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w uczniowskim plecaku?

Zadbaj o więcej energii

Wyczerpana bateria w smartfonie lub smartwatchu Twojego dziecka może skutecznie utrudnić komunikację. Na szczęście w bardzo łatwy sposób zadbasz o to, aby takie zdarzenie nie miało miejsca. I wcale nie musisz kupować dodatkowej ładowarki. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie powerbank. Dlaczego? Przede wszystkim, korzystając z niego, Twoje dziecko może stale mieć ładowane urządzenie w zasięgu wzroku. Lepiej nie zostawiać telefonu ani smartwatcha bez nadzoru. No i powerbank sprawdzi się także na wycieczkach, kiedy trudno o dostęp do kontaktu. Jest kompaktowy, z łatwością zmieści się w wewnętrznej kieszonce plecaka i pozwoli uniknąć plątaniny kabli.

Poznaj polecane powerbanki dla uczniów.

 

Usprawnij wymianę danych

Pendrive to rewelacyjny pomocnik w szkolnych zadaniach specjalnych. Referat do wydrukowania? Prezentacja na lekcji? Wymiana plików, np. audiobooka z lekturą? Nic prostszego. Nie ma już konieczności wysyłania e-maili z wieloma załącznikami, uploadowania lub zabierania na lekcje laptopa. Wystarczy przecież skorzystać z dostępnego w szkole sprzętu.

Pamiętaj tylko o odpowiedniej ochronie przed wirusami. Podstawą jest oczywiście program antywirusowy z aktualnymi bazami danych. W Windows 7 i późniejszych wersjach zablokowano automatyczne uruchamianie przechowywanych na pendrivie plików. Dzięki temu możesz spokojnie zeskanować nośnik i upewnić się, że jego zawartość nie stanowi zagrożenia.

Jaki pendrive dla dziecka wybrać?

Do komfortowego przenoszenia niewielkich plików, np. referatów i prezentacji, wystarczy akcesorium o pojemności co najmniej 8 GB. Obecnie standarem są porty USB 3.0, które umożliwiają transfer plików z prędkością kilkukrotnie wyższą niż USB 2.0. 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jaki pendrive wybrać? ABC pamięci masowych.

Poznaj polecane pendrive'y dla uczniów.

 

Pokaż, że słuchawki znajdą zastosowanie także w nauce

Dzieciom i młodzieży słuchawki kojarzą się przede wszystkim z rozrywką. Nie może więc dziwić fakt, że często zajmują honorowe miejsce w plecakach. Tymczasem akcesoria te mogą uczynić codzienną naukę znacznie bardziej efektywną. Słuchanie audiobooków jest przecież wartościową metodą poznawania kolejnych tekstów. Co ciekawe, szczególnie dobrze sprawdza w przypadku poezji. Odpowiednio interpretowany głosowo utwór o wiele łatwiej zrozumieć.

Słuchawki warto wykorzystać także do nauki języków obcych. Regularne odsłuchiwanie i powtarzanie słówek oraz zdań pomoże wykształcić właściwy akcent, ułatwi wyłapywanie i zapamiętywanie słów oraz zwrotów.

technologiczna wyprawka
 
Czy wiesz, że...

Zaburzenia słuchu diagnozowane u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą znacznie utrudniać naukę i zubażać słownictwo. Dlatego regularne kontrole tego zmysłu są tak ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Stosowane dzisiaj metody stymulacji dźwiękiem, np. metoda Tomatisa i metoda Johansena, skutecznie przywracają prawidłowe działanie zmysłu słuchu.

 

Poznaj polecane słuchawki dla uczniów.

 

W jaki sposób technologia pomoże zadbać o bezpieczną drogę do i ze szkoły?

Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły to temat wciąż aktualny, powracający na zajęciach edukacyjnych. W tym zakresie możesz też uczyć dziecko samodzielnie. Znajdź chwilę i wyruszcie na wspólny spacer najkrótszą, godną zaufania trasą do szkoły. Wyjaśnij, co oznaczają konkretne znaki, pokaż, jak należy zachowywać się na przejściach dla pieszych. Tego nie zastąpi nawet najskrupulatniej przygotowana lekcja.

Na co dzień bądź dobrym przykładem. Pamiętaj, że dzieci chętnie naśladują dorosłych. I jeśli zobaczą, że mamusia lub tatuś (a nawet osoba nieznajoma) przechodzą na czerwonym świetle albo nie rozglądają się przed wejściem na przejście dla pieszych, mogą postępować w taki sam sposób.

Świetnym uzupełnieniem wiedzy przekazywanej przez rodziców i nauczycieli będzie technologia. W utrwalaniu wiadomości pomogą aplikacje mobilne i webowe. Lepszą kontrolę drogi, którą dziecko powraca ze szkoły, umożliwią smartwatche dla dzieci z lokalizatorami. Nie zapominaj też o tym, że w jesienne i zimowe dni telefon lub smartfon z funkcją latarki mogą oświetlić trasę Twojego dziecka, a także okazać się bardzo ważnym dodatkiem do odblasków.

 

 

Jakie przepisy regulują korzystanie z nowoczesnych technologii w szkole?

Zasady korzystania z urządzeń technologicznych przez uczniów zawarte są w statutach szkół. Podczas lekcji ich używanie jest zakazane. Wyjątek stanowią sytuacje, w których są one pomocami dydaktycznymi, czyli np. zajęcia z zastosowaniem aplikacji mobilnych. A co z przerwami? Tutaj występują rozbieżności. Część szkół zakazuje uczniom sięgania po telefony i tablety także w czasie pauz lub po prostu znacznie ogranicza takie możliwości.

W niektórych placówkach przygotowano specjalne depozyty. Wchodzący na lekcje uczniowie pozostawiają swoje telefony np. w dostosowanych do tego skrzynkach. Warto wiedzieć, że odpowiedzialność za urządzenia ponosi właśnie szkoła.

Jeśli myślisz o wyposażeniu dziecka w telefon lub inne urządzenie, dokładnie zapoznaj się z figurującymi w statucie przepisami. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę swojej pociechy na odpowiedzialne korzystanie z dobrodziejstw technologii. Nie służą one do tego, by imponować rówieśnikom. Powinny być używane zgodnie z przeznaczeniem, w myśl obowiązujących w danym miejscu reguł. Przypominaj o tym dziecku, a sprawisz, że nowoczesne technologie ułatwią mu osiąganie kolejnych sukcesów i spełnianie marzeń. Dzięki nim zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności staje się przyjemne i jeszcze bardziej atrakcyjne. To będzie bezcenna lekcja.

 

Polecane produkty

 
telefon dla ucznia

Nokia 3310 Dual SIM

Odświeżona wersja ponadczasowego telefonu imponuje nie tylko efektownym wyglądem, ale także bardzo wytrzymałą baterią, która pozwala nawet na miesiąc pracy w trybie czuwania. Dodatkową zaletą modelu jest łatwa obsługa. Coś jeszcze? Kultowa gra Snake. Doskonały sposób na zrelaksowanie się po wykonaniu wszystkich obowiązków.

Huawei P9 Lite mini Dual SIM

Kompaktowy, wytrzymały, wydajny. Z łatwością zmieści się w bezpiecznej kieszonce plecaka. Metalowa obudowa uchroni go przed uszkodzeniami. Na ekranie z trybem ochrony wzroku czytanie książek, oglądanie filmów i korzystanie z aplikacji będzie jeszcze bardziej przyjemne. Wbudowany czytnik linii papilarnych zapewni bezpieczeństwo danych.

Samsung Galaxy J3 2016

Nowoczesny design, szybka i wydajna praca oraz ułatwiający dostęp do aplikacji tryb „Easy Mode” czynią ten model doskonałą propozycją dla uczniów. Warto dodać, że jest on wyposażony w wyświetlacz HD Super AMOLED, dzięki któremu wygodne przeglądanie treści jest możliwe także w promieniach słonecznych. Zaawansowany tryb oszczędzania energii pozwoli dłużej pozostawać w kontakcie.

Apple iPhone SE 32GB

Unikatowa stylistyka idealnie dopasowanej do kształtu dłoni obudowy oraz superszybki system iOS 10 zapewniają najwyższy komfort codziennego użytkowania. Rewelacyjny aparat 12 Mpix pozwoli uchwycić każdy szczegół i na długo zapamiętać wycieczki w niezwykłe miejsca. Z kolei czytnik linii papilarnych Touch ID uniemożliwi dostęp do urządzenia niepowołanym osobom.

Lenovo Phab 2                               

Smartfon i tablet w jednym. Możliwość wygodnego korzystania z aplikacji edukacyjnych i pozostawania w ciągłym kontakcie. 32 GB pamięci wewnętrznej pozwolą przechowywać wiele dokumentów, lektur, audiobooków i filmów. W czasie oglądania tych ostatnich świetnie sprawdzi się ekran HD o przekątnej 6,4”. Żywotna bateria zapewni energię na cały dzień nauki i zabawy.

 

technologiczna wyprawka

Xiaomi Amazfit

Wytrzymała konstrukcja i pokryty Corning Gorilla Glass ekran sprawiają, że ten smartwatch doskonale sprawdzi się w każdych warunkach. Dzięki niemu Twoje dziecko będzie mogło nie tylko pozostawać z Tobą w stałym kontakcie, lecz również monitorować postępy w treningu. To świetna zachęta do regularnych ćwiczeń. Dodatkowo moduł GPS pomoże Wam planować trasy wspólnych spacerów lub przebieżek.

Huawei Watch 2 Sport                        

Sześciokrotnie twardszy niż stal nierdzewna, odporny na wodę i kurz, co potwierdza norma IP68, i chroniony przez superwytrzymałe szkło Corning Gorilla. Rewelacyjna propozycja dla uczniów, którzy po powrocie ze szkoły od razu wybiegają na trening, wyruszają na wycieczkę rowerową lub przygotowują się do meczu.  Zawsze w formie, zawsze w kontakcie.

technologiczna wyprawka

ASUS Power Bank ZenPower

Power bank o wielkości karty kredytowej i wadze zaledwie 215 g z łatwością zmieści się w plecaku, stając się dodatkowym źródłem energii. Pojemność 10050 mAh pozwoli dłużej korzystać z urządzeń mobilnych bez ryzyka wyczerpania baterii. Co więcej, konstrukcję poddano rygorystycznym testom. Dzięki temu możesz mieć pewność, że umieszczone w aluminiowej obudowie ogniwa będą działać przez długi czas.

ADATA Power Bank

Doskonała propozycja na szkolne wycieczki. Pojemność 20000 mAh pozwoli naładować wyposażony w średniej wielkości baterię smartfon aż sześć razy. Dwa porty USB oznaczają, że można podłączyć do niego dwa urządzenia, np. telefon i smartwatch. Rewelacyjnymi udogodnieniami są również wyświetlacz poziomu naładowania oraz mocna latarka LED. Całość zamknięta w wytrzymałej, starannie przetestowanej obudowie.

Xiaomi Power Bank

Niewielka, wzmocniona i okryta warstwą antypoślizgową obudowa skrywa ogniwa o pojemności 20000 mAh. Dwa porty USB oraz zabezpieczenia chroniące przed przegrzewaniem i zbyt wysokim napięciem pozwalają jednocześnie uzupełniać energię w dwóch urządzeniach. Co więcej, power bank do poziomu 11000 mAh naładujesz w ok. 3 godziny.

technologiczna wyprawka

Huawei MediaPad M3 Lite

Ośmiordzeniowy procesor i 3 GB pamięci RAM to gwarancja niezawodnej wydajności, nawet jeśli w tle działa kilka aplikacji. Praca nad referatem i szukanie informacji do wypracowania będą więc łatwiejsze. Wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1” pozwoli na komfortowe oglądanie filmów i seriali. Głośniki stereofoniczne z technologią SWS 3.0 świetnie sprawdzą się w nauce języków i słuchaniu audiobooków. 

Samsung Galaxy Tab A

Wyświetlacz 10,1” o panoramicznych proporcjach 16:10 zapewni wyjątkową jakość obrazu, czy to podczas oglądania filmów czy pracy nad referatami. Funkcja Quick Connect umożliwi bezprzewodową transmisję obrazu. Wyposażony w tryb Pro i HDR aparat o matrycy 8 Mpix zrobi wyraźne zdjęcia dokumentów lub notatek. Tablet spodoba się także młodszym dzieciom. Specjalny tryb Kids Mode zmienia interfejs urządzenia w bajkową scenerię.

Apple iPad 32GB

Superwydajny procesor A9 gwarantuje płynne działanie aplikacji. I to aż przez 10 godzin, bo na tyle nieprzerwanej pracy pozwala bateria. Aluminiowa obudowa unibody wygodnie leży w ręce, a niewielka waga urządzenia, czyli 0,5 kg sprawia, że można zabrać je np. do biblioteki. Robiące szczegółowe zdjęcia aparat o matrycy 8 Mpix pozwoli z łatwością fotografować dokumenty i notatki.

czytnik ebooków dla ucznia

Amazon Kindle Touch 8                   

Wykonany w technologii e-ink ekran odbija światło w ten sam sposób co papier. Osiem rozmiarów czcionki ułatwia dopasowanie tekstu do własnych preferencji. Realne odwzorowanie numeracji stron pozwala szybko znaleźć najważniejszy fragment. Wbudowany słownik gwarantuje dostęp do ponad 250000 definicji. Dzięki temu czytanie ebooków jest przyjemne w każdych warunkach.

InkBOOK Classic 2

Ekran z e-papieru o proporcjach 4:3, możliwość przewracania stron gestami lub dedykowanymi przyciskami oraz żywotna, wytrzymująca nawet kilka tygodni użytkowania bateria sprawiają, że korzystanie z tego czytnika jest intuicyjne i komfortowe. 4 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozbudować do 32 GB stwarza możliwość przechowywania dziesiątek tysięcy publikacji.

pendrive dla ucznia

SanDisk 32GB Ultra Fit

Szybki transfer danych, rekordowo małe rozmiary i ogromna pojemność. Rewelacyjny pendrive dla ucznia. Port USB 3.0 zapewnia prędkość odczytu do 130 MB/s, dzięki czemu dzielenie się multimediami nie wymaga już długiego czekania. Ogromny atut stanowi również oprogramowanie SanDisk SecureAccess, które zapewnia 128-bitowe szyfrowanie oraz umożliwia ochronę plików hasłem.

Kingston 64GB DataTraveler Locker

Wytrzymały, kompaktowy i zapewniający bezpieczeństwo przechowywanych plików. Szyfrowanie sprzętowe i możliwość ochrony folderów i dokumentów hasłem dopełnione zostały funkcją blokowania pamięci po 10 nieudanych próbach logowania. Szybki transfer danych zapewnia port USB 3.0, dzięki któremu prędkość przesyłania jest aż ośmiokrotnie większa niż w standardzie 2.0.

słuchawki dla ucznia

HP H2800

Wygodne słuchawki nauszne, które oferują dobrą jakość dźwięku. Sprawdzą się zarówno w zastosowaniach edukacyjnych, jak i w czasie słuchania muzyki oraz oglądania filmów. Praktycznym udogodnieniem jest możliwość ich złożenia. To sprawia, że są doskonałym akcesorium na wycieczki. Gumowy pałąk znacznie ułatwia ich dostosowanie do własnych oczekiwań.

Apple Beats EP On-Ear                       

Słuchawki zaprojektowane z myślą o osobach ceniących wysoką jakość dźwięku, komfort i niezawodność. Doskonałe na wieczór z ulubioną płytą i serialem, a także na wieczorny bieg. Wzmocniona stalą konstrukcja zapewnia dużą wytrzymałość. System Noise Isolating pomaga z kolei skoncentrować się na odsłuchu, wyciszając zewnętrzne odgłosy. Dzięki temu nauka języków będzie łatwiejsza.

Samsung Level U Pro

Bezprzewodowe słuchawki douszne, które emitują dźwięk w jakości UHQ (96 kHz / 24 bity). Hybrydowe wkładki zapewniają nie tylko wygodę, ale i odpowiednią izolację dźwięków z zewnątrz. Magnetyczne zatrzaski pozwalają w mgnieniu oka otworzyć mechanizm i odebrać przychodzące połączenie. Dzięki temu słuchawki staną na wysokości zadania w drodze do szkoły oraz w czasie nauki i wieczornego relaksu.

dyktafon do szkoły

Philips Dyktafon Phillips DVT1150               

Łatwy w obsłudze, wyposażony w wydajną baterię dyktafon, który umożliwia łatwe zarządzanie nagraniami dzięki automatycznemu dodawaniu dat. Użyteczną funkcją jest także rejestrowanie dźwiękowych notatek. 4 GB wbudowanej pamięci pozwolą przechować dziesiątki nagrań. Dzięki podłączeniu "Plug & Play" kopiowanie materiałów na inne urządzenia jest proste i szybkie.

Philips Dyktafon Philips DVT2000

Stereofoniczny dyktafon z czytelnym ekranem i pojemną baterią, która wystarczy nawet na 270 h nagrywania. Urządzenie może zapisywać dźwięki w formacie MP3, co znacznie ułatwi odsłuch na telefonie lub tablecie. Podstawowe 4 GB pamięci wewnętrznej można rozbudować do 32 GB, korzystając z kart micro SD. Tuner FM pozwoli z kolei na nagrywanie audycji radiowych. 

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w szkolną rzeczywistość. Zapewniają uczniom kontakt z rodzicami, ułatwiają dostęp do informacji, uatrakcyjniają lekcje. I, co najważniejsze, pomagają w skutecznej nauce. O tym jednak przeczytasz w następnym poradniku. Tymczasem podziel się w komentarzach swoimi pomysłąmi na technologiczną wyprawkę.

Zobacz wszystkie smartfony i telefony, smartwatche, tablety, czytniki ebooków, dyktafony, powerbanki, pendrive'y, słuchawki w x-kom