Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Jakie urządzenia i akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia? Kupujemy technologiczną wyprawkę

Jakie urządzenia i akcesoria komputerowe wybrać dla ucznia? Kupujemy technologiczną wyprawkę

·
Zaktualizowano: Miesiąc temu

Foldery zdjęć z wakacyjnych wypadów uporządkowane. Nawigacja samochodowa zaprogramowana na standardową trasę. Zeszyty i przybory do pisania spakowane. Tak, zabrzmiał już pierwszy dzwonek. Czas wspólnie stawić czoła szkolnym wyzwaniom. Czy technologia okaże się tutaj pomocna? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Jakie urządzenia przydadzą się Twojemu dziecku w szkole?

Bądź z dzieckiem w stałym kontakcie

Jako troskliwy rodzic na pewno chcesz pozostawać w stałym kontakcie z dzieckiem. A i Twoja pociecha poczuje się lepiej, wiedząc, że w każdej chwili może usłyszeć wspierający głos mamy lub taty. I wcale nie dotyczy to tylko najmłodszych uczniów. Nastolatki też mają swoje rozterki.

Podstawowym akcesorium, które pozwoli Ci nawiązać kontakt z dzieckiem, jest telefon. W szkole sprawdzi się zarówno standardowy model z klawiaturą i niewielkim wyświetlaczem, jak i smartfon. Wśród zalet pierwszego rozwiązania można wymienić niskie ceny, dużą odporność na uszkodzenia i długą pracę baterii. Dlatego to dobra propozycja dla młodszych dzieci.

Smartfony wzbudzają zainteresowanie uczniów w każdym wieku. Przecież komfortowe korzystanie z Internetu i aplikacji znacznie ułatwia i uprzyjemnia życie. Niemniej ma też wady. Dostępne programy mogą rozpraszać uwagę dziecka. Przypomnij więc o zawartych w statucie szkoły przepisach. W przypadku problemów skonfiguruj kontrolę rodzicielską w urządzeniu. Zrobisz to z poziomu systemu operacyjnego oraz przy wykorzystaniu software’u, np. Norton Family. Dzięki temu ograniczysz dziecku dostęp do nieodpowiednich aplikacji i stron internetowych, a także uniemożliwisz nawiązywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów pod niepożądane numery.

Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon lub smartfon dla ucznia?

Dobry telefon lub smartfon dla dziecka powinien być solidny, odporny na uszkodzenia i wyposażony w wytrzymałą baterię. Jeśli zdecydujesz się na model z ekranem dotykowym, zabezpiecz go, kupując szkło ochronne oraz wytrzymałe etui.

Więcej informacji znajdziesz w naszym poradniku: Folie i szkła ochronne. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Najlepsze smartfony i telefony znajdziesz w sklepie x-kom

Sprawdź drogę dziecka do i ze szkoły

Smartwatch może być uzupełnieniem lub alternatywą dla smartfona. Standardowe funkcje, jak np. otrzymywanie powiadomień i wiadomości tekstowych, przyśpieszą kontakt. Twoje dziecko dowie się o połączeniu także wtedy, gdy telefon będzie leżał schowany w wewnętrznej kieszeni plecaka. Modele z wbudowanym slotem na kartę SIM umożliwią wysyłanie wiadomości i prowadzenie rozmów w przypadku pozostawienia telefonu w domu (oczywiście pod warunkiem umieszczenia w smartwatchu karty SIM).

Ciekawą właściwością smartwatchów (oraz smartfonów) jest możliwość wykorzystania ich do sprawdzenia, w jakim miejscu znajduje się Twoja pociecha. Jeśli urządzenie wyposażono w moduł GPS, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią aplikację, która pozwoli zlokalizować dziecko. Dzięki temu, oczekując jego przyjścia do domu, możesz przygotować smakowity posiłek lub rozgrzewający napój.

technologiczna wyprawka
 

Pamiętaj tylko, że nadmierna kontrola może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. Dlatego porozmawiaj z dzieckiem o zastosowaniu takiego rozwiązania. Powiedz, w jakich sytuacjach powinno ono uruchamiać GPS w urządzeniu, i wykaż płynące z tego korzyści.

To może Cię zainteresować:

Sięgnij po smartwatche dla dzieci

Wprowadź dziecko w świat aplikacji edukacyjnych używanych (nie tylko) na lekcjach

Explain Everything, Kahoot!, DuoLingo. Te nazwy nie są u nas jeszcze powszechnie znane. Może z wyjątkiem ostatniej.

Duolingo

Aplikacja z sympatyczną sówką pomaga w skutecznej nauce języków obcych, utrwalając nie tylko słownictwo i gramatykę, ale także nawyk regularnego wykonywania ćwiczeń. Co ciekawe, udostępnia ona opcję tworzenia wirtualnych klas, dzięki czemu nauczyciel może obserwować postępy uczniów.

Explain Everything

Wspaniałe możliwości roztacza również Explain Everything. Aplikacja ta pozwala tworzyć wyjątkowe prezentacje z wykorzystaniem zdjęć, filmów, tekstu i głosu. Jej obsługa jest bajecznie prosta, a forma atrakcyjna dla uczniów w każdym wieku. To jasne, że Twoje dziecko zapamięta więcej, przygotowując własne wyjaśnienia zagadnień lub rozwiązania problemów. Warto odnotować, że w kwietniu 2017 r. Explain Everything została pilotażowo wprowadzona do programów pięciu wrocławskich szkół.

Kahoot!

Kahoot! to z kolei sposób na udaną lekcję powtórzeniową. Korzystając z aplikacji, nauczyciel przygotowuje quiz podsumowujący wiedzę. Otrzymawszy zaproszenie, uczniowie dołączają do rozgrywki i odpowiadają na pytania. Lekcje można przeprowadzać w pracowniach informatycznych lub — jeżeli każdy ma smartfon lub tablet — w standardowych salach lekcyjnych. Najlepsza zabawa zaczyna się jednak w momencie podzielenia uczniów na grupy, których zadaniem będzie przygotowanie własnych quizów.

Jak rozpocząć tę wspaniałą przygodę?

Explain Everything, Kahoot! i DuoLingo dostępne są na telefony i tablety z systemami Android, iOS i Windows. Pierwsza jest płatna, choć każdemu użytkownikowi przysługuje 30-dniowy okres próbny. Pozostałe pobierzesz za darmo.

By Twoje dziecko mogło korzystać z aplikacji, niezbędny jest smartfon lub tablet. Specyfikacje urządzeń kupowanych z myślą o tych programach wcale nie muszą być imponujące. W przypadku smartfonów z Androidem lub Windowsem do płynnej i komfortowej pracy wystarczą czterordzeniowy (ok. 1,4 GHz) procesor oraz 2 GB pamięci RAM. Tablet do szkoły z jednym z wymienionych systemów spełni oczekiwania, mając czterordzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Z kolei do uruchomienia Explain Everything na iPadzie lub iPhonie, potrzebny będzie iOS 9.1. DuoLingo i Kahoot! zadziałają ze starszą wersją systemu, czyli iOS 9.0.

Zobacz też:

Poznaj polecane tablety

Zachęć do ćwiczeń z dyktafonem

W ćwiczeniach językowych można wykorzystać również dyktafon. To praktyczne urządzenie nagra wysokiej jakości materiały, których późniejszy odsłuch pozwoli doskonalić wymowę. Tak, w tej roli można wykorzystać także telefon lub wyposażony w mikrofon komputer. Dyktafon ma jednak tę zaletę, że pozwoli dziecku w pełni skoncentrować się na ćwiczeniach.

Studenci często używają dyktafonów do nagrywania wykładów. Czy warto stosować go w taki sposób w szkole? Wbrew pozorom rejestrowanie lekcji może okazać się bezcelowe. Dlaczego? W dobie aktywizujących metod nauczania wykłady zajmują niewiele czasu na zajęciach edukacyjnych. Jeśli jednak Twoje dziecko chciałoby nagrać fragment lekcji lub gościnnego wystąpienia, zapoznaj się ze statutem szkoły, w którym znajdziesz stosowne przepisy. Pamiętaj też, że mile widziane i grzeczne będzie zapytanie przemawiającej osoby o pozwolenie.

Poznaj polecane dyktafony

Rozwiąż problemy z dostępnością lektur

Ale tej książki nie ma już w bibliotece… Na pewno znasz to wytłumaczenie. Najciekawsze jest to, że często nie mija się ono z prawdą. Zbliżone programy nauczania klas równoległych i niewielka liczba dostępnych egzemplarzy rzeczywiście mogą utrudnić dostęp do lektur. Tutaj z pomocą przychodzi technologia.

technologiczna wyprawka
 

Czytnik ebooków to urządzenie, które pozwoli Twojemu dziecku mieć przy sobie nie tylko zadany przez nauczyciela tekst, ale także mnóstwo innych książek. Omówienia, recenzje, lektury uzupełniające i wykraczające poza program poszerzą wiedzę. Ulubione opowiadania sprawią wiele radości. W dodatku kompaktowy rozmiar urządzenia pomoże zmniejszyć wagę plecaka lub torby.

Całkiem pokaźną podręczną biblioteczkę przygotujesz także na smartfonach i tabletach. Te urządzenia sprawdzą się zarówno w przypadku ebooków, jak i audiobooków. No i okażą się bezcenne podczas szybkiej powtórki treści lektury, np. w czasie odsłuchiwania fragmentów na przerwie.

Darmowy dostęp do wielu znajdujących się w programach nauczania pozycji zapewnią polecane przez x-komowe mole książkowe Wikiźródła oraz strona wolnelektury.pl. Niektóre utwory opublikowane są tam także w formie audiobooków.

Sprawdź koniecznie:

Poznaj polecane czytniki ebooków dla uczniów

 

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w uczniowskim plecaku?

Zadbaj o więcej energii

Wyczerpana bateria w smartfonie lub smartwatchu Twojego dziecka może skutecznie utrudnić komunikację. Na szczęście w bardzo łatwy sposób zadbasz o to, aby takie zdarzenie nie miało miejsca. I wcale nie musisz kupować dodatkowej ładowarki. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie powerbank. Dlaczego? Przede wszystkim, korzystając z niego, Twoje dziecko może stale mieć ładowane urządzenie w zasięgu wzroku. Lepiej nie zostawiać telefonu ani smartwatcha bez nadzoru. No i powerbank sprawdzi się także na wycieczkach, kiedy trudno o dostęp do kontaktu. Jest kompaktowy, z łatwością zmieści się w wewnętrznej kieszonce plecaka i pozwoli uniknąć plątaniny kabli.

Przeczytaj też:

Poznaj polecane powerbanki

Usprawnij wymianę danych

Pendrive to rewelacyjny pomocnik w szkolnych zadaniach specjalnych. Referat do wydrukowania? Prezentacja na lekcji? Wymiana plików, np. audiobooka z lekturą? Nic prostszego. Nie ma już konieczności wysyłania e-maili z wieloma załącznikami, uploadowania lub zabierania na lekcje laptopa. Wystarczy przecież skorzystać z dostępnego w szkole sprzętu.

Pamiętaj tylko o odpowiedniej ochronie przed wirusami. Podstawą jest oczywiście program antywirusowy z aktualnymi bazami danych. W Windows 7 i późniejszych wersjach zablokowano automatyczne uruchamianie przechowywanych na pendrivie plików. Dzięki temu możesz spokojnie zeskanować nośnik i upewnić się, że jego zawartość nie stanowi zagrożenia.

Jaki pendrive dla dziecka wybrać?

Do komfortowego przenoszenia niewielkich plików, np. referatów i prezentacji, wystarczy akcesorium o pojemności co najmniej 8 GB. Obecnie standarem są porty USB 3.0, które umożliwiają transfer plików z prędkością kilkukrotnie wyższą niż USB 2.0. 

Więcej dowiesz się z naszego poradnika: Jaki pendrive wybrać? ABC pamięci masowych.

Poznaj polecane pendrive'y

Pokaż, że słuchawki znajdą zastosowanie także w nauce

Dzieciom i młodzieży słuchawki kojarzą się przede wszystkim z rozrywką. Nie może więc dziwić fakt, że często zajmują honorowe miejsce w plecakach. Tymczasem akcesoria te mogą uczynić codzienną naukę znacznie bardziej efektywną. Słuchanie audiobooków jest przecież wartościową metodą poznawania kolejnych tekstów. Co ciekawe, szczególnie dobrze sprawdza w przypadku poezji. Odpowiednio interpretowany głosowo utwór o wiele łatwiej zrozumieć.

Słuchawki warto wykorzystać także do nauki języków obcych. Regularne odsłuchiwanie i powtarzanie słówek oraz zdań pomoże wykształcić właściwy akcent, ułatwi wyłapywanie i zapamiętywanie słów oraz zwrotów.

technologiczna wyprawka
 
Czy wiesz, że...

Zaburzenia słuchu diagnozowane u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą znacznie utrudniać naukę i zubażać słownictwo. Dlatego regularne kontrole tego zmysłu są tak ważne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Stosowane dzisiaj metody stymulacji dźwiękiem, np. metoda Tomatisa i metoda Johansena, skutecznie przywracają prawidłowe działanie zmysłu słuchu.

 

Przeczytaj też:

Poznaj polecane słuchawki

 

W jaki sposób technologia pomoże zadbać o bezpieczną drogę do i ze szkoły?

Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły to temat wciąż aktualny, powracający na zajęciach edukacyjnych. W tym zakresie możesz też uczyć dziecko samodzielnie. Znajdź chwilę i wyruszcie na wspólny spacer najkrótszą, godną zaufania trasą do szkoły. Wyjaśnij, co oznaczają konkretne znaki, pokaż, jak należy zachowywać się na przejściach dla pieszych. Tego nie zastąpi nawet najskrupulatniej przygotowana lekcja.

Na co dzień bądź dobrym przykładem. Pamiętaj, że dzieci chętnie naśladują dorosłych. I jeśli zobaczą, że mamusia lub tatuś (a nawet osoba nieznajoma) przechodzą na czerwonym świetle albo nie rozglądają się przed wejściem na przejście dla pieszych, mogą postępować w taki sam sposób.

Świetnym uzupełnieniem wiedzy przekazywanej przez rodziców i nauczycieli będzie technologia. W utrwalaniu wiadomości pomogą aplikacje mobilne i webowe. Lepszą kontrolę drogi, którą dziecko powraca ze szkoły, umożliwią smartwatche dla dzieci z lokalizatorami. Nie zapominaj też o tym, że w jesienne i zimowe dni telefon lub smartfon z funkcją latarki mogą oświetlić trasę Twojego dziecka, a także okazać się bardzo ważnym dodatkiem do odblasków.

 

Jakie przepisy regulują korzystanie z nowoczesnych technologii w szkole?

Zasady korzystania z urządzeń technologicznych przez uczniów zawarte są w statutach szkół. Podczas lekcji ich używanie jest zakazane. Wyjątek stanowią sytuacje, w których są one pomocami dydaktycznymi, czyli np. zajęcia z zastosowaniem aplikacji mobilnych. A co z przerwami? Tutaj występują rozbieżności. Część szkół zakazuje uczniom sięgania po telefony i tablety także w czasie pauz lub po prostu znacznie ogranicza takie możliwości.

W niektórych placówkach przygotowano specjalne depozyty. Wchodzący na lekcje uczniowie pozostawiają swoje telefony np. w dostosowanych do tego skrzynkach. Warto wiedzieć, że odpowiedzialność za urządzenia ponosi właśnie szkoła.

Jeśli myślisz o wyposażeniu dziecka w telefon lub inne urządzenie, dokładnie zapoznaj się z figurującymi w statucie przepisami. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę swojej pociechy na odpowiedzialne korzystanie z dobrodziejstw technologii. Nie służą one do tego, by imponować rówieśnikom. Powinny być używane zgodnie z przeznaczeniem, w myśl obowiązujących w danym miejscu reguł. Przypominaj o tym dziecku, a sprawisz, że nowoczesne technologie ułatwią mu osiąganie kolejnych sukcesów i spełnianie marzeń. Dzięki nim zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności staje się przyjemne i jeszcze bardziej atrakcyjne. To będzie bezcenna lekcja.

Polecane produkty

 
telefon dla ucznia

Xiaomi Redmi 10C 4/64GB Ocean Blue

Kup swojemu dziecku smartfon, który będzie wszechstronny – ułatwi codzienne obowiązki, surfowanie w sieci, oglądanie filmów, granie, czy robienie dobrej jakości zdjęć. Telefon marki Xiaomi posiada ekran 6,7 cala, a to gwarantuje duży obszar roboczy i wygodną obsługę aplikacji. Może też pochwalić się baterią 5000 mAh z szybkim ładowaniem, która zapewni mu energię na długi czas. 

Apple iPhone 11 64GB Black

Szybki i niezawodny sprzęt do codziennych zadań? Wybierz iPhone’a, który oferuje świetny system, bezpieczeństwo na najwyższym poziomie oraz szybkość i niezawodność w każdej sytuacji. Pozwól, aby dziecko mogło wykorzystać jego wszechstronność i wszystkie atuty wygodniej - na multibarwnym ekranie Retina o przekątnej 6,1 cala.

Samsung Galaxy A53 5G 6/128GB 120Hz Black

Okazuje się, że nowoczesny wygląd i zaawansowana technologia mogą iść w parze. Smartfon Samsung Galaxy A53 to kwintesencja tego, co potrzebne jest każdemu młodszemu i starszemu użytkownikowi. Zapewnia m.in. wydajny procesor, który przygotowany jest na wielopłaszczyznową pracę i intensywną rozrywkę. Oprócz tego, dziecko otrzyma tu świetny wyświetlacz, system czterech obiektywów oraz pojemną baterię, przygotowaną na najcięższe wyzwania.  

realme GT Master Edition 5G 6/128GB 120Hz Grey

Smartfon marki realme skrywa w sobie doskonałe komponenty, w tym 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 778G, które odczuwalnie wpływają na płynność jego działania. Można ją poczuć na mega atrakcyjnym, 6,43-calowym ekranie Super AMOLED 120 Hz. Do dyspozycji jest tu też system trzech aparatów oraz akumulator z technologią szybkiego ładowania SuperDart Charge 65 W. Każde dziecko będzie nim zachwycone!

vivo Y33s 8/128GB Mirror Black NFC                               

vivo Y33s to lekki, smukły i niezwykle elegancki smartfon, który bez najmniejszych problemów poradzi sobie z codziennymi zadaniami. Dzięki procesorowi MediaTek Helio G80 i baterii 5000 mAh można używać go do wielu zadań i nie martwić się o jego wydajność. Wygodne, sprawne i swobodne przeglądanie treści? Z tym modelem vivo uczeń ma to jak w banku.

 

technologiczna wyprawka

Google Fitbit ACE 3 czarny

Idealny smartwatch dla ucznia? Warto wybrać urządzenie, które śledzi aktywność dziecka nie tylko w czasie dnia, ale również w nocy podczas snu, sprawdzając tym samym jego jakość. Może być to np. opaska Ace 3, która jest kompatybilna z ponad 200 różnymi smartfonami z systemami Android i iOS, a ponadto gwarantuje niezwykłą trwałość i solidny zapas energii, wystarczający nawet na 8 dni.

Garett Kids Sun Pro 4G czarny                        

Wybierz bajerancki dziecięcy smartwatch marki Garett, który stanowi połączenie klasycznych rozwiązań oraz nowoczesnych, zaawansowanych udogodnień. Zegarek skutecznie pomaga w codziennych aktywnościach, np. podczas spacerów, czy rozmów telefonicznych. Ale to nie wszystko. Solidne komponenty i rodzaj wbudowanych funkcji są gwarantem bezpieczeństwa malucha oraz komfortu rodzica.

technologiczna wyprawka

Green Cell PowerPlay20 20000mAh (USB-C, PD 18W, Q.C. 3.0)

Poznaj powerbank, który świetnie komponuje się ze wszystkimi nowoczesnymi smartfonami i przyciąga wzrok, a do tego gwarantuje solidną dozę energii. Zamknięto w nim bardzo dobrej jakości ogniwa. Za jego pomocą można uzupełniać baterię nawet w trzech urządzeniach jednocześnie. A do tego urządzenie Green Cell cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

ADATA Power Bank P10000QCD 10000mAh czarny

Doskonała propozycja na szkolne wycieczki. Powerbank ADATA jest wyposażony w pojemną baterię 10 000 mAh, kilka porów USB i obsługuje wiele technologii szybkiego ładowania, dzięki czemu jest bezpieczny i wygodny, a dziecko ma dostęp do prądu bez względu na to, gdzie się znajduje. Co więcej, urządzenie jest też kompaktowe i lekkie, a to sprawia, że zmieści się nawet w niewielkim bagażu.

x-kom Power Bank 10000 mAh (Indukcja 10W, USB-C, PD 18W)

Postaw na bezprzewodowy powerbank x-kom, pozwalający na szybkie i wygodne naładowanie dowolnego smartfona lub tabletu – indukcyjnie lub przewodowo. Przekonaj się, że jest to lekki, poręczny i wytrzymały sprzęt, który idealnie sprawdzi się w podróży. Spraw, by dziecko nie musiało rozglądać się nerwowo w poszukiwaniu gniazdka elektrycznego, gdy bateria w smartfonie jest bliska wyczerpania. Z powerbankiem x-kom o pojemności 10000 mAh energię będzie mieć zawsze przy sobie.

technologiczna wyprawka

Xiaomi Pad 5 6/128GB Cosmic Gray 120Hz

Możliwości Xiaomi Pad 5 można wykorzystać do nauki, pracy lub rozrywki. Dzięki 11-calowemu ekranowi o dużej rozdzielczości WQHD+ będzie to czysta przyjemność. Urządzenie dba też o wzrok, poprzez redukcję emisji światła niebieskiego. Technologie True Display oraz Sunlight Display automatycznie dostosowują tablet do warunków otoczenia i zapewnią dobrą widoczność wyświetlanych treści. Komfort i jakość ponad wszystko.

Huawei MatePad 11 WiFi 6/128+Magnetic Keyboard+M-Pencil 2

Dzięki temu tabletowi dziecko może uczyć się, czytać, poznawać świat. Co jednak najważniejsze - wygodniej i płynniej, korzystając z ekranu dotykowego. Ta propozycja od Huawei jest pierwszym takim urządzeniem z wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania 120 Hz, zapewniającym wyjątkową płynność i responsywność. Dlatego oprócz nauki i pracy, genialnie posłuży też do multimedialnej rozrywki, wynosząc ją na wyższy poziom.

Apple iPad 10,2" 9gen 64GB Wi-Fi Space Gray

Zabawa, nauka, komunikacja i mnóstwo innych rzeczy. Na nie wszystkie Twojemu dziecku pozwoli iPad, który jest niesamowicie lekki, smukły i wytrzymały. Ma szybki interfejs Wi-Fi i komórkowy, a do tego baterię działającą przez cały dzień. Z kolei dzięki innowacyjnemu wyświetlaczowi Multi-Touch obsługa aplikacji i programów do nauki jest prosta, intuicyjna i bardzo płynna.

czytnik ebooków dla ucznia

Amazon Kindle Paperwhite 5 8 GB bez reklam czarny                  

Chcesz, aby czytanie lektur było dla Twojego dziecka przyjemnością? Dzięki czytnikowi Amazon Kindle Paperwhite 5 w końcu jest to możliwe. Dzięki niemu będzie mogło rozkoszować się dobrą książką bez względu na to, gdzie się znajduje – w szkole, w parku, czy w autobusie. Co więcej, istnieje tu możliwość pełnej personalizacji sprzętu „pod siebie”. Mowa m.in. możliwości o regulacji barw wyświetlacza oraz zmieniania wielkości czcionek, aby dopasować urządzenie do indywidualnych preferencji.

Bemi Cognita 6" zielony

Ten czytnik jest w stanie pomieścić naprawdę dużo książek i posiada ekran E-INK Pearl, który imituje druk na papierze, dbając o oczy i pozwalając na długie godziny lektury bez uczucia zmęczenia wzroku. Jego zgrabna i lekka konstrukcja sprawia z kolei, że zmieści się w każdy plecak i torbę podróżną. Spora dawka energii gwarantuje też możliwość czytania książki za książką bez konieczności ładowania urządzenia. 

pendrive dla ucznia

SanDisk 128GB Dual Go USB Type-C 150MB/s

Ten pendrive to coś więcej, niż tylko dodatkowa przestrzeń. Posiada dedykowaną aplikację, umożliwiającą robienie natychmiastowych kopii zapasowych z iPhone'a, przenoszenie wybranych plików, albumów oraz szyfrowanie danych. Z kolei obrotowa obudowa chroni złącza i ma otwór do mocowania, aby można było nosić iXpand Go zawsze przy sobie.

Kingston 128GB DataTraveler Exodia (USB 3.2 Gen 1)

Sprawny dostęp do danych na komputerach przenośnych i stacjonarnych, monitorach i wielu innych? Kup dziecku pendrive Kingston DataTraveler Exodia, który umożliwia szybki transfer i wygodne przechowywanie dokumentów, muzyki, filmów i innych danych. Praktyczna konstrukcja i modne kolory sprawiają, że jest to idealne urządzenie do codziennego użytku.

słuchawki dla ucznia

Jabra Elite 85H titanium-czarne

Postaw na solidne słuchawki nauszne, które oferują dobrą jakość dźwięku. Sprawdzą się zarówno w zastosowaniach edukacyjnych, jak i w czasie słuchania muzyki oraz oglądania filmów. To sprawia, że są również doskonałym akcesorium na wycieczki dla Twojej pociechy. Słuchawki Jabra oferują też funkcję, która wykrywa usunięcie ich z uszu i automatycznie odtwarza i wstrzymuje dźwięk oraz odbiera lub wycisza rozmowy.

JBL Tune 510BT Czarne                       

Słuchawki zaprojektowane z myślą o osobach ceniących wysoką jakość dźwięku, komfort i niezawodność. Ich lekka konstrukcja zapewnia niezwykle wygodne użytkowanie. Urządzenie JBL zostało też wyposażone w pojemny akumulator, który umożliwi naukę i rozrywkę nawet przez 40 godzin ciągiem, a inteligentny system sprawia, że za ich pomocą można bezproblemowo przełączać się pomiędzy różnymi urządzeniami bezprzewodowymi.

Apple Beats Fit Pro czarne

Dzięki Apple Beats Fit Pro dziecko skutecznie odizoluje się od przeszkadzającego hałasu oraz usłyszy wszystko to, co ważne. Może rozmawiać, uczyć i relaksować się przy najlepszej jakości dźwiękach, które wspierane są tu przez najnowcześniejsze technologie. Z kolei dwa tryby zastosowane w słuchawkach Apple Beats Fit Pro dają pełną kontrolę nad tym, co słyszy. 

dyktafon do szkoły

Sony ICD-PX240               

Przed Tobą funkcjonalny dyktafon cyfrowy, który zapewnia wysoką jakość nagrań i komfort użytkowania, dzięki przejrzystemu wyświetlaczowi. Kolejnym atutem są jego niewielkie wymiary oraz waga, które sprawiają, że dziecko może mieć go zawsze przy sobie i korzystać, kiedy tylko tego potrzebuje. Z tym urządzeniem Sony nagrywanie przebiegu spotkań, wywiadów, czy notatek głosowych jest czystą przyjemnością.

Philips Dyktafon cyfrowy DVT4110

Urządzenie marki Philips świetnie sprawdzi się do nagrywania wykładów oraz odległych dźwięków. Wysoką jakość wszystkich zebranych przez nie materiałów gwarantują aż trzy specjalistyczne mikrofony o wysokiej czułości. Do dyspozycji jest tu m.in. opcja nagrywania z wyprzedzeniem oraz timer, który gwarantuje, że nie stracisz żadnego kawałka wypowiedzi.

Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają w szkolną rzeczywistość. Zapewniają uczniom kontakt z rodzicami, ułatwiają dostęp do informacji, uatrakcyjniają lekcje. I, co najważniejsze, pomagają w skutecznej nauce. 

Tymczasem podziel się w komentarzach swoimi pomysłami na technologiczną wyprawkę.

Zobacz wszystkie smartfony i telefony, smartwatche, tablety, czytniki ebooków, dyktafony, powerbanki, pendrive'y, słuchawki w x-kom