Serwis i reklamacje


Serwis producenta

Skierowanie zgłoszenia gwarancyjnego bezpośrednio do producenta, w większości przypadków przyśpiesza jego realizację. Poniżej znajdziesz listę producentów wraz z danymi do kontaktu. Jeśli producent, którego szukasz, nie znajduje się na poniższej liście, skontaktuj się z nami - nasi pracownicy zapewnią Ci fachową pomoc w każdej sytuacji.

Wybierz producenta z listy, aby wyświetlić dane kontaktowe autoryzowanego serwisu:


Reklamacje i zwroty

Jak wygląda proces składania reklamacji?

 1. Dodaj zgłoszenie reklamacyjne korzystając z formularza dostępnego pod przyciskiem poniżej.
 2. Poczekaj na nadanie numeru reklamacji (RMA) - otrzymasz go drogą elektroniczną w ciągu 2 dni od przesłania zgłoszenia.
 3. Przydzielony numer RMA umieść na paczce obok listu przewozowego i zabezpiecz go przed zniszczeniem.
 4. Paczkę prześlij do naszego Działu Obsługi Technicznej lub dostarcz bezpośrednio do jednego z naszych salonów stacjonarnych.
 5. Po rozpatrzeniu reklamacji otrzymasz pełną dokumentację serwisową wraz z wynikiem ekspertyzy.

Informacje szczegółowe

 • Reklamowany towar należy dostarczyć do jednego z naszych salonów stacjonarnych (w przypadku zakupu dokonanego w salonie) lub wysłać na adres naszej siedziby (w przypadku zakupu dokonanego przez sklep internetowy) - Serwis x-kom sp. z o.o., ul. T. Rejtana 29B, 42-202 Częstochowa.
 • Towar musi być zapakowany w sposób umożliwiający bezpieczny transport do serwisu.
 • Zgłaszany towar powinien być kompletny, włączając w to akcesoria mające wpływ na funkcjonalność sprzętu lub mogące być jedną z przyczyn nieprawidłowego funkcjonowania sprzętu.
 • W powyższym zgłoszeniu należy określić tryb reklamacji, z jakiego chcesz skorzystać - gwarancja lub niezgodność towaru z umową.
 • W przypadku zgłoszenia tytułem gwarancji, wymagane jest dołączenie kserokopii faktury lub paragonu, oryginalnej karty gwarancyjnej (jeśli produkt taką posiada) oraz szczegółowego opisu usterki, wraz z informacją o okolicznościach jej występowania.
 • Reklamowany towar można odebrać tą samą drogą, jaką został do nas dostarczony - w salonie stacjonarnym (w przypadku zgłoszenia przez salon) lub za pośrednictwem firmy kurierskiej (w przypadku zgłoszenia pocztowego).
 • W przypadku odbioru zgłoszenia w salonie stacjonarnym, reklamowany towar należy odebrać w terminie 30 dni od powiadomienia Klienta o zakończeniu procedur serwisowych.

Masz pytania? Napisz do nas na adres: serwis@x-kom.pl

Dodaj zgłoszenie reklamacyjne

Sprawdź status zgłoszenia reklamacyjnego