Szykuj się na przygody. GoPro Hero8 Black jest już w przedsprzedaży

Co tam wiosna i lato. Jesień – to jest pora roku dla prawdziwych chwatów. Dopiero teraz pokażesz na, co Cię stać. Teraz zmierzysz się nie tylko z własnymi słabościami, ale i z pogodą. A przed Tobą jeszcze zima. Nie czekaj więc i już teraz zamów kamerę GoPro Hero8 Black.

Specyfikacja GoPro Hero8 Black

O kamerze GoPro Hero8 mówiono dużo jeszcze przed oficjalną premierą. Nieoficjalne informacje zebraliśmy na portalu Geex, ale dziś wiemy już wszystko o tej wyczekiwanej nowości GoPro.

Najważniejsza jest matryca. Ta ma rozdzielczość 12 Mpix. Nagrywa filmy w jakości:

  • 4K (do 60 fps)
  • 2.7K (do 120 fps)
  • QHD 1440 p (do 120 fps)
  • Full HD 1080 p (do 240 fps)

GoPro Hero8 Black obsługuje ponadto 2 formaty wideo MP4: H.264 i H.265. Nagranie zbogacisz dźwiękiem, który rejestrowany jest przez 3 mikrofony. Poza tym na pokładzie kamery znajdziesz baterię 1220 mAh, złącze USB-C, czytnik kart pamięci microSD, a do tego 3 sposoby łączności z innymi urządzeniami: poprzez Wi-Fi, poprzez Bluetooth lub poprzez USB. Geotagowanie zdjęć i filmów umożliwia moduł GPS.

Konstrukcja jest niebywale odporna na wstrząsy, uderzenia, pył i wodę. Wyprawa na pustynię, lodowiec, czy do dżungli nie robi na niej wrażenia. Możesz nią rejestrować wyczyny sportowe, mrożące krew w żyłach akrobacje, codzienne ćwiczenia, jazdę autem, skok ze spadochronem, surfowanie, pływanie i nurkowanie. Kamera może być zanurzona na głębokości do 10 metrów. I nic jej w tym czasie nie grozi.

Funkcje filmowe i fotograficzne

Stabilizacja HyperSmooth 2.0. Bez niej nagrywany obraz nie byłby tak płynny. Co więcej, do wyboru masz 3 poziomy stabilizacji: standardową, wysoką oraz zwiększoną. Działa ona w każdej rozdzielczości i przy każdym klatkażu.

Wypróbuj też TimeWarp 2.0, czyli automatyczne dopasowywanie szybkości nagrywania do bieżącej sytuacji. Kamera sama definiuje klatkaż, analizując ruch, scenerię i oświetlenie. Oczywiście wciąż zachowujesz nad wszystkim kontrolę i jednym dotknięciem przyspieszasz akcję. Slow-motion odbywa się z maksymalnie 8-krotnym spowolnieniem.

Filmowanie w pionie – idealne pod Stories i relacje na Instagramie. Teraz ich nagrywanie stanie się prostsze. Do tego tryb SuperFoto z HDR, która pozostaje aktywna kiedy stoisz w miejscu i kiedy się ruszasz. Tymczasem LiveBurst zacznie nagrywać już 1,5 sekundy przed zrobieniem zdjęcia i tyle samo po jego wykonaniu. Po co? Ano po to, żeby dać Ci możliwość wyboru idealnego ujęcia.

GoPro Hero8 Black ma ponadto 2 wyświetlacze. Pierwszy, 2-calowy, czyli główny, znajduje się z tyłu. Drugi, pomocniczy, 0,66” OLED mieści się na froncie. On poinformuje Cię o aktualnie ustawionej rozdzielczości, ilości klatek na sekundę, wskaże Ci także poziom baterii.

GoPro Hero8 Black sklep, GoPro Max sklep

Poznaj też GoPro Max

Główną zaletą kamery GoPro Max jest możliwość kręcenia filmów sferycznych, a więc w zakresie 360°. Dzięki czterem obiektywom kątowym zarejestrujesz to, co dzieje się z Tobą i przed Tobą. Wszystko w jakości: 5.6K (do 30 fps), QHD 1440p (do 60 fps) albo Full HD 1080p (do 60 fps).

Więcej informacji o kamerze GoPro Max znajdziesz tutaj.

Przedsprzedaż GoPro Hero8 Black trwa do 25 października 2019. Przedsprzedaż GoPro Max trwa do 24 października 2019. W tych dniach rozpocznie się realizacja złożonych zamówień.

Zamów GoPro Hero8 Black oraz GoPro Max w przedsprzedaży