Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • GeForce RTX 3090 – najpotężniejsza konsumencka karta graficzna na rynku już w naszym sklepie

GeForce RTX 3090 – najpotężniejsza konsumencka karta graficzna na rynku już w naszym sklepie

Najnowsze technologie, w tym obsługa ray tracingu, DLSS czy NVIDIA Broadcast, aż 24 GB superszybkiej pamięci GDDR6X i możliwość odpalenia gier w rozdzielczości 7680 × 4320 px przy 60 klatkach na sekundę – tak właśnie prezentują się możliwości najnowszej i najmocniejszej karty graficznej od NVIDII, czyli GeForce RTX 3090, którą możesz już zamówić w x-komie.

NVIDIA GeForce RTX 3090 do ekstremalnego grania i profesjonalnej pracy

Najnowsza i najmocniejsza karta graficzna NVIDIA GeForce, czyli RTX 3090, to prawdziwy potwór. Aż 10 496 rdzeni CUDA zapewnia niesamowicie płynną pracę w oprogramowaniu do grafiki 3D i edycji wideo. Wsparcie rdzeni RT i Tensor sprawia również, że gry wykorzystujące technologię ray tracingu i DLSS wyglądają lepiej niż kiedykolwiek, zbliżając się do absolutnego fotorealizmu.

NVIDIA dostarcza także mnóstwo własnych rozwiązań, aby jak najbardziej wspomóc twórców materiałów rozrywkowych. Aplikacja NVIDIA Broatcast pozwoli Ci między innymi na zmianę tła w nagraniu przechwytywanym przez kamerę internetową i poprawę jakości wideo, aby Twoi widzowie na streamie doświadczyli zupełnie nowej jakości transmisji.

Prawdziwą rewolucją jest natomiast znacznie poprawiona wydajności, aż 24 GB superszybkiej pamięci GDDR6X i HDMI 2.1. Dzięki temu GeForce RTX 3090 to pierwsza karta graficzna na rynku, która jest zdolna do uruchomienia gier w rozdzielczości 8K (7680 × 4320 px) przy 60 klatkach na sekundę i z aktywną technologią HDR.

Test wydajności GeForce RTX 3090

Jak RTX 3090 wypada w testach wydajności? Sprawdził to Piotr „Lipton” Szymański. Poniżej przygotowany przez niego materiał.

Nowoczesna i wydajna architektura Ampere

NVIDIA długo pracowała nad swoją najnowszą architekturą Ampere do kart graficznych i wytężona praca inżynierów zdecydowanie się opłaciła. Zupełnie nowy proces produkcyjny pozwolił na znaczny wzrost wydajności względem poprzedniej generacji w niemal każdym zastosowaniu – od gier po profesjonalne oprogramowanie.

Przy tworzeniu architektury Ampere NVIDIA wykorzystuje 7-nanometrowy proces litograficzny, ulepszone rdzenie RT (drugiej generacji) oraz Tensor (trzeciej). Dzięki temu zarówno w działaniach na liczbach zmiennoprzecinkowych jak i przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji Ampere jest niemal dwukrotnie wydajniejsza niż poprzednia generacja kart graficznych NVIDII.

karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3090 sklep

Sprawdź karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 3090 w x-kom