Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Chcesz mieć komputer? Co powiesz na All in One? Czas odkryć jego zalety

Chcesz mieć komputer? Co powiesz na All in One? Czas odkryć jego zalety

Jest wydajny i energooszczędny, ma bogaty zestaw portów, wbudowaną kamerę, głośniki i mikrofony, ma przestronny wyświetlacz, klawiaturę i mysz w zestawie, do tego zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna skrzynka. Komputer All in One ma wiele zalet, które wpisują się w potrzeby osób uczących się i pracujących zdalnie. W Twoje potrzeby. Sprawdź.

Monitor i desktop w jednym

Wyobraź sobie, że na Twoim biurku ląduje jedno urządzenie. Jeden sprzęt: monitor i skrzynka z komponentami w jednym. Od niego odchodzi jeden przewód (zasilający) i tyle. Minimalizm oraz estetyka w pełnej krasie. Co ważne, ten wyświetlacze w All in One są znacznie większy od laptopowych, ich przekątne liczą od 21 do 27”, więc wygodniej się na nich pracuje. Zwłaszcza że rozdzielczość to Full HD.

Czy wśród All in One są modele z ekranami dotykowymi? Oczywiście, że są. Prym wiodą modele z serii Dell Optiplex oraz Inspiron, MSI Pro i HP Pavilion. Komputer AiO czerpie moc z komponentów zainstalowanych za wyświetlaczem. Są to komponenty mobilne, zatem energooszczędne.

Przeczytaj artykuł: A po co mi… komputer All in One

Komputery All in One sklep

AiO zapewnia wydajność

Co dobrego AiO ma w środku? Zacznijmy od procesorów – tu goszczą jednostki Intel Core oraz AMD Ryzen najnowszych generacji. Są również warianty z tańszymi CPU (np. Intel Pentium i Celeron, AMD Athlon), są także procesory do wymagających zadań, jak Intel Xeon.

Większość modeli ma zintegrowane układy graficzne, co czyni je idealnym wyborem do prac biurowych oraz nauki. Część wyposażono w dedykowane karty graficzne, w tym Radeon Pro, GeForce GTX i GeForce RTX. Te powinny trafić na biurka twórców.

Dla twórców powstały z resztą bardzo wyjątkowe komputery All in One: Apple iMac, Microsoft Surface Studio 2 oraz HP Envy – one posiadają ekrany o rozdzielczości 4K i 5K, jak również zapas mocy obliczeniowej do renderowania, projektowania 3D i innych zastosowań profesjonalnych.

Dyski są nośnikami SSD, minimum SATA III, lecz coraz więcej propozycji posiada dyski PCIe. Bardzo szybkie dyski.

Koniecznie zobacz: Ranking komputerów AiO

AiO zapewnia pełną łączność

Co chcesz podłączyć do swojego AiO? Klawiaturę i mysz znajdziesz w opakowaniu, bardzo często są to modele bezprzewodowe, z którymi zachować idealną estetykę miejsca nauki i pracy. Słuchawki? Proszę bardzo, gniazdo minijack czeka na Twój headset. Do sąsiadujących z nim portów USB podłączysz z kolei dysk zewnętrzny albo pendrive’a.

Do łączności bezprzewodowej służą Bluetooth i Wi-Fi. W obudowy wbudowane są także kamery internetowe, głośniki i mikrofony. Masz zatem wszystko, czego potrzeba do wideokonferencji. Wszystko w jednym urządzeniu. To co, skusisz się własny na All in One?

Zobacz komputery AiO w x-komie