Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Kieruj się na przegląd routerów Huawei w naszej ofercie

W jaki sposób pokierować do komputera, smartfona czy inteligentnego urządzenia stabilny sygnał Wi-Fi? Przy pomocy dobrego routera, który posiada mnóstwo przydatnych funkcji, a także zapewnia bezpieczeństwo przesyłanym danym. W naszej ofercie znajdziecie mnóstwo tego rodzaju pożytecznych skrzyneczek. Dziś chcemy przybliżyć te, które należą do marki Huawei. Poznaj je bliżej – może któryś znajdzie zastosowanie w Twoim lokum?

Huawei WS5200 – budżetowy router dla wszystkich domowników

Na początek przedstawiamy router za kwotę około 100 zł, który sprawdzi się do standardowego użytkowania internetu przez wszystkich lokatorów, którzy nie są zapalonymi graczami czy amatorami rozwiązań smart home. Huawei WS5200, bo o nim mowa, obsługuje pasma 2,4 oraz 5 GHz i maksymalną prędkość transmisji do 1200 Mb/s. Umożliwia dzielenie pasma na strumienie dla więcej niż jednego urządzenia (poprzez funkcję MU-MIMO), stworzenie sieci dla gości, a także – poprzez aplikację mobilną – skorzystanie z kontroli rodzicielskiej.

Huawei AX3 Dual-core – router z możliwościami i do większych wyzwań

Druga z propozycji jest już nieco droższa, ale również oferuje ona więcej. Huawei AX3 Dual-core przyda się tam, gdzie liczy się szybkość i płynność, na przykład w grach online. Również obsługuje dwa pasma, jednak współpracuje także nie tylko z Wi-Fi 5, lecz również z nowszym standardem – Wi-Fi 6. Łączna maksymalna prędkość transmisji sięga 3000 Mb/s,  a w stabilnym rozprowadzaniu sygnału pomagają funkcje MU-MIMO i OFDMA. Maksymalnie może trafić on nawet do 20 urządzeń i 128 użytkowników.

Jest tu również ochrona przed ataki DoS czy możliwość stworzenia sieci gościnnej. Huawei AX3 Dual-core może być także używany jako mostek, który połączysz z innymi routerami dla pokrycia sygnałem jeszcze większego obszaru. Współpracuje on również ze starszymi modelami, o ile należą one do marki Huawei i posiadają one przycisk do parowania.

poznaj routery Huawei

Huawei WiFi Mesh WS5800-20 – system Mesh dla usuwania martwych punktów

Ostatnie urządzenia sieciowej Huawei, na które chcemy zwrócić dziś uwagę, to nie jeden, nie dwa, a trzy routery, które tworzą kosztujący około 1000 zł system Mesh. Dzięki niemu maleją lub zanikają martwe punkty sieci. Każdy z elementów Huawei WiFi Mesh WS5800-20 obsługuje trzy pasma – dwa 5 GHz oraz jedno 2,4 GHz, na które system przełącza się automatycznie przy połączeniach na dłuższe dystanse. Wykorzystuje je też do łączności pomiędzy węzłami sieci. Maksymalna łączna prędkość transmisji sięgać może 2200 Mb/s.

W Huawei WiFi Mesh WS5800-20 mamy znajome MU-MIMO i możliwość stworzenia sieci gościnnej, a także ochronę przed atakami DoS. Jest też funkcja QoS, która pozwala nadawać priorytety wybranym urządzeniom oraz możliwość zarządzania siecią przez aplikację Huawei AI Life.

To tylko niektóre z routerów Huawei dostępnych w x-kom – sprawdź pozostałe i wybierz najlepszy dla siebie