Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria
  • Premiera GeForce RTX 3080 Ti. Potężna karta graficzna w ulepszonym wydaniu

Premiera GeForce RTX 3080 Ti. Potężna karta graficzna w ulepszonym wydaniu

Oferta NVIDIA poszerza się właśnie o kolejną mocną kartę graficzną opartą na architekturze Ampere. GeForce RTX 3080 Ti. Urządzenie posiada 12 GB pamięci VRAM i obsługuje technologię ray tracingu, DLSS oraz Reflex. Ponadto układ graficzny jest o półtora raza wydajniejszy od starszego brata z poprzedniej generacji, czyli RTX-a 2080.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti. Nowy wymiar gamingu

Podczas trwania targów technologicznych Computex 2021 NVIDIA zapowiedziała kilka nowych produktów. Jednym z nich jest karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti. Ten końcowy dopisek gwarantuje zwiększoną wydajność w najnowszych grach, które wymagają najlepszych podzespołów komputerowych.

Karta GeForce RTX 3080 Ti bez problemów obsłuży wymagający ray tracing, DLSS, czy NVIDIA Reflex. Wszystko dlatego, że pochodzi ona z rodziny o architekturze Ampere, która jest liderem w wyżej wymienionych dziedzinach i zbliża graczy do niemal całkowitego fotorealizmu.

Premiera NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti

Test i wydajność karty graficznej RTX 3080 Ti w grach

Dobrze wiemy, że kupowanie w ciemno produktów nie jest dobrym wyborem, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie testy wydajności najnowszej karty graficznej w grach. Sprawdziliśmy zarówno rozdzielczość 1080p, 1440p, jak i 2160p. Na premierowym urządzeniu zagraliśmy w takie tytuły jak Cyberpunk 2077, WatchDogs Legion, Assasin’s Creed: Valhalla czy Wiedźmin 3: Krew i wino.

Rozbudowane portfolio producentów

NVIDIA potwierdziła, że produkcją najnowszej karty graficznej zajmą się takie firmy jak ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galax, GIGABYTE, Inno3D, MSI, Palit, PNY oraz Zotac. W późniejszym czasie do tego grona mogą dołączyć także inne marki.

Pomimo wielu producentów, produkt ma pozostać w tej samej klasycznej bryle, którą znamy z modelu RTX 3080. Korzysta on także z nowego 12-pinowego złącza. Jeśli Twój zasilacz takiego nie posiada, to nie masz się czym przejmować, ponieważ NVIDIA do zestawu dołącza przejściówkę, która umożliwia podłączenie kabla 8-pinowego

Odkryj NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti