Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Premiera AMD Radeon RX 6600 Series GTM z RDNA 2, FSR i nie tylko

·
Zaktualizowano: Tydzień temu

Na rynek wkraczają nowe karty graficzne AMD – Radeon RX 6600 Series GTM. Przygotowano je z myślą o rozgrywkach w rozdzielczości 1080p i osiąganiu wysokiej liczby klatek na sekundę. Jakimi rozwiązaniami i technologiami są naładowane?

AMD RDNA 2 oraz AMD FidelityFX Super Resolution, czyli asy kart Radeon RX 6600 Series GTM

Jednym z kluczowych elementów nowych kart AMD Radeon RX 6600 Series GTM jest architektura, na której opierają się te GPU. To AMD RDNA 2, następczyni i odświeżona wersja architektury RDNA. Odpowiada ona między innymi za ray tracing w czasie rzeczywistym, który przekłada się na większy realizm ogrywanych tytułów. A także za korzystanie z pamięci Infinity Cache, podnoszącej wydajność przy rozdzielczościach 1440p i 4K.

Architekturę RDNA 2 spotkamy również w konsolach do gier najnowszej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X i S. Dlatego przedstawia się ją jako jedno gamingowe DNA dla komputerów i konsol oraz fundament rewolucji graficznej w grach na pecety czy w chmurze. Ma ona ujednolicać efekty wizualne oraz rozgrywkę na różnych platformach tak jak nie robiła tego żadna z wcześniejszych architektur.

Pod RDNA 2 zoptymalizowano także AMD FidelityFX Super Resolution (FSR). To technologia skalowania przestrzennego do bardzo wysokich rozdzielczości i generowania większego klatkażu w kompatybilnych grach. Oferuje ona cztery ustawienia wstępne: Ultra Quality (Najwyższa jakość), Quality (Jakość), Balanced (Zbalansowane), Performance (Wydajność). Każde z nich wprowadza precyzyjną równowagę pomiędzy liczbą FPS-ów a efektami wizualnymi. Celem istnienia tego narzędzia jest dostarczanie użytkownikom jak najlepszych wrażeń z rozgrywki i rozdzielczości w jakości zbliżonej do natywnej przy jednoczesnym poprawianiu wydajności. W wybranych tytułach w 4K i trybie Performance może być ona większa nawet 2,4 raza.

AMD Radeon RX 6600 Series GTM premiera

Czym jeszcze mogą pochwalić się karty AMD Radeon RX 6600 Series GTM?

Posiadasz w swoim komputerze procesor AMD Ryzen 5000 lub Ryzen 3000? Dzięki AMD Smart Access Memory wykorzysta pełen potencjał pamięci karty RX 6600. W ten sposób cały system Twojego peceta będzie pracował bardziej efektywnie.

RX 6600 Series GTM obsługują również najnowszą wersję Windowsa, czyli Windows 11, w tym także między innymi DirectX 12 Ultimate. A to on odpowiada za takie elementy, jak wspomniany ray tracing czy Variable Rate Shading. Funkcje te również zostały zoptymalizowane pod kątem AMD RDNA 2. Wszystko to przekłada się na płynną rozgrywkę i towarzyszące jej niesamowite wrażenia wizualne.

Sprawdź karty AMD Radeon RX 6600 Series GTM w sklepie x-kom

O nowych kartach RX 6600 przeczytasz także na portalu Geex