Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Oto najnowszy MacBook Pro z szybkim układem M3 

·
Zaktualizowano: Miesiąc temu

Podczas wydarzenia o nazwie „Scary Fast” Apple zaprezentowało odświeżone komputery z serii MacBook Pro oraz iMac. Zostały one wyposażone w najnowsze układy Apple M3, M3 Pro oraz M3 Max. Poznaj więcej szczegółów. 

Nowe układy M3, M3 Pro i M3 Max w odświeżonych MacBookach Pro oraz iMacach 

Apple zaprezentowało właśnie M3, M3 Pro i M3 Max, czyli trzy czipy z przełomowymi technologiami, które zapewniają radykalny wzrost wydajności i otwierają przed użytkownikami Maca nowe możliwości. Gigant z Cupertino ogłosił, że są to pierwsze na świecie chipsety do komputerów osobistych, które zostały wykonane w technologii 3 nm.  

Najbardziej innowacyjne cechy dotyczą procesora graficznego: obsługuje on techniki śledzenia promieni (ray tracing) i mesh shadingu. Dzięki funkcji Dynamic Caching oraz ogólnemu wzrostowi wydajności, prędkość renderowania jest około 2,5 razy wyższa niż w wcześniejszych układach M1. Dodatkowo Apple wprowadziło też nowy silnik do dekodowania AV1. Pozwala on zaoszczędzić energię i tym samym wydłużyć czas na baterii podczas odtwarzania strumieniowanych treści, poprawiając przy tym ich jakość. 

Układy Apple M3 mogą obsługiwać do 128 GB pamięci zunifikowanej pamięci RAM, a topowy model M3 Max ma 92 miliardy tranzystorów, 40-rdzeniowe GPU i 16-rdzeniowe CPU. 

Odświeżone komputery iMac z podkręconą mocą 

Nowej odsłony doczekały się także komputery iMac, który także został wyposażony w najnowszy procesor M3. Dzięki energooszczędności układu scalonego Apple, nowy iMac zapewnia ogromny skok wydajności. 

iMac z nowym czipem M3 pracuje dwa razy sprawniej niż jego poprzednik z czipem M11. Dla tych, którzy korzystali z iMaców na procesorze Intel, nowy model oferuje wydajność poprawioną o 2,5 razy w porównaniu do najczęściej wybieranych modeli 27-calowych, oraz nawet 4 razy lepszą w stosunku do najsilniejszego modelu o przekątnej 21,5 cala.  

Ponadto iMac wyróżnia się imponującym ekranem Retina z 11,3 mln pikseli i ponad miliardem odcieni barw, szybkim połączeniem Wi-Fi i doskonałą integracją z iPhone'em. Dopełnieniem jest zaawansowana kamera, głośniki i mikrofon oraz system macOS Sonoma.  

iMac to świetny wybór dla każdego - od rodzin po małe firmy, studentów, graczy czy kreatywnych profesjonalistów. 

Nowe komputery iMac zamówisz już w przedsprzedaży 

Nowe MacBooki Pro z M3

Nowy MacBook Pro - najlepszy na świecie laptop pro stał się jeszcze lepszy 

Nowy 14-calowy MacBook Pro z czipem M3 nie tylko świetnie sprawdzi się przy codziennych zadaniach, ale również idealnie nadaje się zarówno do profesjonalnych zadań, jak i gier.  

Wszystkie warianty MacBooka Pro wyposażone są w imponujący ekran Liquid Retina XDR, który wyświetla treści w standardzie SDR o 20-procent jaśniej. Mają także wbudowaną kamerę 1080p, system sześciu głośników zapewniający realistyczny dźwięk oraz szeroki zakres portów.  

Dzięki wytrzymałej baterii, która pozwala na pracę nawet przez 22 godziny, nowe modele są idealnym narzędziem, które pozwoli Ci pracować w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy będziesz korzystać z baterii, czy podłączysz go do zasilania.  

Zamów najnowsze komputery MacBook Pro w przedsprzedaży