Popularne tematy
Skontaktuj się z nami
Konstrukcje nauszne przylegają do małżowin, natomiast wokółuszne – je otaczają. Tym samym te pierwsze posiadają mniejszą średnicę muszli, za czym idzie mniejszy ciężar, lepsza wentylacja, choć także i gorsza izolacja od otoczenia niż w przypadku słuchawek wokółusznych. Te z kolei, skrywając całą małżowinę, skutecznie odetną Cię od hałasów z zewnątrz. Przemawia za nimi również jakość dźwięku i wygoda, choć podczas dłuższej sesji mogą powodować potliwość ucha. Słuchawki nauszne i wokółuszne są także bezpieczniejsze dla słuchu niż np. słuchawki douszne i dokanałowe.
Zamknięta konstrukcja słuchawek posiada szczelnie zabudowaną muszlę. Takie rozwiązanie redukuje lub całkowicie wycisza dźwięki docierające z zewnątrz. Tym samym stanowią dobry wybór dla tych, którzy zajmują się nagrywaniem np. podcastów (nie dają pogłosu na mikrofon) albo DJ-ów, którzy stale przełączają się między dźwiękiem zewnętrznym, a tym ze słuchawek. Z kolei ze słuchawkami o konstrukcji otwartej osoby znajdujące się w pobliżu usłyszą, czego aktualnie słuchasz, nawet jeśli tego nie chcą. Z drugiej strony niska szczelność przekłada się na komfort Twoich uszu, które nie nagrzewają się nadmiernie i nie pocą. Kompromis między otwartą a zamkniętą stanowi konstrukcja półotwarta. Zapewnia lepszą wentylację niż w przypadku słuchawek zamkniętych, a od otwartych charakteryzuje się lepszą izolacją.
W trakcie rozgrywki chcesz zazwyczaj zanurzyć się głęboko w świat gry. Dlatego na rynku słuchawek gamingowych przeważają modele nauszne lub wokółuszne z konstrukcją zamkniętą. W zależności od preferencji możesz wybrać headset (słuchawki z wbudowanym mikrofonem) lub zestaw: słuchawki i mikrofon zewnętrzny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak dobrać słuchawki zgodnie z ich przeznaczeniem, zapoznaj się z naszym poradnikiem: Jakie słuchawki wybrać? Słuchawki przewodowe i bezprzewodowe do telefonu, komputera i telewizora.