Menu
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie▼
✓Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Gaming i streaming
Podzespoły komputerowe
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Tablety graficzne

(5 wyników)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Typ produktu
Aktywny obszar roboczy
Rozdzielczość
Poziomy nacisku
Interfejs
Przekątna ekranu
Rozdzielczość ekranu
Producent:
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 1
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Tablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Medium Bundle SETablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Medium Bundle SE
 • Typ: Tablet piórkowy
 • Obszar roboczy: 262 x 147 mm
 • Poziomy nacisku: 8192
 • Interfejs: USB-C, Bluetooth
Darmowa dostawa
2 099,00 zł
Tablet graficzny Xencelabs Pen Tablet SmallTablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Small
 • Typ: Tablet piórkowy
 • Obszar roboczy: 176 x 99 mm
 • Interfejs: USB-C, Bluetooth
 • Technologia: Rezonans elektromagnetyczny
Darmowa dostawa
1 099,00 zł
Tablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Medium Education PackTablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Medium Education Pack
 • Typ: Tablet piórkowy
 • Obszar roboczy: 262 x 147 mm
 • Poziomy nacisku: 8192
 • Interfejs: USB-C, Bluetooth
Darmowa dostawa
11 999,00 zł
Tablet graficzny Xencelabs Pen Tablet MediumTablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Medium
 • Typ: Tablet piórkowy
 • Obszar roboczy: 262 x 147 mm
 • Poziomy nacisku: 8192
 • Interfejs: USB-C, Bluetooth
Darmowa dostawa
1 599,00 zł
Tablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Medium BundleTablet graficzny Xencelabs Pen Tablet Medium Bundle
 • Typ: Tablet piórkowy
 • Obszar roboczy: 262 x 147 mm
 • Poziomy nacisku: 8192
 • Interfejs: USB-C, Bluetooth
Darmowa dostawa
1 999,00 zł
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-5 z 5
1
Następna
z 1

Tablety graficzne – jaki wybrać na początek i nie tylko

Jak działa tablet graficzny i komu się przyda

Tablet graficzny to narzędzie służące przede wszystkim osobom zajmującym się tworzeniem wszelkiego rodzaju grafik oraz postprodukcją zdjęć. Szeroko pojętymi grafikami mogą być w tym wypadku zarówno rysunki artystyczne, jak i użytkowe mapy, schematy przestrzenne i projekty CAD, a nawet odręczne notatki. Tablet graficzny stanowi więc urządzenie ułatwiające codzienną pracę techników, inżynierów, architektów, projektantów, grafików, fotografów, kartografów czy artystów – czyli wszystkich tych, którzy na co dzień działają przy pomocy programów graficznych, papieru lub płótna.

Na pierwszy rzut oka tablet graficzny przypomina klasyczny tablet multimedialny, do którego dołożono specjalny wskaźnik-rysik podobny do długopisu czy ołówka. Działanie tabletu można z kolei, w uproszczonej wersji, porównać do kartki, na którą nanosisz swoje rysunki. Tutaj jednak wszystko odbywa się cyfrowo i daje większe spektrum możliwości. Rysujesz po powierzchni tabletu i efekt przenosi się na ekran komputera, do którego podłączony jest tablet graficzny – bezprzewodowo lub przewodowo, przy użyciu kabla USB.

Tradycyjny tablet graficzny i z wyświetlaczem LCD

Tablety graficzne wyszczególnia się przede wszystkim na tzw. wskazujące oraz samowystarczalne. Na czym polega różnica między nimi? Pierwszy z nich to specjalna podkładka, która zapewnia precyzyjniejsze ruchy i o wiele bardziej zaawansowane opcje niż standardowa mysz komputerowa, dla której stanowi niejako alternatywę. W przeciwieństwie jednak do myszy czy touchpada, ruch rysika jest absolutny, a nie względny. Oznacza to, że aby wykonać akcję w rogu ekranu, musisz dotknąć wskaźnikiem adekwatny róg obszaru roboczego w tablecie. Drugi natomiast to tablet z wyświetlaczem LCD, który nazywany jest samowystarczalnym, ponieważ do osiągnięcia efektów z rysowania nie potrzebujesz w tym przypadku połączenia z komputerem.

Parametry tabletu graficznego – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Kiedy już wiesz, że tablet graficzny to urządzenie doskonałe dla Ciebie, nie pozostaje nic innego jak poznać jego najważniejsze właściwości.

 • Rozmiar – na rynku znajdują się tablety graficzne o wielu rozmiarach, które określają wielkość aktywnego pola roboczego: od małych, podręcznych oznaczanych według skali papieru, np. A6 lub od określeń zaczerpniętych z branży odzieżowej, czyli S (152x95 mm), do bardzo dużych w rozmiarze L (430x287 mm), a nawet A0. Wybór rozmiaru zależy od Twoich potrzeb i osobistych preferencji.
 • Musisz pamiętać jednak, że rozmiar obszaru roboczego (wyznaczanego przez specjalne wypustki lub diody) odpowiada powierzchni ekranu komputera, tylko w innej skali. Proporcje tabletu muszą być więc dostosowane również do proporcji monitora, np. 16:9. Mniejsze tablety świetnie sprawdzą się zatem do szczegółowej obróbki fotografii, większe natomiast do rysowania, malowania obrazów oraz tworzenia map lub projektów.

 • Rozdzielczość – ten parametr tabletów graficznych określany jest poprzez liczbę linii na cal w skrócie lpi. Im jest ich więcej, tym w lepsza jakość i szczegółowość obrazu oraz wyższy komfort pracy. W praktyce jednak rozdzielczość tabletu graficznego musi być dostosowana do rozdzielczości monitora. Ekran tabletu o rozdzielczości 2540 lpi jest kompatybilny z matrycą Full HD. Jeżeli posiadasz monitor w wyższej jakości, m.in UHD, wtedy rozejrzyj się za tabletami o większej rozdzielczości, np. 5080 lpi.
 • Oprócz wyżej wymienionych cech, ważne są jeszcze m.in. kompatybilność tabletu graficznego z określonymi systemami operacyjnymi – Windows, Mac OS, Android – oraz obecność dodatkowych opcji i udogodnień, którymi mogą być klawisze i pokrętła funkcyjne (umożliwiające przypisanie do nich różnych działań ułatwiających poruszanie się po interfejsie programów graficznych). A także – co najważniejsze zwłaszcza przy zakupie pierwszego tabletu graficznego – czy, i z jakim, oprogramowaniem graficznym jest sprzedawany. Przykładowe programy graficzne pojawiające się wraz z tabletami to: Corel® Painter® Essentials™ 6, Corel® Aftershot™ 3, CLIP STUDIO PAINT PRO**. Więcej na ich temat dowiesz się z naszego poradnika: Tablet graficzny. Modele dla początkujących i zaawansowanych.

  Rysik w tablecie graficznym

  Najważniejszą rzeczą, która decyduje o jakości użytkowania tabletu graficznego, jest przede wszystkim dołączony do niego wskaźnik. To właśnie jego właściwości i funkcje mają bezpośredni wpływ na jak najwyższy komfort i realizm pracy. Klasyczna mysz komputerowa nie jest w stanie dorównać możliwościom, jakie daje specjalne piórko. Rysik oddziałuje na tablet dzięki polu elektromagnetycznemu. Aby przesuwać kursor na monitorze, nie musisz więc dotykać rysikiem ekranu tabletu. Podstawowymi parametrami wskaźnika są:

 • Czułość – im wrażliwszy na nacisk rysik, tym rysowanie i malowanie za pomocą pędzla jest bardziej naturalne. Wartość czułości wyrażana jest za pomocą liczb, gdzie 4096 oznacza średnią czułość, a 8192 – wysoką. Tę ostatnią określa się czasem mianem profesjonalnej, natomiast fotografowie skupiający się na edycji zdjęć zadowoleni będą już z rysika o średniej czułości.
 • Rozpoznawanie kąta nachylenia – piórka z taką funkcją również sprawdzają się lepiej w przypadku tworzenia grafik, a nie ich obróbki, ale oczywiście nie ma w tej kwestii określonej reguły. Taka opcja daje możliwość tworzenia linii o różnej intensywności. Docenią ją więc przede wszystkim rysownicy i malarze.
 • Wysokość odczytu – oznacza po prostu, na jakiej wysokości od tabletu graficznego powinien znajdować się wskaźnik, aby ten mógł działać.
 • Nacisk końcówki – niektóre piórka reagują na siłę nacisku, dzięki czemu możesz rysować linie o adekwatnie różnej grubości. Lekkie przyłożenie końcówki do obszaru roboczego tabletu da cienką linie, zupełnie jak przy użyciu klasycznego ołówka, kredki, pędzla, czy pióra.
 • Piórko, podobnie jak sam tablet graficzny, może posiadać wiele różnych dodatkowych udogodnień. Jednym z nich jest np. funkcja, która odczytuje Twoje zamiary na podstawie ruchów rysika. Jeżeli obrócisz go o 180° domyśli się, że chcesz skorzystać z gumki i usunąć dany element. Piórko i tablet to jedność, dająca Ci wiele niesamowitych opcji, których wszystkich nawet nie sposób naraz wymienić. Teraz możesz samodzielnie zapoznać się z ofertą tych urządzeń. Sprawdź, jakie tablety graficzne znajdziesz w x-kom.

  FAQ - Najczęściej zadawane pytania

  Jaki tablet graficzny wybrać?

  W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, do czego tablet graficzny ma być wykorzystywany i zdecydować, czy wystarczający będzie tablet graficzny bez wyświetlacza np. Wacom Intuos S czarny, czy lepiej sprawdzi się tablet z ekranem np. Huion Kamvas 20. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów, takich jak: powierzchnia robocza i proporcje ekranu, rozmiar tabletu, dokładność rysika, prędkość odczytu i czułość nacisku.

  Ile kosztuje tablet graficzny?

  Rozpiętość cenowa tabletów graficznych jest bardzo szeroka. Ceny najprostszych urządzeń zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych, jednak nie są to tablety, mogące pochwalić się przyzwoitymi parametrami. W budżecie poniżej 1000 zł wybór tabletów graficznych ogranicza się do modeli pozbawionych wyświetlacza jak np. Wacom Intuos S Bluetooth pistacjowy. Tablet graficzny z ekranem to koszt od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Na początek idealnie sprawdzi się np. model Wacom One Pen Display 13 + Corel DRAW Essential.

  Tablet graficzny — jak działa?

  Tablet graficzny jest urządzeniem wskazującym, takim jak myszka, ale wykrywa czułość nacisku. Praca na nim jest bardzo prosta. Specjalnym wskaźnikiem, zwanym rysikiem/piórkiem, rysujemy po podkładce lub ekranie, a ruchy te są widoczne od razu na nim bądź, w przypadku sprzętu bez wyświetlacza, na ekranie monitora. Dzięki temu praca na tablecie graficznym jest znacznie wygodniejsza i dokładniejsza niż praca ze standardową myszą i można tworzyć na nim tak, jakbyśmy używali np. pędzla czy ołówka.