Drukarki igłowe

(1 wynik)
Filtry
Producent
Status
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Technologia druku
Interfejsy
Druk dwustronny (dupleks)
Obsługiwane formaty nośników
Maksymalna rozdzielczość druku
Szybkość druku w mono
s
-
s
Wyświetlacz
Popularność
PopularnośćCena: od najniższejCena: od najwyższejOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
z 1
Popularność
PopularnośćCena: od najniższejCena: od najwyższejOcena: od najlepszejNazwa: A-ZNazwa: Z-A
Drukarka igłowa OKI ML1120eco
  • Technologia druku: Igłowa
  • Interfejsy: USB, Port równoległy IEEE 1284, Port szeregowy RS 232C
  • Druk dwustronny: Brak
  • Szybkość druku: 375 znaków/sek.
Darmowa dostawa
859,00 zł
30
wyników na stronie
  • 1
Następna
z 1

Drukarka igłowa – czy warto ją kupić?

Gdzie taki sprzęt się sprawdzi?

W nowoczesnych przestrzeniach biurowych drukarki igłowe ustąpiły miejsca drukarkom laserowym i atramentowym. Przetrwały jednak w hurtowniach, zakładach produkcyjnych, wielu bankach, placówkach pocztowych, urzędach, a także w firmach, gdzie drukowane są duże, naprawdę duże ilości dokumentów. Takich, gdzie przeważa tekst, cyfry oraz symbole, bez grafik i wykresów. W tych miejscach sprawdzają się najlepiej i tam warto je kupować. Drukarka igłowa jest urządzeniem sprawdzonym, prostym w obsłudze, oferującym wydruki dobrej jakości. Co ciekawe, są one trwalsze niż te wykonywane w technologii laserowej lub atramentowej.

Drukarki igłowe gwarancją taniego druku

Pod względem kosztów druku drukarka igłowa pozostawia modele atramentowe i laserowe daleko w tyle. Już najtańsza taśma do drukarki igłowej pozwala wydrukować 2,5 miliona znaków, choć mając w planach duży wolumen druku warto od razu sięgnąć po taśmy zapewniające 4 miliony znaków. Bardzo ważnym aspektem drukarki igłowej jest możliwość nieprzerwanej pracy ciągiem. Drukarka nanosi wówczas znaki na standardowy papier lub kopiowy, przypominający taśmę. Idealne rozwiązanie dla wielostronicowych zestawień i raportów, jak również obszernych faktur, opiewających na potężne zamówienia. W zależności od modelu wydrukujesz za jednym razem aż do siedmiu kopii, zachowując niezmiennie wysoką jakość druku od pierwszej do ostatniej strony.

Liczba igieł a szybkość druku

Jak szybko drukuje drukarka igłowa? To zależy od ilości igieł w danym modelu. Wersja 9-igłowa nanosi nawet 375 znaków na sekundę w rozdzielczości do 240 x 216 dpi. Są to parametry wystarczający na potrzeby małego biura. W większych instytucjach lepiej sprawdzi się model 24-igłowy, zapewniając nie tylko wyższą szybkość druku (607 znaków na sekundę), ale i wyższą rozdzielczość (do 360 x 360 dpi). W ślad za lepszymi parametrami idą jednak większe gabaryty urządzenia oraz wyższa cena.

Kompatybilne z nowymi i starszymi komputerami

Niewątpliwą zaletą drukarki igłowej jest możliwość podłączenia jej do praktycznie każdego komputera. Z jednostkami starszej generacji połączy się za pośrednictwem portu IEEE 1284 lub RS 232C. Do łączności z nowszym sprzętem służy port USB. Ponadto, do każdej drukarki dołączone jest oprogramowanie, które pozwala korzystać z urządzenia natychmiast po zainstalowaniu.