(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Podzespoły komputerowe
Gaming i streaming
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Nawilżacze powietrza

(14 wyników)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Typ urządzenia
Pojemność zbiornika na wodę
l
-
l
Wydajność maksymalna
Rodzaj mgiełki
Moc
W
-
W
Funkcje
Typ filtra
Yeelight
Gosund
Hama
Yeelight
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 1
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-14 z 14
1
Następna
z 1

Wybieramy domowy nawilżacz powietrza

Jak działa nawilżacz powietrza?

Zasada działania nawilżacza jest prosta. Sprowadza się do uwalniania do powietrza pary wodnej w celu zwiększenia wilgotności w pomieszczeniu. Choć każdy nawilżacz robi w zasadzie to samo, kryją się za nimi różne technologie. Oto jak działają najpopularniejsze typy nawilżaczy:

  • nawilżacze ultradźwiękowe wykorzystują wysokoczęstotliwościowe wibracje do rozbijania wody na mikrokropelki, które są następnie rozpylane w powietrzu w formie chłodnej mgiełki. Ten typ nawilżaczy jest cichy i energooszczędny;
  • nawilżacze ewaporacyjne działają na zasadzie naturalnego parowania. Woda z zbiornika jest pobierana przez specjalny knot lub filtr, a wentylator wymusza przepływ powietrza przez ten nawilżony element. W rezultacie do otoczenia uwalniana jest wilgoć w postaci pary wodnej. Zaletą tego typu nawilżaczy jest to, że nie przesycają powietrza wilgocią, ponieważ parowanie jest procesem samoregulującym się;
  • nawilżacze parowe, zwane też nawilżaczami ciepłej mgły, podgrzewają wodę do temperatury wrzenia, a powstała para wodna jest uwalniana do powietrza. Ten proces skutecznie oczyszcza wodę z bakterii i minerałów, ale zużywa więcej energii niż inne typy nawilżaczy;
  • nawilżacze z zimną mgiełką używają wentylatora do przepuszczania powietrza przez nawilżony filtr lub dysk. Woda jest rozbijana na drobne kropelki i rozpylana w powietrzu. Ten typ jest podobny do ewaporacyjnego, ale tworzy bardziej widoczną mgiełkę.

    Warto pamiętać, że nawilżacze wymagają regularnego czyszczenia i wymiany wody, aby nie rozwijały się w nich bakterie i grzyby. Niektóre modele są wyposażane w filtry antybakteryjne lub systemy oczyszczania wody, co bardzo ułatwia utrzymywanie urządzeń w czystości.

    Dlaczego warto kupić nawilżacz powietrza do domu?

    Zbyt suche powietrze może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, takich jak podrażnienie błon śluzowych, suchość skóry, czy zwiększona podatność na infekcje dróg oddechowych. Dlatego też nawilżacz powietrza, którego zadaniem jest utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu, może odczuwalnie poprawić nasze zdrowie, jakość snu i ogólny komfort życia.

    Dla osób, które zmagają się z alergiami lub astmą, odpowiedni poziom wilgoci wdychanego powietrza może przynieść upragniona ulgę w objawach. Wilgotne powietrze sprzyja oczyszczaniu dróg oddechowych, co może znaleźć swoje przełożenie w zmniejszeniu częstotliwości ataków astmy. Pozwala ono również zredukować ilość unoszących się alergenów, na czele z kurzem czy sierścią zwierząt. Odpowiedni poziom wilgotności powietrza ma też znaczenie w kontekście nawilżenia skóry, utrzymując ją w lepszej kondycji.

    Oczywiście trzeba w tym wszystkim pamiętać, że nadmierna wilgotność może prowadzić do rozwoju pleśni i roztoczy, które są szczególnie niebezpieczne dla alergików. Dlatego podczas użytkowania nawilżacza zaleca się monitorować poziom wilgotności i utrzymywać go w optymalnym zakresie (zazwyczaj wynosi od 40 do 60 procent).

    Jaki nawilżacz kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu?

    Poszukiwania najlepiej rozpocząć od „odfiltrowania” modeli, które nie odpowiadają powierzchni pomieszczenia, w którym nawilżacz docelowo ma pracować. Każde tego typu urządzenie ma określoną wydajność, najczęściej wyrażoną w mililitrach na sekundę lub maksymalnej powierzchni pomieszczenia.

    Kolejnym istotnym czynnikiem jest typ nawilżacza. Na rynku dostępne są różne rodzaje: od ultradźwiękowych, przez ewaporacyjne, kończąc na parowych i takich z zimną mgiełką. Każdy ma swoje atuty, ale i wady. Nawilżacze ultradźwiękowe są ciche i energooszczędne, ale mogą pozostawiać biały osad. Ewaporacyjne są skuteczne i nie przesycają powietrza wilgocią, ale mogą być głośniejsze. Parowe natomiast skutecznie oczyszczają powietrze, jednak zużywają przy tym więcej energii niż wcześniejsze typy.

    Poziom hałasu to następny aspekt do rozważenia, szczególnie jeśli planujesz zakup nawilżacza z myślą o stosowaniu go w sypialni lub salonie. Są modele, które oferują bardziej dyskretny tryb nocny, są też takie, w których głośność rośnie wraz z regulowaną intensywnością pracy.

    Nie bez znaczenia jest również pojemność zbiornika na wodę. Im większa, tym – naturalnie – rzadsze uzupełnianie, co niewątpliwie jest wygodne, natomiast istnieją modele nawilżaczy, gdzie duży zbiornik bywa trudny w czyszczeniu. Warto zatem zweryfikować tę kwestię jeszcze przed zakupem, tym bardziej że regularne czyszczenie urządzenia jest istotne dla zachowania jego higieny i efektywności pracy.

    Przydatną funkcją w nawilżaczach jest higrostat, czyli wbudowany czujnik wilgotności, który nie tylko rejestruje aktualną wilgotność pomieszczenia, ale też pomaga ją automatycznie utrzymywać na optymalnym poziomie.