(function (g, e, n, es, ys) {g['_genesysJs'] = e;g[e] = g[e] || function () {(g[e].q = g[e].q || []).push(arguments)};g[e].t = 1 * new Date();g[e].c = es;ys = document.createElement('script'); ys.async = 1; ys.src = n; ys.charset = 'utf-8'; document.head.appendChild(ys);})(window, 'Genesys', 'https://apps.mypurecloud.de/genesys-bootstrap/genesys.min.js', {environment: 'euc1', deploymentId: '3860fa2d-3a22-4040-8d15-a1b5df24b429'});
x-kom - Sklep komputerowyx-kom - Sklep komputerowy
Wszędzie
Wszędzie
Laptopy i komputery
Smartfony i smartwatche
Podzespoły komputerowe
Gaming i streaming
Urządzenia peryferyjne
TV i audio
Smarthome i lifestyle
Akcesoria

Gimbale

(4 wyniki)
Filtry
Producent
Cena
-
Dostępność w salonach
Wybierz salon
Dostępność
Status
Przeznaczenie
Maksymalna szerokość uchwytu
mm
-
mm
Maksymalne obciążenie
kg
-
kg
Łączność
Czas działania
Zakres stabilizacji
Gwarancja
Raty 0%
Producent:
<svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 15h6V7H5zM13 15h6V7h-6zM21 15h6V7h-6zM5 25h6v-8H5zM13 25h6v-8h-6zM21 25h6v-8h-6z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 11h5V7H5zM5 18h5v-4H5zM5 25h5v-4H5zM12 11h15V7H12zM12 18h15v-4H12zM12 25h15v-4H12z"></path></g></svg><svg viewBox="0 0 32 32" xmlns="http://www.w3.org/2000/svg"><g fill="#CCC" fill-rule="evenodd"><path d="M5 10h3V7H5zM5 15h3v-3H5zM5 20h3v-3H5zM5 25h3v-3H5zM10 10h17V7H10zM10 15h17v-3H10zM10 20h17v-3H10zM10 25h17v-3H10z"></path></g></svg>
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
z 1
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
Sortowanie
Od najpopularniejszych
Od najtrafniejszychOd najpopularniejszychOcena klientów: od najlepszejCena: od najtańszychCena: od najdroższych
1-4 z 4
1
Następna
z 1

Jaki gimbal kupić?

Czym są gimbale?

Gimbal to inaczej kompaktowy stabilizator obrazu, podany w nowoczesnej formie. Jest zgrabny, z reguły składany i na pierwszy rzut oka wygląda bardziej na gadżet, niż profesjonalny sprzęt stabilizujący obraz.

Nie daj się jednak temu zwieść, bo dobry gimbal to urządzenie, które potrafi naprawdę wiele. Jego największą tajemnicą są zaimplementowane na kilku osiach specjalistyczne silniki, które w efektywny sposób eliminują drgania obrazu. Dzięki temu gwarantuje płynny i pozbawiony zniekształceń obraz. Co więcej, urządzenie to jest kompatybilne z wieloma sprzętami, a to sprawia, że bez trudu zamontujesz w nim zarówno profesjonalną kamerę sportową, tradycyjny aparat fotograficzny, jak i smartfon. To od Ciebie zależy, w jaki sposób go wykorzystasz.

W jakich sytuacjach można wykorzystać stabilizatory obrazu?

Stabilizator obrazu w postaci gimbala przyda się zawsze, kiedy chcesz uzyskać profesjonalne efekty foto i video. Mając pod ręką to genialne urządzenie, nie straszne będą turbulencje podczas offroadowych wyścigów, nurkowania czy relacji ze stoku narciarskiego.

Ale to nie wszystko. Gimbal sprawdzi się też w codziennych sytuacjach, bo nie dość, że pomoże zachować jakość nagrania zawsze, gdy nieopatrznie zadrży Ci ręka, to przez wzgląd na swoją multifunkcyjność z powodzeniem zastąpi także inne akcesoria foto, np. kijek do selfie albo statyw .

Jak kupować? Najważniejsze cechy i funkcje gimbali

Pierwszą i podstawową rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę przez wybraniem gimbala dla siebie jest jego przeznaczenie i kompatybilność ze sprzętem, który posiadasz. Nie bez znaczenia pozostaje także sposób łączności z urządzeniem docelowym, długość pracy na jednym ładowaniu, a także trwała, i odporna na czynniki zewnętrzne konstrukcja. Mowa m.in. o kurzu, pyle, deszczu czy wilgoci.

Gimbal – uniwersalny czy dedykowany dla smartfona, aparatu lub kamery?

Na rynku znajdziesz trzy rodzaje gimbali: do smartfonów, do aparatów i kamer (np. GoPro) oraz gimbale uniwersalne. Te ostatnie są najpopularniejsze, bo zamontujesz w nich większość z wymienionych urządzeń.

Udźwig, waga i rozmiar gimbala

Kupując gimbal, upewnij się, jaki jest jego maksymalny udźwig. Parametr ten jasno określi, jak ciężki sprzęt utrzyma wybrany stabilizator. Przyda się to szczególnie, jeśli planujesz wykorzystywać go do większych urządzeń, np. profesjonalnych aparatów fotograficznych. Dedykowane im gimbale są większe głównie przez wzgląd na liczbę i rodzaj silniczków, które muszą poradzić sobie z rozbudowanym (również gabarytowo) sprzętem. Natomiast gimbale do smartfonów i do kamer sportowych to z kolei raczej małe, lekkie i łatwe do spakowania gadżety, które zabierzesz w każdą podróż.

Zakres ruchu i jakość stabilizacji

Bardzo istotna kwestia. Najprostsze gimbale z reguły potrafią poruszać sprzętem tylko w poziomie, tj. w górę i w dół. Są też modele dwuosiowe, działające w cztery strony: góra i dół oraz prawo i lewo. Najbardziej atrakcyjnym modelem jest jednak gimbal trójosiowy, który pozwala na uzyskanie obrazu panoramicznego 360 stopni. Co do samej jakości, długo by o nich mówić, więc najlepszym rozwiązaniem jest research na temat materiałów nagrywanych danym modelem, które umieszczono już w sieci. Ich weryfikacja z pewnością pomoże dokonać decyzji zakupowej.

Funkcje, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie gimbala

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę, kupując gimbal dla siebie? Przede wszystkim szybkość jego ruchu – im będzie ona większa, tym obraz będzie płynniejszy. Dobrze, jeśli konkretny model będzie posiadał dedykowaną aplikację, co z pewnością ułatwi obsługę.

Idąc dalej, warto zainteresować się przyciskami sterowania, jakie oferuje konkretny model. Pozwalają one np. na sterowanie nagrywaniem z poziomu gimbala oraz kontrolowanie ruchu i ustawień sprzętu. Dodatkowym plusem będą z pewnością automatyczne tryby pracy, ekran do podglądu efektów i ustawień, a także wygodna, najlepiej profilowana rączka.

Sięgnij po gimbale dostępne w ofercie x-kom