Posiadanie kamer bezpieczeństwa w domu lub firmie zapewnia wiele korzyści. Po pierwsze, może być nieocenionym środkiem odstraszającym potencjalnych złodziei, dzięki czemu może pomóc zapobiegać szkodom i niebezpiecznym zdarzeniom. Po drugie, kamery analogowe rejestrują nagrania zdarzeń, które ostatecznie mogą posłużyć jako dowód, jeśli już takie zdarzenie będzie miało miejsce.
Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wciąż wybierają analogowe kamery bezpieczeństwa do swojego systemu monitoringu. Najbardziej oczywistym powodem, dla którego warto trzymać się systemu analogowego, jest cena. Kamery analogowe są zwykle znacznie tańsze, dzięki czemu już za niewielkie pieniądze możesz monitorować działkę, posesję lub magazyn. Kamery analogowe są także bardzo łatwe w obsłudze. Ponadto instalacja takich urządzeń jest łatwiejsza niż w przypadku kamer IP. Można ją wykonać samodzielnie, korzystając wyłącznie z instrukcji obsługi przekazanej od producenta. W ciągu ostatnich lata znacznie poprawił się także obraz, który uzyskujemy taką kamerą, choć pod tym względem wciąż kamera IP ma przewagę.
Do wad kamer analogowych zalicza się konieczność prowadzenia osobnego przewodu do każdego z urządzeń. Większość użytkowników przywykła już do tego, że może obsługiwać wszystko z poziomu smartfonu – w przypadku prostego monitoringu analogowego zdalne zarządzanie za pośrednictwem aplikacji w telefonie nie jest możliwe. Kolejną wadą jest wspomniana już niższa jakość obrazu niż w przypadku kamer IP. Liczba klatek na sekundę kamer analogowych jest niższa niż w przypadku kamer IP, więc nie są one idealne do obszarów, w których występuje duży ruch lub które wymagają dużej szczegółowości. Obrazy nie są tak ostre i mogą wydawać się ziarniste lub rozmyte, a kamery analogowe są wrażliwe na wszelkiego rodzaju zakłócenia. W ich przypadku nie można również powiększać cyfrowo obrazu, tak jak w przypadku kamer IP. Jednak istnieje wiele okoliczności, w których wysoka liczba klatek na sekundę nie jest konieczna i tam kamera analogowa sprawdzi się doskonale.
Zewnętrzna kamera bezpieczeństwa o stopniu ochrony IP66 posiada szczelną obudowę odporną na wodę i kurz. Dławiki i uszczelki w otworach kamery chronią ją przed wilgocią i zanieczyszczeniami z powietrza. Jednak obok tej cechy wspólnej, obudowy kamer analogowych różnią się wyglądem i występują w różnych stylach. Kamery kopułkowe są uważane za bardziej estetyczne i bezpieczniejsze. Mają mniej punktów tarcia w porównaniu z kamerami typu bullet, więc trudno je zdjąć. Kamery analogowe typu bullet (tubowe) również mają swoje zalety. Ze względu na dłuższą i bardziej cylindryczną obudowę, kamera bezpieczeństwa w takim kształcie może być wyposażona w diody podczerwieni dalekiego zasięgu. Ponadto taki rodzaj kamery najlepiej będzie się sprawdzał w miejscach, w których montaż równo ze ścianą nie jest możliwy. Kamera typu bullet może odsunąć się od ściany i skierować wzdłuż obwodu budynku, a dodatkowo dostępna jest szeroka gama opcji mocowania.
Sprawdź kamery analogowe do monitoringu w sklepie x-kom